Şimdi Ara

NETFLIX Sertifikalı Mecool KM2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
613
Cevap
28
Favori
48.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MECOOL, modeli KM2 olan yeni Google referans tasarımı uzaktan kumandasına sahip bir Andriod TV 10 destekli medya oynatıcısını duyurdu. KM2 Android Tv 4K Akış Cihazı.

Google'ın resmi Android TV 10 OS, 4k HDR, Prime Video, Youtube 4K vb. dahil olmak üzere MECOOL Android TV kutusunun eski özellikleri dışında MECOOL KM2, TV'ler için Netflix sürümüne sahip. Android işletim sistemi ile Netflix 4K akışını destekliyor.

Bu yeni ürün MECOOL KM2, 15 Nisan 2021'de teslim edilebilecek. Mart ayı içersinde ön siparişlerin alınması bekleniyor.

Google Choremecast 2020 benzeri kumandaya  sahip yeni bir Netflix ve Google Sertifikalı Android TV 4K akış cihazı . Bu aynı zamanda ilk MECOOL'un Netflix sertifikalı 4K Android Tv Kutusu , yani nihayet Netflıx 4K akışını destekliyor. MECOOL, Netflıx sertifikasına sahip olmayan önceki modelleriyle kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmıştı. Google tarafından onaylanan MECOOL , sonunda NETFLIX sertifikasını almayı başardı.

Android tv 10 işletim sistemi ile çalışan cihaz Google Asistan'ı ve   dahili Choremecast'ı  destekliyor .

Ayrıca, önde gelen dijital platformların önemli sertifikalarına sahip. Google, Netflix ve PrimeVideo .

KM2 akış cihazı, Disney + ,  HBO, vb. gibi diğer popüler akış hizmetlerinde de 4K @ 60fps akış içeriğini görüntülüyor .

Cihaz, 4K HDR, HDR10 ve Dolby Audio'yu destekliyor.

Android TV Box ile gelen sesli Bluetooth uzaktan kumandasıyla birlikte 4 özel düğme / kısayol tuşu ve ayırt edici  Google Assistant düğmesi bulunuyor . 

KM2 Android TV cihazı , Amlogic S905X2-B SoC (dört çekirdekli Cortex-A53 işlemci) tarafından desteklenmekte. MECOOL KM2 ATV , 2GB RAM DDR4 ve 8GB eMMC ile birlikte geliyor.

Ek olarak, cihaz Dual-band WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.2 ve Fast Ethernet'i (10 / 100Mbps) destekliyor. 

Bağlantı noktaları arasında USB 3.0, USB 2.0, Micro SD, Ethernet, DC jakı, HDMI 2.1, AV ve SPDIF bağlantı noktası bulunuyor.

S905X2 çipsetli cihazda ayrıca B uzantı olup GPU belirtilmemiş. Muhtemelen Mali G-31 ile gelir.

B uzantı cihazın performansını ve görüntü kalitesini artırır.

Cihazın çevre birimleri her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde olup ethernet protunun olması şaşırtıcı.

HDCP 2.3 protokolü, DD+, BT 5.0, Fast Ethernet, 2R2T g.bit WIFI ve Power tuşu dikkat çekici.

12V / 1A lık adaptörü ile güçlü bir cihaz olacak.

Sahip olduğu özellikler ile KM2 çok ilgi görecek ve doğru fiyat politikası uygulanırsa çok satacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 17 Mart 2021; 13:6:47 >

• Sanırım bu Netflix kısıtlama mantığını geç de olsa anlayabildim!

Netflix kullanmadığım için, bugüne kadar bu konuya çok da detaylı bakmamıştım.

Türev çipleri de anlayınca, taşlar yerine oturdu.

Netflix'in Hailstorm isimli bir programı var. Kendilerince donanım kalite testleri ve anlaşmalar yapıyorlar. Netflix'in bu konudaki muhatabı cihaz markaları değil, çip üreticileri. Yani, Amlogic gibileri... Netflix, Amlogic'ten S805X ve S905X çiplerine onay vermiş:

https://www.amlogic.com/#News/index195.html

(Amlogic S905X çipli) Mi Box S gibi bir cihazın nasıl "Netflix anlaşmalı cihaz" olabildiği anlaşılıyor.

Bizzat Mecool'un bildirdiğine göre; yeni çıkmış olan Mecool KM2 dışında, Netflix 4K izlenebilen başka bir Mecool 4K cihaz yok:

Alıntı

metni:

Q: Can it play 4K Netflix?A: Yes! MECOOL KM2 is a Netflix Certified Android TV Box, supports 4K from Netflix.The other model of MECOOL TV boxes don’t support 4K from Netflix, but support other apps, for example, YouTube 4K. The mobile version of Netflix can be installed via U disk, but the resolution is only SD.

Buradan da şu anlaşılıyor: Netflix bu cihazdaki çipe de onay vermiş. Dolayısıyla, bu çipe sahip tüm cihazlarda Netflix 4K söz konusu olacak.

Mecool KM2'deki çip kimi yerlerde Amlogic S905X2 olarak geçebilir ama bu yanlış. Bu orijinal S905X2 çipi değil kesinlikle. S905X2'li cihazlar 2018'den beri varlar ve Widevine L1 lisansları bile yok. S905X2'li bütün cihazlar Widevine L3.

Mecool KM2'deki bu yeni çip, S905X2-B denilen bir türev. Bu çipi taşıyan ilk cihaza da Ekim 2020'de rastlanıyor:

https://www.amlogic.com/#News/index203.html

Netflix'in kendine özgü ekstra kısıtlaması şöyle uygulanıyor olsa gerek...

Netflix içeriklerini PlayReady DRM ile koruyor, Google ise Widevine DRM üzerinden kendi kısıtlamalarını uyguluyor. Cihazda Widevine L1 ve PlayReady 3.0 lisansları olsa bile, Netflix'in sunucuları kendine bağlanan cihaza "Lisansların var iyi güzel de o çip bizim anlaşmalı listemizde yok ki" deyip 720p'den ötesini vermiyor (Genellikle de 480p ve 540p)... 1080p için denenen hileli uygulama bağlantılarını da blokluyor veya bir süre göz yumuyor.

Amazon Prime videoları da PlayReady DRM ile korunuyor. Amazon'un sisteminde böyle özel ekstra kısıtlama yok. Çipte PlayReady 3.0 tanımlıysa okey diyorlar.

Aradaki farka dikkat: Mecool KM6'da da tıpkı Mecool KM2'de olduğu gibi Widevine L1 ve PlayReady 3.0 var ama onun aksine Netflix 4K yok.

Mecool KM6 - Amlogic S905X4 çipi - Netflix onaysız çip

Mecool KM2 - Amlogic S905X2-B çipi - Netflix onaylı çip

Mecool KM6'da Netflix'in hali:

Alıntı

metni:
    ...which brings me to Netflix, it's not supported but can be side-loaded with a resolution of 480p, the only drawback to this box...

Amlogic 2-3 yıllık S905X2 ve S905X3'leri tekrar elden geçirip hem DRM lisansları donattı hem de Netflix'ten onay kopardı, çok daha iyi olan türev çiplerini piyasaya saldı. Manzaradan bunlar anlaşılıyor.

Şimdi sıra S905X4'te... Amlogic, Netflix onaylı bir S905X4 türevini Ocak 2021'de duyurmuş. Hazırdaki S905X4'lü iki Mecool cihazda da söz konusu olamayan Netflix 4K, bu türev çipi taşıyan cihazlarda olacak:

https://www.amlogic.com/#News/index204.html

Alıntı

metni:
    Skyworth’s RDK box is a UHD IP-set top, running on the Amlogic S905X4 chipset with 2GB DDR4 + 16GB eMMC, dual band 802.11ax Wi-Fi (Wi-Fi 6), Bluetooth (BTLE) 5.0. The product with Netflix will be available for pay-tv operators and also technology partners from June 2021.

Özetle:

Netflix 4K/HD için, cihazın çipinde üçünün birden olması gerekiyor.

• Widevine L1 DRM modülü
    • PlayReady 3.0 DRM modülü
    • Netflix'ten çip onayı (bu onay varsa iki DRM modülü zaten oluyor)

Türev çipler, kafa karıştırıcı olabilir. Ama onlarca cihaz markası üzerinden hareket etmek yerine, donanım-çip üzerinden hareket etmek çok daha az kafa karıştırır.

Bende renk ayarlarıyla uğraşıyorum ama çözüm bulamadım. Daha önce android box kullanmadığım için diğer ürünlerle kıyas edemem fakat;

1- HDR monitörüme bağladığımda monitörde HDR'ı otomatik olarak aktif ediyor. Bu hoşuma gitmedi açıkçası. Ben HDR'ı çok nadir kullanan biriyim normalde.

2- 10 senelik eski LG TV'me taktığımda ise renkler karanlık görünüyor. Bu da çok hoşuma gitmedi.

Bu sorunları çözmem için cihaza daha hakim bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim. ROM paylaşılmış fakat cihaz brick falan olursa üzülürüm açıkçası o yüzden o topa girmek istemedim pek. Official bir ROM-güncelleme varsa kullanmak isterim ama.

Onun dışında kullanıcı arkadaşlara bir tavsiye vermem gerekirse eğer, Kiwi Browser APK kurup bir de eklenti desteğinden faydalanarak uBlock Origin kurarsanız tarayıcıda video izlerken reklamlardan kurtulmuş olursunuz. Öneririm. 4K vb. yüksek boyutlu filmler için de benim gibi harici HDD'niz yok ise Plex Media Server programını kurup PC'deki videoları KM2'den rahatlıkla oynatabiliyorsunuz.

slm cihazi almadiysaniz yazdigim kodlari girin birde mevcut hesabinizdan davet kodu yollayarak yeni hesap acin ordan alışveriş yaparsaniz eski hesaba daha sonra kullanmak icin % 10 indirim tanımlanıyor ve yeni hesaptada 3 usd indirim tanimlaniyor km2 fiyati dahada asagi iner hafta sonu banggoodda ucretsiz gonderimde var eger extra indirim kodunuz vsr varsa su an km2 cihaz 536₺ ye geliyor

bgkm205  km2  115.15₺ indirim yapiyor

BG9461f2  km2 119.59₺ indirim yapiyor

BGcecdc6   km 6 64luk 79.73₺ indirim yapiyor

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-30A640B69 -- 30 Mayıs 2021; 14:31:14 >

•  Google TV'yi içeren tüm Android TV tabanlı cihazların 31 Mart 2021'den itibaren AV1 codec'i desteklemesi gerektiğini söylüyor. Burada Google TV içermesi şartı var. Google hiçbir zaman NETFLIX gibi zorlayıcı olmadı.

Google Chormecast 2020 modeli s905D3 SOC lu ve AV1 kodeğini desteklemiyor.

Google ın istediği üreticilerin biranönce AV1 kodek desteği olan donanıma geçmeleri.

• Bunun işlemci mi daha iyi yoksa botech wzone işlemci mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ParTaa kullanıcısına yanıt

KM2 de DDR4 ,

wzone de DDR3 ram var.

Wzone da s905X3 SOC olmasına karşın,

KM2 DDR4 ram ve s905X2 B uzantılı çipseti ile

wzone nın performansına yaklaşır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ParTaa

Bunun işlemci mi daha iyi yoksa botech wzone işlemci mi

Öncelikle @Limanyakan arkadaşımıza teşekkür ederim. Bir üst mesajda yazmış. Bende bu 2 cihazı burdan öğrendim.

REDLINE 65" 4K TV sahibiyim. Daha çözemedim android TV olayını.

TANIX TX6 hepsiburada kampanyasından almıştım şimdilik onunla idare ediyorum.

şu kabloyu https://www.hepsiburada.com/paugge-ultra-sertifikali-hdmi-2-1-kablo-8k-60hz-4k-120hz-4k-60hz-earc-hdcp-2-2-d-hdr-dolby-vision-dolby-atmos-p-HBV00000PZUF3?magaza=Hepsiburada

alınca TanıxTX6 ve eski TV vede yeni televizyonda kalite arttı. ( ama ben becereiksiz HDD e indirdiğim 4K filmleri ne televizyondan nede TX6 dan takılmadan izleyemedim. ( birkaç player demedim ama sanırım UPLAYER denen player daha iyi. Ama VLC player kullanıyordum genelde neyse şimdilik beceriksizliğimle kalayım)

Yani kimse şikayet etmediğine göre bende sıkıntı var. Ya kaliteli USB bellek yada kaliteli USB HardDisk almak lazım sanırım diye suçu kendimden attım :P

İlerde planlarımda bu 2 cihaz veya muadilleri var.

Botech Wzone Android 4K Box Kutu Açılışı :

Botech Wzone Android 4K Box Teknik Detaylar

burda fiyatıda belli olmuş gibi : 997,00 TL

https://www.uydumarket.net/botech-wzone-android10-netflix-lisansli-adroidtvbox

Botech Wzone Android 10 TV Box

BOTECH

Android 12-13 Upgrade Garantisi! Orjinal Google ve NetFlix Lisanslı! Gerçek 4K NetFlix!

Botech Wzone Android 10 NetFlix ve Google Lisanslı TV Box

Gerçek 4K Netflix

5 Yıl Android Sürüm Güncelleme Desteği

Lisanslı Google

4K Orjinal Youtube

1 Yıl BEIN CONNECT EĞLENCE PAKETİ!

2 AY SPOR PAKETİ HEDİYEMİZDİR!

2 GB DDR3 RAM

8 GB FLASH HAFIZA

AMLOGIC S905X3

DOLBY DIGITAL SES

• Mecool KM2 başlığına Botech'i karıştırmayın şimdi NETFLIX Sertifikalı Mecool KM2 

Özgün çip S905X2'dir, Widevine L3 lisansı var.

S905X2-B onun türevi, Widevine L1 ve PlayReady lisansı tanımlanmış hali.

GPU'su farklıdır falan diye düşünmeyin. CPU ve GPU türevde değişmez. S922X'lerde de lisans farkı olan türevler var.

Mecool'da ilk defa, hem de çifte lisans olması çok iyi ama bu mu yoksa S905X4'lü Mecool KM6 mı denilse, ben KM6 derim. İşlemciler daima önde.

• Sanırım bu Netflix kısıtlama mantığını geç de olsa anlayabildim!

Netflix kullanmadığım için, bugüne kadar bu konuya çok da detaylı bakmamıştım.

Türev çipleri de anlayınca, taşlar yerine oturdu.

Netflix'in Hailstorm isimli bir programı var. Kendilerince donanım kalite testleri ve anlaşmalar yapıyorlar. Netflix'in bu konudaki muhatabı cihaz markaları değil, çip üreticileri. Yani, Amlogic gibileri... Netflix, Amlogic'ten S805X ve S905X çiplerine onay vermiş:

https://www.amlogic.com/#News/index195.html

(Amlogic S905X çipli) Mi Box S gibi bir cihazın nasıl "Netflix anlaşmalı cihaz" olabildiği anlaşılıyor.

Bizzat Mecool'un bildirdiğine göre; yeni çıkmış olan Mecool KM2 dışında, Netflix 4K izlenebilen başka bir Mecool 4K cihaz yok:

Alıntı

metni:

Q: Can it play 4K Netflix?A: Yes! MECOOL KM2 is a Netflix Certified Android TV Box, supports 4K from Netflix.The other model of MECOOL TV boxes don’t support 4K from Netflix, but support other apps, for example, YouTube 4K. The mobile version of Netflix can be installed via U disk, but the resolution is only SD.

Buradan da şu anlaşılıyor: Netflix bu cihazdaki çipe de onay vermiş. Dolayısıyla, bu çipe sahip tüm cihazlarda Netflix 4K söz konusu olacak.

Mecool KM2'deki çip kimi yerlerde Amlogic S905X2 olarak geçebilir ama bu yanlış. Bu orijinal S905X2 çipi değil kesinlikle. S905X2'li cihazlar 2018'den beri varlar ve Widevine L1 lisansları bile yok. S905X2'li bütün cihazlar Widevine L3.

Mecool KM2'deki bu yeni çip, S905X2-B denilen bir türev. Bu çipi taşıyan ilk cihaza da Ekim 2020'de rastlanıyor:

https://www.amlogic.com/#News/index203.html

Netflix'in kendine özgü ekstra kısıtlaması şöyle uygulanıyor olsa gerek...

Netflix içeriklerini PlayReady DRM ile koruyor, Google ise Widevine DRM üzerinden kendi kısıtlamalarını uyguluyor. Cihazda Widevine L1 ve PlayReady 3.0 lisansları olsa bile, Netflix'in sunucuları kendine bağlanan cihaza "Lisansların var iyi güzel de o çip bizim anlaşmalı listemizde yok ki" deyip 720p'den ötesini vermiyor (Genellikle de 480p ve 540p)... 1080p için denenen hileli uygulama bağlantılarını da blokluyor veya bir süre göz yumuyor.

Amazon Prime videoları da PlayReady DRM ile korunuyor. Amazon'un sisteminde böyle özel ekstra kısıtlama yok. Çipte PlayReady 3.0 tanımlıysa okey diyorlar.

Aradaki farka dikkat: Mecool KM6'da da tıpkı Mecool KM2'de olduğu gibi Widevine L1 ve PlayReady 3.0 var ama onun aksine Netflix 4K yok.

Mecool KM6 - Amlogic S905X4 çipi - Netflix onaysız çip

Mecool KM2 - Amlogic S905X2-B çipi - Netflix onaylı çip

Mecool KM6'da Netflix'in hali:

Alıntı

metni:
    ...which brings me to Netflix, it's not supported but can be side-loaded with a resolution of 480p, the only drawback to this box...

Amlogic 2-3 yıllık S905X2 ve S905X3'leri tekrar elden geçirip hem DRM lisansları donattı hem de Netflix'ten onay kopardı, çok daha iyi olan türev çiplerini piyasaya saldı. Manzaradan bunlar anlaşılıyor.

Şimdi sıra S905X4'te... Amlogic, Netflix onaylı bir S905X4 türevini Ocak 2021'de duyurmuş. Hazırdaki S905X4'lü iki Mecool cihazda da söz konusu olamayan Netflix 4K, bu türev çipi taşıyan cihazlarda olacak:

https://www.amlogic.com/#News/index204.html

Alıntı

metni:
    Skyworth’s RDK box is a UHD IP-set top, running on the Amlogic S905X4 chipset with 2GB DDR4 + 16GB eMMC, dual band 802.11ax Wi-Fi (Wi-Fi 6), Bluetooth (BTLE) 5.0. The product with Netflix will be available for pay-tv operators and also technology partners from June 2021.

Özetle:

Netflix 4K/HD için, cihazın çipinde üçünün birden olması gerekiyor.

• Widevine L1 DRM modülü
    • PlayReady 3.0 DRM modülü
    • Netflix'ten çip onayı (bu onay varsa iki DRM modülü zaten oluyor)

Türev çipler, kafa karıştırıcı olabilir. Ama onlarca cihaz markası üzerinden hareket etmek yerine, donanım-çip üzerinden hareket etmek çok daha az kafa karıştırır.

• GoGoBaBa kullanıcısına yanıt

Tanix TX6 da 1.5 Mhz hıza kadar ulaşabilen allwinner H6 çipset var ve stabil değil.

Güç sıkıntısı olduğu için kendinden adaptörü olmayan HDD leri oynatmada zorlanır.

Kullanıcı bilgisi ile ilgili değil donanım bileşenleri ile ilgili bir durum.

Amlogic çipsetli KM2 ya da Wzone TX6 ya göre çok daha güçlü.

KM2 12V 1a lık adaptörü ile HDD kullanımı için TX6 ve Wzone a ve göre daha uygun.

• Mecool KM2 ile Botech Wzone karşılaştırmasını tekrar yapmamak için bu linki yapıştırıyorum.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/149142798

• İnceleme Videosu.
    https://www.youtube.com/watch?v=QmIHPxnNvbQ&feature=youtu.be

• Km2 inceleme.
    https://www.youtube.com/watch?v=jxvA9cp2uI0&feature=youtu.be

• MarcosDH M kullanıcısına yanıt

Güzel bilgiler, aklımdaki bazı soru işaretleri kalkmış oldu.

• Arkadaşlar HDR to SDR ile HDR videoları SDR olarak oynatma özelliği varmı? ürüne sahip birisi varsa test edebilirmi rica etsem.

• Arkadaşlar merhaba. Ürün bugün geldi. Kurulumunu yaptım. Fakat bir sorunum var. Cihazdaki TV kumandası ekleme kısmında Tv markası sorarken direkt 'tekrar deneyin' e geçiyor. Bu kısımda sorun var. Neden olduğu hakkında bir fikri olan var mı?

• Cihazın hafıza kartına uygulama yüklenebiliyor mu ve maksimum kaç gb hafıza kartı desteği var?

• bende çin den siparişi geçtim hayırlısıyla... 613 tl ya geldi... bakalım vergi kaç para çıkacak ve ne zaman gelecek...

• caution C kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. Bu günlerde gümrük düşük çıkıyor fakat bunun bir garantisi yok.

DDR4 remi ve X2-B uzantılı çipsetiyle MiBox S ten çok üstün.

MiBox S e aparatlar falan alınmak istense bu fiyatları geçer.

KM2 nin avantajı da burada.

• altan2144 A kullanıcısına yanıt

Harici depolama birimleri formatlanıp dahili depolama gibi tanıtılabiliyor.

Bu ve benzeri bir kart okuyucu ile kartta kapasite sorunu söz konusu olmaz.

Ayrıca okuma ve yazma hızı artar.

https://urun.n11.com/kart-okuyucu/ads-102-usb-30-micro-usb-tf-sd-kart-okuyucusu-ent-P380812659

12V 1A lık güç girişi ile güçlü bir cihaz.

2.5 luk 4TB HDD leri çok rahat çalıştırır.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.