Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.752
Cevap
89
Favori
213.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında termostatı Ariston class pre evo için almıştım. Fakat o evi şu an kullanmadığım için nitromixe taktım. migo demirdöküme özel bir termostat. Bunun için tercih etmedim. Fakat migo relayin hangi soketlere takıldığını merak ediyorum. Bilgilendirme olursa sevinirim.
  • tuan27 T kullanıcısına yanıt
    onu kullanan arkadaş paylaşması gerekiyor
    Hayırlı ve uğurlu olsun kardeşim, iyi günlerde kullanır inşALLAH.

Ben de Netatmo alacaktım ama son anda Netatmo tarafından üretilen, Nitromix e-bus kart uyumlu MiGo yu keşfettim. Netatmo aynı zamanda Vaillanta e-relax adı ile de üretim yapıyor.

MiGo ve E-relax, Netatmo ya göre 1tık daha detaylı. Herşeyden önce Netatmo Aç/Kapa sistemi ile çalışırken MiGo ve E-relax Modülasyonlu OT.

Netatmoda Dış Hava Duyarga eğrisini seçemiyorsunuz ama MiGo da seçimli.

MiGo da yerden ısıtma modu da bulunuyor.

MiGo da aynı zamanda kullanım sıcak suyunuzuda kontrol edebiliyorsunuz.

MiGo nun bana göre tek ve önemli dezavantajı Netatmo gibi WEB ara yüzünü kullanamama ve rapor alamama.

Onun dışında IFTTT uyumlu olması da bir artı.

Fiyat olarakda da Netatmoya göre avantajlı sayılabilir.

Zaten Demirdöküm sadece Nitromix ile birlikte MiGo ya onay ve garanti vermektedir.

MiGo nun Dış Hava Duyargalı çalışmadı da bence gayet başarılı.

10 yılda 5 OT kullandım ve bunların arasında en başalılısı MiGo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim. Sizin bilgileriniz ve bu form sayesinde oldu.
    migo relayın hangi sokete girdiğini biliyormusun?
    Rt24v kısmına kablo girişi yapılıyormu?
  • Netatmo termostatımı satıyorum kombim Vaillant olduğundan e-relax kullanmaya başladım almayı düşünenler özelden yaza bilir

• evin derecesini 23.5 altında hiç görmedim genelde 24 üstü bende buna göre düzenledim ısı ayarlarını, saatlik çalışmaları ,(24.5 konfor+,konfor 24)tasarruf kısmında hiç tasarruf yapmadınız yazıyor 58 saat çalışmış kombi aralık ayında,tasarruf 0 ve benim çizelgemde programınız düşündüğümüzden daha fazla enerji tüketiyor yazıyor.eviniz en çok enerji verimli evlerin %6 oranındaki evler arasında yazıyor.bu hesaplamalarda bir yanlışlık mı var evin derecesini göz ardı mı ediyor yoksa bana fatura kabarık mı gelicek :)
  • Tome7 T kullanıcısına yanıt
    Doğalgaz saat üzerindeki endek bilgisini İGDAŞ WEB sayfasındaki FATURAMATİK bölümüne girerek anlık fatura tutarınızı öğrenebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Edirine

Netatmo termostatımı satıyorum kombim Vaillant olduğundan e-relax kullanmaya başladım almayı düşünenler özelden yaza bilir

En azından özelden yazılanlara cevap versen de insanlar beklemese

• selam arkadaşlar,

Viessmann vitopend 100 marka kombim var. Netatmo akıllı termostat almak istiyorum. Bu marka kombiye bağlayan var mı aranızda yardımcı olabilir mi ?
  • Benim eski kombim Viessmann vitopend 100 idi. Onda kablolu oda termostatı vardı sorunsuz çalışıyordu. Netatmoda sorunsuz çalışacaktır. Kendin de kombi kapaklarını açabilirsen rahat şekilde bağlarsın. 4 kablo var. ikisi elektrikten geleni takip edip bulacağın soket, aynı renktekini aynı sokete sıkıştırıyorsun. geriye kalan 2 kabloyuda renkler önemli olmadan termostat kontrol girişini takıyorsun. Kombinin kapaklarını kapatıp calistiyorsun.
    MiGo aslında DD Nitromix e özel değil. e-bus kartı olan diğer kombiler ile de uyumlu. Dolayısı ile kullandığınız kombinin e-bus kartı olmalı.

Müsait olduğumda DD Nitromix'e bağlantı resmini paylaşabilirim.
  • Migo nun uygulamasını kurup kombi bağlantılarını değiştirip netatmoyu migoda kullanmayı deniyebilirim :-)
    olurmu sizce?
    viessman open therm iletişim protokolünü destekliyor o sebeple çalışmaz migo bence
  • Ben termostat üreticisi olsam kartların farklı olmasını istemezdim. Bir karttan yap bir milyon tane derdim. Fakat ön kısmında , yazılımında, kablo bağlantı kısmında istenilene göre değişiklik yapar farklı farklı şeyler gibi pazarlardım. Pazar payı büyürdü.
    ISITILAN ALAN 100 M2
    TERMOSTAT NETATMO
    ÖĞRENME MODU AÇIK
    TAHMİN MODU KAPALI
    YERDEN ISITMA
    EN SOĞUK ODADA TERMOSTAT
    FOTOĞRAFTA PAYLAŞTIĞIM GİBİ DENEME SONUÇLARI

BUNLARA EK OLARAK SABİT SICAKLIKTA NASIL BİR İLİŞKİ VAR ONU DA DENEMEYECEĞİM

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM
    ISITILAN ALAN 100 M2
    TERMOSTAT NETATMO
    ÖĞRENME MODU AÇIK
    TAHMİN MODU KAPALI
    YERDEN ISITMA
    EN SOĞUK ODADA TERMOSTAT
    FOTOĞRAFTA PAYLAŞTIĞIM GİBİ DENEME SONUÇLARINETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM
  • Suan en uygun neresi satiyor bu urunu acaba arkadaslar ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jabba kullanıcısına yanıt
    Apple de satılıyor en uygun

14 gün içinde koşulsuz iade hakkı veriyor çünkü

• Evde Cosa varken buna gecmeye deger mi diye dusunuyorum. Ogrenme sistemi gel bana diyor resmen =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jabba -- 18 Ocak 2018; 23:13:21 >
  • Jabba kullanıcısına yanıt
    vallaha bende de cosa var
    netatmoyu da denemek için aldım hatta bnde başarılı buldum sayılır yerden ısıtma ile ğpetekte çok daha başarılı olur ama iade ediyorum cosayı satabilseydim iade etmezdim
    fiyat biraz pahalı
    öğrenme modu güzel ama
    bir de oda değiştir seçeneği çok önemli bence
    bu şekilde her odanın verileri ayrı tutuluyor
    bence öyle yani onu uzun süre deneyemedim çünkü
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.