Şimdi Ara

NetMaster CBW-383Z4 Bridge Mode Kopma Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
6
Favori
11.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arthurexcalibur

quote:

Orijinalden alıntı: command_4

quote:

Orijinalden alıntı: arthurexcalibur

Bu modemin wifi kopma sorunu yüzünden ben kabloyla bağlanıyorum, ev ahalisi de 3-4 saatte bir modeme reset çekiyor.
    Destek hattını aradım soruna çözüm falan bulamadılar.Bölgemde Superonline fiber net olsa 1 dakika bile düşünmeden geçiş yapacağım.

Supoeronline'de Uploadda da AKK var. Farklı marka modem alın. Router alın mis gibi uydunetten faydalanırsınız.

Benim sorunum AKK değilki.O kadar para verip sözleşme yapıp aldığım sistemin çalışmaması.
    Modeme routere para verecek olduktan sonra ne anlamı kalıyor sözleşmenin.

Modem size satılmamış olsaydı demirbaş olsaydı dediğiniz doğruydu. Ama modemi satın aldınız. Ben de satın aldım. Beğenmedim başka modem aldım. Sorunsuz kullanıyorum.

Ayrıca sözleşmede "internet hizmeti kullanabilmeniz için uygun donanıma gereksinim vardır" diyor. Bütün donanımı size hediye ediyoruz demiyor ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi command_4 -- 8 Şubat 2015; 10:37:54 >

• the_doctor_ T kullanıcısına yanıt
    192.168.0.x gibi elle IP vererek cihaza hala 192.168.0.1 adresinden erişilebilmektedir)

Bunu nasıl yapıyoruz

Ve mac klon işlemini yapmazsak internet gidiyor mu?

Bridge moduna aldım
    Modem arayüzüne giremiyorum mac adını göremeiyorum

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın @NetMaster_ ve değerli arkadaşlar. daha önce soruldu mu bilmiyorum ama şöyle bir sorum olacak. Docsis 2.0 Modemi bridge modda kullanarak yüksek hızlara geçiş yapabilir miyiz? 10mbit yukarısını docsis 2.0 modemlerin desteklemediğini biliyorum ancak netmaster sadece köprü olacaksa neden olmasın diye düşünüyorum.

tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
  • keremim kullanıcısına yanıt
    Kanal yetersiz kalacağı için 100 mbit alamazsın yine vermezler.

Yani modemden ne kadar hız geçiyorsa o. Router 100 mbit desteklese bile senin modem 46 mbit olduğuğu için vermezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 9 Haziran 2016; 13:30:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Kanal yetersiz kalacağı için 100 mbit alamazsın yine vermezler.

Yani modemden ne kadar hız geçiyorsa o. Router 100 mbit desteklese bile senin modem 46 mbit olduğuğu için vermezler.

20 mbit'e bile razıydım aslında :) . online işlemlerden de geçiş yapmaya izin vermiyor evet. cevabınız için teşekkür ederim.
  • keremim kullanıcısına yanıt
    Docsis 2.0 normal de en fazla 40 mbit oluyor diye hatırlıyorum. Yani normal de 20 mbit alabilirsiniz ama uydunet zorla diretiyor sanırım.

100 mbit internet gelince sapıtıyor falan diyen vardı sanırım ya da aklımda öyle kaldı tam hatırlamıyorum.

• DOCSIS 2.0 ile en fazla 42.88 Mbit/s Download hızı alabiliyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bridge modda modeme nasıl baglanabilirim? 192.168.0.1 adresinden baglanamiyirum

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

192.168.0.x gibi elle IP vererek cihaza hala 192.168.0.1 adresinden erişilebilmektedir)

Bunu nasıl yapıyoruz

Ve mac klon işlemini yapmazsak internet gidiyor mu?

Bridge moduna aldım
    Modem arayüzüne giremiyorum mac adını göremeiyorum

Teşekkürler

Hocam sorunu nasıl çözdünüz?

• 192.168.100.1

Bu işlemi yaptıktan sonra modem arayüzüne bununla giriyoruz

http://192.168.100.1/

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

192.168.100.1

Bu işlemi yaptıktan sonra modem arayüzüne bununla giriyoruz

http://192.168.100.1/

Teşekkürler hocam umudum yoktu cevaptan:D

• Başlık açılalı neredeyse 3 yıl olmuş ama kökünden sabıkalı çöp Nermaster'ı bridge mode ile router'a bağlayarak bile hala kullanamıyorsak KabloNet bağlatmanın mantığı ne?

Yeni Infinity 401 çöpünde de aynı sorun var mı acaba?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Bütün cihazlarımızda bridge mod özelliği sağlıklı olarak kullanılmaktadır.
    Konu ile ilgili olarak Destek Hattımız ile görüşürseniz arkadaşlarımız sorunun çözümü için yardımcı olacaklardır.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lion222

Bu mesaj silindi.
    Eğer bu sorun varsa ben Türksat Kablonet aboneliğine taahüt vermekten vazgeçiyorum. Leş ama VDSL modem yelpazesi çok geniş TTNET bile bundan daha iyi demektir. Ama eğer doğruysa tabi. Firmware güncellemesi ile düzeliyor mu acaba? İstediğim kaliteli bir router'ı 383Z4'e bağlayıp halen sıkıntı çekeceksem Türksat'tan koşarak uzaklaşmaktan daha mantıklı ne olabilir?

Not: Sanırım bridge mode sıkıntılı imiş. Lakin ben kesinlikte "router mode" düşünüyorum, "bridge mode" gereksiz şekilde overhead yani baş ağrısı ve şahsi kullanımım için gereksiz. Router mode'da yani klasik olarak 383Z4'ün arkasına WAN portu olan bir router bağlayıp bu şekilde kopmasız çalışması mümkün mü bu modelin?

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 8 Şubat 2019; 14:35:13 >

quote:

Router mode'da yani klasik olarak 383Z4'ün arkasına WAN portu olan bir router bağlayıp bu şekilde kopmasız çalışması mümkün mü bu modelin?

Bu Bridge Moddur. Kullanacağınız router güçlüyse bir problem yaşamazsınız.
    Cihazda kronik Bridge Moda geçmeme sorunu yoksa Netmaster'ı BRIDGE moda alıp arkasına düzgün bir router takıp kullanabilirsin.
    Netmaster'ı ROUTER modda kullanacaksan aynı LAN'da tek DHCP sunucusu olmasında fayda var.Taktığın routerın DHCPsini kapamalı yada Relay DHCP yapıp Netmaster'ı göstermelisin (LAN ve WLAN yönetimi için).Gerçi Netmaster'a LAN/WLAN emanet edilir mi orası da ayrı bir konu ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

quote:

Router mode'da yani klasik olarak 383Z4'ün arkasına WAN portu olan bir router bağlayıp bu şekilde kopmasız çalışması mümkün mü bu modelin?

Bu Bridge Moddur. Kullanacağınız router güçlüyse bir problem yaşamazsınız.
    Yok hocam, bridge değil, konvansiyonel bildiğimiz router modu oluyor bildiğim şekliyle. Yani Netmaster hala isteğe bağlı olarak DHCP / NAT / Firewall veya Wireless gibi özellikleri siz kullanmasanız bile halâ özellik olarak sunarken siz RJ45 portlarından birine ethernet kablosu bağlayıp X marka bir router'ın mavi WAN girişine bağlıyorsunuz, ikinci bir LAN oluşuyor, yani köprüleme yok. Sanırım bunun tam tersi yani bridge modda ve sadece trafiği iletirken ise bu sorunlu şekilde işliyor ve Netmaster tekrar router moda dönüyor(muş) modem kendi kendine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 8 Şubat 2019; 18:33:56 >

hocam kablo netin docsis 3.0 modemini normal router olarak kullanıyorum ve ethernet kablosuyla harici bir modemi internet dağıtıcı olarak kullanıyorum, markası cisco.

yaptığım işlem bridge mod mu yoksa access point mi oluyor net bilemiyorum ancak sorunsuz bu şekilde kullanabiliyorum.kopma vs olmuyor.

kablo net modemde de bir sıkıntı yok/olmuyor çok şükür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

hocam kablo netin docsis 3.0 modemini normal router olarak kullanıyorum ve ethernet kablosuyla harici bir modemi internet dağıtıcı olarak kullanıyorum, markası cisco.

yaptığım işlem bridge mod mu yoksa access point mi oluyor net bilemiyorum ancak sorunsuz bu şekilde kullanabiliyorum.kopma vs olmuyor.

kablo net modemde de bir sıkıntı yok/olmuyor çok şükür.
    Sanırım sizinki klasik router yani yönlendirici modu. Cisco'nun aldığı IP'ye bakarak anlarsınız bunu (192'li veya 10'lu IP ise router olur). Default olan yani. Bu modemlerdeki şikayet ise Bridge modun Bridge moddan kendi kendine vazgeçip Router moda geçmesi ile alakalıydı yanlış hatırlamıyorsam. Sizinkinde sıkıntı olmaması lazım yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Haziran 2019; 22:40:28 >
  • Tek başına 383z4 modemi kullansak (yani hem modem hem de wifi access point olarak) wifi çekim gücü düşüklüğü dışında ne gibi sorunlar oluyor? Küçük bir evde kullanacağım için wifi çekim gücü yeterli olur mu acaba? Bu şekilde kullanırsam da wifi da kopma, modemin hattan düşmesi gibi sorunlar oluyor mu?
    Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.