Şimdi Ara

Netflix Cozunurluk sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
19.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım hocam mantıklı yapmışsınız netflix saçma saçma iş yapıyor. Amazon prime deneme üyeliği başlattım 1080p açıyor videoları ve cidden netflixten sonra cam gibi görüntü. Netflix ile çok ciddi bir fark yok belki ama görüntü fark edilir şekilde daha net. Prime üyelikte çoğu içerik ABDye özel ancak o da en basit bir vpn ile çözülüyor, bakalım beğenirsem ilk 6 ay 3 dolarmış buradan devam ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angry Toad

Attığın mail bir şey değiştirmeyecek maalesef sadece widevine L1 sertifikalı cihazlara veriyorlar HD'yi. Sırf bu yüzden telefonumda netflix uygulaması yok bile. Bence aldığı parayı hak etmiyor hala netflix. Kendi dizileri olmasa kimse almaz bile Türkiye'de.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle hak etmiyor. Mesela Heavy Rescue 401 diye bir dizi izliyorum netflixte 2 sezonu var burada ama internette 3. Sezonu da bulabiliyorum. Aynı şekilde okuduğum kadarıyla birçok dizide bu durum varmış. Para veriyorsunuz HD vermiyor üstüne tüm sezonlar da yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InvisibleLord -- 26 Mayıs 2019; 14:21:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: InvisibleLord

Kesinlikle hak etmiyor. Mesela Heavy Rescue 401 diye bir dizi izliyorum netflixte 2 sezonu var burada ama internette 3. Sezonu da bulabiliyorum. Aynı şekilde okuduğum kadarıyla birçok dizide bu durum varmış. Para veriyorsunuz HD vermiyor üstüne tüm sezonlar da yok

Alıntıları Göster
    Üstüne film yok resmen çok ama çok az film var. 5-6 aydır kullanıyorum aradığım film 1-2 defa anca denk geldi netflix'te. Telefondan uzanıp yatağıma izleyemiyorum çünkü görüntü çamur tadı kalmıyor. Dediğin gibi dizilerin yarısı var yarısı yok. Üstüne bir de indirme yaparken 720p 1k bitrate indirtiyor. Bölüm başına 400-500 mb falan anca ediyor oradan da anlaşılır zaten. Kendi içerikleri sarıyor o yüzden kullanıyorum.

• En iyisi internetten korsan indirip(1080p) keyifle izlemek. Ücretli üyelik istiyor ama para veriyorsun resmen dalga geçiyorlar. Arkadaş sanal kart ile aylardır ücretsiz kullanıyor lazım olunca onun hesaba girer izlerim.
    Amazon prime gerçekten çok iyi duruyor 1080p görüntü alıyorum ama onda da dizi ve filmleri inceleme şansı bulamadım daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: InvisibleLord

En iyisi internetten korsan indirip(1080p) keyifle izlemek. Ücretli üyelik istiyor ama para veriyorsun resmen dalga geçiyorlar. Arkadaş sanal kart ile aylardır ücretsiz kullanıyor lazım olunca onun hesaba girer izlerim.
    Amazon prime gerçekten çok iyi duruyor 1080p görüntü alıyorum ama onda da dizi ve filmleri inceleme şansı bulamadım daha.
    Amazon prime'ın kendine hayrı yok. Netflix daha iyi bence o derece. Görüntü kalitesi olarak ikisi de aynı geldi bana ama onda da telefondan widevine L1 istiyor hd için. Netflixteki bir başka sıkıntım da tamam görüntü 1080p anlıyorum ama 3-4k bitrate izletiyorlar hepsini. Dediğin gibi netten indirdiğimiz 1080p görüntüler daha iyi. 10k civarı oluyor genelde görüntü.
  • Şimdilik internetten video indirmeye devam

• quote:

Orijinalden alıntı: Angry Toad

Amazon prime'ın kendine hayrı yok. Netflix daha iyi bence o derece. Görüntü kalitesi olarak ikisi de aynı geldi bana ama onda da telefondan widevine L1 istiyor hd için. Netflixteki bir başka sıkıntım da tamam görüntü 1080p anlıyorum ama 3-4k bitrate izletiyorlar hepsini. Dediğin gibi netten indirdiğimiz 1080p görüntüler daha iyi. 10k civarı oluyor genelde görüntü.

Alıntıları Göster
    Arkadaşın bahsettiği US içeriği hocam. Oradaki katalog çok zengin. Üstelik HBO içeriklerinin çoğu da Prime'a açık. Dediğiniz gibi görüntü kalitesi olarak Prime Video ve Netflix eşit diyebilirim. Tabii ki içerikten içeriğe bu konu değişebiliyor. Aşağıya aldığım birkaç ekran görüntüsünü ekledim. Aldığım ekran görüntülerinde çok fazla alan derinliği yaratmışlar. Ayrıntılı bir şey değil fakat görüntülerin kaliteli olduğu belli oluyor.

Netflix - 1080p

Netflix Cozunurluk sorunu

Prime Video - 1080p

Kendi arşivimden bir içerik - 1080p (3.26 GB)

TV'den de fotoğraf çekerdim fakat o şekilde net belli olmayabilir. Şahsen telefondan film/dizi/belgesel seyretmeyi hiç sevmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Arkadaşın bahsettiği US içeriği hocam. Oradaki katalog çok zengin. Üstelik HBO içeriklerinin çoğu da Prime'a açık. Dediğiniz gibi görüntü kalitesi olarak Prime Video ve Netflix eşit diyebilirim. Tabii ki içerikten içeriğe bu konu değişebiliyor. Aşağıya aldığım birkaç ekran görüntüsünü ekledim. Aldığım ekran görüntülerinde çok fazla alan derinliği yaratmışlar. Ayrıntılı bir şey değil fakat görüntülerin kaliteli olduğu belli oluyor.

Netflix - 1080p

Prime Video - 1080p

Kendi arşivimden bir içerik - 1080p (3.26 GB)

TV'den de fotoğraf çekerdim fakat o şekilde net belli olmayabilir. Şahsen telefondan film/dizi/belgesel seyretmeyi hiç sevmiyorum.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam ama netflix us içeriği de gayet iyi ona bakılırsa o yüzden tr olarak cevap vereyim dedim. Buradan bakınca amazon daha iyi gibi geldi bana da. Netflixten soğuyorum her geçen gün ama neyse ki kendi dizileri vs. sarıyor biraz yoksa bulaşmazdım asla. Tv'de bile 1080p'ye geçmiyor çoğu zaman geçse de düşük bitrate izletiyor. Amazon da bir atak yapacak gibi duruyor hiç tr içeriğine keşke yapsalar.

• Netflix'den aldığım ekran görüntüsünü kötü bir sahneden almışım. Bu konuyu iyice merak ettim. Daha sonra ayrıntılı testler yapacağım. Şöyle olacak, aynı dizinin bölümünü ilk Netflix üzerinden daha sonrada Amazon üzerinden açacağım ve bölüm bittiğinde çektikleri veriyi karşılaştıracağım.
  • slm arkadaşlar bizde de ultra hd 4k var atmos destekli filmlerde sorun yasıyorum atmos ses alamıyoruz lg uh605v tv den giriyorum netfilix e hdr acık atmos detskli filmleri acıyoırum atmos alamadık böyle bi sorun yasayan varmı
  • Beyler naparsan yapım sorunu çözemedim diye Netflix iptal edecektim kiwww.netflix.com/hdtoggle ye girip ayarları en yükseğe aldım sorun çözüldü 0 problem şuan

• Konu ile alakalı birçok kez netfilixe yazdım ve konuştum . Yazılım ekibine iletiliyor diyip geçiştirdiler. Örneğin telefonda L1 lisansı var 4k video çekip oynatıyor rahat rahat ama gel gör ki 1080p üstüne çıkmıyor yayın. Uygulamaya yotubedeki gibi 720 1080 2k 4k seçeneği verip kurtar bizi bu dertten ama yok.

• bu tamamen saçmalık hesabım 4k 4 izleyemiyeceğim hiçbir durum söz konusu değil ona rağmen 1080p 50 fps in üstüne çıkmıyor internetim 100mpbs olmasına rağmen :D komedi bunlar .d
  • Covid'drn oturu devam ediyor kisitlamalar...Dusuk Cozunurluk bu yuzden..

Dikkat edin Youtube'de bu kayip yok cunku dunyanin en buyuk Server'ine sahipler..Netflix'in server calismalari var bu konuda..Yayin kalitesi Avrupa'da bir kac ulkede eskiye donmeyr basladi..Sira sira Goruntu kalitesi artirilacak Ulkeden ulkeye..

• Aynı sorundan muzdaripim. Xiaomi Mi Note 3 cihazımda 540 p üstünü vermiyor

• Merhaba kablonet 100 mbit kadar paketim var .. 90 mbit alıyorum fast.com da.. YouTube 4k rahat açıyor ama Netflix sabit 1.66 mb hız 480 p 2 gündur yapmadığım guncelleyip kaldırıp kurmadigim şey kalmadı smart TV de..yardımcı olabilecek var mi

• ventura800 kullanıcısına yanıt

Bilgisayar da Windows Store'dan Netflix uygulamasını indirip kullanın,en iyi görüntüyü o şekilde alabiliyorsunuz. Tarayıcılar düşük kalite veriyor. Ayrıca Windows 10 store dan eğer indirmediyseniz AV1 codec ve Hevc codeclerini indirin. Hevc codec genelde güncel sürümlerinde kurulu geliyor zaten.

Düşük bitrate ve çözünürlük sorunu emin olun sizden kaynaklı değildir. Netflix neden bilmiyorum ama ultra hd pakete bile hd yayını zor veriyor. Böyle devam ederse aboneliğimi iptal etmeyi düşünüyorum ben de. Bir süre sonra çözerler bu sorunu diye bekledim ama insanları salak yerine koymaya devam ederlerse kendileri kaybedecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 007css -- 8 Kasım 2020; 14:44:56 >
  • Konsol dan girince bir sorun yok bende smart TV de sabit 1.66 mbit hiZ 480p.. düne kdr da sıkıntı yoktu bir anda oldu anlamadim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ventura800

Konsol dan girince bir sorun yok bende smart TV de sabit 1.66 mbit hiZ 480p.. düne kdr da sıkıntı yoktu bir anda oldu anlamadim

Aynı durum bende de mevcut. Son iki gündür bitrate 0,71, çözünürlük 540p de sabitlendi. TV'yi sıfırlamaya kadar her şeyi denedim ama bir sonuç alamadım. Normalde 4k video rahatlıkla seyredebiliyordum. Netflix uygulaması içinden internet hız testi de yaptım, o da eskisi gibi herhangi bir yavaşlama yok.

• n1ghtfall kullanıcısına yanıt
    Her yeri aradım Netflix, kablonet ,modem üreticisi... TV yi sıfırladım uygulamayı sildim yükledim modemi formatladim.. aklıma başka birşey gelmiyor artık.. Netflix bizimle ilgisi yok dedi.. lütfen çözüm bulursanız bana da yazın..buarada TV Philips 50pus7303

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.