Şimdi Ara

Neler Götürülmelidir? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
12
Favori
75.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam dostlar 343. dönem yolcusu olarak aklımda ki bazı soruları sorayım dedim.
    öncelikle;

1eşofman/pijama takımı,havlu,terlik için renk önemli midir? ne renk tavsiye edersiniz?

2-el sabununu katı almak şart mıdır sıvı kullanılabilir mi? duş jeli sorun olur mu?
  • quote:

selam dostlar 343. dönem yolcusu olarak aklımda ki bazı soruları sorayım dedim.
    öncelikle;

1eşofman/pijama takımı,havlu,terlik için renk önemli midir? ne renk tavsiye edersiniz?

2-el sabununu katı almak şart mıdır sıvı kullanılabilir mi? duş jeli sorun olur mu?

1- Hepsini veriyorlar ama yedek eşofmanın olmasını tavsiye ederim, ordunun verdiğinin aynısı (mavi-beyaz) olmasın, yakalanma korkusundan çalmaya cesaret edemezler, yedek terlik de al, siyah olmasın gri gibi farklı bir renk olsun (orada siyah veriyorlar). Oradan düz mavi havlu veriyorlar, gerek yok ama yedek alacaksan farklı renk al onu da.

2- Katı sıvı farketmez sabun bulundurman iyi olur, lavabolara sabun konulmadığı zamanlar olabiliyor. Duş jeline de alabilirsin ama kullanmaya fırsatın olur mu bilemem, banyo olayını şipşak yapmak durumunda olduğun için şampuanı duş jeli yerine de kullanman gerekecektir.

• Beyler ben fistül ameleyatı oldum münasip bir yerimden orayı tıraşlamak için tüy döken krem kullanıyorum askeriye ye onu götürürsem sorun çıkar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithrandil245 -- 14 Şubat 2012; 6:26:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithrandil245

Beyler ben fistül ameleyatı oldum münasip bir yerimden orayı tıraşlamak için tüy döken krem kullanıyorum askeriye ye onu götürürsem sorun çıkar mı?

ne güldüm yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: candeniz_1991

quote:

Orijinalden alıntı: mithrandil245

Beyler ben fistül ameleyatı oldum münasip bir yerimden orayı tıraşlamak için tüy döken krem kullanıyorum askeriye ye onu götürürsem sorun çıkar mı?

ne güldüm yahu

Aynen bende çok güldüm şimdi

• Arkadaşlar şuna bayıldım 1 tane aldım ben ( askere gitmiyorum ama tecil bitince giderken yanımda getireceğim )

teknosada satılıyo başka yerde satılıyo mu bilmiyorum kamuflajlı dikkatte çekmez of :D baya hafif ve güzel dışı kullanışlı en önemlisi radyo özelliği var

http://www.teknosa.com/kategori/mp3/mp3_calar/714/110361478/starcom_em740ab_4g_kamujlaf_fm_radyo_portatif_mp3_calar

Neler Götürülmelidir?
     Neler Götürülmelidir?

• Önce nereye düşeceğimiz önemli ona göre yanında götüreceklerini belirlersin
  • Bence kışladan kışlaya değişir kimi yerde herşeyi içeri sokan olmuş bazılarınada nefes aldırmamışlar.
  • takip
  • nereye gitcekseniz orayı bi telefonla arayın ne getirelim ne getirmeyelim öğrenin... bu kadar basit yav.
  • Kimisi giderken hiç bir şey getirme diyor kimiside 1 bavul eşya getir diyor
    Hangisine inanalım bizde şaşırdık
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

Kimisi giderken hiç bir şey getirme diyor kimiside 1 bavul eşya getir diyor
    Hangisine inanalım bizde şaşırdık

• ilk konuyu açan arkadaş maldivlere tatile gidiyor herelde :D (nerde kullanıcak onları acaba)

tek götürülecek ihtiyacın olucagı kadar içlik çamaşır ve çorap minimum 10 cıft :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mydonesse -- 2 Nisan 2013; 17:51:22 >
  • Arkadaşlar 347 kd dedeniz olarak yanınıza almanız gerekenleri söylüyorum.

10 tane don + 10 tane atlet + 10 çift çorap zaten geri kalanı çok ucuza devlet sağlıyor. Tabi bu batıya gidenler için. Doğu için birşey diyemem.
  • Peki bu çorapların rengi ne olacak??? Kum rengi var birde klasik siyah???
    12 çift siyah aldım elimde patlamasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

Peki bu çorapların rengi ne olacak??? Kum rengi var birde klasik siyah???
    12 çift siyah aldım elimde patlamasın...

çoraplar siyah atlet'te haki renk
  • güncelleyin listeyi
  • Mayıs tertibi gidecek arkadaşlar ben böyle bir liste yaptım TOPLAM FİYAT 317 TL tuttu ekstra kendim için alacağım şeylerde var eşortmandır odur budur siz yinede bu yaptığım listeyi kontrol edin eksik varsa söyleyin uzun araştırmalarım sonucu bunları çıkardım fiyatlarıda yazdım fiyatlar ortalama fiyattır daha pahalıya kesinlikle almayın askeri malzeme satan yerler sizi yakaladımı bırakmaz fiyatları mutlaka bir yere not edin üstüne çıkıyorsa bilin ki sıkıntı var yorumları bekliyorum,

Boyun Cüzdanı ( para ve değerli evraklarımızı saklamak için) 10 TL
    Postal Kilidi ( postallarınızın yer değiştirmemesi için) 6 TL
    Dolap Kilidi 5 TL
    Kulak Tıpacı 5 TL
    Çanta Kilidi (çantanın karıştırılmaması için) 5 TL
    Kol Saati (ucuz‚su geçirmez) 15 TL
    Elbise Fırçası ( yıkama sorunu olduğu için gerekli) 2.5 TL
    Elbise Poşeti 1.75 TL
    Elbise Askısı (askeri) 1.5 TL
    Kirli-Temiz Çamaşır Torbası (askeri) 3 TL
    Çamaşır Takımı (renk askeri yeşil‚ üst yarım kollu‚ alt parçalı- 5 ATLET - 5 DON - 10 CORAP ÇORAPLARI 5 YAZLIK 1 KIŞLIK 2 TANE KALITELI TERMAL ŞEKLİNDEDE ALABİLİRSİNIZ) 100 TL
    Dikiş Seti (askeri) 4 TL
    Çengelli İğne (12 yatak çarşafı‚ 12 battaniye‚ nevresim için‚ büyük çarşafı gerdirmek için ) 2 TL
    Ayakkabı Boyası + Fırçası(siyah‚ hergün boyanacak) 5 TL
    Postal Bağcığı (bulunmasında yarar var) 2.5 TL
    Eşofman (gerekli) 40 TL (ALT ÜST ÖZELLİKLE CEPLİ)
    BANYO MALZEMELERİ
    Terlik (suya dayanıklı) 7.5 TL
    Havlu (büyük banyo havlusu‚ küçük yüz havlusu) 15 tL
    Banyo Şortu 10 TL
    Banyo Çantası( yıkamada çamaşırların karışmaması için) 7.5 TL
    Çamaşır Filesi 2.5 TL
    AYAK SAĞLIĞI
    Tabanlık (ithal) 30 TL ( BOTUN İÇİNE YERLEŞTİRİLCEK ŞEKİLDE ALDIĞINIZ YERDE MUTLAKA TEST EDİN)
    Vatka (topuk vurukları için) 3 TL
    Bot Spreyi koku ve mantar için
    Pudra
    TIRAŞ MALZEMESİ
    Tıraş Kutusu (malum mavi kutu) 5 TL
    Sabunluk (mavi plastik) 2 TL
    Tıraş Bıçağı‚ Tıraş Kremi 20 TL
    Diş Fırçası & macunu 5 TL
    Tıraş Aynası (portatif el aynası) 1.5TL
    TELEFON KARTI

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.