Şimdi Ara

Neill Blomkamps: Oats Studios: KISA FİLMLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neill Blomkamps: Oats Studios: KISA FİLMLERİ

Bilindiği üzere Neill Blomkamp uzun metrajlı filmlerinden önce kısa kısa aklındaki projeye filmler çekiyor.Alive in Joburg aslında District 9 nın kısası idi... Tetra Vaal , Yellow ve Tampbot da da Chappie'nin.. Şimdi de Oats Studios ile ortak yaptığı henüz adını açıklamadıkları yeni filmin trailer'ı çıktı.. Oats: Volume 1... Bu deneysel filmlerin kaç seri olacağı bilinmiyor ama ne varki uzun metrajın gelmesi an meselesi..

Şimdilik Açıklanan Kadro

Dakota Fanning
    Sigourney Weaver
    Carly Pope
    Jose Pablo Cantillo
    Alec Gillis
    Eugene Khumbanyiwa

Evet seriler çıkmaya başladı , aşağıda youtube dan ücretsiz izleyebilirsiniz

Oats Studios - Volume 1 - Rakka

Oats Studios - Volume 1 - Firebase

Oats Studios - Volume 1 Zygote

Cooking With Bill Serileri

Oats Studios - Volume 1 Serengeti

5.10.2017

Oats Studios - ADAM: The Mirror

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 5 Ekim 2017; 0:17:50 >

• Bunun konusu daha önce açılmıştı ama bu konudaki içerik zenginliği daha fazla.

2. Fragman adeta ateş ediyor. Fragmanın kurgusunu yapan şahsa şapka çıkarıyorum. Bir fragman filmi bu kadar çekici hale getirebilir.

Neill'a güven tam, kadro güzel. Özellikle Alien'dan aşina olduğumuz Sigourney Weaver ablanın yapımda yer alması sevindirici.

Watchlist'imdeki yerini aldı.

Düzenleme: IMDb linklerini şuraya yapıştıralım da kolayca watchlist'e ekleyebilenler olsun. Film adını yazınca nedense çıkmıyor.

Rakka (2017)http://www.imdb.com/title/tt6990734/combined

Firebase (2017)http://www.imdb.com/title/tt7078926/combined

Zygote (2017)http://www.imdb.com/title/tt7078780/combined

Coocking with Bill serisi (2017)http://www.imdb.com/title/tt7136580/combined

God: Serengeti (2017)http://www.imdb.com/title/tt7136550/combined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 23 Temmuz 2017; 19:27:51 >

• Ridley Scott bunu beğenmedi
  • @Devian Filmin adını Rakka (2017) olarak değiştirebilirsin.

Kısa film gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 18 Haziran 2017; 1:49:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kısa filmi az önce bir solukta bitirdim. Neill yine yapmış yapacağını, ortaya sağlam bir eser bırakmış. Postapokaliptiğin dibine bilim-kurguyla vurmuş. Filmde aykırı sahneler de mevcut ve beğendim. Ayrıca o binaların çökertilmesi-kesilmesi sahnelerine bayıldım. Kurgusu fragmanları gibi harika. Etkileyicilik ön planda.

Bu arada bu yapımda Sigourney Weaver gözüme daha güzel göründü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 18 Haziran 2017; 9:21:8 >
  • @Devian
    Diğer yeni kısa filmimiz de gelmiş. Bunu da konuya ekleyebilirsin.

@Torlak Kemal hocam böyle değişik bilim-kurgu filmler hoşuna gider mi? Şu 21 dakikalık bir kısa film var, konuda da paylaştım ona bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 21 Haziran 2017; 13:11:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Kısa filmi az önce bir solukta bitirdim. Neill yine yapmış yapacağını, ortaya sağlam bir eser bırakmış. Postapokaliptiğin dibine bilim-kurguyla vurmuş. Filmde aykırı sahneler de mevcut ve beğendim. Ayrıca o binaların çökertilmesi-kesilmesi sahnelerine bayıldım. Kurgusu fragmanları gibi harika. Etkileyicilik ön planda.

Daha izlemedim , aslında üçü birden çıksın birleştirip film gibi izlemeyi düşünüyorum Bu adama alien ı vermediler , ben onun yerinde olsam uzayda geçen alien tarzı bir yaratık filmi çekerdim Sigourney Weaver ı başrolde oynatıp.

Bu adam geleceğin Ridley Scott'u , James Cameronudur eğer şans verirlerse.Sinema tarihimizde bu bakış açısı ile film çeken biri çok uzun zamandır gelmemişti.Bu adamın şansızlığı afrikalı oluşu.. Amerikalı olsa idi şimdi neler çekmişti neler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Devian

quote:

Kısa filmi az önce bir solukta bitirdim. Neill yine yapmış yapacağını, ortaya sağlam bir eser bırakmış. Postapokaliptiğin dibine bilim-kurguyla vurmuş. Filmde aykırı sahneler de mevcut ve beğendim. Ayrıca o binaların çökertilmesi-kesilmesi sahnelerine bayıldım. Kurgusu fragmanları gibi harika. Etkileyicilik ön planda.

Daha izlemedim , aslında üçü birden çıksın birleştirip film gibi izlemeyi düşünüyorum Bu adama alien ı vermediler , ben onun yerinde olsam uzayda geçen alien tarzı bir yaratık filmi çekerdim Sigourney Weaver ı başrolde oynatıp.

Bu adam geleceğin Ridley Scott'u , James Cameronudur eğer şans verirlerse.Sinema tarihimizde bu bakış açısı ile film çeken biri çok uzun zamandır gelmemişti.Bu adamın şansızlığı afrikalı oluşu.. Amerikalı olsa idi şimdi neler çekmişti neler..

2 kısa film arasında ben bir bağ görmedim. Hatta epey alâkasız geldi bana ama sen bilirsin. Ben kısa filmi tesadüfen gördüm. Dedim aha bu fragmandaki adam değil midir filan tıkladım. Yeni kısa filmmiş. Denk geldikçe eklerim konuya.

Evet bu adam ümit vadediyor. Fikirlerini çöp etmeden bol bol film çeksin izleyelim. Bence özgün filmler yapması daha iyi. Alien benzeri bir yapımda bulunursa çok klişe olur. Gerçi burada anlatım da önemli, çok değişik bir kurgu ve senaryo ile girse dediğin gibi Alien'ı kapar. Ama öyle bir yapsa o zaman da Alien çekmese de olur yani. District 9'ın yeni filmini yıllarca bekledik gelmedi.

• quote:

quote:

quote:

2 kısa film arasında ben bir bağ görmedim. Hatta epey alâkasız geldi bana ama sen bilirsin. Ben kısa filmi tesadüfen gördüm. Dedim aha bu fragmandaki adam değil midir filan tıkladım. Yeni kısa filmmiş. Denk geldikçe eklerim konuya.

Evet bu adam ümit vadediyor. Fikirlerini çöp etmeden bol bol film çeksin izleyelim. Bence özgün filmler yapması daha iyi. Alien benzeri bir yapımda bulunursa çok klişe olur. Gerçi burada anlatım da önemli, çok değişik bir kurgu ve senaryo ile girse dediğin gibi Alien'ı kapar. Ama öyle bir yapsa o zaman da Alien çekmese de olur yani. District 9'ın yeni filmini yıllarca bekledik gelmedi.

O bıçaklı reklam olan kısa dan bahsetmedim asıl volume 2 - volume 3 gelecek onlarla birleştirip tek film gibi izlerim diye düşündüm.Bu arada o reklam filmi olan kısa film aslında 80 ler bilimkurgusuna bir saygı duruşu niteliğinde gibi geldi bana.. Eskiden 80 li yılların dystopian future reklamları..

Robocop filminin içinde geçen reklam

Yine aynı filmden

Daha izlemedim cooking with bill'i ama 80 ler retro havası yarattı bende açılışı falan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 21 Haziran 2017; 14:57:50 >

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Şu an dışardayım, yarın müsait bir zamanda izleyip görüşlerimi iletirim. Saygılar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

O bıçaklı reklam olan kısa dan bahsetmedim asıl volume 2 - volume 3 gelecek onlarla birleştirip tek film gibi izlerim diye düşündüm.Bu arada o reklam filmi olan kısa film aslında 80 ler bilimkurgusuna bir saygı duruşu niteliğinde gibi geldi bana.. Eskiden 80 li yılların dystopian future reklamları..

Robocop filminin içinde geçen reklam

Yine aynı filmden

Daha izlemedim cooking with bill'i ama 80 ler retro havası yarattı bende açılışı falan..

Aynen o hava var. Ki bu tip ürün tanıtımlı pazarlama şeklindeki TV reklamları 90'larda da vardı.

• Neill Blomkamps: Oats Studios: KISA FİLMLERİ

• Bu adamdan uzayda geçen alien, event horizon, sunshine ayarında bir uzay gerilimi bekliyorum İlerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghostrain

Bu adamdan uzayda geçen alien, event horizon, sunshine ayarında bir uzay gerilimi bekliyorum İlerde.

ve tabi ki bol bol exosuit görmek istiyoruz !!!
  • Devian kullanıcısına yanıt
    Exosuit ten haz etmiyorsun heralde doğru anladıysam. Sadece Elysium da vardı başka filminde görmedim exosuit.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ghostrain

Exosuit ten haz etmiyorsun heralde doğru anladıysam. Sadece Elysium da vardı başka filminde görmedim exosuit.

haz etmiyormuyum ? , bayılıyorum exosuit'e :) Blomkampt'ın en sevdiğim özelliği exosuit ve robosuit ler kullanması.Zaten Blomkampt'ın bu exosuit sevgiside aliens dan geliyor.

/>

buda Blomkampt'ın evinden bir odası.. :)

Neill Blomkamps: Oats Studios: KISA FİLMLERİ

• up up yeni film geldi.. ekledim
  • quote:

up up yeni film geldi.. ekledim

Dün akşam izledim, bu da güzeldi. Şu ana kadar fragmanlardaki her şeyi kısa filmlerde gösterdiler. Yeni bir kısa film gelecekse bunda ne gösterecekler merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altyazı var mı bunlarda. Şirketteyim bakamıyorum.
  • quote:

quote:

up up yeni film geldi.. ekledim

Dün akşam izledim, bu da güzeldi. Şu ana kadar fragmanlardaki her şeyi kısa filmlerde gösterdiler. Yeni bir kısa film gelecekse bunda ne gösterecekler merak ediyorum.

valla bende daha izlemedim.Demiştim ya 3. de çıksın hepsini birleştirip film gibi izlicem Bu arada şunuda bırakayım buda yeni sayılır kısa film The Escape

Neill Blomkampt's THE ESCAPE

Clive Owen
    Jon Bernthal
    Dakota Fanning

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.