Şimdi Ara

Neden Muhammed böyle bir şey yaptı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
2
Favori
3.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne demek istediğini anlamadım, hesabı 2 kişi mi kullanıyorsunuz?

"İslama inanıyorsan, bana inanmaman gerekir." Çünkü islam Kuranın Allahtan geldiğine inanmaktır. Benim bu teorimde, Allahtan gelmediği üzerine kuruludur.

Onun için seninle, ilk Kuranın Allahtan gelmediği konusunda anlaşmalıyız. PMden devam edebiliriz istersen?

*(Burada Allahtan kastım : Alemin yaratıcısıdır)
  • quote:

Orijinalden alıntı: .fcan

"İslama inanıyorsan, bana inanmaman gerekir." Çünkü islam Kuranın Allahtan geldiğine inanmaktır. Benim bu teorimde, Allahtan gelmediği üzerine kuruludur.

Onun için seninle, ilk Kuranın Allahtan gelmediği konusunda anlaşmalıyız. PMden devam edebiliriz istersen?

Hayır cümleye öyle bir giriş yaptın ki bir anda ne demek istediğini anlamadım.Şimdi açıklamışsın teşekkür ederim.Kur'an'ın Allah'tan geldiği konusunda neden anlaşamıyoruz?

Aslında bende şimdilik veya tamamen sonlandırmak istiyordum.Çünkü yarın erken saatte Amsterdam'a uçuşum var ve benim uyumam lazım.Ayrıca Yenilenebilir Enerji kaynakları ile ilgili Almanya'da katılmam gerekiyor.Yani yaklaşık olarak 2 hafta sadece izleyici konumunda olacağım için istersen şimdilik bir virgül atalım.Ha daha sonra PM'den veya burdan benim için fark etmez.Mektup ile ilgili de bir not düşeyim.Evet paylaştığın yazıyı ilk defa gördüm.İngilizce kaynaklardan bir şeye ulaşır mıyım dedim evet çok zor olmadı.O mektup uydurmadır forumdaşım.İngiltere de bir müzede gizleniyor felan bunlar,Lozan'ın gizli maddeleri var 2023'te ortaya çıkacaktan farklı değil.
    UCLA'da Sasaniler konusunda PhD yapmış "Khodadad Rezakhani" Faking Yazdgerd isimli bir denemesi var.O mektubun orjinali(!!!!) İngiltere'de değil kendi denemesinde bulunuyor.

Hayırlı geceler.
    Saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lucky

quote:

Orijinalden alıntı: .fcan

Hayır cümleye öyle bir giriş yaptın ki bir anda ne demek istediğini anlamadım.Şimdi açıklamışsın teşekkür ederim.Kur'an'ın Allah'tan geldiği konusunda neden anlaşamıyoruz?

Aslında bende şimdilik veya tamamen sonlandırmak istiyordum.Çünkü yarın erken saatte Amsterdam'a uçuşum var ve benim uyumam lazım.Ayrıca Yenilenebilir Enerji kaynakları ile ilgili Almanya'da katılmam gerekiyor.Yani yaklaşık olarak 2 hafta sadece izleyici konumunda olacağım için istersen şimdilik bir virgül atalım.Ha daha sonra PM'den veya burdan benim için fark etmez.Mektup ile ilgili de bir not düşeyim.Evet paylaştığın yazıyı ilk defa gördüm.İngilizce kaynaklardan bir şeye ulaşır mıyım dedim evet çok zor olmadı.O mektup uydurmadır forumdaşım.İngiltere de bir müzede gizleniyor felan bunlar,Lozan'ın gizli maddeleri var 2023'te ortaya çıkacaktan farklı değil.
    UCLA'da Sasaniler konusunda PhD yapmış "Khodadad Rezakhani" Faking Yazdgerd isimli bir denemesi var.O mektubun orjinali(!!!!) İngiltere'de değil kendi denemesinde bulunuyor.

Hayırlı geceler.
    Saygılar..

Bende mektubu araştırdım uydurma olduğunun farkına vardım. Paylaşmadan önce doğruluğunu araştırmam gerekirdi.
    İlginç olarak mektup inandırıcı geliyor. Çünkü gerçekten Sasaniler Tek Tanrı inancına sahip ve vakite dayalı ibadetleri var.
    İslamın ibadetlerinin, bu sasanilerden gelmiş olma ihtimalı var.
    Ancak O zamanın medeniyetlerini iyi araştırmak gerekiyor.
    Lozanın gizli maddeleri olduğuna zaten inanmıyorum. Demek önceki mesajda, bunu kastettiniz

Bilgili ve araştırmaya meraklı birisiniz. Umarım daha fazla konuşuruz.

Yenilenebilir enerjiyi yaygınlaştırmada başarılar.
    İyi geceler.

• peygamber din mi yaratır ?
    saçma deyince kızıyorsun ama tabirleri bile yerli yerinde kullanmıyorsun

Muhammed değil ,Hz. Muhammed
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

peygamber din mi yaratır ?
    saçma deyince kızıyorsun ama tabirleri bile yerli yerinde kullanmıyorsun

Muhammed değil ,Hz. Muhammed

Muhammed

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Muhammed

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Muhammad

Kimse başına "sayın" gibi bir anlama gelen saygı ibaresini getirmek zorunda değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Stuka Bismarck

Uydurdu iddiası sizin hezeyanınız, o Allahın elçisiydi.

Artık Allah ın elçisi değil mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hz Azrail geldigin'de böyle düşünecek mi acaba ?

• nerde bu eksi butonu

• Lews Therin Telamon kullanıcısına yanıt
    benim kitabım wiki mi kardeşim ?
    peygamber herkes gibi değildir
    bugün cumhurbaşkanını sevsen de ,sevmesen de başına sayın ekleniyor, lakin peygamber için demek niye milletin zoruna gidiyor ?
  • quote:

benim kitabım wiki mi kardeşim ?
    peygamber herkes gibi değildir
    bugün cumhurbaşkanını sevsen de ,sevmesen de başına sayın ekleniyor, lakin peygamber için demek niye milletin zoruna gidiyor ?

Benim kitabım da Kuran değil.

Kimseye saygı duymak zorunda değilim. Kimse de bana saygı duymak zorunda değil. Kimse hiçbir şeye saygı duymak zorunda değil.

Tarihi bir karakterin adının başına saygı ifadesi eklemek zorunlu değildir. Bunu göstermek için koydum onları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lews Therin Telamon -- 27 Mart 2016; 1:21:35 >
    o zaman sende saygıyı hak etmiyorsun demektir ,lakin bu olacak iş değil
    tam tersine herkes birbirine saygı duymak zorundadır
    senin karıştırdığın sevgi olayıdır
    sevmek zorunda değilsin (hiç kimse birilerini sevmeye zorlanamaz)
    senin kitabının Kuran olmaması önemli değil ,dinin kitabı vardır ve din konuşmak istiyorsan o kitaptan konuşmak zorundasın
    diğer türlüsü geyik muhabbeti denen cinsten olur ki , ben onda yokum
  • quote:

senin kitabının Kuran olmaması önemli değil ,dinin kitabı vardır ve din konuşmak istiyorsan o kitaptan konuşmak zorundasın

TDK Saygı:

1. isim Değeri, üstünlüğü, yaşlılığı, yararlılığı, kutsallığı dolayısıyla bir kimseye, bir şeye karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmaya sebep olan sevgi duygusu, hürmet, ihtiram

2. Başkalarını rahatsız etmekten çekinme duygusu

İnsanlar arasındaki ilişkiler için ikinci anlama varım. Birinci anlam için dediklerimin arkasındayım. Muhammed bana göre ne değerli, ne üstün, ne yaşlı, ne yararlı ne de kutsal. Kendisine sevgi hissetmiyorum.

İlle de herkese saygı duyacağım diyorsan Hristiyanların papasından bahsedeceğinde Kutsal Papa Hazretleri demeye başlamalısın. Muhammedden daha çok seveni var kendisinin.

o zaman binde seni ne sevmiyorum ,ne de üstün vs. görmediğim için bundan sonra cevap verme gereği bile duymayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

TDK Saygı:

1. isim Değeri, üstünlüğü, yaşlılığı, yararlılığı, kutsallığı dolayısıyla bir kimseye, bir şeye karşı dikkatli, özenli, ölçülü davranmaya sebep olan sevgi duygusu, hürmet, ihtiram

İnsanlar arasındaki ilişkiler için ikinci anlama varım. Birinci anlam için dediklerimin arkasındayım. Muhammed bana göre ne değerli, ne üstün, ne yaşlı, ne yararlı ne de kutsal. Kendisine sevgi hissetmiyorum.

İlle de herkese saygı duyacağım diyorsan Hristiyanların papasından bahsedeceğinde Kutsal Papa Hazretleri demeye başlamalısın. Muhammedden daha çok seveni var kendisinin.

Peygamber ile papayı bir tutmak ? :)
    Hem onu geçtim, tartışığımız biri hristiyansa ve öyle dememizi rica ederse elbette deriz, ne gerek var ki değerleri küçük görmeye ?

• quote:

o zaman binde seni ne sevmiyorum ,ne de üstün vs. görmediğim için bundan sonra cevap verme gereği bile duymayacağım

Canıma minnet

yazık ,normalde bir insan kendisine saygı duyulmamasını kabul etmez
    çünkü saygısızlık bir tür küfürdür :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsnksy92

quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

TDK Saygı:

Peygamber ile papayı bir tutmak ? :)
    Hem onu geçtim, tartışığımız biri hristiyansa ve öyle dememizi rica ederse elbette deriz, ne gerek var ki değerleri küçük görmeye ?

Adamlara göre senin peygamberin yalan söylüyor, onun papası doğru.

Hadi gel de çık işin içinden. Hristiyan sana demeyecek mi yalancıyla koskoca papa hazretlerini bir tutuyor diye

Hristiyan istediği kadar uğraşsın. Ben onun papasına hazret demem.

• quote:

yazık ,normalde bir insan kendisine saygı duyulmamasını kabul etmez
    çünkü saygısızlık bir tür küfürdür :)

Saygı kelimesinin anlamı yukarıda, olmayan anlamlar yüklemeyin.

Saygı artık beylik laftır. Aynı Faşizm gibi. İnsanlar ne kadar kötü şey varsa Faşizme yüklemişler, ne kadar iyi davranış varsa saygıya yüklemişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lews Therin Telamon -- 27 Mart 2016; 1:56:23 >
    anlamı falan bırak ,sen birilerine yada inancına saygı göstermiyorsan ,başkaları sana niye saygı göstersin ?
    saygı - saygısızlık
    gördüğün gibi saygı göstermiyorsan ,saygısızlık yapıyorsun demektir
    saygısızlık ise bir tür hakarettir ,küfürdür
    TDK dedi diye saygı göstermeyi sevgi ile aynı kabul edemeyiz
    sevgi içten gelen bir duygudur ve hiç kimseye sevmek zorundasın denilemez
    her insan saygıyı hak eder (karşı tarafa saygısızlık etmediği sürece)
  • Ortada Saygısızlık falan yok. Ortada ekstra saygı göstermeme durumu var ki bu saygısızlık değildir. Küçük düşürücü bir ifade yok. Bir insana ismiyle hitap etmek saygısızlık değildir. Şu leş şekilciliğinizi bir kenara bırakın. İçinizdeki o Hz demezsem ayıp ederim, günah olur, peygamber üzülür gibi düşünceler sizde var olabilir fakat başkalarında olmak zorunda değil.
    Olayıda evirip çevirme ortada saygısızlık falan yok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.