Şimdi Ara

Neden Bu kadar çok düşük km de satılık cruze var? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
3
Favori
39.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cruze un tek eksiği kendine uyacak bir motor ve dizel saçeneği
  • Cevabını çok merak ediyorsanız arayın ilan verenleri ve neden satıyorsunuz bir sıkıntımı var diye sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sympatique

Cevabını çok merak ediyorsanız arayın ilan verenleri ve neden satıyorsunuz bir sıkıntımı var diye sorun

Adam da "Hee kardeş çok yakıyor ocağımı söndürdü ondan satıyorum." Diyecekti. Gerçek cevabı verirlermi sanıyorsunuz..

Cruze bana göre çok hoş bir araç iç tasarımıyla, dış tasarımıyla mükemmel bir araç. Performans kaybı birazda diğer arkadaşların dediği gibi kullanıcı beklentisiyle psikolojik olarak ortaya çıkıyor. Aracın dışına bakınca tozu dumana katar gibi bir tipi var insan arabaya o psikolojiyle biniyor ve hayal kırıklığına uğruyor.

Kesinlikle Fiat'ın MJET motorları gibi düşük hacimle yüksek performans veren motorlar geliştirmeleri lazım.

• aşırı şikayet oluyor cruze dan bu da bir sebep olabilir
  • Aman burayı okuyan herkes burada yorum yapan uzman bilirkişilerin uyarılarını dikkate alsınlar.....Hadi diyelim bu arkadaşlar yanıldılar,,,
    Bu seferde Ergenekon operasyonu kapsamında bu Cruze denen arabaları kullananların , satın alanların , her türlü reklamını yapanların , az yakıyor diyenlerin , performanslıdır diyenlerin T.C yasalarına göre 20 yıldan 100 yıla kadar ağır müebbet hapis istemiyle yargılanacağını biliniz....

Başına bela almak istemeyen gidip HONDA SİVİK, Toyoto korollA FALAN ALSIN benden söylemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FORD TRANSİT -- 28 Mart 2010; 14:38:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: j. oliva
    Başına bela almak istemeyen gidip HONDA SİVİK, Toyoto korollA FALAN ALSIN benden söylemesi
    son kasa yerli üretim honda civic lerin çamurluk içlerinin 1 yıl içinde paslandığını ve bunun garanti kapsamında olmadığını bilmek lazım tabi
  • burada işler bayagı karışmıs ama bence burada yorum yapan arkadasların birçogu aracı kulaktan dolma bilgilerle yorumluyor..bir depo ş.içi 700km götürüyor manuel arac...şimdi burada dizelle nedensee çok fazla kıyaslanıyor arac anlamasız hakkaten...ben aldıgıma pişman degilim..yakıt pahalı evet napalım binmeyelim araca..türkiyeye dizeli gelse heleki 1.3 multijet tarzı bir arac siz görün bakalım piyasada cruze den gecilmez..
    bu arada performans istiyorsak eğer bunuda çaresini biliyoruz..
  • cruze görünüm olarak baya iyi ha az km de erken satanlar varmış,ihtiyaçtan olabilir performans düşüklüğünden olabilir, fakat piyasada baya çoğaldı cruze,cruze yi tercih edenlerin hepside gidip bilinçsizce almadılar heralde %90 ı test etmiştir,beğenmiştir öyle almıştır,bana kalsa today tomorrow toyota derim,beğenen cruze der,ford çuyuz der:))), reno cuyuz der...
  • atmosferik 1.6 motorlu araba 1.6 arabadır. ne yapsan 1.6 arabadır işte. turbo ya da supercharger uygulamadıkça da belli performansta kalacaktır. vw, citroen, honda, renault, toyota, ford, peugeot vs. vs. hiç farketmez. yalnııııız bu fiyata alınabilecek en iyi ve GÜVENLİ 1.6 araba da cruze dir. 1.6 arabaya daha fazla para vermek zevke göre değişir. farklı marka 1.6 atmosferik motorlu arabaya binen ve cruze çekmiyor diye kötüleyen muhtemelen arabasını daha yüksek fiyata almış ve kafayı taşlara vuruyor olduğu için bilinç kabı nedeniyle zırvalamaktadır ciddiye almayınız. cruzunuza binmenin tadını çıkarıp kibirli kahkahalarla gülüp geçiniz bu zavallılara

• arkadaslar bende cruze sahibiyim 2010 model bende satarım ama tekrar sıfır cruze almak kaydıylaaa :)) cruze anlatılmaz yorum yapılmaz yalnızca yaşanır öyle değilmi j.oliva :))eğer düşük rakamlara satılk 2. eller varsa bence kritik yapacağınıza kaçırmayın alınnn yakıt işine gelince çok konusuldu tartısıldı 1.6 bir araca 1300 kg agırlıkla performans almaya çalısırsan çok yakar ama arac yola oturup düzgün gaz yedirirsen yakıtı ozaman izle ben çoook ama çokkk memnunum çokda soran oldu satarmısın diye satarımm ulenn 39000 tl sahibinden 4500km otomatik plus lpg metalik gri zenon oldumu ??? :)))
  • Arkadaslar merhaba,

Sonunda uye oldum. 2010 Chevrolet Cruze LS AT sahibiyim. Surekli otomatik viteste kullaniyorum. Aracim 3100 km'de. 2100 km'si Istanbul sehir ici trafiginde kullanildi. Ortalama yakit tuketimi 9.7 lt.dir. Bu boyutlarda bir araci olup surekli otomatik viteste kullanmasina ragmen Istanbul sehir ici trafiginde daha az yaktigini iddia eden varsa. Soylesin ondan alacagim. :)

Cruze uzun sure kullanilmadan yorum yapilacak bir arac degil arkadaslar. Uzun sure kullanacaksiniz, o tadi alacaksiniz. Sonrasinda on yargilarinizin nasil degistigini goreceksiniz.

Performans konusunda hicbir sıkıntım yok. Araci tutuk bulanlar uzun yolda bir 600-700 km yapsinlar yuksek hizda. Sonra geri gelsinler :)

Simdi tekrar C segmenti bir arac alacak olsam gider Cruze alirim.

Sevgiler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersinli_m

Arkadaslar merhaba,

Sonunda uye oldum. 2010 Chevrolet Cruze LS AT sahibiyim. Surekli otomatik viteste kullaniyorum. Aracim 3100 km'de. 2100 km'si Istanbul sehir ici trafiginde kullanildi. Ortalama yakit tuketimi 9.7 lt.dir. Bu boyutlarda bir araci olup surekli otomatik viteste kullanmasina ragmen Istanbul sehir ici trafiginde daha az yaktigini iddia eden varsa. Soylesin ondan alacagim. :)
    Sevgiler,

Tüketim değeriniz gerçekten çok iyi...

Bu ufak iddaya bende katılayım o zaman... 2006 Model Renault Megane 2 Dynamıc 1.6 BVA aracımız var. Şehir içinde yakıt tüketimi 8,5 ile 8,8 arasında değişiyor... Ama ağırlık olarak 1300 Kg ve Cruze dan daha hafif... bu nedenle tüketiminin daha az olması çok normal.. ayrıca Cruze da olan çekicilik ve tasarım güzelliği megane da yok...

Fazla basmadığın sürece yani Vtec açmadığı takdirde yeni cıvıcler de 8-9 Lt civarında yakıyor.. Tabi civic alıp vtec devirlerinde dolaşmayan olmaz da

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

2006 Model Renault Megane 2 Dynamıc 1.6 BVA aracımız var. Şehir içinde yakıt tüketimi 8,5 ile 8,8 arasında değişiyor... Ama ağırlık olarak 1300 Kg ve Cruze dan daha hafif... bu nedenle tüketiminin daha az olması çok normal.. ayrıca Cruze da olan çekicilik ve tasarım güzelliği megane da yok...[

Bilmedigim icin soruyorum Sn. Bixi Man araciniz otomatik vites mi? Yani 8,5-8,8 lt sehir ici ve otomatik vites degerleri ise bence gayet iyi... Gerci ben hala kullanim kaynakli hatalarim olabilecegini dusunuyorum. Bazen gereksiz yere hiz yaptigim icin :)

Bir de aracimin 15000 km.'lerden sonra yakit tuketiminin ne olacagini merak ediyorum.

Saygilar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersinli_m

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

2006 Model Renault Megane 2 Dynamıc 1.6 BVA aracımız var. Şehir içinde yakıt tüketimi 8,5 ile 8,8 arasında değişiyor... Ama ağırlık olarak 1300 Kg ve Cruze dan daha hafif... bu nedenle tüketiminin daha az olması çok normal.. ayrıca Cruze da olan çekicilik ve tasarım güzelliği megane da yok...[

Bilmedigim icin soruyorum Sn. Bixi Man araciniz otomatik vites mi? Yani 8,5-8,8 lt sehir ici ve otomatik vites degerleri ise bence gayet iyi... Gerci ben hala kullanim kaynakli hatalarim olabilecegini dusunuyorum. Bazen gereksiz yere hiz yaptigim icin :)

Bir de aracimin 15000 km.'lerden sonra yakit tuketiminin ne olacagini merak ediyorum.

Saygilar,

Evet araç otomatik , daha doğrusu Tiptronic vites. Megane 2 ler için Tiptronic vites kodlaması BVA olarak geçtiği için öyle yazmıştım..

Otomatik araçlarda az yakmasını istiyorsan , gaz pedalına çok hassas basacaksın , çünkü araç düz vitesli araçlar gibi anında gaz tepkisi vermez. Anında tepki vermesi içn Kick down yapman yani vites küçültmek için dip gaz yapman gerekiyor ki bu da tüketimi arttıran bir nedendir.

İlk zamanlar gaz pedalına alışamıyor insan... az basıyosun gitmiyo gibi geliyor önündeki araçla mesafe uzuyor... sonra yetişeyim diye biraz daha basıyorsun bi anda aracın dibinde bitiveriyorsun bu seferde fren yapmak zorunda kalıyorsun..

Ama zamanla alışıyo insan ... Öyle zamanlar oluyor ki gaza çok ufak dokundurmalarla gidiyorsun alıştıktan sonra...

Tüketim değerlerin gerçekten iyi Cruze için.. Forumda otomatik araç ile 12-13 Lt hala daha fazla yakanlar da var...

• Cok tesekkur edeirm Sn. BIXI MAN. Onerilerinizi deniyor olacagim. Insllah daha da duzelir yakit tuketimi. Duzelmez ise zaten gidip yanina bir tane de Yaris 1.4 dizel alacagim. Ama Cruze'umu yine tutarim. O benim ilk goz agrim ve inanilmaz seviyorum tipini :)
  • bıde on amlemı olmasa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FORD TRANSİT

Bu başlığı açan dostumuz öncelikle hangi belgeleri araştırıp böyle bir başlık açmıştır.... Amaç bu arabayı alanlar ayvayı yemişlerdir olgusunu yaratmakmıdır????? ... Aldıkları günden itibaren kafalarını dağlara taşlara mı vurmuşlardır ki???? son çareleri bu arabayı satmak olsun??? satamazlarsada 2 bidon benzin döküp ibreti alem olsun diye yakmalılarmıdır??????

Aşağıda 22-03-2010 tarihi itibariyle kimsenin toz kondurmadığı (Heleki Toyota Corolla, Honda Civic) bazı modellerin 2009 ve 2010 modelleri toplamı
    olarak sahibinden com daki ilan sayıları verilmiştir.

Honda CİVİC (2009+2010 MODEL) = 360 ADET ilan

Toyota COROLLA (2009+2010 MODEL) = 186 ADET ilan

WV GOLF (2009+2010 MODEL) = 117 ADET ilan

Citroen C4 (2009+2010 MODEL) = 98 ADET ilan

Opel İNSİGNİA (2009+2010 MODEL) = 134 ADET ilan

Opel ASTRA (2009+2010 MODEL) = 151 ADET ilan

CHEVROLET CRUZE (2009+2010 MODEL) = 81 ADET ilan

Şimdi ben içimden derim ki bu 360 tane Honda civic sahibi sebebi ne olaki 1 veya 1,5 yıllık araçlarını niye satarlar ???Motorları mı sorunludur, ilk bir yılda triger mi dağıtıyordur, yağ mı yakıyordur,, çok mu fazla yakıt harcıyordur, baskı balatamı sıyırıyordur, şanzuman mı dağıtıyordur?????

NOT: sahibinden comda yukarıdaki rakamları doğrulmak isteyen arkadaşlar olursa (Hepsi-Satılık-Kiralık kutucuğnda sadece satılık ibaresini tklasınlar
    aksi takdirde kiralık araçlarda işin içine giriyor rakamlar değişiyor......

yukarıdaki tablo malesef birşey ifade etmiyor eğer birşey ifade etsin istiyorsanız kaç tane sıfır araç satılmış onuda eklemeniz gerek.

• Şu an piyasada satılan her araç düşük km. değerlerinde ikinci ele düşüyor.
    Bunun sebepleri;

- Aracın beklentileri sağlayamaması
    - Maddi zorlukllar

olarak iki sebebe indirgeyebiliriz bence.

İlk seçenek aldığı aracı incelemeden, sadece almak için alan kullanıcılardan kaynaklanıyor, ve de örnek vermek gerekirse bir arkadaşım passat alıp (1.6 giriş versiyonu) daha sonra bu arabadan vazgeçip Audi A5 3.2 FSI (265 bg.)
    aldı ilk aldığı aracı da (passat ı) satılığa çıkardı. İlk aracını incelemeden "passatlar çok güzel kaçıyoyor" mantığı ile almıştı tüm uyarılarımıza rağmen.

İkinci seçenek ise çok acı bir durum, insanlar severek, beğenerek aldığı ve de severek kullandığı araçları maddi zorluklar nedeniyle satmak zorunda kalabiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: retnap

arkadaşlar bence alan pişman oluyorda ondan...
    çok beklentieri var alıken am araba hantal kalıyor...
    biran öncede elden çıkarmaya çalışıyorlar...
    benim cruze um varmı...
    var...
    bende focusmu alsam yoksa ekonomik tata mı alsam diye karar veremedim...

ama BIXI MAN herşeyi biliyor...
    cruze olmamasına rağmen...
    BIXI MAN yanlış gelmişsin...
    megan forum değil burası...

Ne oldu zoruna giden şey neee... !!!
    Burada bir çok arkadaşla fikir alışverişinde bulunuyoruz...
    Kimse bi şeyi körü körüne iddaa etmiyor... Ayrıca bir şey hakkında fikir sahibi olabilmek için illa ona sahip olmak gerekmez. Gerekli araştırmayı yaparsan fikir sahibi olabilirsin o konu hakkında..

Evet benim cruze um yok , ama o autoshow a ilk geldiği günde kırmızı aracı gördüğümden beri aklımdaydı. Defalarca Gerçek e gidip test sürüşü yaptım ... bi yakınıma da araç alacağı zaman seçeneklerinin içine eklettim , benim düşüncelerimi ve forumda cruze sahibi olan arkadaşların iyi ve olumsuz görüşlerini belirterek kendisine önerdim.. O da diğer seçeneklerinin içerisinde Cruze tercih etti (Beyaz LS Plus sahibi şu an kendisi)

Megane aracımız var ancak ben hiç bi zaman bu forumda körü körüne megane ı savunmadım. İyi yönlerini de söyledim , ancak fikir paylaşımı sırasında olumsuz özelliklerini de kendime göre anlattım..

Ancak bazı arkadaşlar nedense araçlarını allahın bir lütfu , dünyanın en son harikası olarak görüp öyle bi anlatıyorlar ki oyy oyy oyy....

Bi arkadaş yakıt tüketimi hakkında bilgi verdi bende çok uygun olduğunu açıkladım , aynı segmentteki kullanıdığım aracın yakıt tüketimi ni örnek göstererek fikir paylaşımında bulundum. Bunda zoruna gidecek ne var onu anlamadım...???

• Arkadaşlar, cruze kullanıcılarının kurduğu yerli bir site var. oraya bakarsanız çeşitli arızalar mevcut...Her yeni üretilen araçta olduğu gibi. Meşhur Onno Ustanın bir sözü var "Ben de ilk çıktığı yıl yeni çıkan aracı almayanlardanım." Ben de Cruzeyi özellikle güvenlik artısı sebebiyle tercih edecektim benim sümbüle göre Tank gibi geliyor gözüme... Ama o sitede yazılanlar moralimi bozdu. Siz ne dersiniz? Alınır mı? Samimice soruyorum. LPG de takarım alınca...Sonuçta Passatı bile 42.000 TL'ye bırakıyolar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.