Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.752
Cevap
89
Favori
213.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynen. Aşma yok. Daha önce de yazdığım gibi yeni firmware gelene kadar gecikme süresi moduna almıştım. Yeni firmware gelip de ileri moda aldığımda set 22, ölçülen 21.9 idi. Belki o nedenle 21.9u tutuyor olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkan_gazi V kullanıcısına yanıt

22 yi üzerine çıkmasını engellemek 21.8 e düşmesini önlemek için o dediğinizi yapıyor .

• aRsen_lupEn A kullanıcısına yanıt

Ama set 22. Bu işlemi 22de yapması lazım 21.9da değil.

• volkan_gazi V kullanıcısına yanıt

Hocam en azından geçen kis olan sorun hallolmus o zaman, öğrenme sürekli olduğu için dert etmeyin bunu da öğrenir zamanla, ya da bir bug var belki de dedikleri gibi düzeltirler.

• erolalper E kullanıcısına yanıt

Dert etmiyorum zaten hocam. Bir gelişme var sonuçta. Ben de sürekli öğrenme ile düzeleceğini tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_gazi -- 19 Kasım 2020; 0:19:41 >
  • Olması gereken şekil budur ileri modda, setteykende kısa ateşlemeler ile alt üst oynamasına engel olmak, dğşmüşse yine sete çıkaracak kadar yakmak, geçmişse yine set altı olmayacak şekilde kısa ateşlemek yani düşmesini beklememek.
    Brndeki 176-65 versiyon hatasız çalışıyor inşallah benim cihazı es geçerler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt

Bir insanı izlerken mest eden videolar bir de bu sette tutma grafiği beni benden alıyor :)

Termostat hangi odadaydı abi senin? Bizde oturma odasında bi kişi gelsin ekstradan zaten derece artıyor kendiliğinden 😂

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt

Aynen bir de o var :) benim de cocugun odasında, ışığı yakıp biraz oyun oynasa artıyor :D Sanırım sürekli bulunulmayan koridor gibi bir yerde kayıboyu hocamın termostatı, yoksa bu kadar stabil olması zor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolalper -- 19 Kasım 2020; 9:52:31 >
    Termostat koridorda hocam, tüm kapılar açık, koridor ve antrede petek yok, odalarımda 0.1 ya oynar ya oynamaz.
    Her seferinde ısrarla söylüyorum ısı kaynaklarından uzak montaj yapılmalı diye

• Ben de dün startı verdim. Sizinki kadar stabil değil şu anda. Muhtemelen uygulamadaki ayarları da daha cözmem lazim. Örneğin sabit isi icin ekteki gibi program yaptim, dogru yerden mi yaptim emin degilim. Ögrenme acik mi degil mi acmali miyim bir suru soru var kafamda. 1 hafta inceleyip tekrar yazacağım son durumu buraya.

• DarkLea kullanıcısına yanıt
    Doğru yerden yapmışsın hocam öğrenme için ekstra bi yeri açman gerekmiyor ama şu var öğrenme sabit değerde çok çok geç oluyor 1 ay bekledim olmadı. Eğer imkanın varsa sabah akşam farklı değerler koy ki 0.5 lik iniş çıkışlarla 10 güne öğrensin

• Öğrenmiş hali farksız:)

Peki hocam şöyle bir soru gelir aklıma, termostati güneş gibi ısı kaynağı almayan bir yere koymak evde bolca vakit geçirilen alanlarda hissedilen sıcaklık farkini ve bosa sarfedilen enerjiyi artırmaz mi. Sonuçta odalarımız gunun belli saatlerinde güneş aliyor ve doğal yollarla ısınıyor ama termostat koridorda olduğu icin bunu farketmiyor ve boş yere kombiyi çalıştırmis olmuyor mu? Örneğin set değeriniz 22, güneş açtı odalar oldu 24 ama termostat bunu hiç farketmedi veya çok geç farketti. Boşa calis komutu verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolalper -- 19 Kasım 2020; 11:37:32 >

Merhaba Hocam,

Normalde biz sıcağı seven aileyiz, eşim bir tek geceleri odaların soğuk olmasını istiyor. Ben de Gündüz 24.5 gece 23.5 olacak şekilde ayarlama yapacağım. Burada daha önce de konuşulmuş yabancı forumlarda, videolarda 19,5 - 20,5 ile ısıtıyor insanlar. Ben gelemiyorum o sıcaklıklara :)

• DarkLea kullanıcısına yanıt
    Hocam inşallah fatura Yüksek gelmez :)

Patron sen röleyi kaldırıp tekrar mı kurmuştun? nasıl yaptıgını yazarmısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkLea

Merhaba Hocam,

Normalde biz sıcağı seven aileyiz, eşim bir tek geceleri odaların soğuk olmasını istiyor. Ben de Gündüz 24.5 gece 23.5 olacak şekilde ayarlama yapacağım. Burada daha önce de konuşulmuş yabancı forumlarda, videolarda 19,5 - 20,5 ile ısıtıyor insanlar. Ben gelemiyorum o sıcaklıklara :)

Her insanın vücudu farklı tepki veriyor valla. Mesela ben de eğer gece 23.5 olursa üzerime birşey ortmem :)

• huzey H kullanıcısına yanıt
    Röleye gidip 20 sn basılı tuttum sonra uygulamadan röleyi kaldır dedim kurulum ekranı geliyor sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustaka89

Hocam inşallah fatura Yüksek gelmez :)

Her kış böyle yakıyoruz evin yalıtımı çok iyi olduğu için fena gelmiyor aslında. Bu sene termostat sayesinde aynı sıcaklık değerinde %20 daha az yaksam yeter. Hiç değilse geçen seneden bugüne gelen zamları kompanse etmiş olurum. Şimdi benim için önemli olan mevcut koşullarımı devam ettirerek nasıl daha az yakabileceğimi çözmek.

@erolalper Doğrudur hocam direk alışkanlıklar ile alakalı ya. Büyüdüğümüz ev iklim koşulları vs. belirliyor.

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.