Şimdi Ara

Elektrikli Otomobili Nerede Şarj Edeceğiz??? 🚗🔌

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
6.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kendi açımdan bir bakış açısı getirerek kısıtlı imkanlarla bir video hazırladım. Konuyu öne çıkararak daha çok kişinin izlemesine yardımcı olabilirsiniz. Teşekkür ederim.

Ayrıca merak edilenleri lütfen yorum olarak yazınız. Üşenmeden cevaplayacağım.

Elektrikli Otomobil Sohbetleri...İLK BÖLÜM

Nerede Şarj Ederim? ZES NEDİR? TÜRKİYE’NİN EN HIZLI ŞARJ İSTASYON AĞI

Yeni video yayında 🥳
    Nerede Şarj Ederim? EŞARJ NEDİR? TÜRKİYE’NİN EN YAYGIN ŞARJ İSTASYON AĞI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChineseTranslator -- 22 Şubat 2019; 14:9:1 >

• Xtrail den sonra bu kibrit kutusunun içinde rahat ediyorsan ortada bir otomobil kültürü söz konusu bile değildir.

Ekonomik olarak bakarsak tamam kabul ediyorum bunu alabilen birisi için karlı ama zaten c segment hb-sedan 40-80 bin aralığındaki fiyatlardaki araçlara biniyor insanların çoğu bu farkı amorti etmek yıllar sürer ve hayat o kadar uzun değil.

Çevre falan denmiş de motoruna elektrik veren pillerin çevreyle arası pek iyi değil söyleyeyim ayrıca sen fişe takıp dolduruyorsun ama prizin bağlandığı şebeke güneş enerjisi ile dolmuyor haberin olsun.

Mtv den başka elle tutulur bir avantajı yok bence.
  • hayırlı olsun da click bait olmuş biraz.
    kapak Tesla içerik Renault
  • Hayırlı olsun, videoyu izledim ve beğendim,umarım dediğiniz gibi videolara devam edersiniz.
    Aracın fiyatından bahsederseniz sevinirim.
    Müstakil evim olsa evin 2. aracı olarak düşüneceğim bir araç..
  • Hayırlı olsun. Elektrikli araç çok istiyorum ancak hem fiyatları biraz bütçemin üstünde hem de şarj durumu benim gibi otoparksız apartmanda oturan birisi için çok düşündürücü. En iyisi müstakil evin olacak, düzenli garajın olacak ve oraya 3 faz elektrik çektireceksin, o zaman elektrikli araç almamak için hiçbir neden yok, son derece de mantıklı olur.
  • Merak edip reno fiyat listesine girdim 2018 modelinin fiyatı 200 bin tl cik!
    Üst donanım dizel otomatik clionun tam iki katı.. ben müstakil evim olsa da almazdım o zaman...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

Merak edip reno fiyat listesine girdim 2018 modelinin fiyatı 200 bin tl cik!
    Üst donanım dizel otomatik clionun tam iki katı.. ben müstakil evim olsa da almazdım o zaman...
    Aynen ben de vermezdim o meblağları çok pahaluuu
  • Güzel video olmuş desem yalan olur, fena değil diyebilirim kendini dinlettiriyorsun. Video içinde dedin ya youtuber değilim diye bu videoyu çektiysen ve youtube yüklediysen youtuber olmuşsundur. Çünkü paylaşıyorsun ve insanlar izliyor. O yüzden kameramın çekimi kötü olabilir, ben youtuber değilim demesen daha iyi olabilir. Seri yapacam diyorsun, bu şekilde bahane sunmamalısın seyircine. Yoldayım ses kötü gelebilir dersin o ayrı tabi... Aylık 1500 TL yakıt mı? İyi gelecek aya kadar daha iyi kamera almış olman lazım bu şartlarda

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cebrail.bsrn -- 16 Şubat 2019; 16:26:6 >

• cebrail.bsrn kullanıcısına yanıt
    Önerileri dikkate alacağım. Teşekkürler.
  • hani şöyle 70-80 bin olsa alınır ama 200 bine de alınmaz. bu ne ya..
  • 200 verilir arabaya da clio değilde bari megane olsaydı araç daha az can yanardı
  • kac kere gelicen dunyaya haci, ver farkini adam gibi arabaya bin. bu ne ya venim cocugun akulu arabasini buyutmusler 2 de hava yastigi takmislar
  • Fiyat eleştirilerine cevap vereyim topluca. Ben 129.000₺’ye almıştım . Şuanki fiyat döviz kaynaklı.
  • Hocam hiç tam elektrikli araç kullanmadım. Mesela vites yok diyolar. Acaba yokuşlarda dağda bayırda çıkışı nasıl? Mesela otomatik viteslerde vitesi yüke göre ayarlıyo ve vites düşüşü gerçekleştiriyolar. Manuel de zaten el yardımıyla devire göre vites atıyoruz. Ama elektrikliler de vites yok basınca gidiyo falan diyolar aklıma takılıyo. Yokuş çıkarken yük altında nasıl çıkıyo? Herhangi bir şey devreye giriyor mu? Yokuş destek falan?
  • Kaygerya kullanıcısına yanıt
    Boyut karşılaştırması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChineseTranslator -- 16 Şubat 2019; 18:23:43 >
  • barakus B kullanıcısına yanıt
    Kabaca motora daha çok elektrik iletiliyor ve tekerleğin daha yüksek tork ile dönmesi sağlanıyor. Herhangi bir araç yokuş çıkarken bayılabilirken. Elektrik gücü sayesinde yokuş yukarı hızlanarak ve pati ata ata çıkmak mümkün.
  • ChineseTranslator kullanıcısına yanıt
    Devir düşmesi falan oluyor mu? Mesela düz yoldan gidiyoruz yokuşu çıkacağız, yokuş başında araçta vites geçişi gibi bi his yaşanıyo mu? Yoksa hiç tepkime olmadan düz yoldaki devir ile yokuşu çıkıyor mu?
  • barakus B kullanıcısına yanıt
    Devir yok araçta. Herhangi bir his olmuyor. Öyle sarsma sektirme olmaz çünkü sürtünen parça yok. Şanzıman yok. Tek ileri vites.
  • Çok güzel bir içerik olmuş. Forumda birkaç düzeysiz birazdan gelir moralinizi bozabilir dikkate almayın.
  • Xtrail den sonra bu kibrit kutusunun içinde rahat ediyorsan ortada bir otomobil kültürü söz konusu bile değildir.

Ekonomik olarak bakarsak tamam kabul ediyorum bunu alabilen birisi için karlı ama zaten c segment hb-sedan 40-80 bin aralığındaki fiyatlardaki araçlara biniyor insanların çoğu bu farkı amorti etmek yıllar sürer ve hayat o kadar uzun değil.

Çevre falan denmiş de motoruna elektrik veren pillerin çevreyle arası pek iyi değil söyleyeyim ayrıca sen fişe takıp dolduruyorsun ama prizin bağlandığı şebeke güneş enerjisi ile dolmuyor haberin olsun.

Mtv den başka elle tutulur bir avantajı yok bence.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.