Şimdi Ara

Neden bu kadar akıllı bir milletiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ilandaki aracı izmirdeki bir bayi 45 bin yazıp satamadı en son 40 bin e bıraktılar. alan kişi 53 bin yazdı hala ilan görünüyor. şu an alan zeki kişiler 58 bin yazmış. yeni trend bumudur alıp 5 bin üstünü mü yazcak herkes? genel olarak her markada aynı durum mevcut.

sorum bu neden bu kadar sivri zekalıyız acaba millet olarak

• SchwarzMoto kullanıcısına yanıt
    Çünkü calismayi sevmiyoruz kolay para kazanmaya seviyoruz.bunu atatürk de biliyordu.sirf gazla yürüdüğümüz ve calismayi sevmedigimiz için Türk milleti caliskandir Türk milleti zekidir demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih19812014 -- 13 Aralık 2014; 23:01:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih19812014

Çünkü calismayi sevmiyoruz kolay para kazanmaya seviyoruz.bunu atatürk de biliyordu.sirf gazla yürüdüğümüz ve calismayi sevmedigimiz için Türk milleti caliskandir Türk milleti zekidir demiş.
    Yüz yıllarca öteden takip eden bir kültür sorunu çalışmamak... Mantık ise, işleyen demir misali, okul eğitimi ve küçük yaştan ailenin çocuğu üzerinde bilinci oturtması neticesinde ortaya çıkan bir şeydir. Elbette zeka farkı var insanlar arasında ama bu fark mevcut toplumda uçurum yaratacak kadar büyük bir sorun oluşturmaz şayet, aile eğitimi ve kültürel açıdan toplum bu şekilde yoğrulmasaydı.

İnsanlar aslında göründüğünden daha akıllı da, o kadar bağnaz inanç ve kültürle yetiştiriliyor ki bazı kesimler, beyin köreliyor, çalışmayı unutuyor. Mantık sıfırlanıyor neticesinde, kendi inancı üzerinde sömürülüyor vs... uzarda gider...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 13 Aralık 2014; 23:49:40 >

• quote:

Sen baya gaz çektin heralde ne alaka Allah ın 3-5 şeref yoksunu insanı Atatürk'ün söylediği söze bağladın keşke atalarımız kadar çalışkan olsak
  • Uyanık geçiniyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Yüz yıllarca öteden takip eden bir kültür sorunu çalışmamak... Mantık ise, işleyen demir misali, okul eğitimi ve küçük yaştan ailenin çocuğu üzerinde bilinci oturtması neticesinde ortaya çıkan bir şeydir. Elbette zeka farkı var insanlar arasında ama bu fark mevcut toplumda uçurum yaratacak kadar büyük bir sorun oluşturmaz şayet, aile eğitimi ve kültürel açıdan toplum bu şekilde yoğrulmasaydı.

İnsanlar aslında göründüğünden daha akıllı da, o kadar bağnaz inanç ve kültürle yetiştiriliyor ki bazı kesimler, beyin köreliyor, çalışmayı unutuyor. Mantık sıfırlanıyor neticesinde, kendi inancı üzerinde sömürülüyor vs... uzarda gider...

Alıntıları Göster
    Kimse o parayı o arabaya vermez ölü yatırım.

Ellerinde durdukça vergisi can acıtacaktır.

• aslinda piyasa bu saçmaliktan yukseldi
    ahmet aldi 30 a 35 dedi onu goren mehmet de 35 dedi
    tabi veli boş kalır mi benimki km düşük o zmn 38 dedi, en son kamil çıktı benim ki garaj arabasi dedi 40 yazdı

Ve sonuç 30liralik araba oldumu sana 40
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_500

aslinda piyasa bu saçmaliktan yukseldi
    ahmet aldi 30 a 35 dedi onu goren mehmet de 35 dedi
    tabi veli boş kalır mi benimki km düşük o zmn 38 dedi, en son kamil çıktı benim ki garaj arabasi dedi 40 yazdı

Ve sonuç 30liralik araba oldumu sana 40
    Uhh hemde 3k araç.
  • Nasıl bir milletsiniz bilmiyorum da kendisini bu kadar aşşağılayan başka bir millet olmadığını biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail4444

Nasıl bir milletsiniz bilmiyorum da kendisini bu kadar aşşağılayan başka bir millet olmadığını biliyorum.
    Geçen bir ilanı takp ettim. Süresi bitince daha yüksek fiyattan koydu arabasını
  • quote:

Orijinalden alıntı: memocan2468

Geçen bir ilanı takp ettim. Süresi bitince daha yüksek fiyattan koydu arabasını

Alıntıları Göster
    0 ından fazla yazan var
  • ticaaret
  • quote:

gerçekler acıdır. bu tespit çok doğru malesef
  • Baska hicbiryerde şarap gibi oldugu yerde değerlenmiyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Man in the Suit

quote:

gerçekler acıdır. bu tespit çok doğru malesef

Alıntıları Göster
    30 bin liraya satarsa öpsün başına koysun.

• quote:

Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

189732662

ilandaki aracı izmirdeki bir bayi 45 bin yazıp satamadı en son 40 bin e bıraktılar. alan kişi 53 bin yazdı hala ilan görünüyor. şu an alan zeki kişiler 58 bin yazmış. yeni trend bumudur alıp 5 bin üstünü mü yazcak herkes? genel olarak her markada aynı durum mevcut.

nice araçları takip ediyorum geçtim sahiplerini..

el değiştiriyorlar çünkü bu uzun periyotta

aracını servise sokmak istemeyen mi dersin sonra bir telefon pardon şimdi sokabiliriz..haaa ben başka araç almıştım..

pazarlık eder son fiyatı söylerim bir kuruş aşağı olmaz diyen mi dersin

sonraki yakın zaman beni arar o fiyata olur anlaşalım cevap bu dünyada bir sende kalsa yinede hayır..

önce fiyat koyup yavaş yavaş aşağı çeken mi..

benim takip ettiğim aracı gideri diye tabir edilen çekim gücü bu rakamları hareket ettiren

ölü taklidi yapın kafi

vw toyota gibi markalarda sık yaşanan hadiseler.

yenisinden yüksek fiyat koymalar

almıyorum kardeşim zorlamı..

• quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

189732662

nice araçları takip ediyorum geçtim sahiplerini..

el değiştiriyorlar çünkü bu uzun periyotta

aracını servise sokmak istemeyen mi dersin sonra bir telefon pardon şimdi sokabiliriz..haaa ben başka araç almıştım..

pazarlık eder son fiyatı söylerim bir kuruş aşağı olmaz diyen mi dersin

sonraki yakın zaman beni arar o fiyata olur anlaşalım cevap bu dünyada bir sende kalsa yinede hayır..

önce fiyat koyup yavaş yavaş aşağı çeken mi..

benim takip ettiğim aracı gideri diye tabir edilen çekim gücü bu rakamları hareket ettiren

ölü taklidi yapın kafi

vw toyota gibi markalarda sık yaşanan hadiseler.

yenisinden yüksek fiyat koymalar

almıyorum kardeşim zorlamı..
    Otomobil yapay yollarla o kadar çok kısıtlanıyor ki, talep karşılanamadığı için kısmen karaborsa sayılır.

Tembellik konusu pek doğru değil, Türkiye OECD ülkeleri arasında kadın erkek en çok çalışanı gibi görünüyor. Haftada en az 50 saat çalışanların oranı %43.3. OECD ortalaması yılda 1765 saat toplamda. Türkiye: 1855 saat/yıl.

Atatürk de "gazcı" falan değildi, son derece gerçekçi, pembe de olsa yalan söylemeyen birisiydi. 15 yıl içinde uçak üretecek seviyeye gelen, yarısı savaşta sakat kalmış bir toplum mu tembeldir? Sadece "gaz"la futbol maçı bile kazanılmıyor. Komik olmayın.

Neden bu kadar akıllı bir milletiz?

http://www.oecdbetterlifeindex.org/topics/work-life-balance/

• Yedisinden yetmişine, alltan üste beyni muştluğa çalışıyor, sorduğunda elhamdilullah müslüman milletiz diyoruz. Forumu baştan aşağı okuyan anlar, adam bozulacak araç ya da mal alıyor olsun abey nasılsa piyasası var kakalarız birine diyor genelimiz böyle, bizden bir cacık olmaz, uyanık olmak kazık yememek için şart, bizim millet öpmek için uyanıklık peşinde fark burda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 14 Aralık 2014; 3:18:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Yedisinden yetmişine, alltan üste beyni muştluğa çalışıyor, sorduğunda elhamdilullah müslüman milletiz diyoruz. Forumu baştan aşağı okuyan anlar, adam bozulacak araç ya da mal alıyor olsun abey nasılsa piyasası var kakalarız birine diyor genelimiz böyle, bizden bir cacık olmaz, uyanık olmak kazık yememek için şart, bizim millet öpmek için uyanıklık peşinde fark burda.
    O değilde ben de bu ilana uzun süredir bakıyorum.

Volvo bayi satmaya çalışıyordu.Baya ellerinde kaldı sırf benim bildiğim 2-3 aydan fazla hatta 4-5 ay olabilir.

Sonra el değiştirdi adam satmaya çalışıyordu.

Ama bu araç bildiğim kadarıyla sanırım boyalıydı bir de km biraz daha fazlaydı.

Boya olayında emin gibiyim ama km'yi tam hatırlamıyorum.

Tabi yanlış hatırlıyor da olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

O değilde ben de bu ilana uzun süredir bakıyorum.

Volvo bayi satmaya çalışıyordu.Baya ellerinde kaldı sırf benim bildiğim 2-3 aydan fazla hatta 4-5 ay olabilir.

Sonra el değiştirdi adam satmaya çalışıyordu.

Ama bu araç bildiğim kadarıyla sanırım boyalıydı bir de km biraz daha fazlaydı.

Boya olayında emin gibiyim ama km'yi tam hatırlamıyorum.

Tabi yanlış hatırlıyor da olabilirim.

Alıntıları Göster
    Benim en yakın arkadaşım tanıdık ustasıyla falan baktı da aldı benden önden kazası var 12 bine alırım demişti. Araba tertemizdi biliyordu nasıl baktığımı. Sonra bi baktım arabayı değiştirmiş 13 bine sattım senin arabayı diyor tertemizdi vallaha tanıdık galerici sattı dedi. Ölür müsün öldürür müsün , ulan benle ne diye pazarlığa girdin o zaman Arkadaşına bile güvenmeyeceksin vallaha

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.