Şimdi Ara

Netmaster CBW-383Z4 Hız Düşme, Kopma Sorunlarına ÇÖZÜM BURDA! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
786
Cevap
68
Favori
86.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim modemim salonda kurulu salondan kablosuz bağlanırken sorun yaşamıyorum fakat odamda 2 diş sinyal ile çekiyor ve hız 2-3 mbitlere düşüyor salonda 20 mbit. Sinyal için menzil genişletici olarak TP-LINK TL-WA854RE aldım koridora koydum modem ile arasında az bir mesafe var odamdan full sinyal alabiliyorum bu cihazla fakat hız yine düşük geliyor yani sadece sinyali 5 dişe çıkardı. Bu sorunu nasıl çözebilirim modemin firmwaresi 022 olan.

Bazı arkadaşlar Netmaster WDS-300 AP-Router bu alet önermiş fakat tplink gibi sadece sinyal artırırda hızı düşük verirse almamın anlamı kalmaz kullanan var mı ?

Modem ayarlarım aşağıdaki gibi bugün arıza kaydım için gelen uydunet teknik servis elemanıda bu ayarları geçerli buldu ben zaten birçok ayar kombinasyon denedim konudakide dahil.
     Netmaster CBW-383Z4 Hız Düşme, Kopma Sorunlarına ÇÖZÜM BURDA!

• TedMosby kullanıcısına yanıt
    valla bende aynı üründen kullanıyorum çok harika dublex terasdan bile full çekiyor
    siz bu ürünü modeminizle pc de eşleştirdinizmi eşleştirmediyseniz hem hızlı hemde ful çekmez
    bağlandığın aygıtlar odadaki bu tp linkin adını metmaster modem olarak görecek eşleştirince
  • quote:

Orijinalden alıntı: TedMosby

Benim modemim salonda kurulu salondan kablosuz bağlanırken sorun yaşamıyorum fakat odamda 2 diş sinyal ile çekiyor ve hız 2-3 mbitlere düşüyor salonda 20 mbit. Sinyal için menzil genişletici olarak TP-LINK TL-WA854RE aldım koridora koydum modem ile arasında az bir mesafe var odamdan full sinyal alabiliyorum bu cihazla fakat hız yine düşük geliyor yani sadece sinyali 5 dişe çıkardı. Bu sorunu nasıl çözebilirim modemin firmwaresi 022 olan.

Bazı arkadaşlar Netmaster WDS-300 AP-Router bu alet önermiş fakat tplink gibi sadece sinyal artırırda hızı düşük verirse almamın anlamı kalmaz kullanan var mı ?

Modem ayarlarım aşağıdaki gibi bugün arıza kaydım için gelen uydunet teknik servis elemanıda bu ayarları geçerli buldu ben zaten birçok ayar kombinasyon denedim konudakide dahil.
     Netmaster CBW-383Z4 Hız Düşme, Kopma Sorunlarına ÇÖZÜM BURDA!

Aynı sorun bende de başladı sorun 81.524.392112mp1.799.022 sürümü. 020'de hiçbir sorun yoktu. Diğer oda'da gene 2-3mbitlerde hız. 020 sürümünü bulup verdiğim ayarları yapın sorun düzeliyor.

• bilgisayardan web browser aracığıyla arayüzüne girip kurulumunu yaptım %80 signal yazıyor kurulu halindeki menüsünde.Ben farklı bir isim ile kurdum onu yine senkronize ama farklı isimle ona bağlanıyorum direk normal modemimin ismide gözüküyor ama sorun olucağını sanmıyorum bunun.

020'li sürümü nerden bulabilirim sizde var mı acaba ?
    Benim ayarlarda kontrol kanalı otomotik'te onun dışında fark yok ama üst kat'ta 10 mbit alıyorum yani sorunsuz kullanıyorum ama ileride ne olur bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    şimdi bu tp linki direk pc nin yakınında prize tak
    sonra netmasterin pc ye bağlandığın ağı kapat tp linkin kendi ağına gir
    arayüzü aç yönergeleri izle sonra ana modeminin çalışmaya devam ediyor ya
    onu taratıp bul ana modem şifresini girip eşleştir sonra ok le kapat
    daha sonra ana modemine yeniden pc den bağlan tp linkin bu modeminide
    hangi odaya götüreceksen o odada prize tak ortadakı ana düğmeye falan basma
    o kendi kendine yanacak 45 saniye sürüyor sonra o odaya laptopunu ipadini yada telefonunu götür
    wifiyi aç sadece netmaster modem göreceksin full halde ona bağlanacaksın
    sadece ana modemin olan netmasterın adını ve modelini göreceksin
    tp link olarak görmeyeceksin o isim yok artık
  • O kadar uğraşmaya gerek var mı modemde ki wps tuşuna basıp ardından cihazın üstünde ki tuşa basınca otomatik bağlanıyor ve sizin söylediğiniz görevi yapıyor.

• işte o zaman hız düşüyor
    benim söylediğim bağlantı hem güvenli hemde daha performanslı oluyor
  • Anladım teşekkürler.

• Bahsettiğiniz bağlantıyı yaparken şifre girme kısmının altında isim seçeneği var ordan farklı isim koyabiliyorsunuz ben o seçenek ile kurdum fark yaratıcığını düşünmüyorum ama bi deniyim benim problemimim çekmemesi değil zaten full sinyal gözüküyor laptopta tplink internet 3-10 mbit arası dalgalanıyor fakat 15 verse razı olucam valla :)
    benim uydu netde aldığım hız 50 mbphız
    normalde 47-mbp hız alıyorum
    salondan şimdi ipad le ölçtüm
    21 mbp hız aldım hiçde fena değil yarısı kadar
    zaten hepsini almasınıda beklemiyordum
  • 21 sürümü yüklü hangi sürümde wireless daha hızlı
  • doğrusu ben sürümüne hiç dikkat etmedim
  • sölediğiniz şekilde kurulumu yaptım tek isim üzerinden bağlanıyorum tplink ile fakat hızda bi değişim olmadı. kontrol kanalımı değiştirdim şimdi hız 11 i gördü fakat 30 dk geçmeden 3 mbite iniyor denemediğim şeyler değil yeni kutu göndericek yarın uydunet inşallah eskiyi aratmaz

020 sürümü iyiymiş şuan benimki 022 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TedMosby -- 31 Ağustos 2014; 19:41:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TedMosby

sölediğiniz şekilde kurulumu yaptım tek isim üzerinden bağlanıyorum tplink ile fakat hızda bi değişim olmadı. kontrol kanalımı değiştirdim şimdi hız 11 i gördü fakat 30 dk geçmeden 3 mbite iniyor denemediğim şeyler değil yeni kutu göndericek yarın uydunet inşallah eskiyi aratmaz

020 sürümü iyiymiş şuan benimki 022 de

o zaman senin modemde bir problem var
    ben zaten ana modemin ayarlarını hiç kurcalamadım
    adam nasıl getirip kurduysa o vaziyetde
    birtek kablosuz bağlantı şifresini değiştirdim
    21 denedim 40mhz 9.kanal 2mbps en uzak noktada 22 deniycem simdi bu arada 20mhz alınca kanal 1 de 15.58mbps download 3.26mbps upload aldım en uzak noktada
  • #020 sürümünü istedim netmaster müşteri hizmetlerinden gönderdiler fakat şu mesaj ile birlikte :Modemler üzerinde Downgrade işlemi yapılamamaktadır. Ekte 20 Nolu yazılım eklenmiştir. İstediğiniz işlem Downgrade ise bu gerçekleştirilemez.

Yani bir kere #022 ye geçiş yaptığımız zaman sürümü düşüremiyoruz
    yolladıkları sürümü link bizede yollarsan deniyerek teyit etmiş oluruz
  • Buyrun deneyin eğer yapabilirseniz yardımlarınızı bekliyoruz :)

Uploaded
    Turbotit
    Netload
    Fileserving
    Upstore

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.