Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
26.694
Cevap
519
Favori
1.724.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11501151115211531154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Aliexpress üzerinden Mecool KM2 bayramdan önce bende siparis verdim.
    4K projeksiyon ve Atmos ses sisteminde test edecegim. Görüntü kalitesi ve torrent filmlerde ki destekledigi ses codeclerini merak ediyorum.
    Nvidia Shield Pro ve Zidoo Z9X e göre daha hesaplı yedek bir alternatif cihaza ihtiyacım vardı, bakalım nasıl çıkacak.

KM2 de Ses kodu çözücü olarak

AAC ve HE-AAC

Dolby Dijital & Dolby Digital Plus ve MS12Dolby

Atmos Geçidi var.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt

Bir insan güzel yaptığı şeylerin içine anca bu kadar eder.

Burada bir çok insana büyük bir nezaketle, sabırla, üşenmeden yardım ediyorsun cevaplar veriyorsun.

Konuyu ve seni hayranlıkla takip ediyorum, taktir ediyorum.

Ama bazen egolarına yenik düşüyorsun, artık alıştım.

Yeni biri eli-yüzü düzgün bir şeyler anlattığında, heh şimdi kavga çıkacak diye beklemeye başlıyorum.

"Ağanın pokunun üstüne pok ulur mu laa" adeta hayat buluyor.

Bu Arkadaş ne demişte olay buraya geldi diye merak ettim.

Alıntıladığın mesaja baktım, alıntılanları gösteri tıklayarak ilk mesaja ulaştım. Arkadaş bildiği bilgileri çok güzel aktarmış.

Ben beğendim yazdığı yazıyı, konuyu bilmiyor olabilirim öğreniyorum, daha çok öğrenecek şey var ortada. Anlamamış olabilirim tüm bilgileri tartacağım doğruyu anlamaya çalışacağım.

Doğru ve yararlı bulduğum yazıları her kim yazmışsa beğenmeye devam edeceğim.

Sağlıcakla...

• quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

F4 alma arifesindeyim sabırsızlıkla bekliyorum. Özellikle Youtube ve diğer sağlayıcılar ile APK performanslarını.

Birde toplam ödemeniz ne kadar oldu (vergi vs.) belirtirseniz mutlu olurum.

Hatta KM2 ile F4ü karşılaştırırsanız güzel olur. Teşekkürler.

Alıntıları Göster

KM2 tam sertifikalı bir cihaz ve anahtar teslim maliyeti düşük olursa MiBox s i bitirir.

NETFLIX, Prime Video dahil Youtube ve diğer platformların hepsi 4K.

Biraz uğraşmak gerekse de farklı yollardan 3. parti uygulamalar yüklenebilir.

Vergi konusu belirsiz. % de 20 de olabilir. % 80 i de bulabilir.

mikı üstad ın çekeceği videolar çok faydalı olacaktır.

Bu videoları izleyip te karar vermek mantıklı olur.

Önemli noktalarına vurgu yaparak karşılaştırma yapayım.

Mithat Kılıç ta incelemesi için replik kapar Android Tv Box için tavsiye.  Android Tv Box için tavsiye. .

NETFLIX ve prime video için yüksek çözünürlük gerekli ise A95X F4 bu görüntü kalitesini açmaz.

A95X F4, KM2 kadar kaliteli bir ürün değil.

KM2 de 2 Gb DDR4 Ram ve 8 GB depolama var. Stream için dizayn edilen bir ürün.

F4 te DDR3 2Gb /16 Gb , 4Gb / 64 Gb ve 4 Gb / 128 Gb seçenekleri var.

A95X F4 te s905X4 yeni nesil çipset var. AV1 10 bit 4K yı saniyede 120 kareye kadar oynatabiliyor.

Vulkan 1.1 ile görüntü kalitesi yüksek, hareketli görüntülerde (oyunlarda) ve 3D de performansı daha yüksek. Ayrıca bu çipsette 2xHIFI4 Akustik ve Audio DSP bulunuyor.

KM2 de akış cihazlarında kullanılan ve konforu B uzantı var. ( s905X2 - B )

Ses kodekleri daha gelişmiş. D/D sertifikasına sahip.

KM2 de Google ATV rom , F4 te özelleştirilmiş rom var.

Bu kutuların hepsinde olduğu gibi F4 te açma/kapama butonu yok.

KM2 de bu buton var.

Her iki cihazda da (WIFI 5) ac standardında 2T2R G.bit WIFI ve 100 M LAN var.

KM2 de Widevine L1 , F4 te güvenlik seviyesi L3.

KM2 de HLG 10, HLG 10+, HDR ve HLG var.

KM2 de HDCP2.3 protokolünü destekleyen HDMI2.1 bulunuyor.

KM2 de GOOGLE tasarımı ergonomik bir kumanda var.

ve en önemlisi

F4 te 5V 2a güç girişi var iken KM2 de 12V 1a güç girişi var.

Yüksek kapasiteli HDD lerde F4 zorlanabilir.

KM2 düşük amper ve yüksek voltta çalışıyor.

Özetle, NETFLIX yüksek çözünürlük gerekiyorsa KM2

gerekli değil ise A95X F4 ü almak mantıklı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limanyakan -- 16 Mayıs 2021; 15:36:55 >

• A95x f3 var yerine f4 almalı mıyım?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BILGILI

Merhaba üstad,

bir arkadaşıma android box alacağız.

Öncelikle Türkiye içinden almak istiyoruz. Nividia kullanıcısıyım, yakınlarıma zamanında x96max plus 2gb, h96max x3 4 gb, tanix t6 almıştık.

Şuan itibari ile hemen hemen tüm özel ve resmi apk uygulamaları yükleyebileceğimiz, özellikle ıptv ve dizi-flim izleme de kullanılacak, oyun vs. kullanılmayacak ama ısınma vs. de yaşanmasın düşüncesindeyiz.

500-700tl civarı düşünülüyor,

yerli olarak Türkiye satışı ve desteği olan Alpsmart ve Hiremco modellerinden 4+32 gb gibi öneriniz olur mu?

ya da gerek forumdan gerekse diğer forumlardan vs. sıfır ya da 2.el öneriniz nedir?

birden fazla ise sıralama yapabilirseniz memnun olurum.

Saygılar,

Alıntıları Göster

Anlaşıldığı kadarıyla NETFLIX yüksek çözünürlük gerekmiyor.

X4 uzantılı çipsetteki AV1 desteği çok önemli. Youtube videolarında da bu kodek gittikçe yaygınlaşacak.

Vulkan 1.0 ile 1.1 arasında çok fark var ve s905X4 ün NPU sunda yapay desteği daha kuvvetli .

Nvidia da 16 Gb depolama alanı olduğunu düşünürsek 32 GB lik kapasite yeterli .

A95X F4 (F/P ürünü)

Alpsmart ya da Hiremconun s905X3 çipsetli ürünleri ( Garanti ve destek avantajı var )

NETFLIX düşünmeyen bir kullanıcı da Mecool Km2 alabilir.

DDR4 ram, Yerleşik choremecast, kaliteli malzeme, 12V 1a adaptör ve kumandası

cihazı cazip hale getiriyor. Sahip olduğu portlarla harici HDD ler kullanılabilir.

• J.McNulty kullanıcısına yanıt
    Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: GuGuuuK

Bir insan güzel yaptığı şeylerin içine anca bu kadar eder.

Burada bir çok insana büyük bir nezaketle, sabırla, üşenmeden yardım ediyorsun cevaplar veriyorsun.

Konuyu ve seni hayranlıkla takip ediyorum, taktir ediyorum.

Ama bazen egolarına yenik düşüyorsun, artık alıştım.

Yeni biri eli-yüzü düzgün bir şeyler anlattığında, heh şimdi kavga çıkacak diye beklemeye başlıyorum.

"Ağanın pokunun üstüne pok ulur mu laa" adeta hayat buluyor.

Bu Arkadaş ne demişte olay buraya geldi diye merak ettim.

Alıntıladığın mesaja baktım, alıntılanları gösteri tıklayarak ilk mesaja ulaştım. Arkadaş bildiği bilgileri çok güzel aktarmış.

Ben beğendim yazdığı yazıyı, konuyu bilmiyor olabilirim öğreniyorum, daha çok öğrenecek şey var ortada. Anlamamış olabilirim tüm bilgileri tartacağım doğruyu anlamaya çalışacağım.

Doğru ve yararlı bulduğum yazıları her kim yazmışsa beğenmeye devam edeceğim.

Sağlıcakla...

Konuyu tam kavrayamadığın anlaşılıyor.

Artık senli benli olma zamanı geldi.

Cevap vermeyecektim fakat durum daha iyi anlaşılsın farklı algılamalar olmasın diye yazayım.

MarcosDH , genellemeler üzerinden gidiyor ve yanlış ifadeler var.

ARM mimari tasarımı yapıp çipset ve diğer bileşenler karta lehimleniyor.

Yazdığı gibi tv box üretimini ne ARM yapıyor ne de amlogic vb gibi şirketler.

Bu şirketler cihazın altyapısını üretiyor, üretici firmalar kendilerine göre özelleştiriyor.

SEI Robotic ülkelere özel üretimler yapmaya başladı.

Global cihazlarda bazı uyumsuzluklar yaşanabiliyor.

Ülkemizdeki 25 yıllık Botech in Wzone ı montaj mı yapıyor üretiyor mu diye anlamaya çalışırken

SEI Robotic tarafından üretildiğini gördük.

Bugüne kadar global cihazları bulunduğumuz coğrafyaya adapte edip kullanıyorduk.

Wzone, Alpsmart, Hiremco ve Dreamstar larla ülkemize adapte edilen cihazları görmeye başladık.

İrili ufaklı birçok üretici çipsete göre yazılıma kendi eklentilerini ekliyor.

And. Tv box lardaki en büyük üretici ÇİN fakat Nvdia, Apple tv, Roku, amazon fire gibi cihazlar Amerikada

üretiliyor. Nvdia ve Apple kendi CPU ve GPU larını kullanıyor.

Amlogic , ARM yi kulanan ilk şirket ve ARM gibi çok uluslu üretim yaptırıyor. Santa Clara, Kaliforniya merkezli şirket üretimlerini Şangay, Pekin, Senghzen, Tapie, Hongkong gibi şehirlerde yaptırıyor.

Sanki devamlı L1 ve modlu apk ile yüksek çözünürlük NETFLIX izlenebilir diye mi yazdım.

Uyduruyor. Tam aksini kaç defa yazdım. Gereksiz yazıyor.

SEI robotic in yarı iletken üreticisi olduğunu ya da tasarım yaptığını iddia eden de olmadı.

Amlogic in bile fabrikası yok. Uzakdoğuya fason yaptırıyor.

Buradaki konu şu; kartın üzerine lehimlenmiş bileşenleri alıp üretim yapan montajcı mı oluyor?

Donatilmış kart ile üretim tamamlanmış mı oluyor?

And. tv box üretiminde donanım bileşenleri kadar yazılım da çok önemli.

Doğal olarak herkes topiğe bildiğini yazabilir. Eleştirebilir de.

MarcosDH NETFLIX modlu apk ile ilgili yazmadığım şeyleri yazmışım gibi lanse ediyor.

Daha önce çok keskin ve saldırgan tutum içinde olanları gördük.

MarcosDH de ben de şuana kadar seviyeyi düşürmedik. Buna gerek te yok.

Ego falan yapmıyorum. Senden daha sabırlı ve daha az sinirlenen bir yapıya sahibim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Diwanji

A95x f3 var yerine f4 almalı mıyım?

F3 kullanım kriterlerini karşılıyorsa almaya gerek yok.

AV1 formatındaki içerikler diğer formatlara çevrilebiliyor.

Yakın zamanda AV1 destekli çipsetler ve WIFI 6 lı cihazlar artacak.

Teşekkürler.

• Tekrar edeyim,

Konuyu (topiği) elinden geldiğince detaylı götürüyorsun, herkese yardım ediyorsun karınca kararınca ama elinden geleni yapıyorsun.

Her seferinde altı çizerek belirtiyorum, Android ve Android box ilgi alanım değil ve uzmanlık alanımda değil.

ARM, ARV, ses formatları, video formatları, ses ve video bağlantı düzenekleri ilgi alanım bir kısmına da oldukça hakimim.

Emekliyim tam gün 7/24 internette bilgi kovalıyorum, SBC ve ARM ile ilgili oldukça fazla bilgiye aşinayım ve sahibim.

Birden çok kez yanlış bilgi yada eksik bilgi üzerinde tartıştığına şahit oldum.

Beni de bazen eksik yada hatalı bilgi ile düzeltmeye çalıştın. Bu benim için sorun değil, ben kendimi öğrenmeye adamış biriyim. Buradaki insanların benim ne bildiğimi bilmeleri ile ilgilenmiyorum, bu yüzden eksik yada hatalı düzeltmelerini uzatmadan kapadım.

Sadece kimsenin egosuna dokunmadan doğru bilgiyi daha açıklayıcı olarak tekrar ettim ve uzatmadım.

Kendimi kimseye ispat etme ihitiyacı yada kaygısı taşımıyorum bu yüzden de benim bilgim en doğrudur diye diretmeyeceğim.

Bir kaç yıldır burada birbirimizi tanır olduk, aşağı-yukarı herkes herkesi tanıyor.

Evet daha önceden de söylediğim gibi çabuk parlayan, sabırsız biriyim, bunu için bir sene psikoloğa gittim. Gittiğim psikoloğa sigarayı bıraktırdım, erkek arkadaşından ayrılmasını telkin ettim ve ayırdım, sanırım ben onu tedavi ettim o beni tedavi edemedi, fevriliğim hep durduğu yerde.

@MarcosDH verdiği bilgiler doğru bilgiler ve bende ARM ve bir çok şey hakkında aynı düşünüyorum, zaten bunu da günler önce ifade ettim.

Sanrım benim gibi ordan burdan veya forumlardan toplanan bilgiler de değil. Daha derli toplu altyapısı olan bilgiler. Yada benim nazarımda veya hissiyatımda öyleler.

Kimseye saygısızlık yapmak istemem, umarım kişisel algılanmaz eleştirilerim.

Belkide %1000 sen haklısın ama naçizane bir tavsiye, bir eleştiri varsa doğru yanlış bir incele. İnsanız nihayetinde.

Edit:

Bu konu hakkında iyi kötü başka hiç bir şey yazmayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 16 Mayıs 2021; 17:25:43 >

• Yazdığım yanlış bir bilgi varsa ve kim bulursa yazsın.

Bazen yanlış algılamalar olabiliyor.

Bu konuda ben de yazmayacağım.

Topiğin amacı özellikle bu cihazlara yeni ilgi duymaya başlayanlara nokta atışı ürünlere yönlendirmek.

Kaldı ki görüldüğü üzere daha önce bu cihazlardan alanlar da öneri isteyebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BoDuR

RK nin en başarılı cihazı RK3399 çipsetli H96 max+.

H96 max+ gibi s905X3 çipsetli cihazlar da 82 K antutuya ulaşabiliyor.

Malzeme kalitesi düşük.

Root yok.

Bar yok.

Çekirdek frekansı 1800 Mhz ile sınırlı.

Çipset çok güçlü değil ve AV1 desteği yok.

MALI G52 GPU olmasına karşın renkler soluk.

Sarı renk aşırı baskın. Kırmızı ve siyah üretimi başarılı değil.

Amlogic çipsetli ürünlerden vazgeçmeye değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

Anlaşıldığı kadarıyla NETFLIX yüksek çözünürlük gerekmiyor.

X4 uzantılı çipsetteki AV1 desteği çok önemli. Youtube videolarında da bu kodek gittikçe yaygınlaşacak.

Vulkan 1.0 ile 1.1 arasında çok fark var ve s905X4 ün NPU sunda yapay desteği daha kuvvetli .

Nvidia da 16 Gb depolama alanı olduğunu düşünürsek 32 GB lik kapasite yeterli .

A95X F4 (F/P ürünü)

Alpsmart ya da Hiremconun s905X3 çipsetli ürünleri ( Garanti ve destek avantajı var )

NETFLIX düşünmeyen bir kullanıcı da Mecool Km2 alabilir.

DDR4 ram, Yerleşik choremecast, kaliteli malzeme, 12V 1a adaptör ve kumandası

cihazı cazip hale getiriyor. Sahip olduğu portlarla harici HDD ler kullanılabilir.

Alıntıları Göster

Üstad geri bildirim için teşekkürler;

aslında amacım arkadaşıma mahçup olmamak ön planda yurtdışı alternatifler yerine bahsettiğiniz gibi hiremco ve alpsmart garanti ve destek var buradan yola çıkayım diyorum,

alpsmart hiremco alternatifi ise de alpsmart :s905x3 iken hiremco:Allwinner H616 

gözüküyor,

hiremco x4 mü 4+32 anndroid 10

alpsmart AS-565x3 Android Tv Box I 4 I 32 I Sesli Komut Ve Air Mouse Kumandalı Tam Set android 9

ayrıca ikisi de port edilmiş sanırım,

ikisi üzerinden bir öneri beklerim tercih için

teşekkürler

• BILGILI B kullanıcısına yanıt

Hiremco X4, alwinner h616 çipsetli ve çok stabil değil.

Herşekilde s905X3 çipset daha iyi.

As 565 X3 ü alıp kullananlar oldu. Memnunlar.

Yeni kullanıcılar için destek ve garanti olması avantajlı.

• Merhaba
    X88 PRO X3 TVBOX

Cihazını 2 el olarak almak istiyorum .
    Tavsiye edermisniz .Kullanan arkadaşlar var mı? Bu cihaz da Turkcell tv plus calisirmi .Yardımcı olursanız sevinirim.

• forumcu3 F kullanıcısına yanıt

X88 pro X3 ün kalitesi

A95X F3, F4 , X96 max, HK1 gibi cihazların kalitesinde.

NETFLIX sd kalitede.

Fiyat uygun ise ve bir sorunu yoksa alınabilir.

Turkcell tv plus root lu cihazda çalışmayabilir.

Rootu gizlemek gerekebilir.

İlginize teşekkürler 400 TL fiyatla 4 gb 128 olan modelini buldum .sizin fikriniz nedir ?

• BILGILI B kullanıcısına yanıt
    @limanyakan üstadın yazısına ek olarak alpsmart as 565 kullandım ve memnun olarak babama verdim, tavsiye ederim

• 
Sayfa: önceki 11501151115211531154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.