Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.752
Cevap
89
Favori
213.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam macera istiyorsanız oturun ataştırın başka cihazlara bakın zaman harcayın dönüp dolaşıp eninde sonunda netatmo ya gelirsiniz, tecrübe ile sabittir. Ha benim çok umrumda olmaz üç aşağı beş yukarı ısıtsın duvarda bulunsun derseniz herhangibir cihaz takın.
    Kombinizin dış hava sensör uyumu ve satılan dhs si varsa bunada ayak uyduruyor netatmo, ben nitromix kombimi vrc 693 sensör ve netatmo ikilisi ile uyumlu kullanıyorum yani dış sıcaklığa göre kazan sıcaklığı sürekli değişiyor yinede netatmo ısıyı milim kaçırmadan sabit tutuyor.
    Ayrıca netatmonun hava istasyonuda var uyumlu ama hem pahalı hem gereksiz kombi kazan sıcaklığı değişse neyse.
    Bu ayrıntılar zevk ve uğraş meselesi, düzeni oturtuncaya çok zaman gidebiliyor, ben en kısa yoldan bir tavsiyede bulundum zaman ve para sorununuz yoksa sizin bileceğiniz iş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgi içşn çok teşekkür ederim. Eca proteus premix kullanıyorum dış sensör ne önerirsiniz peki. Netatmo kurulumunu kendim yapabilirmiyim nette de türkçe video bulamadım.

• melih3365 kullanıcısına yanıt
    Hocam siz sekmeden uçmaya çalışıyorsunuz, nitromix harici çok bilgim ve tavsiyem yok

Haklısınız:) peki son bir soru modulasyonlu oda termostatlarının daha ekonomik oldugu iddaa edilmekte netatmonun modulasyon desteği olmaması bir dezavantaj olurmu.

Kombiniz destekliyor mu modülasyonu

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt
    Evet

Hocam modülasyona takılmayın kombiniz her türlü modülasyon yapar, netatmo peteklerinizi soğutmadan ılık tutarak konforunuzu tavan yaptırır, setin aşağı yukarı oynamasını beklemez, sık ateşler. Sık ateşlesiği için kazan düşük sıcaklıklarda yanar kombinin yazılımı gereği, yani her seferinde harlayamaz kombi.
    Eviniz kkaç derece olursa olsun petekler soğuduğunda üşüme hissi oluşur, ılık peteklerle set derecenizi daha düşük seçebilir tasarrufunuzu artırabilirsiniz

Tecrübenize güvenerek bugun sipariş vereceğim. İlginizden dolayı çok teşekkür ederim. Bu arada apple sitesinde 1 yıl garanti diyor. Hepsiburadaa satılan ürün 2 yıl garanti diyor ama ücret daha yüksek sorun teşkil edermi

Cihazların Türkiyede servisi yok
    Hepsşburada vaillant bayii muhtemelen ve homekit değil

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Cihazların Türkiyede servisi yok
    Hepsşburada vaillant bayii muhtemelen ve homekit değil

Hocam netatmo almaya karar verdim şimdi bakıyorum satan yerlere N11 de hepsiburada ve apple satıyor hepsi aynı mı? Nerden almamı tavsiye edersiniz? Birde alınca kombi ısısını yükseltme düşürme suyu açma kapama gibi özellikler var mı bu tip cihazlarda.. Ve kurulumu için servis yok demişsiniz daikin cihaza ben bağlamam zor servis yapar mı bu işleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • help21 kullanıcısına yanıt
    Hocam n11 ve hepsiburada daki aynı satıcı sadece 1 cihaz var ellerinde, vaillantın getirttiği cihazlardan homekit özelliği yok ben bu satıcıdan almıştım çok memnunum. Appstore dan almanızı tavsiye ederim belli bir süre iade seçeneği sunuyorlar.
    Kombiye tam hükmeden cihazlar genelde kendi markalarına ait özel cihazlardır veriyolu farklıdır, opentherm protokolünü destekleyen kombi ve termıstatlar ortal veriyolu kullanırlar ve bahsettiğiniz özellikler bulunabilir, bence çok lüzumlu ayarlar değil bunlar, on off cihazlar bildiğiniz ampul anahtarı gibi çalışır devreyi açar kapatır sadece, kombinin yanıp yanmadığını bilemez, yan komutu gönderdiğinde yandığını farzeder, gaz kesikmiş yada banyo mutfak suyu kullanıılıyor olduğunu bilemez sadece yandığını farzeder, akıllı olanlar ne kadar yanması gerektiğini öğrenir ısıtmak için.
    Çok grafik paylaştım geçen sene konularda, bulabilirseniz fikriniz olur nasıl sette tutmuş, 0.1 aşağı yada 0.1 yukarı çok nadir kaçırıyordu.
    Evşnizin özellikleri konumu ısınma mutfak banyo alışkanlıklarınız her türlü etkiler set değeri, hangi cihazı alırsanız alın.
    Forumu okuyun hocam bedava tecrübeler var hemde çok, fikriniz olur

• Appstore da satınnalmak istedin teslimat tarihi 19 kasım-26 kasım aralığı ürğün yok ellerinde o zamanda gelirse artık

• arkadaşlar 4 saat önce apple'dan siparis verdim, ustteki arkadaşın dediği gibi teslim tarihi 11 kasim-18 kasim diyordu ama 3 gün önce alacaktim o anda 1 hafta sonrasi gözüküyordu, kasimi görünce şimdi biter filan dedim aldim hemen.

ve 10 dakika önce kargoya verildigi 19 ekim'de teslim edileceğine dair mail geldi:)

edit: şimdi apple'ı arayıp garanti süresi ve herhangi bir sorun olduğunda kiminle muhatap olacağımı sordum. ürün 2 yıl garantili ve sorun durumunda apple bizi arayın dedi gerekli işlemleri onların aracılığyla yapacaklarını ilettiler.

son olarak iade olayını 3 çalışandan teyit edip istediğim verimi alamazsam iade edicem dedim sorun yok 14 gün iiçinde tabiki dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutukutu -- 15 Ekim 2020; 15:7:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baktım herkes almaya başlamış, teslim günü de ilerlemiş verdim sipariş. Gelince bakarız artık ne olacak bakalım ama iyi olacağı kesin. Kullanıp memnun kalmayan yok gibi

• madprospar M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
    Geçen sezon son zamanlar haricinde hatasız çalıştı herkeste, bende hiç sıkıntı olmadı ama emin olun ekibi harika, kesin çözerler
    Benimki dün gece hafiften başlamış seti sabit tutmak için, sabahları 5 dereceye kadar düşüyor buralar
    Alt üst milim kıpırdatmıyor maşallah

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 16 Ekim 2020; 7:40:34 >
    Abi senin il neresiydi erken açmışsın

• Grafik baya iyi görünüyor, kışın da aşağı yukarı böyle galiba.. memnun kalırız umarım bizlerde

• madprospar M kullanıcısına yanıt
    Hocam benim grafik öğrendiği günden beri böyle, çok nadiren alt üst 0.1 oynar. Isınmada o kadar çok etken varki evin konumu yalıtımı kalorifer tesisatı sıcak su kullanım alışkanlıklarınız ciddi derecede etkiler.
    Kombi kalitesi ve termostat son sıralarda yer bulur. Yalıtımlı rahat ısınan bir dairede çok iş yapar kaliteli termostatlar, hem gereksiz tüketimi düşürür hem konfor sağlar.
    Netatmo çok hassas bir cihaz ölçüm aralıkları nasıl bilmem ama hiç rahatsız etmedi beni yani çok sık alt üst oynamıyor zamanlaması çok iyi, sinyal sorunu yok kopma yok her türlü ısıtma odaklı çalışıyor evin ısınma ataletini çok güzel öğrenip ezberliyor harika bir yazılımı var, ben dış ısı sensörü ile kullanıyorum yani dış hava sıcaklığına göre kombinin kazan sıcaklığı sürekli değişiyor buna rağmen ne zaman ne kadar yakması gerektiğini biliyor çünkü dış sıcaklık verisini netatmo da takip ediyor.
    Benim bildiğim daha üst kalitede Nest ve Tado gibi cihazlarda var Nest in Türkiye konum desteği ve dil desteği yok vede kablolu tado hakkında pek bilgim yok.
    Elimdeki netatmo bozulmuş olsa { aman deyim :)) } yine netatmo alrım nasılsa her kombiye uyuyor
    Bence seveceksiniz gğzel oyuncak :))

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt
    Eskişehir hocam, buralar bundan sonra dikiş tutmaz
    Gündüzleri sürekli evi havalandırıyorum iç duvarlar soğusun diye, yoksa geçiş döneminde pek yanmıyor üşüme hissi oluyor akşamları, petekler azcık ılınsa yetiyor zaten, öyle aman aman yanmıyor yani. Set değerim 24, hiç kapatmıyorum yaz kış modu yapmıyorum gerektiğinde yanıyor.
    Aslında bu sene 23.5 istiyorum çünkü dairemin kırılma noktası bu derece, üstünde tüketimim artıyor. 23.5 yapabilsem ciddi düşeceğini adım gibi biliyorum ama evdekilerin kırılma noktasıda 24 serece olduğu için düşüremiyorum üşüyoruz diyorlar :))

Binada yalıtım yok ama daire 100 mt2 ve iyi ısınıyor kışın. Geçen sene geçtik kendi evimiz ve geçen kış ısınma konusunda problem yaşamadık. Fatura olarak da üzmedi bizi. Benim istediğim yine ısınsın ama daha tasarruflu olsun ve zaman aralıklarına göre sabit olsun sıcaklık.
    Dış hava sensörü marka olarak ne kullanıyorsunuz, belki ilerleyen zamanlarda düşünebilirim. Konum Ankara Dikmen ve cepheden dolayı biraz rüzgar alıyor, iyi konumlandırmak gerekiyor galiba onu da.

• 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.