Şimdi Ara

Netmaster CBW-383Z4 Hız Düşme, Kopma Sorunlarına ÇÖZÜM BURDA! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
68
Favori
86.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bana bu gün mesaj geldi akşam modeminizi güncelleyeceğiz diye tüm ayarları tekrar yaparsınız artık siz diyordu mesajda
  • Merhaba 3 mb sıkıntısı olanlar İzmir mi? Netmaster ile konuştum 22 firmware ile ilgili omadığını söyledi. Şuan çok sayıda modem güncelleniyor acaba bundan kaynaklı birşey mi?
  • Banada geldi aynı mesaj dışardaydım eve geldim net yoktu modemi kapatıp açtım 022 ye güncellenmiş modem şuan 3 diş sinyal var 16 mbiti görüyor uzaktan ayarlarımda bozulmamış stabil olur mu bilmiyorum

ben istanbul kadıköyden yaşıyorum bu sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TedMosby -- 2 Eylül 2014; 16:24:26 >
  • 1 - 1,5 gündür deniyorum %95 problem giderildi diyebilirim. 25 mbit'lik pakette 2-3 mbit kablosuz görüyordum. Şimdi 22-23'e sabitledim diyebilirim. Çok nadir 16 civarına geriliyor. Ama bariz bir ilerleme kaydettim. Ellerin dert görmesin bro.

Bu arada benim modem, xbox, pc, tv, receiver hepsi yanyana 2 tel bi tablet de kablosuz, bu da etkiliyor olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KemaloS

Merhaba 3 mb sıkıntısı olanlar İzmir mi? Netmaster ile konuştum 22 firmware ile ilgili omadığını söyledi. Şuan çok sayıda modem güncelleniyor acaba bundan kaynaklı birşey mi?

İzmirde sıkıntı vardı bugün. Genel bir sorunmuş, uydunet ile ilgili hızlar düzeldi şuan..
  • Bu ayarlardan sonra notebook um aga baglanamiyor tablette falan sorun yok acaba sebebi nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baysafran kullanıcısına yanıt
    bağlanmaz tabi herşey değişti karman çorban oluyor bende denedim
    bağlanmadı hatta bazı siteler çıkmadı bğlananlarda dahi
    sen şimdi pc de modeminin üzerine sağ tıklayıp bu ağı unut de
    sonra modeminin arkasındaki resetleme küçük deliğe sivri bir iğne falan sok
    modemi resetle sonra modemin altındaki orjınal şifresiyle pc den bağlan
    sonra modemin ara yüzüne gir kablosuz güvenlik yerine gelip kendi şifreni yaz uygula de
  • Arkadaşlar daha önceki mesajlarımda belirtmiştim. Şimdi tekrar söylüyorum, modem ayarlarındaki 40 mhz ayarı 300 mbit bağlantılar içindir.
    Zaten çoğu pc ve mobil cihaz 40 mhz destekli çalışmaz. 40 mhz bağlantıların yayılma alanı dardır.

Bu nedenle 40 mhz ayarını 20 mhz e çekin ve mutlaka kanal numarasını 1 olarak işaretleyin. Bu sayede wireless sinyaliniz daha çok alana yayılacaktır.

20 mhz hız düşmesi anlamına gelmez. 150 mbite kadar olan bağlantılar 20 mhz ile çalışır. Ayrıca çoğu 11n destekli cihaz ile netmaster modem arası bağlantı modemin yanında dahi 72 mbiti geçmiyor.
  • 20 MHZ bağlanım alanına düşürünce kesinlikle hızım 30-mbp nin hızın altına düşüp
    baştada dh olmak üzere bazı sitelere bağlanamıyorum
    bence bu konuda çok ısrar etmemek gerekir deniyoruz işte verdiğimiz sonuç çıkıyor
    herkesde durum aynısı olmuyor
  • Ben usb wifi ile bir sürü testler yaptım bu ayarlarla direk modeme baglanırsam anlık hız dusmesi (oyunlarda falan lag) eger
    Tplink wa850re v1.2 ile baglanırsamda hız düşmesi yerine wifi den düşüyor. ddwrt kurup deniycem olmazsa uyduneti arıycam :/
  • Modemin yerini değiştirttim koridora ferah ve evin merkezi olan bi konuma koydurdum ve varsayılan modem ayarlarına döndürdüm şuan sorunsuz heryerden hız alabiliyorum uzaktan hız almak isteyenlere tavsiye ederim
  • TedMosby kullanıcısına yanıt
    maalesef ben modemi ortaya koyamıyorum
    çünkü ps4 ve ps3 e kabloyla bağlanmaktayım
    laptoumda modeme 1.5 metre mesafede çalışma masamın üstünde
    kablosuz olarak bağlanıyorum

salona ve odalara tp linkin üniversal ağ genişleticilerinden aldım 2 adet
    canavar gibi oldu
  • modemimi güncellemişler iyi güzel hoş tüm ışıklarım yanmasına rağmen 10 saniyelik bir kopma alıyorum ethernetten bağlanıyorum.
  • :.Batsu.: kullanıcısına yanıt
    bizimkileride güncellemişler dünden beri hızım bi düşüyor bi yükseliyor
    uydu nete danıştım yavaş yavaş düzelir dedi bu gün düzelmeye başladı hız
    bakalım yarın inşallah düşmez yine
  • arkadaslar bastan hepsini okudum bzı noktalarda kafam basmadı. şimdi ay sonu gelip baglayacaklar uyduneti ancak olaki modemden yana sıkıntımız oldu? ttnetten kalan modemimizi wifi dagıtıcısı olarak kullanabilecegimii algıladım? ekstra bi aparat almadan dogrumu anladım
  • usorguncu kullanıcısına yanıt
    eğer tt netden kalan modemin router görevi görüyorsa köprüleme yapıp kullanırsın
  • arkadaşlar eğer modemle alakalı son 2 günde sorun yaşıyorsanız
    şu aşağı linkdeki netmaster bildirimini okuyun

http://www.netmaster.com.tr/
  • Bu alet sorunu çözer mi yani kablosuz ağı genişletip modeme uzak yerlerde bile 10mbit e yakın hız alabilir miyiz?
    http://www.hepsiburada.com/liste/netmaster-wds-300-80211n-300-mbps-ap-router-2-x-5-dbi-anten/productDetails.aspx?productId=bd500316&categoryId=410
  • baysafran kullanıcısına yanıt
    tp link markalı olanı al daha güçlü ve daha stabildir
  • Uyduneti gece aradım yarın modeminizi test modemi ile degistircez dediler gelen yok tekrar aradım sebekeyi duzeltmişler ama hız hala cop bagırdım cagırdım simdi gelip test modemi verceklermiş guya bekliyoruz

edit modemi netmaster a degismesi için odemeli kargolayın 1 gün icinde yenisini yollayın diyin bizim yapabilicegimiz birsey yok diyip gitti.

Bu Modem Pişmanlıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi princeofpersiata -- 9 Eylül 2014; 19:22:37 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.