Şimdi Ara

Netflix 2019da hız sorunu (kota kalkti derken) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
2
Favori
8.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende netspeed kullanıyorum.Normalde hızım 75 mbit fakat LG TV de Netflix çamur görüntü.Bariz yavaşlatıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm video içerik sitelerine uygulanan gizli kısıtlama ile ilgili bireysel olarak
    Btk ve CİMER'e şikayette bulundum.

Herkesin şikayette bulunmasını rica ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iko81 -- 17 Şubat 2019; 16:23:10 >
  • Konuyu acan arkadasa katiliyorum. Primertime’da fast.com uzerinden 3-4 mbit alabiliyorum. 100mbit gpon ve kablolu baglantida.

Vpn kullanmak benimde aklima geldi. Durumu netflixe sikayet etmekte diger bir cozum olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

superonline'da sorun yaşayan ben daha görmedim.

en çok araptelekomda sorun var. Malum her yol mübahçı zihniyetle insanların haklarını yemeye devam ediyorlar konu internet olsa bile. Klasik işte ne beklersin ki bunlardan zaten

en iyi çözümü yapmışsınız. İptal edin gitsin uğraşmaya değmez bunlarla.

Alıntıları Göster
    Ben varim

• sorun netflıx degıl sorun ttnetın yuksek hızı algılayıp hızını dusurmesı dun başıma geldı 35 mbps hızım 2 mbpsye dustu musterı hızmetlerını aradım

daha konusurken tekrar hız testı yaptım 35e gerı cıktı akılları sıra bızı keklıyecekler ..
  • eskiden görüntü kalitesini değiştiriyorduk şimdi değişmiyor.

ctrl + shift + alt + s

şimdi işlemiyor
  • kaldırıldı o özellik

ama google chrome store'da bazı eklentiler var bu işler için.
  • Buyrun...

Netflix 2019da hız sorunu (kota kalkti derken)

• Arkadaşlar 5 dolara ortak 1 GB ramli 20 hdd olan vps satın aldım aylık 500gb trafiği var kurdum open vpn servisini 3 arkadaş kullanıyoruz sizde böyle yapın keyfinize bakın. Ortalama aylık 350 ile 450 GB kullanım var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Arkadaşlar 5 dolara ortak 1 GB ramli 20 hdd olan vps satın aldım aylık 500gb trafiği var kurdum open vpn servisini 3 arkadaş kullanıyoruz sizde böyle yapın keyfinize bakın. Ortalama aylık 350 ile 450 GB kullanım var.
    Bende böyle bir şey yapmak istiyorum ama bu konuda tecrübem hiç yok nasıl vpn kuruluyor sunucuya , nasıl bir sunucu olmalı bunu sıfırdan baştan aşağı anlatabilecek kimse var mı acaba...
  • Turktelekom icin soyluyorum netflix'e 7/24 hız sınırlaması yapıyor. Vpn ile girdiğimde daha yüksek hız aliyorum.

• Kablonet için 1 haftadır iyileşme var diyebilirim, organize işler netflix'e düştü dendiği an iyice berbatlaşmıştı. Acaba ondan sonra bir iyileştirme falan mı yaptılar bilmiyorum ama geç açılma vs gibi sorunlar düzeldi.

• 50mb superonline iki haftadır rezalet. 3 arkadaşdan teyit aldım onlar da superonline, aynı sıkıntı. Hız değerleri normal tüm testlerde. Ben sorunun Netflix'ten kaynaklandığını düşünüyorum, abone sayısı epey arttı. Türkiye'ye bir Server kursalar fena olmaz.

• Streaming servisleri çok fazla veri tüketiyor. Bu sebepten dolayı Türkiye'de ki ISS'ler hızları kısıtlıyor. Kısıtlamazlarsa, yurtdışı trafiğine ara bağlantı sağlayan şirketlere ödeyecekleri ücretler artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 2 Mart 2019; 14:43:10 >
  • 35 mbps kullanıyorum

Xiaomi router ya bağlı iken anında 1080p olan görüntü ana modeme bağlayınca 480p de takılı kalıyor. Saçmalığa bak. Modem de ne tür ayar yapmam lazım acaba..

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

35 mbps kullanıyorum

Xiaomi router ya bağlı iken anında 1080p olan görüntü ana modeme bağlayınca 480p de takılı kalıyor. Saçmalığa bak. Modem de ne tür ayar yapmam lazım acaba..
    Modeme format attım düzeldi. Xbox one da 1080p izliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Kablonet için 1 haftadır iyileşme var diyebilirim, organize işler netflix'e düştü dendiği an iyice berbatlaşmıştı. Acaba ondan sonra bir iyileştirme falan mı yaptılar bilmiyorum ama geç açılma vs gibi sorunlar düzeldi.

aynen bende hiç göremediğim hızları gördüm ama işte pc de görebiliyorum sadece. LG tv smart'ta max 6-7 mbps görüyorum.

pc ise uçuyor bu aradaki fark ne ya?

• Hız testini ISP manipüle edebilir. Hız testi için gönderilen paketlerin hızını kısmayabilir. Test yapınca yüksek çıkar, sunucudan stream yapmaya başlayınca kısar. Teknolojik olarak mümkün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BraveHeart kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom fiber kullanıcısıyım;

Son zamanlarda şükür bende de geç açılma ve düşük kalite gibi sorunlar düzeldi.
  • BoraNb kullanıcısına yanıt
    Benim tahminim çıkışlarda problem yoktu, netflix’in türkiyeye hizmet veren sunucularının kapasitesi sorunluydu, onu arttırdılar ve problem düzeldi. Belki iyimser düşünüyor olabilirim tabi, belki de ISP’lerin bir çakallığı vardı. Ama şu an sorunlarımız düzeldi, önemli olan o.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.