Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.753
Cevap
89
Favori
213.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kuracağın yere dikkat et hocam cama pencereye ısı yayan bişeylere yakın olmasın. Kurulumu yapınca mobil uygulamada bi iki ayar var zor bişey değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • seyyah1984 kullanıcısına yanıt

Haftalik programi kendi konforunuza gore ayarlayip işi termostata bırakıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelişmiş moda geçti. - 0.2 de çalışıyor + 0.2 derecede duruyor. Gelişmemiş modda + - 0.1 de işlem yapıyordu. Şimdi daha fazla salınım var.

• turgaycoskun61 T kullanıcısına yanıt

ne kadar sürdü geçmesi ve fw versiyonunuz nedir bilgilendirir msiniz ve set değerleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apexmaster -- 19 Kasım 2020; 19:16:22 >
  • Apexmaster kullanıcısına yanıt

set değerleri 22.5 gece ve 23 diğer zamanlardı 18 gündür tık yoktu. mesaj attım netatmoya set değerleri çok yakın birbirine böyle olmaz dedi. bende gece 21, gündüz 22.5 ve akşam 24 yaptım. 2 günde geçti gelişmiş moda. versiyonum son versiyon. 210. yayınlanmamış olanı bekliyorum. mesaj attım bakalım yüklerlermi.

• quote:

Orijinalden alıntı: turgaycoskun61

set değerleri 22.5 gece ve 23 diğer zamanlardı 18 gündür tık yoktu. mesaj attım netatmoya set değerleri çok yakın birbirine böyle olmaz dedi. bende gece 21, gündüz 22.5 ve akşam 24 yaptım. 2 günde geçti gelişmiş moda. versiyonum son versiyon. 210. yayınlanmamış olanı bekliyorum. mesaj attım bakalım yüklerlermi.

tmm dır hocam bılgıler ıcın tesekkurler

peki guncelleme yapınca programa reset attınmı yoksa aynı yerden devam mı ettın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apexmaster -- 19 Kasım 2020; 20:13:38 >

Güncelleme yapmadım. cihazı yeni almıştım. zaten son versiyon gelmişti. 1 kasımdan beri kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: turgaycoskun61

Güncelleme yapmadım. cihazı yeni almıştım. zaten son versiyon gelmişti. 1 kasımdan beri kullanıyorum.

onu demıyorum baskan program ı resetledınmı(grafik bolumunu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apexmaster -- 19 Kasım 2020; 20:44:34 >

Grafik bolumunden kastınız saat saat yanma sürelerini gosterense eğer ve eğer verileri sil derseniz en başa donersiniz, ogrenmemis hale.

Hayır resetlemedim. Set değerlerini 22, 23, 23.5 olarak tekrar düzelttim. Gece, gündüz ve akşam

• arkadaşlar benim ev Ankara katta dubleks, yalitimsiz bina. ust katta dubleks, onlar kendi ust katinda yaşıyorlar yani üstten bir fayda gormuyoruz bence alt katlarina inmiyorlar pek kesin kapamislardir merdiven boşluğunu çünkü normalde isinan hava yükselir dediğimizde ust katın biraz daha sicak olmasi lazim ama tam tersi benim evde.

ben termostati ust kat yatak odasi kapiya yakin yere yerleştirdim, 7/24 sabit deger 23.5 ayarli. alt kat salon su anda 24.5 derece ust kat en soğuk yer olan yatak odası 23.5.

diger tum petekleri kisarak ayarladim salona dokunmadim, mutfak tamamen kapali petek.

ortalama 0.2 kullanıyordum araligi ama birkac gündür 0.1 yaptim çünkü gece 03-04 gibi isi 23.3'e dusuyordu hic dusmeden devam etsin dedim. daha mesaj gelmedi gelişmiş moda gecti diye.

kazan sicakligi 47 derece, baymak yogusmali kombi.

evde surekli cocuk var ben ya da esim evdeyiz ondan asagi yukari caliscagina sabit kalsin dedim sicaklik.

ortalama 10-11 yakiyor, ortalama hesapla 600 tl gibi fatura gelecek buna şükür diyorum çünkü iyi ısınıyoruz tabi tam. ankara ayazinda yetmeyebilir artik 0.5 artiririm napalim, merkezi olsa 7/24 yanmayacak ve yalıtım olmadığı icin ev buz kesecek aninda. yaşadığım mahalede merkezi sistem aidat 750tl civari.

yeni güncellemeyi şimdi yükledim bakalim artik ama önceki honeywell deneyimimden sonra bunilac gibi geldi çünkü onun aralik 0.5'ti ev 1 derece soguyup 1 derece ısınıyordu surekli mudahale etmekten delirtmisti artik.

• Bende netatmo kombiyi baya durduruyor. Petekler ilik kalir falan diye dusunuyordum ama baya sogudu petekler su an. Evin sicakligida 25’e set olmasina ragmen 24.8 - 25.4 arasi gidip geliyor.

Bakalim ogrenmeyi bitirince bir sey degisecek mi..

• 0.1 yaptığımızda set 23 se 22.9 da yakması gerekmiyor mu ben mi yanlış düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustaka89

0.1 yaptığımızda set 23 se 22.9 da yakması gerekmiyor mu ben mi yanlış düşünüyorum

evet oyle

Ee bende öğrenmemiş hali 0.1 seçili 23 sette 22.8 olunca yanıyor 23.2 olunca sönüyor

• quote:

Ee bende öğrenmemiş hali 0.1 seçili 23 sette 22.8 olunca yanıyor 23.2 olunca sönüyor

0,2 görüyor gibi hareket ediyor değiştirip bir daha 0,1 yapmayı deneyin

• quote:

Termostat ayarlarında 0.1 hassaslığı 0.2 yapıp kaydedin, sonra tekrar 0.1 yapıp kaydedin.

%100 emin değilim ama reset attıktan sonra 0.1 gösterse de 0.2 kalıyor galiba.

• DarkLea kullanıcısına yanıt

Layıkıyla öğrenirse petekler ılık kalır hep

• erolalper E kullanıcısına yanıt
    patron bu tamamen evin yalıtımıyla alakalı diye biliyorum, ben netatmo almamın nedeni buradaki arkadaşların petekler hep ılık kalıyor dediler ve bende tavsiye üzerine aldım ama malesef surekli petekler buz, bi yüzlerim yanıyo bi kulaklarım donuyo o moddayız yani:) yakında iptal edicem böyle giderse

• huzey H kullanıcısına yanıt
    Ben geçen sene iki ay öğrenmiş kullandım gerçekten petekler ılık kaldı hep konforu çok iyiydi. O yüzden bu hatayı kabullenemeyişimiz :) o konforu arıyoruz ama inşallah bu güncellemeden umutluyum

• 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.