Şimdi Ara

Need for speed Carbon (Nostalji içerir) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
3.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: torkema61

uyumluluk modu mu ne bişey vardı onu xp yapıyolardı özellikler kısmından. onu denedin mi peki
    evet denedim ama olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: maladaptive daydreaming

evet denedim ama olmadı

Alıntıları Göster
    şu videoyu izle istersen;

olmazsa şurayı bir oku burada çözüm çıkar elbet.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2763523/speed-carbon-running-windows.html

• torkema61 kullanıcısına yanıt
    malesef :/ , sağoulun ama yinede
  • quote:

şu videoyu izle istersen;

olmazsa şurayı bir oku burada çözüm çıkar elbet.

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2763523/speed-carbon-running-windows.html

Alıntıları Göster
    Şu oyundaki fizikler bile kat kat iyi payback'ten.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    aynen öyle. payback de yükleyip denedim ama hiç beğenmedim. most wanteddan sonra beni cezbeden bir tek 2010da çıkan hot pursuit oldu onun dışında hala most wanted veya underground 2 oynarım eğer oynayacaksam
  • quote:

aynen öyle. payback de yükleyip denedim ama hiç beğenmedim. most wanteddan sonra beni cezbeden bir tek 2010da çıkan hot pursuit oldu onun dışında hala most wanted veya underground 2 oynarım eğer oynayacaksam
    Zaten iki oyunun gameplay videolarını açıp, izlediğin zaman bile farkı net bir şekilde görüyorsun.Carbonda araçların bir ağırlığı var.Araba dünüşleri daha gerçeğe yakın.Payback araç çok hızlı tepki veriyor ve virajları hep drift yaparak dönmeye zorluyor. 300 ile giderken bir saniyede 50'ye düşüyor.İşte bu yüzden yeni nfs'ler zevksiz tatsız oluyor.
    onu ben de farkettim 2010 hot pursuitte falan da aynı. alışmışım bi de el space tuşunda basılı kalıcak derken araba 180 derece dönüyor. biz yine eskiye takılalım.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Fİlm örneğinizi ben de düşünmüştüm o zamanlar öyle bir furya vardı. Peki hangisi önce çıktı acaba? Hızlı öfkeli film mi yoksa underground mu?
  • SElam hocam online oyun için orjinal olması mı gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Fİlm örneğinizi ben de düşünmüştüm o zamanlar öyle bir furya vardı. Peki hangisi önce çıktı acaba? Hızlı öfkeli film mi yoksa underground mu?
    Aralarında 3-4 ay var ama film çekimleri v.b esnasında EA'nın mutlaka haberi olmuştur. Mesela ilk filmin ikon arabası R34 Skyline iken Underground'un en güçlü arabası da Skyline'dı. Bu gibi şeyler beni bu düşünceye itiyor.
  • hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Selam. Hayır hocam gerekmiyor. Online oynamak için gerekli dosyalar paylaşılmıştı burada hatta ben de deneyip olumlu sonuç bildirmiştim. Birkaç yarış yapmıştım sonra oynayacak birilerini bulmak zor olmuştu ve sıkılıp bıraktım diye hatırlıyorum.
    Hocam yüreğinize sağlık ne güzel yazmışsınız. Yorumun uzun olması farketmez, böyle duyguları iyi ifade eden yorumları severim. Zaten bir çırpıda okudum.
    Sürüş hissiyatı, araçların teknik detayları ve bunların hangi oyunda ne kadar başarılı uygulanıp uygulanmamasına varan çok detaylı güzel yorum yapmışsınız. Evvela tebrik ederim.
    Benim ehliyetim de yok, arabaların da teknik detaylarından pek anlamam. Siz maşallah döktürmüşsünüz. Anlamıyor olmama rağmen keyifle okudum.

Blackbox firmasından çıkan most wanted tan sonra işin tadı kaçtı özetle. Carbon da iyiydi aslında ama son çırpınışlardı. 2006dan beri bir tane düzgün nfs gelmedi benim nezdimde. Dönemine göre nfs kendi özünde süper arabalarla vb ilerlerken de keyifliydi. NFS hot pursuitler poscheler nfs4 high stakesler vb. Underground 2 ve most wanted olayın tam anlamıyla zirvesiydi. İçimde yaradır şu beta konsept aşamalarında olan bazı çok güzel şeylerin kaldırılması final sürümde, değiştirilmesi. Gizli araç gizli yol gibi şeylerin olması. Orada duruyorlar oyun dosyalarında ama biz erişemiyoruz. Böyle saçmalık olabilir mi. Diğer teknik konularda anlattıklarınıza tamamen katılıyorum.

Bir diğer üzücü nokta da 2003-2006 arasındaki oyunların daha uzun vadeye yayılmama talihsizliği. Underground tan başlayıp her biri en az 2şer yıl arayla çıksaydı, alpha&beta aşamasındaki içerikler de final sürümlere eklenseydi gerçekten çok mutlu olurdum. Neden her yıl bir nfs çıktı o saçmalığı asla anlayamayacağım. 2006'dan beri adam gibi nfs gelmiyor. Gelen nfslerde de ne düzgün sürüş fizikleri var ne neon ışığı ne tatmin edici modifiye seçeneği ne de sesler. Göstergeler ve arayüz fecahat zaten. (the run ı hariç tutabilirim bu açıdan)

• quote:

Orijinalden alıntı: bulkane

Hocam yüreğinize sağlık ne güzel yazmışsınız. Yorumun uzun olması farketmez, böyle duyguları iyi ifade eden yorumları severim. Zaten bir çırpıda okudum.
    Sürüş hissiyatı, araçların teknik detayları ve bunların hangi oyunda ne kadar başarılı uygulanıp uygulanmamasına varan çok detaylı güzel yorum yapmışsınız. Evvela tebrik ederim.
    Benim ehliyetim de yok, arabaların da teknik detaylarından pek anlamam. Siz maşallah döktürmüşsünüz. Anlamıyor olmama rağmen keyifle okudum.

Blackbox firmasından çıkan most wanted tan sonra işin tadı kaçtı özetle. Carbon da iyiydi aslında ama son çırpınışlardı. 2006dan beri bir tane düzgün nfs gelmedi benim nezdimde. Dönemine göre nfs kendi özünde süper arabalarla vb ilerlerken de keyifliydi. NFS hot pursuitler poscheler nfs4 high stakesler vb. Underground 2 ve most wanted olayın tam anlamıyla zirvesiydi. İçimde yaradır şu beta konsept aşamalarında olan bazı çok güzel şeylerin kaldırılması final sürümde, değiştirilmesi. Gizli araç gizli yol gibi şeylerin olması. Orada duruyorlar oyun dosyalarında ama biz erişemiyoruz. Böyle saçmalık olabilir mi. Diğer teknik konularda anlattıklarınıza tamamen katılıyorum.

Bir diğer üzücü nokta da 2003-2006 arasındaki oyunların daha uzun vadeye yayılmama talihsizliği. Underground tan başlayıp her biri en az 2şer yıl arayla çıksaydı, alpha&beta aşamasındaki içerikler de final sürümlere eklenseydi gerçekten çok mutlu olurdum. Neden her yıl bir nfs çıktı o saçmalığı asla anlayamayacağım. 2006'dan beri adam gibi nfs gelmiyor. Gelen nfslerde de ne düzgün sürüş fizikleri var ne neon ışığı ne tatmin edici modifiye seçeneği ne de sesler. Göstergeler ve arayüz fecahat zaten. (the run ı hariç tutabilirim bu açıdan)
    Hocam şu anda fazla vaktim yok ama Pro Street'ten 2 görsel atayım, resimler aynı anda çekilmiştir yani oyunu durdurup photo mode'u açtım ve resimleri çektim. Sizce ön tekerlerin birisi düz dururken birisinin sağa dönük olması tuhaf değil mi? Direksiyon düzken de birisi sola birisi sağa bakıyor ve bu araçlar önden görünürken acayip göze batıyor. Sonuçta bu bir NFS oyunu ve yarış oyunu. Böyle bir hata nasıl olabilir? Bir de tekerleklerin dönüş hızı da aracın hızına göre çok düşük kalıyordu göze batıyordu. Vaktim yok fazla yazamıyorum şimdi.
    Need for speed Carbon (Nostalji içerir)
    Need for speed Carbon (Nostalji içerir)

Bu bir bug olmalı. Belki güncelleme ile düzeltmişlerdir. Çünkü hiç normal gözükmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Bu bir bug olmalı. Belki güncelleme ile düzeltmişlerdir. Çünkü hiç normal gözükmüyor.
    Bilemiyorum, oyunu bitirememe sebeplerimden birisiydi. Gerçi Underground'dan sonra hiç bir NFS'yi bitirmek nasip olmadı ya. Undercover'ı bitirdim ama tam olarak ne oldu ne bitti anlamadım.
  • Demin youtube'da gezinirken, şöyle bir videoya denk geldim.Bilgisi olan var mı?
    Açıklamada Unity ile çalışırken bir amatörün ne kadar ileri gidebileceğini görmek istediği yazıyor. Yani bir oyun yapmaya başlamış gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Açıklamada Unity ile çalışırken bir amatörün ne kadar ileri gidebileceğini görmek istediği yazıyor. Yani bir oyun yapmaya başlamış gibi.
    Bu mu amatör.Eğer bu amatörse, ea ne oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Bu mu amatör.Eğer bu amatörse, ea ne oluyor.

Alıntıları Göster
    Hazır oyun motoru kullanarak yapılan bir yapım. Küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın ama zor bir şey değil. Biraz uğraşan kişi kaliteli modellemeler de kullanarak bir şeyler yapabilir.

Yine de koskoca EA'dan bir Undercover faciası beklemezdim. Yarış tabanlı bir oyunda araç sürüş fizikleri ve araç mekanikleri (Motor v.b) düzgün olmalıydı mesela.

Carbon yada Most wantedin Remastered versiyonu çıksa ne iyi olur değil mi hocam?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.