Şimdi Ara

neden LG neden Samsung?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ikisi arasında sürekli gidip gelmekteyim hangisini tercih etmeliyiz? Kullanan tecrübeli arkadaşlar ve harıl harıl araştıran arkadaşlar avantajları dezavantajlarıyla hangisi?

• Göruntu kalitesimi lg nin daha iyi iki tv yan yana getir beyaz ve siyah renkleri yan yana getir gözünün önüne bidaha lg demezsin bana kalirsa ikiside degil sony renk olarak daha iyidir bunlari teknomarketlerde inceledim 2 aydir bu nettir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir lg kullanicisi olarak Neden Samsung:
    1-Kanal gecis hizi daha iyi.
    2-Menu hizi daha iyi.
    3-Destekledigi formatlar daha çok.
    4-Renkler daha canli ve parlak
    5-Tizenle webosu yakaladi.

Lg+++Lg ekran dayanıklılığı olarak daha saglam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakmen274 -- 3 Kasım 2015; 22:15:10 >
  • bir de Sonyciler vd. var değil mi
    onlar da neden Lg ve smasung olmaması gerektiğini söyleyebilirler
  • hakmen274 H kullanıcısına yanıt
    Lgnin hangi modelini kullanıyorsunuz hocam
    ayrıca teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için
  • ben tercihimi az önce n11den 125 lira indirimle samsung 55js8500 alarak samsungtan yana kullandım. Bakalım inşallah doğru bir seçimdir. verdiğimiz paranın karşılığını alırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: tncydn

Lgnin hangi modelini kullanıyorsunuz hocam
    ayrıca teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Benimki lg nin ust duzey tvlerinden 49ub850v.Buna ragmen samsung dedim.Babamda var cunku (samsung 48h6470).Kagit ustunde lg ustun ama kullaninca saydigim ozelliklerde ustun oldugu fark ediliyor.

• Samsung mu Lg mi
    Bu soruyu soyle soralim.
    Audi mi VW mi
    Yada vw mi skoda mi?
    Tabiki audi degil mi
    Cunku parca kalitesi herzaman bir ustte vw e gore.
    Ayni sey Samsung herzaman bir ust kalite panel -plastik- metal kullanir.
    Anlayacaginiz Arcelik--- Beko :) :)

• ben hakmen in yorumuna şöyle bir düzeltme getireyim, kendisi 2014 model bir tv kullanıyor yaptığı karşılaştırmalar kendi tv si ile kıyaslayınca haklı ancak
    2015 lg tvlerde kanal geçiş hızı nerdeyse samsunglarla aynı,
    2015 lg ler kendisinin tv sinden en az 3 kat daha seri menüde şöyle örnek veriyim onun tv si açtığında kendine gelmesi 20 sn ise yeni tvlerde 7 sn.
    yeni lglerde format olarak flash desteğiniden başka hiçbir eksi yok samsunga göre oda iphone 6s tede olmayan bir özellik :D html5 ler yeter size
    tizen webos 1.0 yakaladı evet :D ama 2015 lgler webos 2.0 kullanıyor ve piyasadaki en sorunsuz ve hızlı yazılım. yani yakalayamadı.

bir düzeltmemde audi ww karşılaştırmasına

Ayni sey Samsung herzaman bir ust kalite panel -plastik- metal kullanir. diyen arkadaşım bir mağazaya gidip samsungla lg nin kasalarını karşılaştırabilirmi acaba samsung bildiğiniz sunny axen kalitesinde malzeme kalitesine sahip kasalar kullanıyor. plastikleri kaçıncı kalite bilemiyorum. iç elektronik kısımda kullanılan malzeme kalitesini bilemiyorum ama

peki kendi tavsiyem yokmu?

samsung yada lg ikiside yeri gelir seni aldığına binpişman eder, yeri gelir memnun eder, bu senin talep ve beklentine kalmış.
    genel hatları ile 2015 bir samsung yada lg tv alıp kullandığında memnun kalacağından şüphem yok tabi forumdaki bazı arkadaşlar gibi şansız yada kusur bulmak için aranan biri değil isen.

benim tavsiyem aynı fiyat aralıklarında kıyasladığın bir samsungla lgde , lg den yana olur çünkü genel olarak aynı fiyat aralığındaki tvlerinde lg daha büyük ebat, daha ince, daha seri ve daha donanımlı ürünler sunuyor, ayrıca smart bir tvde webos kesinlikle bariz bir şekilde tizenden daha iyi bir işletim sistemi ve keyifli.

• quote:

Orijinalden alıntı: selimkar444

ben hakmen in yorumuna şöyle bir düzeltme getireyim, kendisi 2014 model bir tv kullanıyor yaptığı karşılaştırmalar kendi tv si ile kıyaslayınca haklı ancak
    2015 lg tvlerde kanal geçiş hızı nerdeyse samsunglarla aynı,
    2015 lg ler kendisinin tv sinden en az 3 kat daha seri menüde şöyle örnek veriyim onun tv si açtığında kendine gelmesi 20 sn ise yeni tvlerde 7 sn.
    yeni lglerde format olarak flash desteğiniden başka hiçbir eksi yok samsunga göre oda iphone 6s tede olmayan bir özellik :D html5 ler yeter size
    tizen webos 1.0 yakaladı evet :D ama 2015 lgler webos 2.0 kullanıyor ve piyasadaki en sorunsuz ve hızlı yazılım. yani yakalayamadı.

bir düzeltmemde audi ww karşılaştırmasına

Ayni sey Samsung herzaman bir ust kalite panel -plastik- metal kullanir. diyen arkadaşım bir mağazaya gidip samsungla lg nin kasalarını karşılaştırabilirmi acaba samsung bildiğiniz sunny axen kalitesinde malzeme kalitesine sahip kasalar kullanıyor. plastikleri kaçıncı kalite bilemiyorum. iç elektronik kısımda kullanılan malzeme kalitesini bilemiyorum ama

peki kendi tavsiyem yokmu?

samsung yada lg ikiside yeri gelir seni aldığına binpişman eder, yeri gelir memnun eder, bu senin talep ve beklentine kalmış.
    genel hatları ile 2015 bir samsung yada lg tv alıp kullandığında memnun kalacağından şüphem yok tabi forumdaki bazı arkadaşlar gibi şansız yada kusur bulmak için aranan biri değil isen.

benim tavsiyem aynı fiyat aralıklarında kıyasladığın bir samsungla lgde , lg den yana olur çünkü genel olarak aynı fiyat aralığındaki tvlerinde lg daha büyük ebat, daha ince, daha seri ve daha donanımlı ürünler sunuyor, ayrıca smart bir tvde webos kesinlikle bariz bir şekilde tizenden daha iyi bir işletim sistemi ve keyifli.

.Dikkat ederseniz ben 2014 model samsung ve LG leri kıyaslayip yorumunu ona gore yaptım.Kiyaslamam lg nin ust sayilabilecek4k),samsungun ise daha dusuk diyebilecegiz(full hd) modelleri arasindaydi.Yani lg nin ust modeli ile samsungun daha alt modelinin yarisamamasiydi anlatmak istedigim.2015 serisi LG ler bu eksikliklerini kapatmış olabilir.Kanal değiştirme hizi, menü hızı artmış olabilir. Ama görüntü canliligi konusunda LG nin samsungu geçeceğini düşünmüyorum. Ben TV alsam samsung derim.

• Lg nin goruntude samsungtan canli modelleri de var cok saglikli bir karsilastirma degil sizinki ayrica o canli goruntuyu resim ayarlari kisminda canli modu secerek elde edebiliyorsunuz standart modu yani sizin gozlerinizi yormadan agritmadan izleyebileceginiz modlar lg nin standart modlarindan bile daha cansizdir. Sonuc olarak sizin hakli oldugunuzu varsayarak canlilik konusunda bu konuyu acan arkadasa sunu soyleyebiliriz samsung cunku daha canli goruntu kalitesi, lg cunku daha hizli ve kullanisli smart ayni fiyata daha cok donanim ve daha kaliteli ve ince kasa.

• ben tercihimi samsungtan yana kullandım arkadaşlar.
    Lgnin çok kötü olduğunu düşünmüyorum ya da gün geçtikçe ilerlediğini düşünüyorum.
    Aklımda önceden beri samsung vardı gönül isterdiki uhd oledler ucuz olsaydı da Lg alsaydık ama bütçe olarak şimdilik aşıyor.
    her neyse ben kendimce birini seçtim ama sizin yazdıklarınızdan faydalanacak arkadaşlar vardır. fikirlerinizi, tecrübelerinizi, araştırmalarınızı paylaşın lütfen
    herkese teşekkürler
  • Hangisi sorusuna cevap veremeyeceğim ama en azından LG'den uzak dur diyebilirim kendi denyimlerime dayanarak.

Hikaye şudur; 2011 yılında 47 inch LG LCD TV aldım (modelini tam hatırlamıyorum ama LW570 gibi bişeydi galiba), 2 yıllık garanti süresi dolmadan dikey yeşil çizgiler ortaya çıktı, servis çağırdık, önce kullanıcı hatası falan dediler ama ısrarlı davranınca götürdüler ve değişim kararı verdiler. Bu tv yerine 2012 model 47 inch yeni bir tv verdiler (LM670 vya buna benzer bir model ismi var). Yeni TV'nin de tam 2 yılı geçtikten sonra yine dikey yeşil çizgiler çıktı. Şimdi bunun tamiri için 500-600 TL civarı istiyorlar (kesin çözülürmü onu da bilmiyorum), dolayısıyla şimdilik bu halde kullanmaya devam edeceğim. İleride bir TV alırsam bu kesinlikle LG olmayacak.
  • xaxxixxax X kullanıcısına yanıt
    Geçtiğimiz 2 ay LG 49UF8507 kullandım . 3 gündürde 55JU7000 sahibiyim .

Şunu net olarak söyleyebilirimki sahip olduğum samsungun malzeme(plastik) kalitesi utanç verici . Hakkaten leğen plastiğinden hallice !!!

Lg nin malzeme kalitesi 3 gömlek ,Philips ve Sonynin malzeme kalitesi 5 gömlek üstte .

Bu kadar ucuz malzeme kalitesine rağmen özelliklerinden dolayı Samsung aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 8 Kasım 2015; 1:46:47 >
  • Yazilim ve kullanim keyfi kolayligi kumandalari anlaminda

Ju7000 le 8507 i bize karsilastirabilirmisiniz??

Goruntu kalitelerinide kiyasladiginizda akicilik disinda renkleri goruntu kalitesi sizce lg nin cok mu kotu???

• Şuanda lg kullaniyorum ama bir sonraki televizyonum kesinlikle vestel olacak. Yerli uretime destek olmak acisindan bu karari aldim. Koreli cekik gozlu abilerimizin kazandigi para yeter artik. Bu benim şahsi fikrim. Saygilar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimkar444

Yazilim ve kullanim keyfi kolayligi kumandalari anlaminda

Ju7000 le 8507 i bize karsilastirabilirmisiniz??

Goruntu kalitelerinide kiyasladiginizda akicilik disinda renkleri goruntu kalitesi sizce lg nin cok mu kotu???

Yazılım olarak webos 2 ( LG ) bence biraz daha stabil . LG nin kumandası daha kullanışlı .

Samsungun yazılımı daha kullanışlı .Online dizi ,film sitelerinde herşeyi açıyor .

Lg nin renkleri bence daha gerçekçiydi. Samsungun renklerini normale yakınlaştırana kadar baya uğraştımki hala bazen animasyon gibi geliyor . (özellikle çimen renkleri)

Onun haricinde en büyük özellik farkı tabiki trumotion . Sadece bu yönden 2 tv mukayese edilemez bence.

Teledünya kanallarında 8507 den sonra ju7000 ile fark edilir derecede görüntü kalitesi + yönde değişti .

Son olarakta şöyle söyliyim Samsung 55JU7000 4600TL ye satılıyorsa LG 55UF8507 nin max 3200TL ye satılması lazım (teknosa market fiyatları) . Trumotionsuz 49 inch olanda bile 100Hz görüntüye yetişemezken 55 olanı düşünemiyorum

Yada LG 8507 de trumotion olsaydı 55 olan modeli 5000TL den aşağı satılmazdı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 8 Kasım 2015; 19:38:56 >

• bana göre sony>lg>samsung
  • CATBALCA kullanıcısına yanıt
    850V 'de V nin ne anlama geldiği il bilgiyi önce inceleyin sonra oyle atmalyın felan tarzı yorum yapın.

http://forum.donanimhaber.com/m_101292054/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaxxixxax

850V 'de V nin ne anlama geldiği il bilgiyi önce inceleyin sonra oyle atmalyın felan tarzı yorum yapın.

http://forum.donanimhaber.com/m_101292054/tm.htm

Önce ''Adam'' gibi okumayı öğren , ondan sonra cümle kurmaya başla . ''oyle atmalyın felan tarzı '' ne demek ?

850V ne ????

Senin nereni ciddiye alıp cevap verdim onuda bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 9 Kasım 2015; 14:20:11 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.