Şimdi Ara

NET İŞSSİZ KALINACAK BÖLÜMLER(Herkes görüşünü ve nedenini yazsın)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
103
Cevap
1
Favori
8.536
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> NET İŞSSİZ KALINACAK BÖLÜMLER(Herkes görüşünü ve nedenini yazsın)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
  • Bence SAY için her bölümün bir iş tanımı var ama endüstri mühendisliği bana soru işareti geliyor.EA için ise hukuk,iyi okullarda işletme,iktisat,ybs(BOUN,KOÇ,BİLKENT,GS,SABANCI,İTÜ benzeri okullar) dışında neredeyse çoğu gelecek kaygısı taşıyan bölümler,sözeli bilmiyorum ne bölümleri var ona yorumum yok.Gelin bu başlıkta nedenleri ile tartışalım.

|
    |
  • Birileri bölümleri yazacak, birileri de neden o bölümleri yazdin diye kavga edecek basit. SIKICI ARTIK. SANKI HERKES BÜTÜN MESLEKLERI ARASTIRMIS, ŞİMDİ DE KALKMIS SOYLENIP DURUYO. Kimse bisey bilmiyor, vakit geçsin diye yararsizca zirvaliyor.
    Katılıyorum hocam arkadaş okuyor ne yapıyorsunuz derslerde dedim börek,pasta yapıp kaç kalori onu anlamaya çalışıyorlarmış şaka mı dedim hayır bizim işimiz bunları itinayla bilmek demişti.
  • Net moleküler biyoloji ve genetik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    bence bu saydıklarım 5-6 yıl sonra sonları kötü

• Katılıyorum hocam geleceğin mesleği dediler 10 senedir harbi gelişemeyen futbolcu gibi oldu.
    xabier alonso olano kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Diyetisyenik ve eczacılığa katılıyorum fakat mühendisliklerde klişe olacak ama öğrencinin okuduğu yerden çok vizyonu önemli
    |
    |
    anti-white-sheep kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |

• Bilmiyorum fakat okuyanlar mühendislikle pek alakası yok ilk 3 sene matematik ekonomi işletme tarzı dersler aldıklarını söylüyorlar eskiden bundan 10 sene önce endüstri mühendisliği tıptan daha yüksekmiş fakat şuan düşüşü ortada.Birde bölümde ne kadar fazla karla daha az ürün üretirim felsefesi üstüne kurulu yani verimlilik fakat makine mühendisleride alt ders olarak bunu görüyorlar diye biliyorum.
    |
    |
    Dell_Naja kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    4 Mesaj

Endüstri mühendisliğinde %100 ve %30 ingilizce olmasının iş anlamında çok etkisi olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elfosa -- 17 Ağustos 2018; 19:43:54 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Dell_Naja , şaomi

• Hocam illaki olur fakat farkı bireysel olarak ingilizceye yoğunlaşarak kapatabilirsin.
    |
    |
    Elfosa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Birileri bölümleri yazacak, birileri de neden o bölümleri yazdin diye kavga edecek basit. SIKICI ARTIK. SANKI HERKES BÜTÜN MESLEKLERI ARASTIRMIS, ŞİMDİ DE KALKMIS SOYLENIP DURUYO. Kimse bisey bilmiyor, vakit geçsin diye yararsizca zirvaliyor.

Hatta bence %100 İngilizce ders gören daha zorlanacaktır okul hayatında (en azından benim düşüncem)

|
    |
  • Er
    2 Mesaj
    5 sene sonra Bilgisayar mühendisliği aga o kadar fazla yazan var ki

Hocam mühendislikte şöyle bir durum var özellerde tam burslu yüksek yarı burslusu düşük olan onun yanında eğitimi güzel olan gazi üniversitesi ve ktü gibi okullarda sıralaması düşük olmasına rağmen iyi okullardır

|
    |
    anti-white-sheep kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Ne salak adamlarsınız siz ya sadece bu ülke de hukuk tıp gibi meslekler bilkent koç odtü hacettepeli iş buluyorsunuz zannediyorsunuz.

Oysa ki sen başlı başına markasın markanın değerini ne kadar artırırsan iş bulma olanağın o kadar artar.

O kadar çok puanlar alıp tıpa hukuk a gidip te şu beyin çeperinizi aşın artık .

• Öncelikle kimse kırılsın üzülsün diye bu başlığı açmadım nedenleriyle tartışalım saydığın bölümler dışında bölümlere giden arkadaşlara da kendimizi ne yönde geliştirebiliriz gibi bir çalışma olsun istedim.
    |
    |
    Onurizmm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baband -- 17 Ağustos 2018; 19:56:48 >
    Endüstri mühendisliği makine ve elektronik gibi bölümlerin yanında ne derece mühendislik olur bilemem ama işsiz kalması pek mümkün değil. Çünkü hamur gibi bölüm nereye çekersen oraya gidiyor. Ha mezun olduğunda mühendislik yapıyorlar mı dersen orası şüpheli birçoğu satış pazarlama,insan kaynaklarından falan çalışıyor.

Sohbet
kolayoto.com
bankalar.org
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.