Şimdi Ara

Neden hep düşük dpi yüksek sensivity

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
16.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden herkes böyle kullanıyor, neden tam tersi değil? yüksek dpi + düşük sens değil?

Özel bir nedeni mi var herkesin böyle kullanmasının altında?

edit ; 1- Düşük DPI - Yüksek Sensitivity => örnek: |__________|_______x____|__________|

2- Yüksek DPI - Düşük Sensitivity => örnek: |___|___|___|___|___|___|___|___|___|

Eğer mouse hızınızı bir standarta oturttuysanız, yukarıdaki iki durumda da mouse'un hareket hızı aynı şekilde ayarlanabilir. Ama tercih edilmesi gereken her zaman 2. seçenektir çünkü düşük DPI kullanırken (1. seçenekte) aradaki X noktasına mouse imlecini götüremezsiniz. Ancak yüksek DPI kullanırken (2. seçenekte) çizgi aralıkları daha kısa olduğu için aradaki hedeflere ulaşabilirsiniz.

Biraz karışık oldu sanırım, ama özetle:

Yüksek DPI her zaman iyidir. Eğer yüksek DPI'da mouse'unuz çok hızlı hareket ediyorsa (ki etmesi normal) oynadığınız oyunun ya da Windows'un mouse hassasiyetini (sensitivity) düşürmeniz yeterli olacaktır.

alıntı ; musakka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailbbyigit -- 23 Aralık 2015; 0:19:24 >

• 0.5 sensivityle oynuyorum ben dpi yüksek mi oluyor yani
  • Byakuran kullanıcısına yanıt
    Bende öyle oynuyorum 0.6 ama mouse dpi 2500. Sadece sebebini merak ediyorum neden böyle değilde hep sens yüksek dpi düşük kullanıyolar, ben dpi düşürünce mouse masaüstünde kaymıyo bile 400-500 dpi da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nedeni basit ünlü oyuncular böyle oynuyor bizde böyle alıştık
  • quote:

Orijinalden alıntı: WBT Prometheus

nedeni basit ünlü oyuncular böyle oynuyor bizde böyle alıştık

sürü psikolojisi yani :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailbbyigit

Bende öyle oynuyorum 0.6 ama mouse dpi 2500. Sadece sebebini merak ediyorum neden böyle değilde hep sens yüksek dpi düşük kullanıyolar, ben dpi düşürünce mouse masaüstünde kaymıyo bile 400-500 dpi da

Aynı durum bende de var. Hem oyunda hemde masaüstünde aynı dpi ile oynamak için 700 dpi kullanıyorum ama tabi istemeye istemeye kullandığım için tam performans oynayamıyorum.

Masaüstü 1920x1080 oyuniçi 1024x768 olduğu için arada birdünya fark var ve bu yüzden oyunda mouse'um yerinde durmuyor.

Millet şimdi diyecek, masaüstü için farklı dpi, oyun içi farklı dpi yapabilirsin. Böyle birşey yaptığımda da, mouse'a nasıl alışılacak? sürekli olarak oyunda olan yada sadece masaüstü takılan biri değilim. Elimin ayarı sürekli değiştikten sonra ne anladım ben o işten :D

• 1024 dpi 0.6 sens

Ama olması gereken 800 dpi 1.5 sens

Tembelliğindem bakmadım hiç çalışmadım o ayarlara da çalışcam her türlü yaparımda önemli değil ben buna alıştım rahat rahat oynuyorum awp ile kullanırken instakilleri pixel fark ile kaçırdığım oluyor hep bu yüzden

• Ulan eski 1360x768 monitor ne guzeldi simdi 2560x1440 de 1024 olmuyor oyun 4.3 hic olmuyor

800 dpi 2 sens anca kurtariyo suanda

• 400 dpi 0.7 sens silver 3üm sorusu olan ?
  • 450 dpi 1.67 sens
  • quote:

Orijinalden alıntı: İbrahim Kaypakkaya

450 dpi 1.67 sens

peki masaüstünde nasıl çevirebiliyorsunuz?
  • Masaüstü derken ? 50cm mouse padim var bilekten değilde koldan çeviriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İbrahim Kaypakkaya

Masaüstü derken ? 50cm mouse padim var bilekten değilde koldan çeviriyorum.

anladım epey zorlanırdım o dpi ile :)

benim sıkıntım da arkadaşın ki gibiydi, dp'ı 700 altı yapınca mouse'u masaüstünde çeviremiyordum ama 700 yapınca da oyunda çok hassas geliyor ve spray yapamıyorum (mouse kayıyor gibi oluyor). Epeydir bu sorunu (farklılığı) çözmeye çalışıyorum ama birşey çözmüş değilim.
  • arkadaşlar ben 1000 dpi 5.63 sens ile oynuyorum. sizin değerleri görünce çok saçma görünüyor. bu konuda yapmamı önerebileceğiniz birşey var mı. g300s kullanıyorum.

• Çoğunluğun 400 DPI ile oynamasının sebebi eskiden gelen alışkanlıklar. Eski farelerde DPI değiştirme seçeneği çoğu zaman yoktu ve farenin sabit DPI değeri 400'dü. Bu sebeple hala 400 DPI kullanılıyor sıkça. Ben 800 DPI 1.2 Sens oynuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hiddennas

quote:

Orijinalden alıntı: ismailbbyigit

Aynı durum bende de var. Hem oyunda hemde masaüstünde aynı dpi ile oynamak için 700 dpi kullanıyorum ama tabi istemeye istemeye kullandığım için tam performans oynayamıyorum.

Masaüstü 1920x1080 oyuniçi 1024x768 olduğu için arada birdünya fark var ve bu yüzden oyunda mouse'um yerinde durmuyor.

Millet şimdi diyecek, masaüstü için farklı dpi, oyun içi farklı dpi yapabilirsin. Böyle birşey yaptığımda da, mouse'a nasıl alışılacak? sürekli olarak oyunda olan yada sadece masaüstü takılan biri değilim. Elimin ayarı sürekli değiştikten sonra ne anladım ben o işten :D

+1

• DPI ile sensitvy arasındaki farkı bilmiyorum. Linkteki mouseum var 3200DPI destekliyor ama ben aldığımdan beri 800 de kullandım. COD oynarken sensitvy 5 e alıştığım için CS:GO dada aynı hızla oynuyorum. COD da aimim çok iyiydi ama daha CS de oturtamadım.

http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=3616&kw=m6900#ov

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuRGeNeR@L -- 23 Aralık 2015; 10:58:31 >
  • 800 dpi 1.4 sens rank suprema

• 1600 dpi

0.5 sensivty ile oynuyorum.

dpi yüksek tutmamın sebebi mouse elimin her hareketini çok şiddetli bir şekilde algılamasını istiyorum ve bunu sensivty ile dengeliyorum. bazen mouse altı pis oluyor felan düşük dpi'da hareket etmekte zorlanıyorum ama yüksekte her türlü hareketi çok hızlı sağlıyorum.

dağı taşı vurmamak içinde sensivty'i en dibe çekiyorum bu şekilde şimdilik rahatım.

kullandığım mouse:http://www.a4tech.com/w_product.asp?cid=211&scid=&id=841

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 23 Aralık 2015; 12:32:41 >
  • Selam 400 dpi 1.2 sens
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.