Şimdi Ara

Nem Giderici Tabletler Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
20.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar odamdaki bazanın altından resmen su çıkıyor :D

Aşırı rutubetten dolayı sanırım duvarlar yeşillenmeye başladı.

Çamaşır suyula siliyorum alçıpanları ama gene oluyor ve yatagın altındaki suyu temizliyorum 2 gun sonra gene lök olmuş :D

Nette gördüm böyle bir cihaz feedback'leri olumlu kullanan var mı veya tavsiye eden ?

Ne derece sağlıklıdır?

Bu maddeyei gece icabında soluyacağız kanserojen etkisi var mıdır?

Mesela yattıgınız odaya koymayın demiş bazıları sabh kalktığınızda boğaz kuruluğu yapıyor felan yazmışlar?

Zaten ben kaloriferin üzerine su kabı koyuyorum gece odadaki nemi muhafaza etsin diye...

Ürün budur ve 3 tane farklı urun var acaba hangisini alsam ===>

http://bit.ly/xPC21r

http://bit.ly/AgDIpK

http://bit.ly/xu5XDz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubar -- 31 Ocak 2012; 13:34:05 >

• Bumu ?

eski verdiğin linkten bu çıkıyodu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIMERIDER -- 31 Ocak 2012; 13:36:05 >
  • linkte bahsettiğin ürünü göremedi benzer sıkıntıları bende yaşıyorum şimdilik çözümü ben evi bol havalandırmakta buldum oda ei buz gibi yapıyor ama çözüm oluyor bir nebze .
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

Bumu ?

eski verdiğin linkten bu çıkıyodu

hocam linkleri yeniledim doğru link verdim ama sayfa farklı yere yönlendiriyordu. Görebildiniz mi şuanda ?
  • Evet gördüm şaka bir yana nem olayını bende yaşıyorum duvardan dereler akıyor resmen.Bazı yerlere bezler koydum çeksin diye.Pimapen ve saten boya ikilisine evin iyi yalıtımlı olması eklenince bu olay yaşanıyor.Ben çözüm bulamadım bir türlü.Tablet mablet çözemez bence.Tek sorun havalandırma,fakat bu günlerdede öyle soğuk olduki havalandırmakta zor oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIMERIDER -- 31 Ocak 2012; 13:52:56 >
  • havalandırmak çözüm olsa hergün havalandırırım ama oda çözüm değil hocam. bu tabletleri kullananlar memnunum felan yazmıslar neyse ben alacam valla bakalım duruma göre buraya olumlu olumsuz net bir cevap yazarım artık :D
  • havalandırma bir nebze de olsa çözüm oluyor bizde binada izalasyon yokken inanılmaz çok oluyordu ben duvar diplerinde mantar oluşumuna şahit oldum o kadar yani bina dışı duvarlarına izolasyon ve çatıya izocam (en üst katta oturuyorum) yaptıktan sonra baya bir faydası oldu ama tamamen geçmedi duvarların ağlaması özellikle yatak odası sonra farkettim ki evi ne kadar çok havalandırılırsa o kadar az oluyor ağlama eve bir misafir alan geldiğinde ise inanılmaz terleme oluyor havalandırılınca geçiyor ama bu havalarda da çok açtığında pencereyi ev buzhane gibi oluyor sıkıntılı bir durum dene bakalım çözüm olursa bizde deneriz .
  • Bakın burada bir cihaz gördümhttp://www.nemalmacihazi.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: mylove

Bakın burada bir cihaz gördümhttp://www.nemalmacihazi.com/

fiyatlarını da gördünüz değil mi
  • ya aslında bu işi profesyonel anlamda yapan cihazlarda ortalama fiyat 350tl ile 1000tl arasında yani ama işte herkesin bir bütçesi var :D
  • aynı sorunla karşı karşıyaydım ,bu tip şeyler sizin sorununuza çözüm olmayacaktır ,bizim ev 4. kat çatı var ama etraf boş alt kat boş yatalar çekyatlar sudan dolayı çürüdü resmen bende canıma tak dedi bu yaz kendim içeriden izolasyon yaptım dışa bakan duvarlar tavan ve yerde 3 cm xps ( mavi dow köpük ) kullandım ,içe bakan yerlerede 2cm xps kullandım anlayacağın odanın heryerini boşluk kalmayacak şekilde izolasyon malzemesi ile sardım ,sonuç % 99 başarı ,% 1 ise soğuğun en kötü vurduğu dip bir yer var 3 cm ve 2 cm köpüğün birleştiği bir yer orda çok hafif nemlenme oluyor yani 2 ve 3 cm bile çok ağır koşulda yetmiyor ama dediğim gibi o pislik bitti ALLAH a ,anca bu gibi birşeyler kurtarırsın ha mantosür vb sıvalar var sakın inanma bunlar tamamen kandırmaca anca köpükle heryeri kapatman gerekir en az 3 veya 4 cm öneririm
  • inanırmısınız benim ev 7. katta, dışarıda kalan köşe nemleniyor elinizi deyseniz baya su oluyor. Evim hep çok sıcak, öyle aşırı nemi vs yoktur. Sıcak ve soğuk birleşiminde bu hale geliyor o köşe duvara strafor tarzı badana yaptırırken yaptırmayı düşünüyorum ben de
  • ya bizim evde 4 katlı ben 2. kattayım ama bizde kuzey cephesini mantolama yaptırdık. sadece bir oda bu şekilde sorun cıkarıyor.

Zaten o oda kuzey cephesine bakan tek oda oldugu için orasıda köpükle mantolama yapıldı ama nafile.

Alçıpanlar, tavan felan yeşillenmeye başladı dün bir kova su çıktı yatakların altında ve yattıgım bazanın altındaki sunta " S " şeklini almış :) bazanın içine koydugum eşyaların oldugu yer göçmüş ve elbiseler felan küflenmiş ALLAH'tan PS3 felan vardı bir sürü dijital ürün hepsini aldım oradan :D

Bulundugum odanın alt tarafı boşluk yani balkon gibi düşünün ama diğer odaların altında daireler var sorun olmuyor oralarda...

Neyse ya şu aldığım ürün eğer suyu azaltırsa yaza kadar devam ederim. Sonra içerden arkadaşın dediği gibi bende aynısını yaparım artık yoksa başedemeyeceğim!
  • kardeş yukarıdaki yazımı tam okursan nasıl kurtulabileceğini anlayabilirsin senin yaşadıklarının aynısını yaşadım yer göl oluyor duvarlardan sular akıyordu ,anlattıklarımı abartılı buluyorlardı halbuki silsek dahi kış günlerinde sabah uyanınca su birikintisine basıyorduk ,dediğim gibi köpük ile kaplanmalı ama her yer kapı hariç şöyle birkaç resim ekliyim

daha önce yarım yaptığım odada yapmadığım kısımlar küflendi köpükleri tamamen sökerek farklı bir yapıştırıcı ile tekrar yapıştırdım ve odanın tümünü yaptım

hiç aralık kalmayacak şekilde mantolanmalı yoksa yapılmayan yerden yine sorun olur çünkü nere zayıf ise ordan patlar

pencere kenarları dar olduğundan 1 cm köpük kullandım

Görüldüğü gibi yerde dahil olmak üzere tüm köpükler birbirine geçmeli yapıldı

buda yerden başka bir görüntü

ev kendi eviniz ise böyle bir uygulama yapabilirsiniz dediğim gibi bu uygulama ile göl evden kurtulduk ama en zayıf nokta oln yer ve duvar birleşimindeki bir 10 cm e 2 cm lik bir alanda hafif nemlenme oluyor ,fırsat olsaydıda 4 cm kullanabilseydim olmayacaktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 1 Şubat 2012; 12:49:54 >

• alperen_69 arkadaşım çok teşekkür ederim valla süper olmus :D

bana tavsiye edebileceğin malzemeler nelerdir ve aşağı yukarı senin odanın ölçüleri kadar benim oda da aynı ölçülerde. Ev benim.

Ortalama maliyet ne tutar sence
  • kardeş maliyet sana göre değişir alçı işini hayatımda ilk defa ama kendim yaptım ,işçilik çok pahalı olur kendin yaparsan % 80 tasarruf edersin ,ben dow un 265 cm boyunda olan 3 cm köpüğünü kullandım paketi 125 - 130 tl arası yanlış hatırlamıyorsam 44 metre kare falan çıkıyordu içinden ,aslında bir oda ile hala uğraşıyorum bitiremedim bazı sebeplerden dolayı bitince boş olunca detaylı resimlerle nasıl yaptığımı anlatacam bu tip kaynak arayanlar içinde çok iyi olacak , alçı misal 100 tl tutuyorsa işçilik 1000 - 1200 tl istiyorlar işçilik pahalı ama benkendim yaparım dersen çok daha iyi olur
  • valla hocam işçilik elimden gelmez ama bizim kuzey ve arka cepheyi eniştemle babam yaptı güzel oldu sanırım malzemeyi alırım işçilik onlara kalır.

Bir öğün iskender ısmarlarım birde çay verdim mi tamamdır iş :D

bende resimleri çekip koyacağım ama malum kış saati eve gelene kadar hava kararıyor. bakalım hayırlısı bu aralar her gun havalandırma ve temizlik yapıyoruz
  • Allah kolaylık versin yapım aşamasında sorunuz olursa yardımcı olabilirim inşallah
  • Teşekkürler hocam yeteri kadar yardımcı oldun helal et hakkını valla bakalım söylediğin malzemelerden alacağım inşallah.

Bu arada sipariş verdiğim ürün az önce geldi.

Site gözüktüğü gibi küçük birşey değil :D

boyu 20cm genişliği 15cm küçük bir çöp kovası kadar varmış :D enteresan geldi valla bakalım bu akşam eve koyarım yarın akşama kadar etkisi görülürse burada paylaşırım
  • inşallah olur , olsada çok kısıtlı olacaktır görürsün zaten sık sık dolacaktır haznesi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.