Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.753
Cevap
89
Favori
213.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netatmo, Apple Store stoklarına 669 TL fiyatla girmiş, tabi homekit sürümü. Sanırım, Netatmo'ya geri döneceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    Kombiniz destekliyorsa Vaillant eRelax kullanabilirsiniz. Netatmo üretiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcelor

pid var

vaillant erelax ta PID var.Buda misal saat 20:00 evdesin ısıyı 30 dakika önceden istenilen değere getiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talipb -- 13 Mart 2017; 6:45:10 >
  • Ekrandan derece ve mos değişimi yapılabiliyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekrandan sıcaklık değişimi yapılabiliyor. Mos nedir?

• cglynfrk kullanıcısına yanıt
    Netatmoda ekrandan sıcaklık değişimi yapılabiliyor. Mos dediğiniz galiba mod. Mod değişimi yapılamıyor; ama ekrandan yaptığınız değişikliğin uygulamadan ayarlayabildiğiniz bir geçerlilik süresi var. Mesela uygulamadan dereceyi değiştirdiğinizde 3 saate ayarladıysanız 3 saat boyunca bu sıcaklık değerine göre çalışır, sonrasında kendi programına döner.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Home kit uyumlu model apple store dışında satılmıyor mu

• Arkadaslar merhaba, homekit ozellikli netatmo termostatim satiliktir.

• Hocam satma nedeni nedir??

Yeni bir cihaz mı alacaksanız??

• Tasinacagim ev akilli ev statusunde ihtiyacim kalmadigindandir.

• Fiyat nedir acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, konunun tamamını okudum. Zamanında gg'de n11de satılan ürün şu anda sadece apple storeda satılıyor sanırım. Bunun sebebi nedir acaba bileniniz var mı? Bu geçen sürede sanırım çoğu kişinin uzun kullanım tecrübesi oluşmuştur. Tavsiye eder misiniz? 300tllik cihazlardan fiyat farkı anlamında kendini gösterecek ciddi artılar var mı gercekten. Tesekkurler.

• Arkadaşlar merhaba, konunun tamamını okudum. Zamanında gg'de n11de satılan ürün şu anda sadece apple storeda satılıyor sanırım. Bunun sebebi nedir acaba bileniniz var mı? Bu geçen sürede sanırım çoğu kişinin uzun kullanım tecrübesi oluşmuştur. Tavsiye eder misiniz? 300tllik cihazlardan fiyat farkı anlamında kendini gösterecek ciddi artılar var mı gercekten. Tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: erolalper

Arkadaşlar merhaba, konunun tamamını okudum. Zamanında gg'de n11de satılan ürün şu anda sadece apple storeda satılıyor sanırım. Bunun sebebi nedir acaba bileniniz var mı? Bu geçen sürede sanırım çoğu kişinin uzun kullanım tecrübesi oluşmuştur. Tavsiye eder misiniz? 300tllik cihazlardan fiyat farkı anlamında kendini gösterecek ciddi artılar var mı gercekten. Tesekkurler.

hocam merhaba,

Cihazı 3 yıldır kullanıyorum. Herhangi bir problemle karşılaşmadım. Gerçekten çok stabil çalışıyor. Termostad denince ilk akla gelen genelde faturam düşeçek diye düşünülür. Evet faturanızda oynama olacaktır fakat cok büyük beklentileriniz olmasın. Cihazın gerek cep telefonu ile kontrolu, gerekse tasarımı , serverlara bağlanma hızı, stabilesi gerçekten iyi. Bir termostadın size vereceği konforun tamamnını veriyor. Benim amacımda konfor ön planda diyorsanız bu cihaz işini düzgün yapıyor. ben cosadan geçiş yapmıştım. ( cosada kendine göre güzel cihaz ama ben takıntılı olduğum için kafamda soru işaretleri kalmıştı )

not : netatmo hava istasyonuda alırsanız ikisi beraber çok güzel çalışıyor. Gerçek zamanlı hava sıcaklığını hava istasyonundan alıyor. Bu sayede evinizi ne kadar sürede ısıtacağını daha verimli olarak hesaplıyor.

• macerhan kullanıcısına yanıt
    Dostum teşekkür ederim yorumların icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

quote:

Arkadaşlar merhaba, konunun tamamını okudum. Zamanında gg'de n11de satılan ürün şu anda sadece apple storeda satılıyor sanırım. Bunun sebebi nedir acaba bileniniz var mı? Bu geçen sürede sanırım çoğu kişinin uzun kullanım tecrübesi oluşmuştur. Tavsiye eder misiniz? 300tllik cihazlardan fiyat farkı anlamında kendini gösterecek ciddi artılar var mı gercekten. Tesekkurler.

hocam merhaba,

Cihazı 3 yıldır kullanıyorum. Herhangi bir problemle karşılaşmadım. Gerçekten çok stabil çalışıyor. Termostad denince ilk akla gelen genelde faturam düşeçek diye düşünülür. Evet faturanızda oynama olacaktır fakat cok büyük beklentileriniz olmasın. Cihazın gerek cep telefonu ile kontrolu, gerekse tasarımı , serverlara bağlanma hızı, stabilesi gerçekten iyi. Bir termostadın size vereceği konforun tamamnını veriyor. Benim amacımda konfor ön planda diyorsanız bu cihaz işini düzgün yapıyor. ben cosadan geçiş yapmıştım. ( cosada kendine göre güzel cihaz ama ben takıntılı olduğum için kafamda soru işaretleri kalmıştı )

not : netatmo hava istasyonuda alırsanız ikisi beraber çok güzel çalışıyor. Gerçek zamanlı hava sıcaklığını hava istasyonundan alıyor. Bu sayede evinizi ne kadar sürede ısıtacağını daha verimli olarak hesaplıyor.

Cosa kullananlar tasarruf yapılabildiğini söylüyorken netatmo ile neden yapılamıyor, Yada az yapılıyor bu aradaki fark nedir burayı çok iyi anlamadım okumalarımda.

Ve birde Cosa kullandı iseniz farkları size göre nelerdir olumlu olumsuz veya netatmo coşanın yapabildiği herşeyi yapbiliyormu, eksik yönleri var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akşahin -- 11 Kasım 2017; 9:9:51 >

• Her kombiyle uyumlumu demirdöküm atron kombiyle uyumlu mu? Homekit uyumu hakkında kullanamıyoruz yazılmış app storeda doğru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Akşahin

quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

quote:

hocam merhaba,

Cosa kullananlar tasarruf yapılabildiğini söylüyorken netatmo ile neden yapılamıyor, Yada az yapılıyor bu aradaki fark nedir burayı çok iyi anlamadım okumalarımda.

Ve birde Cosa kullandı iseniz farkları size göre nelerdir olumlu olumsuz veya netatmo coşanın yapabildiği herşeyi yapbiliyormu, eksik yönleri var mı?

merhaba,

Yanlış anlaşıldı sanırım. Ben netatmo kullanan az tasarruf yapar demiyorum. Netatmo daha çok konfora yönelik bir cihaz demek istiyorum. Termostad zaten tasarruftan önce konfor veren cihazlardır.

Cosa ilk çıktığından almıştım. Servera bağlanma problemleri yaşadım. 2. sürümüne geçtim aynı problemleri yine yaşadım.Başka ufak tefek problemlerde yaşayınca Netatmoya geçtim. Cosa şuan bu problemleri çözmüş olabilir, markayı kötülemek istemem kesinlikle...Netatmonun evinizin ısı algoratmasını hesaplayıp , ne kadar sürece evi istediği dereceye getireceğini tahmin ediyor. Ve siz eve geldiğinizde bu sıcaklık derecesine ulaşmış oluyor.( İşte bana göre bu güzel bir konfordur ). Bunu dış ortam sıcaklığını dikkate alarakta yapıyor. Şöyle örnek vereyim,

Saat 19:00'da eve geleceksiniz netatmo sizin o saatte evde olacağınızı bildiği için dış ortam sıcaklığını ve evinizin bu dış ortam sıcaklığını yakalamak için saat kaçta kombiyi açmasını gerektiğini biliyor. Yine örnek vermek gerekirse saat 18:00 de kombiyi yakıyor ve eve geldiğinizde eviniz istediğiniz sıcaklıkta oluyor. Bunu diğer termostadlarda manuel yapabilirsiniz ama bu işi manuel yaptıktan sonra akıllı termostad neden alıyoruz ?

Sizin bir termsotaddan beklentiniz nedir bilemiyorum fakat benim bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor.

• Tome7 T kullanıcısına yanıt
    Şurdan bakabilirsiniz,

https://cosa.com.tr/cosa-kombi-paketi.html

burada cosa ile uyumlu çıkıyorsa netatmo ile uyumludur.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.