Şimdi Ara

Netspeed 16MBPS İNTERNET 44TL (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
820
Cevap
42
Favori
74.019
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: om3rr

vadedilen hızı size sunamadıkları için sitem etmenizi anlıyorum, fakat bağlatmayı düşünen biri olarak 5.5 mbit bana hayli hayli yeter diye düşünüyorum. Herhangi bir yavaşlık söz konusu olacağını sanmıyorum.

Çok mu yavaş 5 mbit ? Yoksa ben mi 5 mbiti bişey sanıyorum
    İnternette gezinirsin, 720p video izlersin. Bunlara yeterli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz ankastreye kadar kablo getiririz binaya çıkartmak için siz elektrikçi çağırırsınız diyor temsilci. Bu mevzu nedir arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasdereli70

Biz ankastreye kadar kablo getiririz binaya çıkartmak için siz elektrikçi çağırırsınız diyor temsilci. Bu mevzu nedir arkadaşlar?

Binadaki telefon kutusuna bağlıyorlar. Ben o kabloyu kendi telefon hattıma bağladım. Basit bir işlem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutyok

Ona nasıl bakılıyor ben bilmiyorum netspeedi test yapıyorum 16 mps 0.9 upload vs diyor ama icraat tersini söylüyor

Alıntıları Göster
    modeminin modeline göre 192.168.1.1 gibi rakamı tarayıcında açarak modemiy ayarlarından görünüyor...
  • serhatcn kullanıcısına yanıt
    Biraz açar mısınız? Konuya çok yabancıyım da. Ben yapabilir miyim acaba?

• senersen kullanıcısına yanıt
    1 ay olmadı türknetten geçtim. Bina girişi ankastremde 4 nolu regletten 16mbiti 14.500 alıyordum upload 1100 idi.
    Netspeede geçince Türknet altyapıyı kağıtta YAPA ya aktardığı için xdsl numarası alamadık. Neticede transfer yapamadan yeni bağlantı yaptılar. 9 numaralı uçtan internet verdiler. Aldığım hız 11.500 download 900 upload.
    Aradım, hattınız bu kadar kaldırıyor diyorlar. Port değiştirin dedim. TürkTelekoma istek açıyoruz ama hızınız makul diye işlem yapmıyorlar isteği kapatıyorlar dediler. Muhatabım onlar değil sizsiniz desem de yapacak bişey yok. Ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersen

8 Kasım'dan beri netspeed abonesiyim bana alabileceğim maxiumum değerin 12 Mbps olacağı söylendi. Buna rağmen internet bağlattım. 8 gündür hızım sanki AKK ye takılmış gibi 5,5 Mbps yi hiç geçemedi. Biraz önce müşteri hizmetlerini aradım neden bu kadar yavaş sorun nedir diye sorduğumda sorunun benim kendi iç hattımdan kaynaklandığını söyledi geçti.
    Kesinlikle netspeed bağlatmayın bağlattırmayın.
    yoğun şikayetlerim sonucunda hızımı 2 katı artırabildimdi.
    bana önerdikleri bahane bina içindeki kablolarınızı değişitirin idi. hiçbir şeye dokunmadım değiştirmedim. ama yazmadığım platform kalmadı. sudan sebepler ile basit taktikler ile oyalama çalışması.

Netspeed  16MBPS İNTERNET 44TL

• Bugün işlemlere başladılar, superonline dan taşıyorum. Işlemler ne kadar sürüyor? Internetim kesilmedi halen, normal midir?

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    Benimki 30 saat sonra gerçekleşti.

• bir kaç gündür hızım düştü kabloludan deneyin diyor.hala 5.5 geçmiyor hız doğru düzgün film izleme yapamıyorum.
  • 19 unda geçişim olsun diye belirttik tamam dediler şimdi 48 saat sürer diyorlar..birde müş.hiz. berbat şuraya baglayacağım diyor tel.kapaniyor..isimiz zor olacak

• 7-8 ay kadar iyiydik bu aralar sadece netflix hızımda problemler başladı. Akşam saatlerinde 480p üzeri görüntü alamıyorum. Müşteri hizmetleri de dört gündür dönüş yapmadı. Konum izmir hız 50mbit fiber kotalı
  • yaklaşık 2-3 aydır kullanıyordum fakat son 1 haftadır kesintiler olmaya hatta bu kesintiler saatlik olmaya başladı. Bazen dsl sabit internet bağlantısı yoktu bazen komple gidiyordu. Aradığımda ilk günler bölgesel çalışma dediler. Bir kaç gün sonra arıza tekrar edince bölgesel arıza taktiği yemedi sanırım arıza kaydı açtık dediler. Dönüş bekliyorum şuan 1 haftadır leş gibi saat başı kopan, hızda dalgalanmalar olan bir internetim var sağolsunlar. 1 haftanın maddi manevi bedelini kim ödeyecek? Tabi ki mağdur ödeyecek.

Bu arada bu internet alt yapısını 27 aydır kullanıyorum benlik bir sorun yok.

edit: sorun giderildi diye kaydı da kapatmışlar. Sorun devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrettiofemHalf -- 20 Kasım 2018; 18:48:17 >
  • Tam geçiş yapacaktım bu tarz güven problemleri yüzünden geçiş yapmayacağım sanırım.
  • Son günlerde kopmalar başgösteriyor. Önceleri önemsemedim ancak sıklaşmaya başladı. Netflix izlerken aniden videonun durması can sıkıcı.

• 2 dk'kada 1 GB indiriyorum.10.aydayız ilk 3-4 ay sürekli kopuyor vs'di ama son 5-6 aydır kopma vs olmuyor sıfır sıkıntı.

80 Mbit alabiliyorum ama modemi 10 metre taşıdım telefon kablosu ile o yüzden kayıp oldu tabi 10-12 mbit kadar 66-67 mbit alıyorum yetiyor.Türkiye standartlarında fevkalede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 20 Kasım 2018; 20:58:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi bilenler aydınlatabilir mi? Daha önce ttnet adsl kullanıyordum. Kapattırıp netspeed’e başvuru yaptım. Ankastreden kablolar bizim eve bağlanacakmış. Bu nasıl oluyor, kendim yapabilir miyim? Bu ankastre nerdedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasdereli70 -- 21 Kasım 2018; 16:9:46 >
  • quote:

Telefon ankastre kutusu yazın google'a. biraz araştırin. Bizim binada giriş kapısının hemen solunda bir kutu şeklinde ve kapağı var.Onu açıp dairenizin numarası yazan kabloları birleştireceksiniz.nestspeed sizin adinizi yazan bi kablo çekmiştir. Ayrıca sizin eve gelen telefon hattı vardır. Netspeed in kablosunu telefon hattiniza baglayacaksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

quote:

Telefon ankastre kutusu yazın google'a. biraz araştırin. Bizim binada giriş kapısının hemen solunda bir kutu şeklinde ve kapağı var.Onu açıp dairenizin numarası yazan kabloları birleştireceksiniz.nestspeed sizin adinizi yazan bi kablo çekmiştir. Ayrıca sizin eve gelen telefon hattı vardır. Netspeed in kablosunu telefon hattiniza baglayacaksiniz.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Son 1 haftadır bende de internet yok diyebilirim nerdeyse. Sürekli dakika başı internet kopuyor. Müşteri hizmetlerini her akşam arıyorum ama en son ekip gönderelim kontrol etsinler dediler. Bakalım ne değişecek. Daha önceleri böyle bir problemimde yoktu umarım düzelir.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.