Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.752
Cevap
89
Favori
213.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ikiside aynı hocam. tek mesaj geldi.
    bence sen uygulamayı sil başka bir telefona yükle ve bir süre bekle.
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    tam olarak anlayamadım hocam ne demek istediğini
    ikisine de tek mesaj mı geldi ?
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    evet hocam tek mesaj geldi. öğrenme modu ile tahmin modu aynı şey.
    mantık şu. sen akşam 8de evi 23°C istiyorsun farzet. Bu cihazda senin evinin ısı yalıtımını öğreniyor, ne kadar zamanda ne kadar ısıttığını tahmin edebiliyor. Bunu yaparken dışarıdaki sıcaklığıda dikkate alıyor ve 8 de 23°C istediğin evi bazen 07:30da ısıtmaya başlıyor bazen 07:55'de.
    Cihaz senin evinin öğrendi ve buna göre ne kadar zamanda ısıtacağını tahmin ediyor ve konfor sağlıyor.
  • marcelor kullanıcısına yanıt
    sorun zaten orada erken açıyor ama kapatmada sıkıntı var set değerini çok geçiyor set değeri 21 iken 21,8 e kadar çıkıyor
    reset vs. birşey varmı hatırlamıyorum ama varsa yap. ayrıca yeni bir telefona uygulama yükle
  • Aynen olay @marcelor'un anlattığı gibi vuku buluyor. :)
    İlk 15 gün evin hangi dış hava ısıında, hangi dereceye, kaç dakikada geldiğini bildiğinden programlanan saatten çok daha önce kombiyi çalıştırıyor. Ama hedef ısıyı geçtikten sonra devam edip etmediğinin farkında değilim. Bir deneyeyim bakalım bende ne olacak.

Bu arada ortada bir soru/mesaj kirliliği var gibi... :)
    OT evin ısıtma algoritmasını çıkardıktan sonra soru mesaj filan sormuyor. En azından bendeki (MiGo) sormadı.
    Sorduğu, öğrenmek istediği tek şey, eğer "EV BOŞ" modunu seçersem, eve saat kaçta geleceğimi öğrenmek istiyor ki, geliş saatimde evin hedef ısısında olması için yine çok daha önce çalışmaya başlatacak kombiyi.

İşte bu gereksiz gaz tüketimi için ben "TAHMİN" modunu kullanmamaya çalışıyorum. Bana, aileme ve yaşam tarzıma ve ısı konfor anlayışıma ters düşüyor.

"TAHMİN" modu yerine, IFTTT'de "LIFE 360" uygulaması ile birlikte MiGo (Netatmo) uygulamalarını eşleştirdim.
    Böylece evde kimse olmadığını anlayan OT kombiyi otomatik olarak "EV BOŞ" moduna alıyor.
    Ve eve yaklaşan, gelen bir aile bireyi olduğunu da anlayıp, kombiyi "EV BOŞ" modundan çıkartıp, normal günlük programı uygulamaya başlatıyor.

Bu uygulama bana, aileme ve yaşam tarzıma ve ısı konfor anlayışıma tam uyduğundan, "TAHMİN" modu yerine IFTTT uygulaması bana daha cazip geliyor.

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 20 Aralık 2017; 13:15:59 >

• şuan itibariyle tekrar termostatı sildim başka bir hesapla açtım ve tahmin modunun da açtım artık bu son deneyişim olacak iyece sıkıldım çünkü bir sıkıntı var ve çözemedik :(

neden ısıtma algoritması ileri olmuyor

zaten 20 ocak son gün ondan sonra da iade edeceğim olmazsa hatta siz direk program mı yaptınız yoksa daha kolay öğrensin diye program mı yaptınız
    Kardeş kusura bakma konular arasında boğulmuşum. Senin Netatmo ile ne alıp veremediğin vardı? :) :) :)
    Sorun neydi senin, canını sıkan??? Kısaca bahsedebilir misin?

Bu arada "Hissi kablel vuku" (TAHMİN MODU) o kadar da elzem, olmazsa olmaz, bir olay değil bence kafaya takmaya değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 20 Aralık 2017; 13:21:31 >
  • RÖLE SİLİNDİ YENİDEN KURLUM YAPILDI YENİ HESAPLA
    TAHMİN MODU AÇILDI

EĞER BU ISITMA ALGORTİMASI İLERİ DENEN ŞEY KOMBİYİ ERKEN KAPATIP ISITMA DA DALGALANMA YARATMAYI ENGELLEMİYORSA BU ÜRÜN DE ÖĞRENME MODU VARDIR DİYEMEYİZ
    AYRICA TAHMİN MODU KAPALI İKEN ÖĞRENME KAPALI OLUYOR MU
    2 SEFERDİR AYNI ŞEKİLDE MESAJ GELİYOR AMA ISITMA ALGORTİMASI İLERİ DİYE AÇILMIYOR.
    BUNU HALA ANLAMIŞ DEĞİLİM.

ISITMA ALGIRTİMASI AÇIK OLAN ARKADAŞLAR SICAKLIK DALGALANMASI OLUYOR MU YA DA HİSTERİ EŞİĞİNE GÖRE ÇALIŞMADIĞI İÇİN KOMBİYİ HEDEF SICAKLIĞA GELMEDEN DE KAPATMASI GEREKİYOR

BUNU ÖNCEDEN YAPMIYORSA ZATEN O ZAMAN BOŞUNA BİR ÜCRET ÖDEMİŞ OLURUZ BU ÜRÜNE

OSENEMOĞLU KARDEŞ

SEN ŞİMDİ TAHMİN MODUNU KAPATTIN
    SENDE HALA ISITMA ALGORİTMASI SEÇENEĞİNDE HİSTERİ Mİ AÇIK YOKSA İLERİ MOD MU AÇIK

EĞER İLERİ MOD AÇIK İSE BU İKİSİ BİRBİRİNDEN FARKLI DEMEKTİR.
    YANİ SEN HEM TAHMİNİ KAPATIP HEM DE ISITMA ALGORTİMASINDA İLERİ SEÇENEĞİNİ SEÇEBİLİYOR MUSUN ?

TAHMİN modu kapalı.
    ISITMA ALGORİTMASI hem GECİKME SÜRESİ (HİSTERİ) hem de İLERİ seçebiliyorum

Dediğinde haklısın eğer Öğrenme Modunda evi hangi dış hava ısısında kaç dereceye ne kadar sürede getireceğini biliyor ise hedef sıcaklığa gelmeden kombiyi de kapatması gerekiyor. Bunu anlamanın tek yolu benim kombi ile yatıp kalkmam gerekir demek. :)

Yani hedef sıcaklığa erişmesine yakın kombiyi gözlemlemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 20 Aralık 2017; 13:47:20 >

• Benim öğrenme modundan anladığım hedef sıcaklık 22 olsun evin ısınma süresini öğrendi 21.8 de kapattı kombiyi sıcaklık 22 ye ulaştı

Benim anladığım bu

Ama şuan bende o mesaj geldikten sonra bile

21.9 kombi yanıyor 22.1 de duruyor ev 22.9 oluyor sorun bu ısı dalgalanması fazla

Ben cosanın yerine bunu tercih etmemdeki en önemli nokta bu

O yüzden kullanan arkadaşlardan merak ettiğim şu

İleti mod kullanan biri hedef su aklığa ulaşmadan kombiyi kapatıyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu akşam deneyeyim sizin için. Ayrıca ISITMA ŞEKLİ "YERDEN" seçili.

MiGo'nun açıklamalarını da göndereyim belki yardımcı olur size...

• uyguladaman grafik seçiyorsun yaa kombinin kapanma zamanını görüyorsundur.

dediğim gibi erken kapatma kısmı olmuyor ve ısı dalgalanması oluyorsa cosa dan farkı yok demektir.
  • o zaman buradan şu sonuç çıkıyor
    erken optimizasyon ile öğrenme modu farklı şeyler
    tahmin için ayrı öğrenme modu için ayrı bir şekilde hesaplama yapılıyor.

migo biraz daha ayrıntılı olmuş yerden ısıtma seçeneği de olması avantaj

ben biraz acele ediyorum o zaman
    önce tahmin modu sonra da ileri algortima için mesaj gelecek bana diye tahmin ediyorum
    Ben Yerden Isıtma seçtiğim zaman nasıl davranacak onu görmek istiyorum. Ama Tahmin Modunu açmam lazım o zaman. Tahmin Modu açıldığında ve Yerden Isıtma seçildiğinde hesap edip oda hedef sıcaklığına erişmeden kapanacak mı? Göreceğiz.
  • Merhaba arkadaşlar,

bugün Apple'dan bir netatmo termostat aldım. evdeki kombim veissmann vitodens 100. almadan önce check. netatmo.com adresinden uyumluluğu kontrol ettim. bağlantı yapması için veissmann servisini aradım ama onlar sadece veissmann'ın vitotrol montajı yaptıklarını söylediler.

böyle işler hiç elimden gelmemesine rağmen termostatı kendim takmayı başardım. özellikle rölenin elektrik kablolarını kombiye takarken baya bir tırstım.
    montajla ilgili her şey oldu. doğruluğunu defalarca kontrol ettim, YouTube videoları seyrettim ve netatmo forumlarındaki yazıları okudum.

montaj bittikten sonra kombiye elektrik verdim. normalde kombi tekrar çalıştığında radyatördeki ya da kazanın suyu ısıtmak için ateşleme yapar. ateşleme yapmadığını fark ettim. belki termostatın ayarlarını yapmadığım için olduğunu düşünerek rölenin ve termostatın tüm konfigürasyonlarını yaptım. homekit bağlantılarını da kurdum.

yaptığım her şeyin doğru olduğunu düşündüğüm halde termostat kombiyi ateşleme görevini yapamıyor. keza röle'nin ışığı normalde yanmalı bende yanmıyor. bugün tüm gece türlü türlü konfigürasyonlar denedim ama bir türlü başarılı olamadım. uygulama üzerinde kazan yanıyor mesajı almama rağmen hiç bir hareket olmadı kombide. bunun yanında kombi evdeki suyu ısınmaya devam etti.

kombi kontrol panelinden termostatın bağlantı kablolarını sökünce, kombi manuel ateşlemesini yapmaya ve sağlıklı çalışmaya devam ediyor.

uzun uzun yazdım ama veissmann vitodens 100 kombi sahibi olup, netatmo kurmaya çalışan ve bu konuda başarılı olan birileri varsa yardımlarını rica ediyorum.

şimdiden çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarmancanavari

Merhaba arkadaşlar,

bugün Apple'dan bir netatmo termostat aldım. evdeki kombim veissmann vitodens 100. almadan önce check. netatmo.com adresinden uyumluluğu kontrol ettim. bağlantı yapması için veissmann servisini aradım ama onlar sadece veissmann'ın vitotrol montajı yaptıklarını söylediler.

böyle işler hiç elimden gelmemesine rağmen termostatı kendim takmayı başardım. özellikle rölenin elektrik kablolarını kombiye takarken baya bir tırstım.
    montajla ilgili her şey oldu. doğruluğunu defalarca kontrol ettim, YouTube videoları seyrettim ve netatmo forumlarındaki yazıları okudum.

montaj bittikten sonra kombiye elektrik verdim. normalde kombi tekrar çalıştığında radyatördeki ya da kazanın suyu ısıtmak için ateşleme yapar. ateşleme yapmadığını fark ettim. belki termostatın ayarlarını yapmadığım için olduğunu düşünerek rölenin ve termostatın tüm konfigürasyonlarını yaptım. homekit bağlantılarını da kurdum.

yaptığım her şeyin doğru olduğunu düşündüğüm halde termostat kombiyi ateşleme görevini yapamıyor. keza röle'nin ışığı normalde yanmalı bende yanmıyor. bugün tüm gece türlü türlü konfigürasyonlar denedim ama bir türlü başarılı olamadım. uygulama üzerinde kazan yanıyor mesajı almama rağmen hiç bir hareket olmadı kombide. bunun yanında kombi evdeki suyu ısınmaya devam etti.

kombi kontrol panelinden termostatın bağlantı kablolarını sökünce, kombi manuel ateşlemesini yapmaya ve sağlıklı çalışmaya devam ediyor.

uzun uzun yazdım ama veissmann vitodens 100 kombi sahibi olup, netatmo kurmaya çalışan ve bu konuda başarılı olan birileri varsa yardımlarını rica ediyorum.

şimdiden çok teşekkürler.

merhaba,

ayarlar içinden kutupsallık kısmına girip değiştirmeyi denedinizmi ? ateşleme sinyali veren kabloyu ters bağlamış olabilirsiniz.

• macerhan kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

evet onu da denedim. akşam bir kez daha kurcalayacağım ama aslında temel olarak fark ettiğim şey kombiye bağlı olan röle'nin ışığının sabit yanmaması. normalde röle ışığı sabit bir şekilde yanıyor diye okudum forumda. bende ışık röle açılırken yanıyor sonra sönüyor. rölenin altındaki düğmeye bastığımda da bir işlem olmuyor... bu arada app üzerinden röle'ye ulaşıp sinyal gönderebiliyorum.
  • sarmancanavari S kullanıcısına yanıt
    kombinin bağlantı kılavuzunu yollar mısn
    montaj ve servis kılavuuznda yazar
    doğru yere bağladın mı onu kontrol edelim öncelikle
    Tavsiyeniz için teşekkürler,
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.