Şimdi Ara

NEDEN BAGLANTI KOPUYOR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • EVIMDE APARTMANIN INTERNET BAGLANTISINI KULLANIYORUM..CATIDA BIR ADSL MODEM VAR.ORDAN EVLERE ETHERNETTEN KABLOLAR ARACILIGIYLA INTERNETE BAGLANIYORUZ..

EVIMDE 2 bilgiSAYAR VAR.VE BENDE CATIDAN GELEN KABLOYU 4 PORTLU BIR MODEME BAGLADIM O SAYEDE EVIMDEKI 2 BILGISAYARDAN DA INTERNETTEN YARARLANILIYOR..

SORUN SU: XP YUKLU OLAN BILGISAYARDAKI BAGLANTI SIK ARALIKLARLA KOPUYOR.VISTA YUKLU OLANDA HIC BIR PROBLEM YOK.XP DEKI INTERNET GIDINCE AG BAGLANTILARIMDAN BAGLANTIYI KES DIYORUM SONRA TEKRAR BAGLANIYORUM.BAGLANTI 5 DK KADAR GENE OLUYOR AMA SONRA TEKRAR GIDIYOR..SEBEBI NEDIR?NE TAVSIYE EDERSINIZ?KABLOLARIN YERLERINI DEGISTIREREK BAGLADIM AMA HER SEFERDE XP KOPUYOR..VISTADAKI KABLO TAKILI OLMADIGINDA XPDE BAGNALTI SORUNU OLMUYOR.

• quote:

Orjinalden alıntı: yeuysal

EVIMDE APARTMANIN INTERNET BAGLANTISINI KULLANIYORUM..CATIDA BIR ADSL MODEM VAR.ORDAN EVLERE ETHERNETTEN KABLOLAR ARACILIGIYLA INTERNETE BAGLANIYORUZ..

EVIMDE 2 bilgiSAYAR VAR.VE BENDE CATIDAN GELEN KABLOYU 4 PORTLU BIR MODEME BAGLADIM O SAYEDE EVIMDEKI 2 BILGISAYARDAN DA INTERNETTEN YARARLANILIYOR..

SORUN SU: XP YUKLU OLAN BILGISAYARDAKI BAGLANTI SIK ARALIKLARLA KOPUYOR.VISTA YUKLU OLANDA HIC BIR PROBLEM YOK.XP DEKI INTERNET GIDINCE AG BAGLANTILARIMDAN BAGLANTIYI KES DIYORUM SONRA TEKRAR BAGLANIYORUM.BAGLANTI 5 DK KADAR GENE OLUYOR AMA SONRA TEKRAR GIDIYOR..SEBEBI NEDIR?NE TAVSIYE EDERSINIZ?KABLOLARIN YERLERINI DEGISTIREREK BAGLADIM AMA HER SEFERDE XP KOPUYOR..VISTADAKI KABLO TAKILI OLMADIGINDA XPDE BAGNALTI SORUNU OLMUYOR.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum arkadaşım
    Yan komşudan alıyorum
    Yalnız ben ve kendisi kullanıyor
    Bilgisayarımda XP yüklü iken bağlantı çok nadir gidyordu.
    Ağ bağlantılarına girip ONAR dediğimde geri geliyordu.
    Ama format atıp Vista ' yı yükleyince sorun çok daha artmaya başladı.
    Vista da onar seçeneği yok Tanıla var o da bağlantı sorununu çözemiyor mecburen ağ kablosunu çıkarıp 1 müddet sonra takmam gerekiyor

Yardımcı olabilen arkadaşlar var mı??

• ne güzel apartmanın var dostum bizim apartmanda olsa uyuzlarla mümkün değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: semihmurat

ne güzel apartmanın var dostum bizim apartmanda olsa uyuzlarla mümkün değil

Arkadaşım geyik yapma yha
    Kimse babasının hayrına oraya modem koymaz elbet vardır 1 bedeli
    Kendini çok kurnaz zannetme
    Konuyu da saptırma
  • quote:

Orjinalden alıntı: hybride

quote:

EVIMDE APARTMANIN INTERNET BAGLANTISINI KULLANIYORUM..CATIDA BIR ADSL MODEM VAR.ORDAN EVLERE ETHERNETTEN KABLOLAR ARACILIGIYLA INTERNETE BAGLANIYORUZ..

Aynı sorunu ben de yaşıyorum arkadaşım
    Yan komşudan alıyorum
    Yalnız ben ve kendisi kullanıyor
    Bilgisayarımda XP yüklü iken bağlantı çok nadir gidyordu.
    Ağ bağlantılarına girip ONAR dediğimde geri geliyordu.
    Ama format atıp Vista ' yı yükleyince sorun çok daha artmaya başladı.
    Vista da onar seçeneği yok Tanıla var o da bağlantı sorununu çözemiyor mecburen ağ kablosunu çıkarıp 1 müddet sonra takmam gerekiyor

Yardımcı olabilen arkadaşlar var mı??

Kimse yoook muuuuuuuuuuuu

• ADSL Hizmeti apartmanda paylaştırılmıyor diye biliyorum yasal değil ama sorununuz evdeki adsl modeminizdeki routerınıza bağlı bilgisayarların internete bağlanamaması ise şu ayarları yapmakta fayda var.
    -Windows xp işletim sisteminizin updatelerini mutlaka yapınız
    -Modeminizin bağlı olduğu elektirik prizinde elektirik dalgalarından oluşan hata sonucu modeminiz bu sorunu veriyor olabilir.UPS üzerinden modeme elektirik verilmesi en doğru seçim olur.
    -Modem ile bilgisayarınız arasındaki ethernet kablosunu kontrol edin değiştirip tekrar deneyin.50 metreden uzun ethernet kablosu kullanıyorsanız mutlaka 50 metreden sonra bir switch koyunuz.
  • quote:

..

Eğer kendi evinizdeki bağlantıyıda modeminizi switch gibi kullanarak yapıyorsanız sorun çıkabilir. Çünkü yukarıdaki modemde aşağıdaki modemde size ip vermeye çalışacaktır. Zannediyorum ağ ayarlarınız otomatik ip alıcak şekilde ayarlanmıştır. Çözümü ya evinize 20 ytl ye bir switch alıcaksınız. Yada kendi modeminizin dhcp sini kapatıp ip ayarlarını kontrol ediceksiniz. Bunlarıda buraya yazarsanız daha belirli çözüm bulabiliriz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.