Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.753
Cevap
89
Favori
213.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

benim ios bana geldi dün güncelleme yaptım uygulamayaı ama ben kullanmıyorum netatmoyu o yüzden de bir yenilik geldiyse göremiyorum

neden kullanmıyorsunuz ?
  • macerhan kullanıcısına yanıt
    elimde cosa vardı onu satamadım. biraz da pahalı olmasından dolayı iade etmek zorunda kaldım :(
  • Netatmo mu sizce Honeywell mi? Fiyatları birbirine yakın fakat Netatmo da arada kopmalar olabiliyor şeklinde yorum okumuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Netatmo mu sizce Honeywell mi? Fiyatları birbirine yakın fakat Netatmo da arada kopmalar olabiliyor şeklinde yorum okumuştum.

merhaba,

ben 2 seneden fazladır kullanıyorum 5 kere kopma olmadı bile..ondada elektrik kesintisinden sonra sanırım internette problem oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

kombi kazan usyu sıcaklığından bahsediyorum

57 dereceyi gördüm max

Fazlada oluyorsa denk gelmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba herkese 2 senedir kullandigim Honeywell bozulunca bugun gidip Netatmo Thermostat aldim, kullandigim Kombi Ferroli aradim servisini fakat yapamayacaklarini cihazi tanimadiklarini soyledir. Netatmo Thermostat kurulumunu yaptiracagim Istanbul Anadolu Yakasinda bildiginiz iyi bir servis var mi? Tesekkurler.

Saygilarimla,

• Emirbt kullanıcısına yanıt
    Kendiniz de yaparsınız bence

• Emirbt kullanıcısına yanıt
    Kurulum çok kolay. Bir klavuz da içinden çıkıyor. Tek ihtiyacın kontrol kalemi ve akıllı cep telefonu.
    Tasarrufu ise benim için 3-4 ayda amorti etti diyebilirim.
    Özellikle havalar ısınmaya başladığında kombiyi boş yere yakıp evi hamama çevirmiyor.
    1.5 senedir kullanıyorum netatmo kaynaklı bağlantı, kopma bir sıkıntı yaşamadım.
    Kombi sıcaklığını yüksek tutuyorum. Bu şekilde istediğim sıcaklığa çabuk erişip, kombiyi dinlenmeye alıyor ve kombi ömrünü uzatıyor.
    Diğer türlü bütün kış boyu kombi çalışıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayyolcu -- 19 Şubat 2018; 12:35:45 >
  • Herkese merhaba,

Evimde ECA confeo plus kombi kullanıyorum. Akıllı termostatlardan nest ve ecobee3 ilgimi çekti. Belki honeywell de olabilir. Ama netatmo ya bir türlü ısınamadım. Özellikle Termostat ekranı çok sade. Ecobee3 (4 çıktı ama Amazon Echo ile işim olmadığından 3 işimi görecek) ekstra oda sensörleri ile birlikte çalışıyor. 32 adede kadar oda sensörü eklenebiliyor. Bu da demek oluyor ki ev büyük ise en soğuk odaya küçük sensörü koyup, ana termostatı salona koyabiliyorsun. Böylelikle ısıları ayrı ayrı ölçümleyip optimum ısıyı yakalayabiliyorsun. Montaj ile ilgili videoları izlediğimde hep termostatı kablo ile bağlıyorlar ama Nest hem kablolu hem de wireless çalışabiliyor. Ama Ecobee3 veya 4 ün hiç kablosuz kullanımını görmedim. Bilen birisi varsa bilgi paylaşırsa çok memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: rkosker

Herkese merhaba,

Evimde ECA confeo plus kombi kullanıyorum. Akıllı termostatlardan nest ve ecobee3 ilgimi çekti. Belki honeywell de olabilir. Ama netatmo ya bir türlü ısınamadım. Özellikle Termostat ekranı çok sade. Ecobee3 (4 çıktı ama Amazon Echo ile işim olmadığından 3 işimi görecek) ekstra oda sensörleri ile birlikte çalışıyor. 32 adede kadar oda sensörü eklenebiliyor. Bu da demek oluyor ki ev büyük ise en soğuk odaya küçük sensörü koyup, ana termostatı salona koyabiliyorsun. Böylelikle ısıları ayrı ayrı ölçümleyip optimum ısıyı yakalayabiliyorsun. Montaj ile ilgili videoları izlediğimde hep termostatı kablo ile bağlıyorlar ama Nest hem kablolu hem de wireless çalışabiliyor. Ama Ecobee3 veya 4 ün hiç kablosuz kullanımını görmedim. Bilen birisi varsa bilgi paylaşırsa çok memnun olurum.

merhaba,

benim bildiğim kadarıyla nest kablosuz değil.

• NEST in US versiyonları kablolu ama EU versiyonları kablosuz.

• Kombi ECA Confeo Plus. Dün Netatmo Termostat alıp bağlantılarını yaptım ama ateşleme yapmıyor. kombideki 1 numaralı yere enerji bağlantısını 33 numaralı yere de termostat bağlantısını yaptım. şalteri açtığımda rölede sürekli beyaz ışık yanıp sönüyor. rölenin altındaki düğmeye bassam bile beyaz ışık aynı şekilde yanıp sönüyor. Kombini sesinden anladığım kadarıyla ilk ateşleme yapmak istediğinde ateşleme için ses geliyor ama alev gelmiyor. kombi üzerinde herhangi bir arıza ışığı falan da yanmıyor. Ne yaptımsa başaramadım. Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı?NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM@macerhan

• quote:

Orijinalden alıntı: rkosker

Kombi ECA Confeo Plus. Dün Netatmo Termostat alıp bağlantılarını yaptım ama ateşleme yapmıyor. kombideki 1 numaralı yere enerji bağlantısını 33 numaralı yere de termostat bağlantısını yaptım. şalteri açtığımda rölede sürekli beyaz ışık yanıp sönüyor. rölenin altındaki düğmeye bassam bile beyaz ışık aynı şekilde yanıp sönüyor. Kombini sesinden anladığım kadarıyla ilk ateşleme yapmak istediğinde ateşleme için ses geliyor ama alev gelmiyor. kombi üzerinde herhangi bir arıza ışığı falan da yanmıyor. Ne yaptımsa başaramadım. Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı?NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM@macerhan

merhaba,

ayarlardan kutupsallık kısmını zıt yapabilirmisiniz. Kabloyu ters bağlamış olabilirsiniz.

• rkosker R kullanıcısına yanıt
    1 nolu yere, termostat çıkışlarını. X1A klemens (buradaki köprüyü farketmiş olmanız lazım, önce köprü sökülmeli)
    2 nolu yere, termostanın 220V beslemesini. X1B klemens (L ve N uçları)
    bağlayacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayyolcu -- 6 Mart 2018; 14:38:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam Migo. modeli sadece Demirdokum Nitromix için mi çalışıyor. Demirdokum Nitro Condense almayı düşünüyorum ama onerebileceginiz bir termostat var mı doğalgaz firmasına yaptırıyoruz bilmeyen insanlara nasıl tesisat yaptıklarını kiracı iken görmüş oldum şimdi oturduğumuz eve tesisat yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz yardımcı olursanız çok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: woeyy

Hocam Migo. modeli sadece Demirdokum Nitromix için mi çalışıyor. Demirdokum Nitro Condense almayı düşünüyorum ama onerebileceginiz bir termostat var mı doğalgaz firmasına yaptırıyoruz bilmeyen insanlara nasıl tesisat yaptıklarını kiracı iken görmüş oldum şimdi oturduğumuz eve tesisat yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz yardımcı olursanız çok sevinirim
    Merhabalar, MiGo gibi akıllı OT kullanabilmeniz için kombinizde e-bus akıllı kart da olması gerekmektedir. Demirdöküm Condense'de böyle bir kart var mı ve MiGo ile uyumlu mu bilemeyeceğim. Hatta servis doğrudan "HAYIR" diyecektir ama size Demirdöküm ile doğrudan irtibata geçmenizi öneririm.
    Eve tesisat yaptırırken tabiki dikkat etmeniz gereken ince detaylar bulunmakta.

Evinizin, konumu, izalasyonu, yönü, ölçüleri,vb. detaya verebilirseniz ben de yardımcı olmaya çalışayım.

Teşekkürler,

• 2+1 ev İzmirin tepelerinde yer alıyor rüzgar alan Güney Doğu cepheli bir yeni bina. Petekler Salon 14 odalar 8 olmak üzere 3 tane var. Her oda pimapenli kombi balkona koyulacak. Petekler falan müteahhit tarafından koyuldugu için kullanılan borular falan da DÜZ KOMPOSIT maalesef. Termostat konusunda Honeywell düşünüyorum sizce kablosuz ile kablolu arasında gözle görülür bir fark görür müyüm ve başka yapabileceğim bir şey var mıdir merak tesisar veya tasarruf sağlamak için

• quote:

2+1 ev İzmirin tepelerinde yer alıyor rüzgar alan Güney Doğu cepheli bir yeni bina. Petekler Salon 14 odalar 8 olmak üzere 3 tane var. Her oda pimapenli kombi balkona koyulacak. Petekler falan müteahhit tarafından koyuldugu için kullanılan borular falan da DÜZ KOMPOSIT maalesef. Termostat konusunda Honeywell düşünüyorum sizce kablosuz ile kablolu arasında gözle görülür bir fark görür müyüm ve başka yapabileceğim bir şey var mıdir merak tesisar veya tasarruf sağlamak için
    Konuya buradan devam etmemiz daha doğru olucak diğer arkadaşlar da hem katkı sağlar hem de faydalanmış olur.

https://forum.donanimhaber.com/dogalgaz-kombisi-onerisi--6473040#6473040

• KOMBIM Demirdokum Nitro Condense yarı yogusmali modeli sadece termostat veya herhangi bir tasarruf edebilecegim bir şey var mı veya bundan sonra dikkat etmem gereken onu merak ediyorum diğer sayfaları da takipteyim tabiki

• quote:

KOMBIM Demirdokum Nitro Condense yarı yogusmali modeli sadece termostat veya herhangi bir tasarruf edebilecegim bir şey var mı veya bundan sonra dikkat etmem gereken onu merak ediyorum diğer sayfaları da takipteyim tabiki
    Merhaba kardeş,

daha önce sorduğun sorulara cevap vermeye çalışayım.

Kablolu veya kablosuz OT arasında çalışma mantığı tamamen aynı. Tercih yine tamamen sana, senin ısı konfor anlayışına ve bütçene bağlı. Burada dikkat etmen gereken en önemli konu tercih edeceğin OT ısı algılama hassasiyeti 0.1C olmalı. Kalibrasyon yapılabilmeli, (Gerçek oda ısı ayarı), kullanıcı arayüzlü olmalı, eh 2018 yılında olduğumuza göre de uzaktan erişimi de olursa fevkaladenin fevkinde olur.

Bir diğer şiddetle tavsiye ettiğim ürün ise Dış Hava Sensörüdür. Eğer alacağınız OT, Dış Hava Duyargalı değil ise kesinlikle kombinize DHS taktırmalısınız. Piyasada 50TL- 150TL- arası değişmektedir. Böylece kombiniz hangi dış hava ısısında kombinizi kaç derecede yakması gerektiğini kendi hesaplayıp yakacaktır. Siz PTT modunda kombinize 10cm. bile yaklaşmayacaksınız. Aksi halde hergün kombinin yanına gidip, bugün dışarısı şu derece kombi bu derecede yansın, yok olmadı gideyim derecesini düşüreyim, yok bu da olmadı gideyim derecesini çıkartayım diye telef olursunuz.

TRV ise yine sizin ısı konfor anlayışınız ve bütçenize bağlı. OT ile TRV yi ben 10 sene önce beraber kullanmaya başladım. Bu forumda 10 sene önce OT ile TRV kullanıyorum dediğimde forumdan beni AFAROZ edeceklerdi. OT ile TRV elbette bir arada kullanılabilir ama burada da dikkat etmeniz gereken en önemli konu; TRV üzerinde ayarladığınız ısı derecesi asla ve asla OT üzerinde ayarladığınız konfor ısı derecesinden BÜYÜK olmamalı. Örnek olarak;

OT konfor ısısını 23C yaptınız.
    Diğer Odadaki TRV ise 24C bu durumda oda ısınız 23C olduğunda kombiniz duracak ama diğer odalar halen 24C altında kalabilir.

TRV ben REGLAJ için kullanmakta ve tercih etmekteyim.

Evinin ve odaların konumu, m2 ve odalardaki peteklerin ölçüleri hakkında daha fazla detay verebilir misin? Örneğin..
    Salon....m2 ........yönünde......adet ........metre petekvar.
    YO1...
    YO2.... gibi...

Radyatör geri dönüş vanalarını tercih ettirmemdeki neden, mağdem tesisatın sıfırdan yapılıyor, 25TL- standart vana kullanacağına 15TL- geri Dönüş Vanası kullanman ileride başını ağrıtmayacaktır. kısaca aşağıdaki konuda bahsetmiştim ve 11 yıllık bir kullanıcı olarak da tavsiye etmekteyim.

https://forum.donanimhaber.com/kombi-ve-petek-tesisat-temizligi-bakimi-ve-onarimi-hk--128545288-3

Kombi ile ilgili önerim ise beni bu forumda bilen bilir asla ve asla hiç bir kimseye şu markanın bu modeli iyidir onu alın demem ve diyemem de, diyenlere de şaşmaktayım. DUA almak yerine BEDDUA almak istemem. ben burada sadece 11 yıl yaşamış olduğum tecrübelerimi paylaşırım.

Hangi marka ve model kombi alırsan al ama ek garanti yapabileceğim bir marka ve model al lütfen.

Her zaman her yerde söylediğim cümlem vardır.

Memnuniyet tamamen görecelidir. Benim memnun olduğum üründen siz memnun olmazsınız. Herkesin tesisatı, konutu, kombisi ve konfor ısı anlayışı çok farklı. Bana göre 22C konfor ısı iken, size göre 24C konfor ısısıdır. Ben burada sadece ve sadece kullandığım ürünler ve yaşadığım tecrübeleri paylaşabilirim. Asla ve asla şu markanın bu modelini alın diye bir yorum yapamam, dua almak varken beddua almak istemem.

Kardeşim evin her ne ölçüde olur ise olsun, radyatörlerin hangi boyutta olur ise olsun, eğer düşük radyatör ısısında evini konfor ısısında tutabiliyorsan elbette yoğuşmalı kombi alabilirsin. Sen de araştırmışsın belli, evet 2018 de TBMM yasa gelecek ama geçer mi geçmez mi bilemem ancak şu bir gerçek ki yasa TBMM geçse dahi bıçak keser gibi Konvansiyonel kombi satışı ve üretimi kesilemez. Ancak yıllara bağlı kademeli olarak üretim azaltılma yoluna gidilebilir. Ama şuda bir gerçek ki yasa geçer ise, 5 sene sonra da konvansiyonel kombi piyasada olmayacak. Sanayi kanununa göre de üretilecek olan en son konvansiyonel kombi tarihinden itibaren üretici firmalar 10 yıl süresince yedek parça bulundurma ve tedarik etme zorunluluğu var yoksa Sanayi Bakanlığı üretime izin vermemektedir.

Şu zamana kadar da gerçekten sessiz kombi diye bir ürüne rastlamadım. Tamam her ne kadar kombi yeni iken gerçekten çok sessiz çalışıyorsa da, aradan geçen uzun zaman içerisinde elbette sesinde bir artış olmaktadır. Ses bile göreceli insanlar nasıl yorum yapıp diğerlerini yanıltıyor anlayamıyorum. Bana göre 40db sessizlik sınırı iken size göre 44db sessizlik sınırıdır. Her ne kadar bakımlarını düzenli yaptırırsan yaptır.

Ben de açık mutfakta kullandığım için sonunda kombiyi dışarı çıkartmak zorunda kaldım. Yok eğer sen içeride tutacak isen, dolaba iyi bir ses izalasyonu yaptırmanı öneririm.
    Gerçi ben şuanda DD Nitromix kullanıyorum ve eski DD Kalisto'ya göre inanılmaz tasarruflu (Geçen seneye göre %50 daha az tüketimim oldu) ve inanılmaz sessiz ama forumda DD Nitromix için neler yazılıyor.

DD Kalisto kombimi ben 10 sene kullandım ve 10 sene içerisinde Yetkili Serrvis 10 kere gelmiştir o da normal yıllık bakım için. Ama forumda DD Kalisto kombi için neler yazıyor neler.

Her zaman derim, kötü kombi yoktur, kombisine bakmayan kötü kullanıcı vardır.

İnsanlar kombilerine arabalarına baktıkları gibi bakmıyorlar, garanti yaptırmıyorlar, mahalledeki merdivenaltı ustayı eve alıyorlar ondan sonra forumlarda şikayet üstüne şikayet.

Şimdilik ilk etapda aklıma bu konu başlıkları geliyor. Umarın yardımcı olmuşumdur.

Teşekkürler,

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.