Şimdi Ara

NETBOOK'UN BİOSUNU ÇÖKERTTİM :-(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar , Lenovo S10-3 netbooka kendi web sitesinden 37 numaralı en son biosunu indirdim , windowstan kurdum , bir daha açılmadı , hep siyah ekran geliyor açılışta başka hiçbir şey olmuyor .

Yardımcı olacak bir kardeşim var mı?

• erdem271 kullanıcısına yanıt
    Yazılanların aynısını mı yaptın ?

Yükleme yönergeleri
    Örneğin, 2ACN37WW.exe;
    1. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    2. İndirilen 2ACN37WW.exe dosyasını bulun.
    3. 2ACN37WW.exe dosyasına çift tıklayın. Vista ve Windows 7'de simgeye sol tıklayarak ve "Yönetici olarak çalıştır"ı seçerek yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.
    4. Yükle'ye tıklayın.
    5. BIOS'u Yükselt'e tıklayın.
    6. Yükseltmeye başlamak için Enter'a basın. İşlem sırasında bilgisayarı kapatmamanız önerilir.
    7. Güncelleme tamamlandığında, değişikliklerin geçerli olması için bilgisayar otomatik olarak yeniden başlatılır.
    8. BIOS menüsüne girin, varsayılan ayarı yükleyin ve kaydedip çıkın.
    9. Lütfen sistemi bir kez daha yeniden başlatın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

Yazılanların aynısını mı yaptın ?

Yükleme yönergeleri
    Örneğin, 2ACN37WW.exe;
    1. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    2. İndirilen 2ACN37WW.exe dosyasını bulun.
    3. 2ACN37WW.exe dosyasına çift tıklayın. Vista ve Windows 7'de simgeye sol tıklayarak ve "Yönetici olarak çalıştır"ı seçerek yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.
    4. Yükle'ye tıklayın.
    5. BIOS'u Yükselt'e tıklayın.
    6. Yükseltmeye başlamak için Enter'a basın. İşlem sırasında bilgisayarı kapatmamanız önerilir.
    7. Güncelleme tamamlandığında, değişikliklerin geçerli olması için bilgisayar otomatik olarak yeniden başlatılır.
    8. BIOS menüsüne girin, varsayılan ayarı yükleyin ve kaydedip çıkın.
    9. Lütfen sistemi bir kez daha yeniden başlatın

Aynısını yaptım hocam .İşlem bitti bilgisayar yeniden başlatılacak yazdı .Kapandı , bir daha hiç açılmadı :-(

• Netbook un pilini sökün biraz bekleyin tekrar deneyin. Olmazsa kullanma kılavuzunu indirin (ingilizce de olsa farketmez) clear cmos var mı diye bakin. Belki tuş kombinasyonları ile clear cmos olabilir. Biosu tekrar yazmanız gerekebilir. Birde bios recovery kismi var mi bir bakin.
  • erdem271 kullanıcısına yanıt
    @Exeter arkadaşım güzel bir öneri söylemiş, deneyip sonucu yazarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: exeter

Netbook un pilini sökün biraz bekleyin tekrar deneyin. Olmazsa kullanma kılavuzunu indirin (ingilizce de olsa farketmez) clear cmos var mı diye bakin. Belki tuş kombinasyonları ile clear cmos olabilir. Biosu tekrar yazmanız gerekebilir. Birde bios recovery kismi var mi bir bakin.

Kullanım kılavuzunu indirdim clear cmos kelimeleri hiç yok , içini açmaya çalıştım beceremedim , yarın bir bilgisayarcıya bırakacağım mecburen
  • İngilizce bir sitede demiş ki son biosu indirin Phoenix Crisis Tool ile usb bellege yazin pili cikarin usb bellegi takin netbook u calistirin sonrasinda Windows tuşu + B, Windows + F, Windows + R, Windows + Esc, Fn + B, Fn+F, Fn+R, Fn+Esc gibi kombinasyonlari deneyin. usb bellegin isigi yanip sonmeye baslayacak hic bir bip sesi duymayacaksiniz. Bir deneyin eger bilgisayarci cozemezse...
  • Teşekkür ederim deneyeceğim ama anlamadığım şey sitesinden indirdim ve doğru biosu indirdim ne diye göçtü anlayamadım ?
  • Sonuç . resmi siteden kurallara uygun olarak indirdğim ve yüklediğim bios anakartı yakmış ve alet çöp oldu .
  • nasıl anakarti yakar?
    En fazla yakabilecegi biosu. Kim dedi anakarti yakmis diye
  • Büyük ihtimal ile mahalle arasındaki bilgisayar cı para koparabilmek için böyle bir şey söylemiştir diye düşünüyorum ?

• Bizim şirketin anlaşmalı olduğu bilişim firması böyle bir cevap verdi inceledikten sonra , tavsiye edebileceğiniz istanbulda bir yer var mı?
  • Kimseye verme bence, direk lenovoya göndet
    Ücretli onarım yaparlar.

• Cihaz bu halde satılıktır . 150 tl

Harddisk, klavye , ekran ve diğer parçalar sağlam pil iyi durumda yedek parça olarak kullanılabilir . Kozmetik olarak çok temiz değil , isteyenlere resmini çekip gönderebilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.