Şimdi Ara

Need for Speed: The Run'ın Sistem Gereksinimleri (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
36.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ayrıca 18 gb bellek istemiyor hard diskte kapladığı alan öyle bellek min 3 önerilen 4 yazıyor.
  • Zoginet

sen bu düşüncelerle pc'de oynama arkadaşım 256 mb ram 256 mb ekran kartına hiçbir firma konsol gibi grafik sunmak istemez zarara ugrar...uğraşmak istemez...buna optimizasyosun sorunu diyosan crysis 2'nin pc'deki o mükemmel optimizasyonuna da sorunlu dersin...

senin dediğine göre hiçbir oyun optimize edilememiştir çünkü 256 mb ram ve 256 mb ekran kartı olan pc ,çoğu oyunu konsoldan düşük görüntüde oynatır ...

belli başlı oyunlar var ne kadar yüksek sistemin olursa olsun arada takılmalarolur olur bu ne blackopstur ne lostplanet ,en güzel örneği gta4'tür ki ben bu oyunu da bitirmişimdir...

küçük sorunlar konsollarda da oluyor...
  • ram 2gb ekran kartı 1gb 2.66 GHZ ...
    umarım kasmadan kaldırır
  • Minimum ile önerilen ( maximumda değil haa ) arasında dağlar kadar fark var.Ne iş.
  • bi ps3'ün sistemine bak birde minimumda istenilen özelliklere bak ayıp günah be
  • 18 GB yer kaplayacağına göre boş bir oyun olmayacak.Diğer sistem gereksinimleri normal gibi bu devirde artık.
  • önerılen ozellıklere sahip pcı olan varsa ona misafir olucam :)
  • Oha bu nedir? Bizim PC'lerde eskimeye başladı.
  • bloodTime
    Crysis ilk çıktığında hiçbir pcde son grafiklerde sorunsuz oynatamamasına ne diyorsun peki ?
  • bloodTime
    Flood oluyor fakat benim söylediğim 256 mb lik ekran kartı ile konsolun 256 sı aynı oluyor demek değil . 30 dolarada 250 mb lik kart var 100 dolarada zamanına göre düşünürsen bunlar arasındada bi dunya fark var. Ayrıca dediğim gibi bana ozaman bf3 ile nfs arasında ki farkı söylermisin niye bf3 daha duşuk donanımla çalışırken nfs daha fazla bir donanım istiyor ? Aynı motor sonuçta ve bir yarış oyunu diğeri ise bir savaş oyunu ve arada bir sürü efekt farkı var...
  • 6950 yerine 6850 cyclone um var bir iki ayarı high dan mediuma çeker paşa paşa oynarım =)) diğer özellikler tutuyo zaten
  • 2gb ile bile rahat oynanır hep bilerek yüksek sistem yazarlar zaten kaç kere karşılaştım yaa minimum 2gb yazarlar 1gb ile hiç takılmadan oynanır hep böyle değil midir
  • 2gb ile bile rahat oynanır hep bilerek yüksek sistem yazarlar zaten kaç kere karşılaştım yaa minimum 2gb yazarlar 1gb ile hiç takılmadan oynanır hep böyle değil midir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I3uRocKSiyoN -- 7 Ekim 2011; 18:03:40 >
  • Zoginet

crysis'in performansına yetişilmiyordu diyorum ...bazı firmaların ''çok abartıldı ''dediğinide bilirim ...

crysis 2 çıktı ne oldu ?
    detaylar yarıya düşürüldü optimizenin adı bu oldu ...cryengine 3 daha iyi özelliklerle geldi tabi ona lafım yok...crytek yerine B firması olsaydı yine optimize edilemezdi ....
    o açık dünyaya ,o detaylara ,o gerçekçiliğe iyi sistem gerekiyor...crysis aynı motorla tekrar yapılsın çok ileri gidileceğini sanmıyorum..

kötü grafiklerle düşük frame elde edildiğinde buna optimize sorunu diyebilirsin ama çok iyi grafiklerle düşük frame elde ediliyorsa bunun adı optimizasyon sorunu olamaz...

bırak oyunları şu 35 40gb lık bluray filmlerde bile sisteme ihtiyaç duyuluyor...
  • Zoginet

bf3 ile nfs run'ın önerilen sistem gereksinimleri aynı ...

ayrıca oyunun aynı motorla yapılması aynı performans sunması anlamına gelmez...
    en basit örneği oyunların MP ve SP grafikleri ...aynı motorla yapılır ama daha farklı performans elde edilir...

crysis 2dx11 ve dx9 buna örnek olabilir...oyunun şekline bağlı olarak değişir bu ...
  • bloodTime
    Önerilen sistemler değil minumum sistemler için konuşuyorum ben. Ayrıca dediğin doğru aynı motor ile arasında farklılıklar olur fakat birisi araba yarışı birisi fps savaş oyunu arasında birde böyle bir fark var ve çevre modellerine bakınca bf3 un kiler harika ama nfs deki çevre bana bf 3 teki kadar güzel görünmedi ikisinin grafik karşılaştırmasını bir yap bakalım sence hangisi daha iyi ? Ayrıca Crysis 2 hakkında ki yorumuna da katılıyorum doğru söylüorsun...
  • Zoginet
    oyun çıktıgında belli olur bi kaç video izledik belki bazı sahnelerinde çok fazla patlama ,çok fazla araba sahnesi vardır...

ve minimum sistem gereksiminleri de aynı ,orda 4870 abartılmış bana saçma geldi,
    nvidea 9800 gt yerine , gtx 260 demeliydi...9800 gt 3870'ten biraz daha iyi karttır...

bf3'te 8800 gt istiyor mesela 9800 gt ile performans farkı yok ...sadece mimari olarak daha yeni...
  • birde bu sistem gereksinimleri firmadan firmaya değişiyor ,bazıları al bunu 30 40 fps'de oyna diyor bazıları aynı sistemi tavsiye ediyor, 50 60 fps'de oyna diyor ,inan hiç bakmıyorum bazen sistem gereksinimlerine...crysis 2'de de çok konuşuldu cok abartıldı minimum 8800 gt dendi oynanmaz dendi ama bal gibi de oynadılar...
  • ZAAARTLAAAKK
  • Bakın youtubeden hd 5570 ile kuzu gibi oynuyorlar hatta multide birde
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.