Şimdi Ara

Need for speed Carbon (Nostalji içerir) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
3.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Carbon yada Most wantedin Remastered versiyonu çıksa ne iyi olur değil mi hocam?
    Hocam sürüş mekanikleri ve hız hissi iyi olmalı. NFS 2015'in videolarını izliyorum, kadrana göre araba 200 km/sa yapıyor, blur efektini de basmışlar ama çevrede olan bitene bakınca sanki 70 km/sa ile gidiyormuş gibi bir his. Bunda günümüz oyunlarının grafiğe abanmasının da etkisi var ama ilk NFS'lere bakıyorum, hem arabanın hızlı gittiğini hissettiriyor, hem de süspansiyonlar o kadar tatlı yaylanıyor ki, araba yola o kadar güzel uyuyor ki, insanların neden NFS'yi sevdiğini kavrayabiliyorum. NFS serisi 12-13 yıldır bu histen uzak diyebilirim. Bir tek Shift serisinde hız hissi gayet güzeldi o kadar.

EA gibi bir firma grafiğe kasmak zorunda bir yerde, çünkü grafiği güzel olan oyun satılıyor. Kapağı güzel bir kitap gibi. Kimse içeriğe eskisi kadar takılmıyor artık. E grafikler güzel olunca o oyunu işletecek sistem bayağı güçlü olması gerekiyor, haliyle optimizasyon için araçların hızı kısılıyor (Daha yavaş hareket daha az harita yükleme gerektiriyor), blur gibi kamera hilesi gibi efektlere abanılıyor.

Şöyle gerçekten hızı hissettiğiniz, aracı zapt edemeyeceğinizi düşündüğünüz, etraftaki ağaçların v.b geçişinden hızın yüksek olduğunu anladığınız bir yapım olsa, araç kontrolleri de biraz oturaklı olsa bir de motor mekanik detaylara biraz önem verseler bu iş olur.

Yoksa Most Wanted'daki gibi ikon bir araba üzerinden senaryo da yazsalar yukarıda saydıklarım olmazsa, gene olmaz maalesef.

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    Açıklamanız çok mantıklı geliyor. Belki SSD lerin yaygınlaşmasıyla daha hızlı harita yükleme sıkıntısını aşarlar. Ayrıca alakasız olsada eklemek isterim, NFS MW ve Carbonda hiç sevmediğim bir özellik vardı.. Aracın hızı 10 km/h altına düştüğü an otomatik fren yapıyor.

Ek olarak oynanabilir bulduğum bir diğer seri ise NFS the Run idi. Sizce de öyle değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Açıklamanız çok mantıklı geliyor. Belki SSD lerin yaygınlaşmasıyla daha hızlı harita yükleme sıkıntısını aşarlar. Ayrıca alakasız olsada eklemek isterim, NFS MW ve Carbonda hiç sevmediğim bir özellik vardı.. Aracın hızı 10 km/h altına düştüğü an otomatik fren yapıyor.

Ek olarak oynanabilir bulduğum bir diğer seri ise NFS the Run idi. Sizce de öyle değil mi?
    Hocam The Run'ı çok fazla oynayamadım ama aklımda kaldığı kadarıyla sürüşü iyiydi ama oyundan çok interaktif bir film gibiydi.

Nfs Most Wanted ve Carbon'daki sürüş konusunu ve Underground 2'nin bu konuda daha iyi olduğunu konudaki ilk mesajımda anlatmıştım. Otomatik fren ve aynı düşük hızlarda arabalar resmen arkadan dönüyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada sevenlerine hatırlatalım,Nfs Underground 2 oyuncuları bu kanalda aktif multiplayer oynuyor: https://forum.donanimhaber.com/nfs-underground-2-multiplayer-oyna-hergun-100-online--71007888

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hort olacak ama yine de yazayım dedim ps bölümünde ana konusu yok galiba . Varsa da ben bulamadım. geçen aklıma düştü oyun . açıkçası most wanted düştü de bu bulabildiğim oldu. ara tara bir iki satıcı dea carbon ps3 halinde buldum. Bu gece bakma fırsatım oldu da. Hakkat nostalji başka bişey . Ne grafik göze ne de aradaki videoların kare atlamaları. yol tutuşu beklediğimden ve hatırladığımdan da iyi. Zamanında pc de bitirmiştim klavye ile . şimdi bir de kolla bakayım .
  • nfs altın çağını 2003-2006 zamanları arasında yaşadı ve şimdi bu seri EA'in kurbanlarından birisi
    NFS Carbon dan sonrası artık bu seri benim için bitmiştir

Siz gidin underground ve most wanted gibi başyapıtlar yapın sonra gidip undercover ile her şeyin içine edin
    Black Box EA'in kurbanlarından birisi, onlarda westwood, pandemic ve bullfrog gibi kapatıldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarı!

Arkadaşlar ps2'de oynuyorum. Kariyeri, challenge series'i ve ödül kartlarının hepsini %100 bitirdim. Hiçbir şey kalmadı ama oyunda hala kilitli kalan bazı parçalar var (bazı jantlar, bazı vinyller, bazı rooflar, bazı boss etiketleri).

Ne yapmam lazım, hiçbir fikrim yok. Bilgisi olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.