Şimdi Ara

Neden yurt dışında yaşıyorum? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
11
Favori
13.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
214 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Viper_35

Orda yasamayı asla istememem dediğiniz ülke tam olarak hangi ülkeler ve neden?

Toplamda 65 civari ulke gordum.

Avrupada Hollanda - Italya - Ispanya harici yasamakta zorluk cekerim sanirim.

Almanya yi sevmiyorum. Orda yasamam. Nedeni oradaki Turk lere karsi bakis acisi... Hatta birakin sadece Almanlarin size bakisini, oradaki GURBETCI Turklerin bile diger yeni gelen Turklere bakis acisi gercekten uzucu. Sanki Turklere olan onyarginin yaratilma sebepleri kendileri degilmis gibi...

Orada iken gorduklerimin yasadiklarimin orneklerini vermek istemem burada simdi alinanlar bozulanlar olabilir diye ama gercekten uzuluyor insan.

Israil de de asla yasamam, Turklere onyargi olan hicbiryerde yasamak istemem.

Kuzey Amerikada Heryerde yasarsin... zaten 2 ulke var :P

Orta ve Guney Amerikada asla yasmamam dedigim - Venezuella - Sili ve Bolivya var. gerisinde yasanir. Haa en iyi guzeli nere dersen, Brezilya veya Uruguay derim.

Uzak dogu hakkinda cok bilgim yok henuz gidemedim.

• Keşke o yıllara geri donup ben de yurtdisini amaclasaydim
    Ekonomik sıkıntıları geçtik halkın psikolojisi bozuk artık.
    Günlük cinayet cocuk tecavüzleri gasp vs
    Senin adına sevindim
    Bizim de ömrümüz boyleymiz. Son nokta nerede atilsaydi oraya kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerhanUygur

Toplamda 65 civari ulke gordum.

Avrupada Hollanda - Italya - Ispanya harici yasamakta zorluk cekerim sanirim.

Almanya yi sevmiyorum. Orda yasamam. Nedeni oradaki Turk lere karsi bakis acisi... Hatta birakin sadece Almanlarin size bakisini, oradaki GURBETCI Turklerin bile diger yeni gelen Turklere bakis acisi gercekten uzucu. Sanki Turklere olan onyarginin yaratilma sebepleri kendileri degilmis gibi...

Orada iken gorduklerimin yasadiklarimin orneklerini vermek istemem burada simdi alinanlar bozulanlar olabilir diye ama gercekten uzuluyor insan.

Israil de de asla yasamam, Turklere onyargi olan hicbiryerde yasamak istemem.

Kuzey Amerikada Heryerde yasarsin... zaten 2 ulke var :P

Orta ve Guney Amerikada asla yasmamam dedigim - Venezuella - Sili ve Bolivya var. gerisinde yasanir. Haa en iyi guzeli nere dersen, Brezilya veya Uruguay derim.

Uzak dogu hakkinda cok bilgim yok henuz gidemedim.

Alıntıları Göster

hocam tam aksine tecrübelerinizi paylaşarak konuyu zenginleştirebilirsiniz bence. yaşadıklarınızdan örnek verebilirsiniz.

• Bizim memlekette trafik sorunu, ekonomi, vergiler düzelse insanlar düzelmez. O çağdışı, agresif, her şeyi şiddetle veya küfürle çözmeye çalışan , paraya tapan millet 100 sene de geçse aynı kalır.

• En iyisini yapmışsınız. Ben de 24 yaşında, bir arkadaşımın tavsiyesiyle İstanbul'da üç sene çalıştığım bilişim firmasını bırakıp Polonya'da İngiltere merkezli bir şirkette çalışmaya başladım. Bir seneden fazla oldu geleli ama her şey beklediğimden daha iyi oldu. Ne ay sonunu düşünme derdim var, ne aç, ne de açıkta kalma derdim. Her gün et, alkol zaten standart burada. Üzerine Krakow gibi bir şehirde yaşadığım için dil sorunu yaşamıyorum, çünkü şehir turistik bir şehir ve çoğu insan zaten İngilizce konuşuyor.

Şehrin yarısı yeşil, nüfus zaten insanı bunaltmayacak kadar fazla değil, insanlar her konuda yardımsever, Türk olduğum için herhangi bir sorun da yaşamadım. 3 senelik geçici oturum iznimi de çok kolay aldım hatta.

Türkiye'de ay sonunu denk getirmek için kırk takla atarken burada hem birikim yapabiliyorum hem de aileme her ay para gönderebiliyorum. İstanbul'da Türklerle yaşadığım sorunun %10'unu burada bir Türk olarak Lehlerle yaşamadım.

Aylık 50K maaş teklif etseler bile Türkiye'ye dönmem. Zaten özlem duygusu olan biri de değilim. Türkiye ile ilgili özlenecek tek şey yemekleri olabilir, ama burada da yemek konusunda sıkıntı yaşadığımı söyleyemem. Her gün Twitter'dan her şeyin daha kötüye gittiğini görünce iyi ki gelmişim diyorum.

• iyi ki defolup gitmişsin. sizin gibileri bu ülkede olmasın zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: tcbestepe

hocam tam aksine tecrübelerinizi paylaşarak konuyu zenginleştirebilirsiniz bence. yaşadıklarınızdan örnek verebilirsiniz.

Alıntıları Göster

Ya ozetlemek gerekirse, avrupada yasadiklari icin, yeni gelenleri HOR gormeye calisiyorlar,

Almanya nin koyunde yasamalarina ramen ve hayatlarinda Sila Yolu uzerindeki ulkelerden baskasini gormemis olan insanlar, sana Medeniyet dersi vermeye calisiyorlar daha tanimadan.

Ve bunu yapan insanlarin bazilari da, Hava alanlarinda bantta kalan bagajlari caldiklarini vs, gurur duyarak anlatan insanlar.

Almanyada altina Lease ile Porsche aldigi icin kendini Turkiyedeki herkesten daha ustun sanan guruh.

Ama egitimine, hareketlerine , konustugu seylere , zihniyete baksan cehalet fiskiriyor heryerinden.

:)

Bu tarz hareketi kendileri Almanlardan gordukleri icin, psikolojik olarak onlar da kendilerinden bi sonra gelenlere bunu aynaliyorlar.

O nedenle o ulkede(ve o tarz ulkelerde(Avusturya gibi), sen ne kadar iyi de olsan (her acidan, vizyon, insanlik, egitim, kazanc, vb) her zaman Turk olarak bi ustten bakilmaya maruz kalirsin. Kendi milletinden yasayanlardan bile.

Israilde bu tarz seylerin daha agirlarini da yasadim. Politik nedenlerden dolayi NEFRET edildigin biyerde calisip, bi de orada sosyal acidan kendine yer edinmeye calisiyorsan, bu konuda cok engelle karsilasacagin kesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: dbaggio

Türkiye de yaşarken maddi olanaklarım da çok iyiydi. Yalnız iyi bir gelirinizin olması iyi bir hayat sürdürebileceğiniz anlamına gelmiyor.

10 km yere gidebilmek için 1,5 saat önce uyanıyordum

Trafikte defalarca ölümün eşiğine geldim

İnsanlar çok saygısız,anlayışsız

Hayat pahalı(Vergiler,alışveriş gibi)

Sürekli kazıklanacağınız kaygısı var

Kendinize vakit ayıramıyosunuz

Devlet vatandaşı kertiyor

İşe 10 dakikada bisikletle ulaşıyorum

Trafikte insanlar kurallara uyuyor, tehlike arz etmiyor

İnsanların 90% gayet makul

Hayat ucuz(Sağlık ,alışveriş,eşya,otomobil,spor gibi)

Kazıklanma kaygın yok.Kargon kaybolmuyor.

Saat 16:00 dan sonra bütün günüm bana kalıyor.

Sosyal devlet her alanda vatandaşı destekliyor.

Budur abi budur. Millete anlatamadığımız, cahilin göremediği şey budur.

• Türkiye'de ki sorun sadece maddi de degil ki. Akli basında herhangi bir insanı bu kültürün icine koy, kısa bir sure sonra körelir. Her anlamda yenilikçi, üretken, ve düşünen insanlara köstek olan bir toplum. Belli başlı inanışlar ve ideolojiler var. İnsan çikip kendine ait fikrini, düşüncelerini, duygularını yasamaya çalistigi zaman toplum birlik olup onu ya kendi durağan zihniyetine benzetmeye calisiyor, ya da oyle ya da kendi olmasına izin vermiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam Ingiltere'den selamlar, ayni sekilde ben de katiliyorum dediklerinizin hepsine.

Yalniz is ve sektor sorulmamis, saniyorum IT sektorundesiniz. Hocam ben de burada imalat muhendisi olarak calisiyorum fakat IT'ye gecis yapmayi cok istiyorum, ilgim de oldukca fazla.

Boyle bir gecis icin tavsiye verebilir misiniz? Tesekkurler

Bu arada Ingiltere'ye gelirseniz beklerim. Londra'da gunluk AWS devops contractorlar £650-£750'a kadar cikabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: saveyourself

Hocam Ingiltere'den selamlar, ayni sekilde ben de katiliyorum dediklerinizin hepsine.

Yalniz is ve sektor sorulmamis, saniyorum IT sektorundesiniz. Hocam ben de burada imalat muhendisi olarak calisiyorum fakat IT'ye gecis yapmayi cok istiyorum, ilgim de oldukca fazla.

Boyle bir gecis icin tavsiye verebilir misiniz? Tesekkurler

Bu arada Ingiltere'ye gelirseniz beklerim. Londra'da gunluk AWS devops contractorlar £650-£750'a kadar cikabiliyor.

Hocam LinkedIn üzerinde pek çok İngiliz bağlantım var sence İngiltere de yaşam nasıl? Özellikle üniden yeni mezun olup başlangıç maaşı ile çalışacaklar için?

Özellikle Londra ve diğer şehirlerin yaşam farkını merak ediyorum maddi olarak.

Not: Mesleğim yazılımsal veya mühendislikle alakalı değil yani ortalama maaş neyse onla başlarım yüksek ihtimal

• quote:

Orijinalden alıntı: dbaggio

Yaşam koşulları üç aşağı beş yukarı hemen hemen aynı her yerde. Belirli bir geliriniz olduktan sonra artık yaşam koşullarını sizin kazancınız belirliyor.

Ama keyifli bir hayat nerde geçirdiniz derseniz ben en çok İspanya-Romanya yı çok sevdim. Almanya-Avusturya-Belçika bana göre değil aslında.

İş-Spor-Alışveriş-Yemek-Gezmek bu zaten standart . Bunların en keyifle yapıldığı yerler de dediğim gibi İspanya ve Romanyaydı.

İnsanlarla kolayca iletişim kurabiliyorsun sıcak kanlı insanlar.

Romanyada 2 ay kadar kaldım bükreş ve braşovda gerçekten çok eğlenceli güzel bir yer mesela almanlar daha zengin olsada romanyada eğlendiğim kadar hiçbiryerde eğlenemiyorsun, umarım bşr makine mühendisi olarak mesleğimi yurtdışında hakkıyla icra edebileceğim bir yerde çalışabilirim

• saveyourself S kullanıcısına yanıt

Hocam mühendis olarak ingiltereye nasıl gittiniz nasıl bir süreçle karşılaştınız tecrübelerinizi aktarırsanız çok mutlu olurum teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polestar191 -- 14 Eylül 2020; 19:34:28 >
  • Belçika şu o.ç. pkk/pyd lilere kucak açan ülke dimi biz yanlış bilmiyoruz. Diğer söylediklerine katılırım. Açıkcası bana çalışmadan 3.000 tl getirecek bir durumum olsun istanbulda 1 gün durmam. İstanbulda yaşayanların %90 ı antidepresan kullanımına adaydır. Çok basit bir örnek bugün metrobüs sırasındayım kapı açıldı yandan bir kadın sıra mıra dinlemeden herkesten önce daldı. Eeee tepki göstersen o kadın. Hakikaten insanlardan iğreniyorum artık.

• Bi aktrol var birde bunun gibi paralı algı operasyonu yapanlar var.Tamam kardeşim gençlerin ülkesinden nefret edip ak partiye oy vermemelerine katki sagladın, gidip paranı alabilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • por favor kullanıcısına yanıt

Makarnayı azalt.

• cezaaka C kullanıcısına yanıt

Hangi eyalette yaşıyorsun ben 5 inci kez başvuru yapıcam çıkarsa florida'da yaşamak istiyorum.

• Büyük beyin göçü var Türkiye'de gerçekten savunma sanayiden bile kaç kişi yurt dışına kaçmış,sonumuz hayrolsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Well, knowing a language is important but imo the most important is to being a graduate of a well known university among top 500 of the world or one of the top universities of Turkiye.

i believe this will put a person ahead most of the people who wants to go any other country.

Even if i know english this has never made me to apply for a job in a foreign country. Language is important but other important thing is to be skilled in the work field that one's got educated for years.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 14 Eylül 2020; 21:44:12 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.