Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.534
Cevap
159
Favori
681.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mahsun494

Adana da netspeed kullanan var mı ? Baktığım kadarı ile 10 kişiden 2 kişi sorun yaşıyor.
    Ben kullanıyorum 2 aydır kesilme vb. Bir sorunla karşılaşmadım. Eğer altyapınız iyiyse bulunduğunuz bölge çok sıkıntı çıkartan bir bölge değilse sorun çıkacağını sanmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamün aleyküm, net speed e geçmeyi düşünüyorum.şuan ttnet i kullanıyorum adsl olarak,alt yapım vdsl-fiber destekliyor.Aradım görüştüm bana dedikleri sizi şuan adsl tarife oalrak taşırız daha sonra vdsl port talebinde bulunucaz dedilern ne kadar sürede vdsl port gelir.böyle birşey yaşayan var mı
  • Ucu açık kabloyu direk eve giden kabloya bağlasak sorun olur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrmTrn

Selamün aleyküm, net speed e geçmeyi düşünüyorum.şuan ttnet i kullanıyorum adsl olarak,alt yapım vdsl-fiber destekliyor.Aradım görüştüm bana dedikleri sizi şuan adsl tarife oalrak taşırız daha sonra vdsl port talebinde bulunucaz dedilern ne kadar sürede vdsl port gelir.böyle birşey yaşayan var mı
    türk telekoma iş emri çıkartılıyor genel müdürlük onaylıyor bir takım prosedürler yazışmalar ortalama 1-3 hafta
  • Port olayı evinizin yakınındaki internet kutusundan hallediliyor. Yani dijital değil fiziksel bir şey. Eğer boş port yoksa aynı kutudan VDSL alan birinin internetini kapatmasını ya da kutunun upgrade edilmesini(o da çok düşük bir ihtimal) beklemen gerekir. Bu yüzden kesin bir süre vermek mümkün değil. Burada 6 aydır VDSL portu bekleyenler bile vardı.

https://www.extranet.com.tr/altyapi/ bu linkten adresinizi doldurup alabileceğiniz tahmini maksimum hızı ve boşta port olup olmadığını kendiniz kontrol edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seko044

Başvuru yaptıktan kaç gün sonra bağlanıyor acaba?
    cumartesi başvurdum bugün bağlandı
  • Tt interneti kullanabilmek için beni telefon hattı kullanmaya mecbur ediyor ve bunun karşılığında 5 tl hat parası alıyordu. Şimdi ben netspeed geçtikten sonra bu telefon hattıyla işim kalmıyacak dimi?

• Hat değerli iyi olup da sürekli DSL'si düşen varmı?
  • 1 mayısta türk telekom ekipleri çalışıyor mu bugün netspeede evraklar ulaştı yarın gelseler baya iyi olur

• Arkadaşlar siz siz olun sakın statik ip almayın bana nasıl ip atadılarsa her yerden banlı google bile banlı bir açılıyo bir açılmıyo facebook bile sorunlu sayfalar çok yavaş resimler görünmüyo 75 mbps hız görünüyo ama statik ipden önce canavardı kendimiz kaşındık iptal için başvurdum bakalım ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taylesoff

Tt interneti kullanabilmek için beni telefon hattı kullanmaya mecbur ediyor ve bunun karşılığında 5 tl hat parası alıyordu. Şimdi ben netspeed geçtikten sonra bu telefon hattıyla işim kalmıyacak dimi?
    hattı iptal edebilirsin netspeed yalın olarak veriyor interneti
  • quote:

Orijinalden alıntı: NimbleSoul

Port olayı evinizin yakınındaki internet kutusundan hallediliyor. Yani dijital değil fiziksel bir şey. Eğer boş port yoksa aynı kutudan VDSL alan birinin internetini kapatmasını ya da kutunun upgrade edilmesini(o da çok düşük bir ihtimal) beklemen gerekir. Bu yüzden kesin bir süre vermek mümkün değil. Burada 6 aydır VDSL portu bekleyenler bile vardı.

https://www.extranet.com.tr/altyapi/ bu linkten adresinizi doldurup alabileceğiniz tahmini maksimum hızı ve boşta port olup olmadığını kendiniz kontrol edebilirsiniz.
    Anladım zor iş o zaman. kutu 164 metre uzaklıkta bana

• quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

3 günde bağladılar. Sıfır kurulum yapıldı. FİBER PLUS 50 Tarifesi.

Bundan önce ne kullanıyordun VDSL mi Fiber mi ?
  • quote:

Anladım zor iş o zaman. kutu 164 metre uzaklıkta bana

Alıntıları Göster
    uzaklık mesafe gayet güzel rahatlıkla vdsl alabilirsin 900 metreye kadar vdsl veriliyor benimkide 131 metre 142 mpbs maximum ulaşılabilir hızım var
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAPHOENİX52

Hat değerli iyi olup da sürekli DSL'si düşen varmı?
    statik ip alma hatası yaptıysan evet düşüyor ben hemen iptal ettim atadıkları ip heryerde banlı facebook fotoları bile görünmüyor hat değerlerim çok iyi dalgalanma vs yok sayfalar kopuyor aynı sorun sanırım statik ip den önce canavardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: memet0864

uzaklık mesafe gayet güzel rahatlıkla vdsl alabilirsin 900 metreye kadar vdsl veriliyor benimkide 131 metre 142 mpbs maximum ulaşılabilir hızım var

Alıntıları Göster
    Doğru diyorsunda,TTNET e başvuru yaptım dilekçe verdim vs ama tık yok :) netspeed e geçince artık onlar ilgilenir o zaman ne kadar sürer bilemem.
  • quote:

Doğru diyorsunda,TTNET e başvuru yaptım dilekçe verdim vs ama tık yok :) netspeed e geçince artık onlar ilgilenir o zaman ne kadar sürer bilemem.

Alıntıları Göster
    ttnete kalırsan yandın bana 16 dan fazla veremeyiz dediler vdsl altyapısı yok dediler bende fixnete geçtim onların dedikleri sen taşıma talebini ver altyapında vdsl var ama port yok dediler 2 hafta adsl olarak gene kullan biz telekoma iş emri çıkartırız saha dolabına vdsl kart taktırırz sonra da hattını vdsl sinyal veririz demişlerdi ben de kabul ettim ve dedikleri gibi 1-3 hafta içinde hallettiler 16 veremeyen telekom 140 mpbs kapasiteye ulaşan bi hattım oldu 100 mpbs aknsiz 130 tl 1 sene kullandım sonrada netspeede geçtim yani telekom pek ilgilenmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: memet0864

ttnete kalırsan yandın bana 16 dan fazla veremeyiz dediler vdsl altyapısı yok dediler bende fixnete geçtim onların dedikleri sen taşıma talebini ver altyapında vdsl var ama port yok dediler 2 hafta adsl olarak gene kullan biz telekoma iş emri çıkartırız saha dolabına vdsl kart taktırırz sonra da hattını vdsl sinyal veririz demişlerdi ben de kabul ettim ve dedikleri gibi 1-3 hafta içinde hallettiler 16 veremeyen telekom 140 mpbs kapasiteye ulaşan bi hattım oldu 100 mpbs aknsiz 130 tl 1 sene kullandım sonrada netspeede geçtim yani telekom pek ilgilenmiyor

Alıntıları Göster
    Görecez bakalım netspeed aynısını dedi.Türktelekom işine gelince ilgileniyor.Yan bina yıkıldı benim hat oradan geliyordu,sordum 2 3 aya ancak netin gelir dedeiler.tweet ten Paul bey e yazdım oda ttyardıma yönelendirdi 11 günde bağlandı :)

• Değerler nasıl arkadaşlar?

32mblik paketteyim ama 24mbs geliyor. Normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GasiOr -- 1 Mayıs 2018; 12:50:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GasiOr

Değerler nasıl arkadaşlar?

32mblik paketteyim ama 24mbs geliyor. Normal mi?

değerler gayet güzel tam hızını almanız lazım güncelleme isteyin hattınıza 75 i bile kaldırır bu hat

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.