Şimdi Ara

NEDİR FORUMDAKİ PEUGEOT DÜŞMANLIĞI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
0
Favori
9.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim batıl inancım,genellemelerim ve görüşüme göre;

Fransızlar iki konuda iyi değildir.

-Savaş.
    -Mekanik.

Kadınlarda iki konuda iyi değildir.

-Savaş.
    -Mekanik.

Bir kadının ürettiği otomobile güvenirmisiniz?(Sürücülükleri bile ortadayken)

Bende Fransızların ürettiği otomobillere güvenmiyorum.

Eh kibarca ne demek istediğim anlaşılmıştır sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: microq

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: microq

başka hangi marka dizel motorlarda bu kadar başarılı

cevap : Almanlar Tek Geçerim

Pejo neden kötü diye soracak olursan ters sistemden olabilir ve hiç türkiyeye uygun bir araç degil

fiatın dizel motoru multijette çok başarılı

yigidi öldür hakkını yeme bence

onada katılıyorum ve uzun km gittigi söyleniyor ama almanlar başka

orası öyle ama fiat ve renonun motorlaroda çok iyi

hele renonun 1.6 dcı 130 beygir motoru çıksın bence eli dahada güçlencek

birde edc tutarsa sorun olmazsa daha iyi olur görüşündeyim

ama pejo bence içlerinde en kötüsü fransız araçlarının

• forumda bu gidişle her marka zibilyon tane "nedir bu .... düşmanlığı" konusuna sahip olacak. Herkes kullandığı araba için süper diğerlerine kötü dediği sürece de sonu gelmeyecek anlaşılan...
  • İlk aracım citroen'di gayet memnundum satmak durumunda kaldım.Şimdi ki arabam renault ondan da memnunum.Fransızlarla tek problemim ermenilerle olan tarihi gönül bağları bize ikide bir sıkıntı çıkaran sorunlu sarkozy.Arabalarında problem yok bence.Madem o kadar problemli bu arabalar peugeot renault şakır şakır nasıl satıyor bana bir anlatsanıza. Bu aralar citroen c3 görüyorum bir sürü,firma arabası olarak.Geçiniz bu yorumları
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zoom-Zoom

Benim batıl inancım,genellemelerim ve görüşüme göre;

-Savaş.
    -Mekanik.

-Savaş.
    -Mekanik.

Airbuslara binmemek için bileti tehir mi ediyorsunuz üstat.Fransızların bir sürü mekanik parçası var da o uçaklarda pardon

• NEDİR KARDEŞİM BU YA

HER GÜN AYNI KONU

NEDİR BU BİLMEMNE DÜŞMANLIĞI .

HER GÜN Bİ MARKANIN SEVENİ MUZDARİP OLUYOR KONU AÇMA GEREĞİ DUYUYOR.

ADAM GICIKTIR MARKAYA OLAMAZMI SEVENİ OLDUĞU KADAR SEVMEYENİDE OLUR.

BUNUN İÇİN KONUMU AÇMAK GEREKİYOR.

ORTAK NOKTAMIZ OTOMOBİL SEVGİMİZ ORDAN DEVAM EDELİM .

quote:

Benim batıl inancım,genellemelerim ve görüşüme göre;

-Savaş.
    -Mekanik.

-Savaş.
    -Mekanik.

kadınlar çocuk üretiyor otomobilmi üretemeyecek.

2. dünya savaşında kaybeden taraflar almanya ve japonyaydı sanırsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 6 Ekim 2011; 0:20:58 >

• Mesajım konuyu açan arkadaşı direkt değil fakat niye sürekli markaları aklamaya çalışılan konular açılıyor veya niye buna kötü deniyor falan diye konu açılıyor anlamadım yani binin araçlarınıza gitsin işte.Kullandığınız modelle ilgili görüş bildirilir anlarım da tümden markayı iyi göstermeye çalışmak veya birşeyleri kanıtlamaya çalışmak niye?Yani adamın kafasında kötüdür sen bunu ne yaparsan yap değiştiremezsin istediğin kanıtı sun,hele forumda bu iş hiç olmaz.
  • İlginç bir marka.

Yaptığım 15 dakikalık Partner seyahatinden sonra hakkında iyi şeyler düşünmedim.

Ancak 508 güzel olmuş mesela.

Sezarın hakkı sezara.
  • fransızların bıraktığı eski kötü imajlarından kaynaklı. yeni yeni silmeye çalışıyorlar ama yinede eksikler var. zamanında 206 epey sorunlu araçtı motorla falan sıkıntıları vardı. Fransız araçlarına kötü diyemem ama mesela yeni c4 çok güzel bi araç olmasına karşın o vites geçişleri 10 yıl öncesinin otomatik sanzumanı gibi böle ufak detaylara eski kötü imajıda eklenince millet laf ediyor.
  • @DeepNote

Yorumumda belirttiğim gibi benimki nihayetinde bir genelleme.İstisnalar kaideyi bozmaz diye düşünüyorum.Fransızlar ise çabalıyor,çabaları takdire şayan.Bazı hassas limitlerin söz konusu olduğu sektörlerde her millet başarı yakalayabilir fakat aynı zamanda her milletin iyi ve yetenekli olduğu konular vardır,Fransızlarınki ise savaş ve mekanik değil.

@kaiser şoze

"kadınlar çocuk üretiyor otomobilmi üretemeyecek."

Dindar veya bağnaz değilim fakat en iyi yaptıkları şey("çocuk üretmek") bu sanırım.Sıkı sıkıya sarılıp bırakmamaları gerekir bu işin peşini

"2. dünya savaşında kaybeden taraflar almanya ve japonyaydı sanırsam"

-Japonyayı yenen savaş değil atom bombasıdır.Iwo Jima savaşını biliyorsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

-6 yıl süren ikinci dünya savaşında Almanya'nın tüm Fransa'yı işgali 1 ay sürmüştür.

-Bunların yanında Almanların İkinci Dünya Savaşı'ndaki savaş makinelerini bir araştırın.Örneğin Gustav topu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zoom-Zoom -- 6 Ekim 2011; 1:55:47 >

• quote:

@DeepNote

Yorumumda belirttiğim gibi benimki nihayetinde bir genelleme.İstisnalar kaideyi bozmaz diye düşünüyorum.Fransızlar ise çabalıyor,çabaları takdire şayan bazı hassas limitlerin söz konusu olduğu sektörlerde her millet başarı yakalayabilir fakat aynı zamanda her milletin iyi ve yetenekli olduğu konular var,Fransızlarınki ise savaş ve mekanik değil.

@kaiser şoze

Dindar veya bağnaz değilim fakat en iyi yaptıkları şey("çocuk üretmek") bu sanırım.Sıkı sıkıya sarılıp bırakmamaları gerekir bu işin peşini

-Japonyayı yenen savaş değil atom bombasıdır.Iwo Jima savaşını biliyorsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

-6 yıl süren ikinci dünya savaşında Almanya'nın tüm Fransa'yı işgali 1 ay sürmüştür.

-Bunların yanında Almanların İkinci Dünya Savaşı'ndaki savaş makinelerini bir araştırın.Örneğin Gustav topu..

Fransızlar mekanik konusunda iyi değil demek biraz haksızlık olmuş bence.

Ayrıca Fransa'nın savaş tarihi pek başarılı gibi gözükmese de Fransa kazanan bir ülkedir. Şu andaki halinden çıkaracağımız sonuç budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 6 Ekim 2011; 1:51:02 >

• Seneler önce sıfır aldığımız Partner'in kapılarını sert kapatınca hoparlörlerin kapağı düşüyordu...

Ne ön yargısından bahsediyorsunuz siz ? Önyargı falan yok Peugeot'a karşı, tecrübe var... Şu Peugeot'u zorla adam etmeye çalışmayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: osencag

Arkadaşlar forumda herkes peugeot hakkında bilip bilmeden atıp tutuyor. ya laf olsun diye konuşuyorlar ya da cidden bilmiyorlar. hangi markanın tarihi peugeot nunki gibi? başka hangi marka dizel motorlarda bu kadar başarılı? ben çözemedim bu peugeot düşmanlığını yorumlarınızı bekliyorum

tarihi çokmu önemli eğer önemli ise ben biliyorum bu beni laf sahibi yapar ve bence tuzluk üretmeye devam etmeliydi
  • quote:

@DeepNote

Yorumumda belirttiğim gibi benimki nihayetinde bir genelleme.İstisnalar kaideyi bozmaz diye düşünüyorum.Fransızlar ise çabalıyor,çabaları takdire şayan bazı hassas limitlerin söz konusu olduğu sektörlerde her millet başarı yakalayabilir fakat aynı zamanda her milletin iyi ve yetenekli olduğu konular var,Fransızlarınki ise savaş ve mekanik değil.

@kaiser şoze

hatice ye değil neticeye bakmak lazım almanlar ve japonlar açgözlülüklerinden kaybettiler.

çinle savaş git rusyaya bulaş bide amerikalılarla aşık at.sonrada atom bombasını yer oturursun.

japonlar zehirli gaz kullanmışlardı atom bombası nı çoktan haketmişlerdi.

.aslında atom bombasını yapma girişimini ilk almanlar başlatmıştı ama yüksek alaman mühendisliği başaramadı

sömürürsen kirletirsen zenginsen alman mühendisliği

yok sömürmem nükleer santral kurup çevreyi kirletmem dersen türk aklı yunan tembelliği.

keşke 2varil perolümüz doğalgazımız olsada şu nükleer santral işine girmesek ama bunlara köle olmaktan iyidir.

Toyota Ar-Ge harcamalarında birinci olurken (6.77 milyar euro), Toyota'yı sırasıyla Roche, Microsoft, Wolkswagen ve Pfizer izlemekte.

vw 6 milyar euro harcamış yaklaşık ar ge ye.tahminen passat maliyeti 20.000 euro desek 300.000 tane passat üretilir. bunları artarda dizsek 1250 km yapar burdan almanya kadar sanırım

türkiye bu işe 10 milyar dolar ayırabilirse toyota vw bilmemne eline su dökemez.

parayı bulacağız galibahttp://www.ekoayrinti.com/news_detail.php?id=77968

• Bilip bilmeden değil.DAndik arabadırda ondan.
    Bende 308 var 2010 1.5 yıl içinde 28000 kmde
    salıncak burcu değişti
    motor kulağı değişti
    turbo sensörü değişti
    kapı gergisi değişti
    direksyon kutusu değişti
    direksyon soldu ve soyudu
    göstergeler karardı
    koltuklar tiftiklendi
    amartisörler yağ kaçırdı
    alt devirlerde vibrasyon üst devirlerde titreşim var vitesin yanındaki plastik çıktı v.s
    servise giden herkes kavgalı zaten bir arkadaş 1 ayda 12 kez servise girmiş
    yani yuh oha falan
    işin enteresanı adamlarında hiç umru değil zaten alışmışlar onlar bile uzak dur abi diyorlar tabi gide gele kanka olduk..
    birbirlerinden haberleri yok birinin arıza dediğine başkası normaş diyor merkezi arıyorsun çoğu şey garantiye girmez diyorlar mahkemeye verecem diyorum mal ayıplı statüsüne girdi diyorum ayıplı diyemezsiniz diyor niye dedim hanfendiye çünkü mahkeme kararı yok elinizde bizim malımıza ayıplı diyeöezsiniz dedi
    Bende peki size tecavüz etseler sizde şikayetçi olsanız yok tecavüz sayılmaz mahkeme kararı yok mu diyeceksiniz dedim hanfendiye gerisini anlatmıyım..
    tam bir komedi
    piyasadaki düşmanlık demiyelim ama genel kanı uzak dur muhabbeti doğrudur
    Bu kadar yazdığımdan sonrada gidip peugeot alacak yada savunacak adam da sorun var demektir<<
    mis gibi alman arabaları yada japon varken valla fransızlara verilen para haramdır..

• @ftk44

Kişisel örneklerden gidecek olursak hiçbir otomobil markası alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

@ftk44

benimki kişisel değilki genel..kaliteli arabanın sorunlusunun sana denk gelmesi şansızlıktır.
    Kalitesiz arabanında sorunsuznun sana denk gelmesi şansdır<onun için geneli böyle ha bir kaç kişiye sorun vurmadıysa şanslıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftk44

quote:

@ftk44

benimki kişisel değilki genel..kaliteli arabanın sorunlusunun sana denk gelmesi şansızlıktır.
    Kalitesiz arabanında sorunsuznun sana denk gelmesi şansdır<onun için geneli böyle ha bir kaç kişiye sorun vurmadıysa şanslıdır.

Emin olun, memnun olanların sayısı memnun olmayanların sayısından fazladır.

Aksi takdirde böyle bir markanın hala üretimini devam ettirmesi ve yıldan yıla büyümesi gibi bir durum söz konusu olamazdı.

Siz de genel değil, ancak kişisel bir değerlendirme yapabilecek durumdasınız.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ftk44

quote:

@ftk44

Emin olun, memnun olanların sayısı memnun olmayanların sayısından fazladır.

Aksi takdirde böyle bir markanın hala üretimini devam ettirmesi ve yıldan yıla büyümesi gibi bir durum söz konusu olamazdı.

Siz de genel değil, ancak kişisel bir değerlendirme yapabilecek durumdasınız.

Sevgili arkadaşım,

Bence "memnun olan sayısı olmayandan fazladır" diye bir görüşle sadece kendini kandırmaktasın...

Bak ardarda mesajlarla insanlar yaşadıkları sıkıntıları anlatırken bile, sanki hiç okumuyormuşçasına hala markanın savunuculuğunu yapmaya çalışıyorsun... Peugeot işçilik ve kalite konusunda vasat bir markadır, bunu cümle alem kabul etmiş, sen kulak tıkasan ne olur tıkamasan ne olur ? ...

Diyorsun ki madem kimse beğenmiyor, neden hala marka satış yapabiliyor ?

Cevap çok açık; İyi otomobillere herkesin parası yetmiyor, ama otomobil zorunlu bir ihtiyaçtır, haliyle insanlar o veya bu şekilde otomobil satın almak zorundalar, bugün Golf'e veya BMW 1 serisine parası yetip, masrafını rahatlıkla karşılayabildiği halde Peugeot 308 satın alan ve benim Peugeot'um bu BMW ve Golf'ten daha kalitelidir, o yüzden satın aldım diyen bir insanevladı gördün mü hayatında?

Veya sana şöyle sorayım; Hiç Peugeot'un rakibi alman markalarından aynı donanımda daha pahalı araç satabildiğini gördün mü ? Mesela Golf'ten pahalı 308 veya Polo'dan daha pahalı aynı donanımda bir 207 , veya Passat'tan aynı donanımda daha pahalı bir 508 satıldığına şahit oldun mu ? Olmadın, olamazsın.... Çünkü rakibi alman otomobilleriyle aynı fiyat olduğu taktirde bir tek insan gidip de Peugeot markasını tercih etmez...

O yüzden artık şu atgözlüklerini çıkaralım, tecrübeler hayatta yediğin kazıkların sonucunda oluşur, illa siz de kendiniz tecrübe edinmek zorunda mısınız? Etrafınızdakilerin sözüne kulak verin de daha az zararla daha çok tecrübe sahibi olun...

• quote:

Orijinalden alıntı: asoz
    Sevgili arkadaşım,

Bence "memnun olan sayısı olmayandan fazladır" diye bir görüşle sadece kendini kandırmaktasın...

Bak ardarda mesajlarla insanlar yaşadıkları sıkıntıları anlatırken bile, sanki hiç okumuyormuşçasına hala markanın savunuculuğunu yapmaya çalışıyorsun... Peugeot işçilik ve kalite konusunda vasat bir markadır, bunu cümle alem kabul etmiş, sen kulak tıkasan ne olur tıkamasan ne olur ? ...

Diyorsun ki madem kimse beğenmiyor, neden hala marka satış yapabiliyor ?

Cevap çok açık; İyi otomobillere herkesin parası yetmiyor, ama otomobil zorunlu bir ihtiyaçtır, haliyle insanlar o veya bu şekilde otomobil satın almak zorundalar, bugün Golf'e veya BMW 1 serisine parası yetip, masrafını rahatlıkla karşılayabildiği halde Peugeot 308 satın alan ve benim Peugeot'um bu BMW ve Golf'ten daha kalitelidir, o yüzden satın aldım diyen bir insanevladı gördün mü hayatında?

Veya sana şöyle sorayım; Hiç Peugeot'un rakibi alman markalarından aynı donanımda daha pahalı araç satabildiğini gördün mü ? Mesela Golf'ten pahalı 308 veya Polo'dan daha pahalı aynı donanımda bir 207 , veya Passat'tan aynı donanımda daha pahalı bir 508 satıldığına şahit oldun mu ? Olmadın, olamazsın.... Çünkü rakibi alman otomobilleriyle aynı fiyat olduğu taktirde bir tek insan gidip de Peugeot markasını tercih etmez...

O yüzden artık şu atgözlüklerini çıkaralım, tecrübeler hayatta yediğin kazıkların sonucunda oluşur, illa siz de kendiniz tecrübe edinmek zorunda mısınız? Etrafınızdakilerin sözüne kulak verin de daha az zararla daha çok tecrübe sahibi olun...

Giriş fazla imalı olduğundan dolayı ilk cümleden sonrasını okumadım.

Ama eminim çok haklısınızdır. Peugeot ucuzdur ondan satıyordur, çevrenizde de hiç memnun olan yoktur.

İyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.