Şimdi Ara

Neden Boğaziçi MIS/ ODTÜ işletmeye göre avantajları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
7
Favori
5.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yurt sorun gerçekten. Fransızca ise bana eksi değil de artı gibi geliyor. Her neyse ben de ybs düşünüyorum. Sürpriz yaşamazsam bölümde karşılaşırız o halde.
  • Ah Müjgan Ah kullanıcısına yanıt
    Ben de aradayım hocam Ybs seçmeyebilirim de.. Seçersek konuşuruz zaten :) Hayırlısı.
  • Just_brtsh kullanıcısına yanıt
    Çoğu arkadaşımıza çıktı. Çıkmama ihtimali de var ama o kadar aşırı değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ea_guru

Bu mesaj silindi.
    1)Introduction to Algorithms and Programming

2)Object Oriented Programming

3)Introduction to Database

4)Web Based Application Programming

5)Computer Hardware and System Software

6)Business Data Communications

7)Systems Analysis and Design

8)object Oriented Modeling

9)Data Mining

10)Database Systems

ve harici seçmeli dersler :))
    Bilmediğimiz konularda atıp tutmayalım

kaynak :
    http://www.boun.edu.tr/tr-TR/Content/Akademik/Lisans_Katalogu/Uygulamali_Bilimler_Yuksek_Okulu/Yonetim_Bilisim_Sistemleri_Bolumu

• LaktozSuzSüt kullanıcısına yanıt
    Cenk hukuk okusan böyle yargı dağıtamazdın heralde

• Nabizade Nazım kullanıcısına yanıt
    :))) valla mis de yazılım yok diyen adamı da ilk defa görüyorum ya forum beni yine şaşırtıyor

Bu arada arkadaşlar amacımız şu bölüm tu kaka bu bölüm kral demek değil şimdiye kadar bu kafadan çıkmanız gerekir

bu konu belli ki mis i daha iyi anlama,insanlara aktarma ve genel olarak da işletme ekonomi gibi bölümlerle ikilemde kalınıldığı için onlara tercihlerinde yardımcı olmak için açılmış, hiç birimizin bir bölümü yerip bir bölümü yüceltme gibi bir amacı yok bundan bi kazancımız da yok :) Bu yüzden konuyu at yarışı gibi takip etmeyelim herkes kendi ilgi alanı ve yetenekleri doğrultusunda tercih yapmalı
  • LaktozSuzSüt kullanıcısına yanıt
    düzeltme yapıyorum 10 taneymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ea_guru

düzeltme yapıyorum 10 taneymiş
    Peki bakalım :) Amacım halen yapıcı ve yardımcı olmak buyur bu Bahçeşehir üniversitesi Yazılım mühendisliği lisans ders programı, linki aşağıda olacak

Programlamaya Giriş (Java)
    Nesneye Dayalı Programlama (Java)
    Programlama Dilleri
    Hesaplama Sistemleri
    Veri Yapıları ve Algoritmalar I ve II
    Veritabanı Yönetim Sistemleri
    Yazılım Mimarisi
    Nümerik Analiz
    Yazılım Ölçme ve Sınama
    MS C# Laboratuvarı

https://bau.edu.tr/icerik/4447-yazilim-muhendisligi-lisans-programi
    Burada da 10 tane ders var ayrıca bunun bir YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ programı olduğuna dikkat et :)

Bizim bölüm mühendis yetiştirmeyi amaçlamıyor,developer yetiştirmeyi de amaçlamıyor bizim bölümümüz bilişimden anlayan ve işletmecilerle geliştirme ekibinin iletişimini sağlayan yöneticiler yetiştiriyor dostum fakat sen dersen ki "ben işin teknik kısmında olmak istiyorum geliştirici olmak istiyorum " bunun için mühendislik dahi okumana gerek yok artık ama bu bölüm bunu da sağlıyor yetmedi mi ? Yazılım mühendisliği yüksek lisansına başvurabiliyorsun Boğaziçinde imkan çok

Haliyle birinci önceliği yazılım olacak biri zaten yazılım mühendisliği okuyabilir

He sunu da belirtelim bilgisayar mühendisliği programında dahi belki bahçeşehirdeki gibi bu kadar yazılım yoktur,bilgisayar mühendisliği programı hardware üzerine yoğunlaşır ve seni mühendis olarak yetiştirmeyi amaçlar

Amaçları birbirine karıştırmayalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaktozSuzSüt -- 17 Temmuz 2019; 23:9:0 >

Burası şampiyonlar ligi olmuş ya biz de 6k ya gelir mi diye düşünüyoruz :(

• İlla yukardan tercih eden de var hocam ya o kadar yükselmez tercih sıralması hocam ya
    Çok popüler ya algıda seçicilik mi yapıyorum bilmiyorum. Gerçekten millet çok tercih edicek sıralaması düşücek bana gelmeyecek gibi hissediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Just_brtsh

Hocam iş bulurken mezunlar zorluk yaşıyor mu? İyi düzeyde İngilizce ile mezun olursak sıkıntı yaşar mıyız?

Sıralamam 1657 geldi ve Ankara Hukuk vs. yazmak pek gelmiyor içimden. Ybs'yi de forumdan öğrendim. Ders içeriği falan cidden ilgimi çekti.
    Şöyle söyleyeyim, iş bulamayan bir kişiyi tanımıyorum. Hepimiz çok şükür iyi yerlere geldik
  • Bölüm hakkında bilgi vermeye çalışan, ''dersler tam benlik'' diyen adamlar hazırlığı yeni bitirmiş ve daha bölüme geçmeden ODTÜ İşletme ile kıyaslıyorlar... komik.
  • Ben GTÜ müyüm?

• arkadaşlar eşit ağırlık 169k sıralamam var,geçen sene 204k ile kapatan bölüm gelir mi sizce?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _conscript_ kullanıcısına yanıt
    Hocam içim rahatladı valla. Bölüme daha da olumlu bakıyorum, valla bi puan daha kazandı gözümde (eurovision sanki)

Sağ ol yorumlarınız için. Konu sahibine de, yardımcı olan arkadaşlara da. Konuyu takipte olacağım.
  • Güzel konu bulmuşken sorayım ya içimdekileri

1-Boğaziçi'nde aylık harcama eğlence vs. hariç ne kadar olur? Yemekler vs. ne durumda merak ediyorum.

2-Staj konusunda arayınca bulabiliyor musunuz? Okul yardımcı olmuyor diye biliyorum.

3-Kampüs konusunu tam olarak anlamadım. Farklı kampüste mi ne yer alıyormuş?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Daha fazla mesajla konunuzu kirletmeyeyim
    Benim aylık harcama giderim 1000 lirayı buluyordu. Çok partileyen biri olmasam da baya yeri gezdiğimi söyleyebilirim.

Staj için yorum yapamıyorum. Boğaziçi MIS ana konuda stajla ilgili bilgiler var. Konunun altına linkini koymuştum.

Son olarak evet farklı kampüslerdeyiz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.