Şimdi Ara

Netbook batarya yıpranması ve ilginç problemi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
6.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1,5 haftalık netbook batarya yıpranması şimdi baktım 6,5 olmuş. sorunu çözmek için uzun denemelerim sonucu batarya yıpranmasının %100 şarj olduktan sonra şarja devam ettirdiğim taktirde yıprandığının tespit etmiş oldum. bunu nasıl önlerim ne gibi programlar kullanmalıyım. sizce tespitim doğrumu?

• markası nedir alakası yok şarj tam doldumu otomatik güç keser yani bataryayı bitirme gibi bir durumu olmaz ama batarya arızalı ise ona bişey diyemem.yada bataryada kullandınmı uyarı verdikten sonra eğer fişi takmazsanız bilgisayar kendini kapatır telefon gibi bu durumda yıpran ma olabilir ben 2 defa tecrübe ettim bunu benim yıpranmanın yarısı bundan oldu oanda bilgisyarın başında olmamamdan dolayı.sizin dediğiniz nedenden olmaz.hatta doldur boşalt yaparak kullanırsanız kısa zamanda canına okursunuz.batarya takılı olmasında ve fişte kullanamnızda yarar var bataryayı çıkarıp fişte kullansanızda kendini yiyar düzenli aralıklarla şarz etmezseniz yin yıpranır tecrübeyle sabit.batarya üzerinde fişte kullanın haftada 2-3 kez doldur boşalt yapın idealdir.ölçtüğünüz program hangisidir hw monitör ve batterycare programlarını deneyin aynı yıpranmamı var program hatalıda olabilir.
  • hocam 10 kereye yakın şarj ettim hep beklettim dolduktan sonra hep düştüğünü gözlemledim dün de dolar dolmaz fişten çektim düşme olmadı. kullandığım program battery bar programı sizin dediğiniz programlarıda kullanıp yazıcam buraya. banada saçma geldi sölyediğim yöntem ama artık pil mi bozuk anlamadım.

edit: everest programı ile baktığımda pilin markası sanyo du.
  • Hocam 3 programında sonuçları birbirinden farklı hangisine güveneyim bilmiyorum. yalnız battery bar programı 3. defa şarj etnene rağmen aynı yıpranmayı gösteriyor. sonra ki şarjımıda pilde bekletip bakıcam sonuç ne olacak merak ediyorum.

Netbook batarya yıpranması ve ilginç problemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greyblack -- 25 Şubat 2012; 20:59:19 >
  • hw monitör düz gösterir yani %6.5 yıpranma söz konusu
  • benim 1 haftalık lenova z570 laptopumda da batarya yıpranması %10 olarak görünüyor nasıl oluyor anlamadım üsteli o kadar da pili cıkarıp kullanıyorum bataryayı
  • pili bitirip devamlı takmak doğru değil herseferinde yazıyoruz batarya üzerinde bulunsun sıkıntı oluşmaz.bataryayı çıkarmak yıpranmayacağı anlamına gelmez lion bataryalar üretildikleri tarihten itibaren kendini harcamaya başlar ömürlerini düzgün aralıklarla doldur boşaltma yapmayla uygun şekilde kullnamyla uzatılabilir aksi taktirde çok yanlış kullnma neticesinde ciddi yıpranmalar meydana gelir.
  • arkadaslar ne kadar dikkat etseniz de yipranmaya mahkumdur batarya. Cikarip hic kullanmasaniz bile batarya durdugu yerde olmeye baslar.
  • arkadaşlar benim laptop 6 haftalık %3,9 yıpranma normal midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draykos -- 18 Ağustos 2013; 18:22:45 >
  • Draykos D kullanıcısına yanıt
    biraz fazla kalibrazsyonla düzeltilir batterycare programını tavsiye ederim,otomatik optimize eder programı kurun bataryanın şarjını pil uyarı verene kadar bitirin tekrar tam doldurup yeniden başlatın yıpranma düşer.
  • Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    hocam bu arada yıpranma pilden karşılanabiliyor mu pil çıkmıyor ilerde değişimini servis mi yapar yoksa pili 0 alıp bilgisayarcıda taktırabilir miyiz ?
  • benim laptop 5 yada 6 aylık yıpranma oranı %5 batarya uyarı vermeden pc kapanıyor hemde %40 larda felan bu yıpranmayla alakalı bişey mi ne yapmam gerek yardım
  • alparslan71 kullanıcısına yanıt
    Sizde hangi makine var z500'lerde bu duruma rastlanılıyordu belli seviyeye düştü mü anında kapanıyor pil uyarı seviyesine düşmeden oluyordu.Bu durum pilden kimi zaman farklı işletim sisteminin yüklenmesiyle ortadan kalktığı oluyordu.
  • asus x55c marka . işletim sisteminin service pack ayarından dediler bunun için orjinal windows 8 ini bozdum win7 yükledim ama sorun hala aynı
  • cevap yokmu hacı abi
  • Bu sorun devam ediyorsa servise verin.
  • 1 senelik bilgisayarımın batarya yıpranması son 1 ayda %2,5 civarı arttı. Şuan %5,6 yıpranma var. Sanırım iyi korumuşum bataryayı ama son 1 aydaki hızlı yıpranmayı anlayamadım
  • Bataryanız sağlam durumda kalibre ederseniz eski seviyesine inebilir.Batterycare programı bilgisayarınızda kurulu durabilir otomatik düzenli aralıklarla kalibre edebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Bataryanız sağlam durumda kalibre ederseniz eski seviyesine inebilir.Batterycare programı bilgisayarınızda kurulu durabilir otomatik düzenli aralıklarla kalibre edebilir.

Teşekkürler. Batterycare programın amacı nedir anlamadım. Batarya hakkında bilgi vermek mi?
  • Hayır bataryayı kalibre ederek yıpranma oranını iyileştirerek pil ömrünü uzatır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.