Şimdi Ara

Neden Samsung 850 Evo ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung 850 Evo'dan daha ucuz ve daha hızlı modeller var ama Samsung 850 Evo öneriyor herkes. Bunun nedeni nedir ? Daha sağlam olması mı yoksa 5 yıl garantili olması mı ?

• Uzun ömürlü kaliteli olması.
  • Ben de bunu kullanıyorum, çok memnunum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung olması yeterli bir sebep.

Bir kere kendi nand belleklerini ve kontrolcülerini kendileri üretiyor. Ssd teknolojisine yaptıkları arge'yi hiçbir firma yapmadı bu zamana kadar.

E performans, stabilite sonuçlarıda ortada. Macera aramaya gerek var mı?
  • En başta ssd olarak kendini kanıtlamış bir firma olması.

Muadillerine bakarsak Crucial Mx300, Adata Su800

Bu modellerin performansları altta kalır yani yok bunlarda tercih edilebilir arada fark varsa tabi yoksa neden tercih edelim ?

Stabilite+Kalite+F/P+Nand Flash Tercih edilme sebebi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SSD'de Samsung dışındakiler pek güven vermiyor şahsen. Ben de 2. kez 750 Evo aldım, yeni sistem toplasam yine Samsung SSD alırım.

Neden dersen ben ne SSD'ler gördüm kağıt üstünde at koşturuyor, normal kullanımda kağnı.
  • emin degilimde üretim teknolojisi diger firmalardan farkli diye biliyorum ben belki sıkıyorumdur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adata ile aralarında hiçbir fark yok diyebilirim farkedeceğiniz

• ram veya ssd bellek üretimi direk kendinden geliyor mesela bizim bu sandiskler Western Digital ürünleri yani bilindiği adıyla WD belkide WD'de samsungdan alıyordur demek istediğim şu adamlar güvenilir uzun ömürlü yazma oranı yüksek ssdler üretiyor

şuanda elimde 120gb sandisk ssd var ucuz diye aldım ve 32tb NAND yazımdan sonra ömrü bitiyor hatalar başlıyor belki 100tb yazabilirim ama 32tbden sonra garantisi yok samsunglarda bu değer genelde daha yüksek 70tbw(240gb için, 480gb için çok daha fazla) diye biliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overclockmanyagı -- 15 Ağustos 2017; 8:55:39 >
  • En büyük nedeni marka algısını zihinlere yerleştirmiş olmasıdır.

Crucial MX300
    Sandisk Ultra II
    Transcend S370
    PNY CS1311

ve daha bir çok marka model

gerçek 3d nand iken

850 evo gerçek 3d nand değildir.

fakat markalaşmanın sürekliliğini sağlayan reklam faaliyetleri sayesinde diğer markalardan daha çok satılmaktadır.

firma yaptığı yatırımlarının karşılığını FAZLASIYLA almaktadır

örneğin yarın phılıps markalı ssd çıksın samsung kadar satacağına eminim...
  • Samsung SSD'leri daha iyi diğerlerinden. benchmark testlerinde de tüm açılardan en dengeli düzgün olanı onlar. O sebeple.

en güzeli m2 slotlu nvme 960 evo almaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shinra- -- 16 Ağustos 2017; 12:53:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

En büyük nedeni marka algısını zihinlere yerleştirmiş olmasıdır.

Crucial MX300
    Sandisk Ultra II
    Transcend S370
    PNY CS1311

gerçek 3d nand iken

fakat markalaşmanın sürekliliğini sağlayan reklam faaliyetleri sayesinde diğer markalardan daha çok satılmaktadır.

Dostum bildiğin sıkmıssın. Dunyada 3d nand belleğin mucidi samsung dur. 2013 cıkardılar işk 3d nand ı. Diğer firmalar tam 4 yıl sonra 2017 yeni yeni cıkarıyor 3 d nand bellekleri.
    Ustelik Samsung dunyadaki toplam nand urtiminin tek basına %40 ını yapıyor. Telefondaki rakibi apple bile iphone ve macbooklarında samsung nand kullanır, cunku samsung haricinde hicbir nand bellege guvenemiyor kalite olarak.
    Toplam dram uretiminin de %40 dan fazlasını yaptıgı icin belki de samsung su an dunyada en guclu oldugu sektor yarı iletken bellek sektoru. Ayrıca samsung 850 evo tum dunyada en cok satan ssd model.
    Dunyadaki nand bellek ureticileri sırasıyla samsung, micron, hynix, toshiba, wd ve intel. Bu firmalar toplam nand uretiminin %99 unu uretir. Bunu haricindeki firmalar nand belleklerini bu firmalardan alirlar. Kingston, adata, corsair vb. firmaların nand uretimi yok yani. Diğer firmalardan aldıkları nand ları kullanırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caralis

quote:

Crucial MX300
    Sandisk Ultra II
    Transcend S370
    PNY CS1311

gerçek 3d nand iken

Dostum bildiğin sıkmıssın. Dunyada 3d nand belleğin mucidi samsung dur. 2013 cıkardılar işk 3d nand ı. Diğer firmalar tam 4 yıl sonra 2017 yeni yeni cıkarıyor 3 d nand bellekleri.
    Ustelik Samsung dunyadaki toplam nand urtiminin tek basına %40 ını yapıyor. Telefondaki rakibi apple bile iphone ve macbooklarında samsung nand kullanır, cunku samsung haricinde hicbir nand bellege guvenemiyor kalite olarak.
    Toplam dram uretiminin de %40 dan fazlasını yaptıgı icin belki de samsung su an dunyada en guclu oldugu sektor yarı iletken bellek sektoru. Ayrıca samsung 850 evo tum dunyada en cok satan ssd model.
    Dunyadaki nand bellek ureticileri sırasıyla samsung, micron, hynix, toshiba, wd ve intel. Bu firmalar toplam nand uretiminin %99 unu uretir. Bunu haricindeki firmalar nand belleklerini bu firmalardan alirlar. Kingston, adata, corsair vb. firmaların nand uretimi yok yani. Diğer firmalardan aldıkları nand ları kullanırlar.

Bunların hiç birini bilmiyordum..

Öğrenmenin yaşı yok..

teşekkürler..

Umarım sadece tesadüftür..
    https://tr.linkedin.com/in/isatolu

tesadüf değilse

başkalarına sıkmışsın demek yerine konumunuzun hakkını vermek için vaktinizi daha erdemli şeyler için harcayın..

Kuru kuruya şu marka en büyüğüdür demekle heryerde itibar ve güven kazanamazsınız..

Medical bölümünde ise yılların firmaları ge-siemens-phılıps gibi yılalrca aynı insanlarla çalışan firmalar varken sakın her yerde bu üslupla samsung u savunmaya çalışmayın..

Amacım forum köşelerinde rencide etmek lakin birine az biliyor veya bilmiyorsun diyen daha fazlasını bildiğini kanıtlamakla mükelleftir.

850 PRO MLC nand yongalara sahip gerçek 3D VNAND iken

850 EVO Samsung tarafından üstüne eklenen özellik ve optimizasyonlara rağmen mimariden dolayı 2.5D diye geçen maliyet odaklı bir seridir

Tabi hatalı yongalar o kadar arttı ki Samsun bunları değerlendirmek ve maliyetleri daha da aşağı çekmek adına rakiplerinin 5 sene önce ürettiği özelliklere sahip 750 evo serisini çıkardı..

Satıyor mu evet

parasını hakediyor mu hayır

ofisleriniz farklı olsa da sektöründe uzman biriyle tanışacak oluranız bunalrı aynen kendisine iletebilirsiniz.

Keza Medical alanında çalışıyorsanız veri saklaması gereken cihazlarda hynix micron damgalı kurumsal ve çok farklı yapılarda ssd lerin kullanıldığına şahit olacaksınız.

Yuakrıda ayzdığım firmaları bırakın bu yazdıkalrım direk samsung içinde geçerlidir.

Konu sahibine ayıp etmemek adına daha fazlasını yazmıyorum uzun lafın kısası hiç bir firmayı babanızın firması gibi savunmayın derim..

Neden Samsung 850 Evo ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 16 Ağustos 2017; 23:2:9 >

• Farklı üreticilere ait SSD ler kullandım fakat şu an sistemimde kullandığım 850 Evo kadar uzun süre giden ve kullanıldığı süre boyunca aynı stabilitesini koruyan başka bir ürün kullanmadım.Önerenlere katılmamak elde değil çünkü Samsung SSD de hem ürün hemde beraberinde sunduğu yazılımla bana göre başarılı bir firma fakat bu işin üretim dışında birde pazarlama kısmıda var.Ürünlerini tanıtmayı iyi biliyorlar ve haliylede daha fazla yere ulaşıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 17 Ağustos 2017; 2:20:20 >
  • Hocam şöyle bir durum var bir label a 550/500 yazmak kolay gelin görün ki yazdıkları mal o hızı veriyor mu? Şöyle kendimden örnek vereyim evo 840 düşünürken gittim cebime para kalsın diye ocz trion 100 aldım ikisinin de okuma yazma hızları eşit fakat samsung daki rastgele okuma hızları bile aşırı yüksek gezerken benim ocz ssd 4k da 20mb okuma yapıyordu.Rastgele okuma yazması da 4kdan biraz yüksek şimdi bu değerlerden niye bahsediyorsun derseniz ssdnin asıl performansını bu tip üst düzey okuma yazmaların yüksek boyutlarda olması

belirler. Genelde zaten parçalı dosyalar attığımızdan dolayı(Buna herşey dahil işletim sisteminin çalışması için gereken dosyalar ufak tefek resimler müzikler vs) Bu markaların verdikleri hızları asla alamıyoruz (sözüm tek parça dosyalar harici için geçerli) bu kadar bahsettikten sonra demem o ki Samsung kontrolcüsüyle bu bahsettiğim işlemleri hakkını vererek yapıyor uzun ömürlü olması garanti vs gibi de cabası...

• Ssd olayi kisisel ihtiyaca gore degismekte olup nihayetinde butce ile direk alakali bir konudur.

Bana sorulacak olursa ssd lerin biri disinda tum ssd ler aynidir. Konu cok dallanip budaklanir ama buradaki konu farkli oldugu icin oralara girmenin anlami yok. Marka takintisi olmaksizin en ucuz ssd alinip kullanilir. Hepsinin 2 yada 3 yil garantisi var hepsi birbiri ile benzer hizlari verir.

850 pro yu bunlarin disinda tutmamin nedeni 10 yil garanti suresidir. Kullanici adam onun saniyede kac islem daha fazla yaptigina yada kac milisaniye daha hizli olduguna bakmaz. Bugun 850 pro parasini sadece garanti suresinden dolayi hakediyor diger turlu samsung yada baska firma olmus cok onemli degildir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Caralis

quote:

Crucial MX300
    Sandisk Ultra II
    Transcend S370
    PNY CS1311

gerçek 3d nand iken

Bunların hiç birini bilmiyordum..

Öğrenmenin yaşı yok..

teşekkürler..

Umarım sadece tesadüftür..
    https://tr.linkedin.com/in/isatolu

tesadüf değilse

başkalarına sıkmışsın demek yerine konumunuzun hakkını vermek için vaktinizi daha erdemli şeyler için harcayın..

Kuru kuruya şu marka en büyüğüdür demekle heryerde itibar ve güven kazanamazsınız..

Medical bölümünde ise yılların firmaları ge-siemens-phılıps gibi yılalrca aynı insanlarla çalışan firmalar varken sakın her yerde bu üslupla samsung u savunmaya çalışmayın..

Amacım forum köşelerinde rencide etmek lakin birine az biliyor veya bilmiyorsun diyen daha fazlasını bildiğini kanıtlamakla mükelleftir.

850 PRO MLC nand yongalara sahip gerçek 3D VNAND iken

850 EVO Samsung tarafından üstüne eklenen özellik ve optimizasyonlara rağmen mimariden dolayı 2.5D diye geçen maliyet odaklı bir seridir

Tabi hatalı yongalar o kadar arttı ki Samsun bunları değerlendirmek ve maliyetleri daha da aşağı çekmek adına rakiplerinin 5 sene önce ürettiği özelliklere sahip 750 evo serisini çıkardı..

Satıyor mu evet

parasını hakediyor mu hayır

ofisleriniz farklı olsa da sektöründe uzman biriyle tanışacak oluranız bunalrı aynen kendisine iletebilirsiniz.

Keza Medical alanında çalışıyorsanız veri saklaması gereken cihazlarda hynix micron damgalı kurumsal ve çok farklı yapılarda ssd lerin kullanıldığına şahit olacaksınız.

Yuakrıda ayzdığım firmaları bırakın bu yazdıkalrım direk samsung içinde geçerlidir.

Konu sahibine ayıp etmemek adına daha fazlasını yazmıyorum uzun lafın kısası hiç bir firmayı babanızın firması gibi savunmayın derim..

Neden Samsung 850 Evo ?

Ne demek istediğini anlamadım. Sen gercek 3d nand di degildi demissin ona cevap verdim.
    Tlc mlc konusunda birsey demedim ki. Ayrıca gercek 3d nand degil ne demek?
    Ustelik philips marka ssd cıksa satacagına eminsen intel veya toshiba marka ssd nin neden samsung kadar satmadiğnina bir cevabın vardır eminim.

• Caralis C kullanıcısına yanıt
    Siz haklısınız..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.