Şimdi Ara

Casper Ultrabook'um BIOS'a girmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
1
Favori
7.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Casper Nirvana Ultrabook CBE.3317-4500V Model bilgisayarım var. Alttaki linkten özelliklerini görebilirsiniz.
    http://casperdepo.com/index.php?route=product/product&product_id=52967

Bilgisayar default olarak Windows 8 yüklü geldi. Sonra Windows 8.1'e yükselttim. Birkaç gün önce de Windows 10'a yükselttim.
    Fakat temiz kurulum olması için flash bellekten kurulum yapacağım. (cd sürücüsü yok). Fakat flash'tan boot yapmak için BIOS'a girip boot sırasını değiştirmem lazım. Windows 10'a yükselttikten sonra BIOS'a giremez oldum.

sorunu çözmek için denediklerim:
    boot için f2'ye basın, bios için f10'a basın diyor. Bu iki tuşu ve delete tuşunu defalarca denememe rağmen hiçbiri olmadı.
    Shift'e basılı tutarak kapatmayı denedim olmadı.
    Güç ayarlarından hızlı başlatmayı kapattım yine olmadı.
    Casper servisini aradım. Onlar benden beter. BIOS güncelleme dosyalarını istedim onu da yapamadım.

Kafayı yiyeceğim. Yardmıcı olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu78 -- 26 Ekim 2015; 11:18:22 >

• Bende şuan arkadaşın casper notebookuna bakıyorum, CBE model, aynı sorun var, çözüm için flash bellekten windows kurmak demişler ama ben windows kurabliyorum sorun biosa girememem.

Bu bilgisayar benim olsaydı; casper müşteri hizmetlerini arardım ve şehir merkezinde kalabalık bir yere basın mensuplarını çağırıp notebookunuzu benzin döküp yakacağım, nasıl bir marka ve firma olduğunuzu da haykıracağım. Akşam haberlerine çıkacaksınız derdim.
    Dinsizin hakkından imansız gelir, ya beni durdurmak için yeni bir notebook yollarlardı ya da durdurmazdılar, gider notebooku ateşe verir haberlere çıkardım, böylece başkalarının bu sorunları yaşamasını bi nebze önlerdim. :)
  • hocam doğru diyorsunuz da öğrenciyiz işte. çalışan biri olsam yapacağım hiç düşünmeden.
  • batu78 kullanıcısına yanıt
    windows10da ayarlar - güncelleştirme ve güvenlik - kurtarma menüsünden takip et. gelişmiş başlangıçta usb ile temiz kurulum yapabilirsin. biosa girmek istersen gelecek olan mavi ekranda gelişmiş seçeneklerden uefi bellemim ayarları nı tıklayınca biosa girer
     Casper Ultrabook'um BIOS'a girmiyor
  • electro58 kullanıcısına yanıt
    uefi seçeneği yok hocam bende
  • . Arkadaşlar sorunu çözdünüz mü bende de aynı problem var bios a girmiyor ne deneyimse olmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorun bende de var malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expkey -- 8 Mayıs 2017; 4:31:6 >
  • bu sorunun aynısı bende var bios F2 yazdığı halde F2 ye basıyorum algılamıyor başka klavye takıp denedim yine olmadı.
    bu sorunu çözebilecek bir babayiğit yokmudur????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expkey -- 8 Mayıs 2017; 4:30:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: expkey

bu sorunun aynısı bende var bios F2 yazdığı halde F2 ye basıyorum algılamıyor başka klavye takıp denedim yine olmadı.
    bu sorunu çözebilecek bir babayiğit yokmudur????

hangi Windows sürümü yüklü?
  • Sorunun kaynagi fn tuslari aktif olmasiyla alakali eger laptopta f2tusu ayni zamanda fn ile baska bi ise yariyosa pc acilista f2yi f2 olarak algilamiyo. Bu yuzden biosa giremiyosunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun çözüldü!

Nasıl mı ?

Bu marka da ve bazı modellerinde bu hata hayli görülüyor.

Çözüm biosu tamamen silip yanlış hatırlamıyorsam I bios denen usb deskekli bir yazılım ile 3-4 saatinizi harcayarak yeni bios yazıyorsunuz ve sorun çözülüyor. bilginiz olsun iyi forumlar.
  • expkey kullanıcısına yanıt
    Selamün Aleyküm
    Konu hakkında daha detaylı ve pratik bilgi vermeniz mümkün mü acaba???
    Selametle...
  • hala bu sorunun cevabını bilen yok mu hdd bed sektör oluştu değiştirmem lazım ama hdd yı takınca bilgisayar hdd yı görmüyor bios sa da girilmiyor f2 basınca girecek gibi bekleyin diyor ama girmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: nyznyz

hala bu sorunun cevabını bilen yok mu hdd bed sektör oluştu değiştirmem lazım ama hdd yı takınca bilgisayar hdd yı görmüyor bios sa da girilmiyor f2 basınca girecek gibi bekleyin diyor ama girmiyor
    hocam bende de aynı sorun var 5 gün önce den yazmışsın sorunu çözebildin mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.