Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.752
Cevap
89
Favori
213.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar, dubleks 2+1, yerden ısıtmalı, Daylux kombi takılı ev satın aldım. Akıllı ot içinde netatmo'yu çok beğendim. Evde Ağustos ayından itibaren oturmaya başlayacağım fakat artan kur nedeniyle şimdiden 899₺ 'ye alsam mı diyorum.

Birde kombiden salona ot için kablo çekilmiş vaziyette netatmo'nun alıcısını buraya mı takmak mantıklı olır yoksa dışarıya kombinin yanına mı? Düşüncelerinizi alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani çok takmıyorum da benim siyahlar pürüzlü gibi, tek renk değil. Neyse düzgün çalışsın da :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Absinthe.

Selamlar arkadaşlar, dubleks 2+1, yerden ısıtmalı, Daylux kombi takılı ev satın aldım. Akıllı ot içinde netatmo'yu çok beğendim. Evde Ağustos ayından itibaren oturmaya başlayacağım fakat artan kur nedeniyle şimdiden 899₺ 'ye alsam mı diyorum.

Birde kombiden salona ot için kablo çekilmiş vaziyette netatmo'nun alıcısını buraya mı takmak mantıklı olır yoksa dışarıya kombinin yanına mı? Düşüncelerinizi alabilir miyim?
    Salondaki kablo termostat içindir diye düşünüyorum, role için değil.

• erolalper E kullanıcısına yanıt
    Evi aldığım kişide termostat için dedi fakat kombide bağlanmış değil.

• benim cihaz tanıma tamamlandı, ileri moda geçti. tam 2 ay sürdü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Absinthe.

Evi aldığım kişide termostat için dedi fakat kombide bağlanmış değil.
    Roleyle termostatin haberleşmesini bozmayacak her türlü alternatifi uygulayabilirsiniz. Sanırım röleyi kablosu dolayısıyla kombinin çok uzağına koyamazsınız. Salondaki kablolar ile de netatmoyu baglayabilirsiniz. Ya da orayı hiç kullanmayıp istediğiniz başka bir odaya

• Sıcaklık algılayıcı termostatin tam olarak neresinde acaba bilen var mı?

• volkan_gazi V kullanıcısına yanıt
    2 ay sonunda sabit set değerinde, programsız.öğrendi. ileri mod. İlk izlenimlerim daha sık devreye giriyor

• Absinthe. A kullanıcısına yanıt
    Netatmonun hem alici hem verici kabloyla kombiye baglanabiliyor . O kablonun bir ucu kombinin yanındadır onu kombiye bağlarsanız vericiyide kablonun bulunduğu yere salona bağlarsanız. Alicinin ayriyeten direk prize takma aparatı var onunda prize takarsınız olur. Salonda oturmazsaniz da o zaman zaten normal kablosuz ot gibi baglsrsiniz netatmo iki şekilde de kullanılabilir yapmis. İsterseniz alıcı rolryi iptal edip internetsiz şekilde bile kullanılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 31 Mart 2020; 8:23:35 >
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Hazır olan kabloyu iptal edip alıcı röleyi direkt kombiye bağlamak daha mantıklı olacak muhtemelen. Zaten verici olan kısmı kablosuz olduğu için 2.katta kullanmayı düşünüyorum. Çünkü benim yaşam alanım 2.kat olacak. Bu şekilde çekim gücü kötü etkilenir mi acaba ?
  • Absinthe. A kullanıcısına yanıt
    Sinyal gücü oldukça iyi etkilemeyeceğini düşünüyorum. Eğer problem olursa birbirine yakınlaştırma denemeleri sizi bekliyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: huzey

2 ay sonunda sabit set değerinde, programsız.öğrendi. ileri mod. İlk izlenimlerim daha sık devreye giriyor
    Hayırlı olsun hocam. Ama kişi bitirmişsin öğrenecek diye :) o zaman programsız geç öğreniyor diyebiliriz.

• NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM

• Ve mutlu son 👍👍

• Arkadaşlar sizce termostat bulunduğu odayı havalandırirken, özellikle soğuk günlerde, sıcaklığın birden düşmesi cihazın kafasını karıştırmiyor mudur? Yani odanın ne kadar zamanda soğuduğu hesaplamasını yaparken. Valflere gelen açık pencere algılama keşke termostatlara da gelse.

• erolalper E kullanıcısına yanıt
    Termostat üzerinden yapılan ayarın gecerlilik süresini telefondan yarım saate ayarladım havalandırma yapılırken manuel ayarı düşünüyoruz yarım saat sonra tekrar müdahaleye gerek kalmadan eski haline dönüyor. Ben böyle bir havalandirma ayarı yaptım.

• myctapha kullanıcısına yanıt
    Güzel fikir
    15-20 dakika da yeterli olabilir duruma göre

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Artık ihtiyaca göre herkes dk değiştirebilir

• Buradaki sorun o değil ama. Dediğiniz şekilde sicaaklik düşünce kombiye çalış komutunu vermemesini sağlarsınız ama termostatin, odanın normal zamandan çok daha kısa sürede soğuduğunu sanmasına nasıl bir çare bulacaksınız :) sonuçta termostat tahmin yaparken odanın ne kadar sürede ısınıp ne kadar sürede soğuduğu bilgisini kullanıyor.

• Off yapın havalandırma bitince tekrar açmak en pratik çözüm

• 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.