Şimdi Ara

Neden Apple MacBook Pro Retina MGX72TU/A 13' almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar mayısdan beri yeni laptop alacağım diyip duruyorum, kısmet bu zamanaymış.

Asus, acer, lenovo gibi markalar arasında gidip gidip geldim sürekli.

en sonunda Apple MacBook Pro Retina MGX72TU/A 13" almaya karar verdim ama kafamda soru işaretleri var.

aynı fiyata i7li harici ekran kartlı windows bir laptop da alabilecekken sizce neden apple tercih etmeliyim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya123450

merhaba arkadaşlar mayısdan beri yeni laptop alacağım diyip duruyorum, kısmet bu zamanaymış.

en sonunda Apple MacBook Pro Retina MGX72TU/A 13" almaya karar verdim ama kafamda soru işaretleri var.

aynı fiyata i7li harici ekran kartlı windows bir laptop da alabilecekken sizce neden apple tercih etmeliyim.

Bende 13` MBP almayı düşünüyorum. Benim MBP tercih etmemde ki en büyük sebep hafif olması, taşınabilir olması ve uzun pil ömrü. Bunun yanında sistemin kararlı çalışması.

Okul dolayısıyla C#, MS Visio, SQL server gibi programları sürekli kullanıyorum, boot camp veya virtual machine ile bu sorunu halledebileceğimi düşünüyorum.

• Bilgisayardan beklentiniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayni soruyu bende kendime soruyorum.
    Asusun rog serisinden bir modelini dusunuyorum. 4.000 lira gibi bir fiyati var. Ote yandan macbook, hem uzun omurlulugu hem de pili ile one cikan bir model. Bilgisayarda oyun oynamam, genelde internet ve office icin kullaniyorum bilgisayarimi. Pagesi wordden daha kullanisli buldugum icin ipadi tvye baglayip, bluetooth klavye yardimiyla ofis islerimi goruyorum, film kiralayip segrediyorum, safaride dolasiyorum.

Ancak ipad tam ekran olmuyor. Bu da beni zorluyor. Halihazirda bu kullanim senaryomda ipad isimi fazlasiyla goruyor. Uzun yolculuklarda muzik dinliyorum, film seyrediyorum. Aracla seyahat edersem de navigasyonundan faydalaniyorum.

Ancak mac ile, bu senaryoyu daha rahat gerceklestirmek istiyorum. Kucuk ekran beni ofis kullaniminda zorlayabilir diye dusunuyorum. 15 inchte butcemi cok asiyor.

Bir de seneye tanitilmasi neredeyse kesin olan 12 inchlik ipad proyu mu beklesem diye dusunuyorum.

• http://www.n11.com/apple-macbook-pro-retina-mgx72tua-13-inch-i5-26-ghz-8gb-128gb-P35251975 bende bu satıcıdan almayı düşünüyorum. Günlük kullanım ve amatör fotograflarımü düzenlemede kullanacagım. apple zorlu da egitim için yuzde 8 indirimli hali bu satıcıda belgeye gerek yok. 333tl indirim +25 tl mobil indirim ile 2940 civarına gelecek iyi bir fiyat mı sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: seboistim

http://www.n11.com/apple-macbook-pro-retina-mgx72tua-13-inch-i5-26-ghz-8gb-128gb-P35251975 bende bu satıcıdan almayı düşünüyorum. Günlük kullanım ve amatör fotograflarımü düzenlemede kullanacagım. apple zorlu da egitim için yuzde 8 indirimli hali bu satıcıda belgeye gerek yok. 333tl indirim +25 tl mobil indirim ile 2940 civarına gelecek iyi bir fiyat mı sizce

128 ssd tavsiye etmem sıkıntı yaratır en az 256 derim şahsım adına

• Bugün kullanmış olduğum toshiba bilgisayarım nedensiz yere çöktü. bitdefender internet securityi silmek için gerekli aracı indirip yükledim ve bitdefenderi sildim. Sonra klasik olarak pcyi yeniden başlattım ama işletim sistemi bulunamıyor uyarısı aldım. birkaç kurtarma yolu denedim ama başarılı olamadım.

velhasıl, o kadar müzikler,videolar çöpe gitti Bütün gün bilgisayarı yeniden kurmakla uğraştım.

Mac yedeklerken, dosyaları falan yedekliyor mu? Çökme falan oluyor mu? Başına gelen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaya123450

merhaba arkadaşlar mayısdan beri yeni laptop alacağım diyip duruyorum, kısmet bu zamanaymış.

Çünkü Mac Windows'la karşılaştırılamaz.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=100661117

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Bugün kullanmış olduğum toshiba bilgisayarım nedensiz yere çöktü. bitdefender internet securityi silmek için gerekli aracı indirip yükledim ve bitdefenderi sildim. Sonra klasik olarak pcyi yeniden başlattım ama işletim sistemi bulunamıyor uyarısı aldım. birkaç kurtarma yolu denedim ama başarılı olamadım.

velhasıl, o kadar müzikler,videolar çöpe gitti Bütün gün bilgisayarı yeniden kurmakla uğraştım.

Mac yedeklerken, dosyaları falan yedekliyor mu? Çökme falan oluyor mu? Başına gelen var mı?

Apple ürünlerindeki yedekleme sistemi Dünya'nın en gelişmiş yedekleme sistemleridir.
    Mac'deki time Machine ile harici diskinizi sadece 1 sefer tanıtıyorsunuz. Sonrasında diski her taktığınızda Mac kendi kendine arka planda size en küçük bir eziyet vermeden yedeklemeye Başlıyor. Tüm bilgisayar herşeyiye tam olarak yedekleniyor aynı iphone'lar gibi.
    Hemen üst mesajda bir link paylaştım orada daha çok bilgi var.

Ayrıca hiç rog gördünüz mü ? O bilgisayarlar 4-5 kilo. Pil Ömrü deseniz pilin 2 saat(!) gidebilmesi için 4 çekirdeğin sadece 1'i açık oluyor pildeyken.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=100661117

Birde diskteki verileri kurtarabilirsiniz. Normal bir dosya kurtarma Uygulaması herşeyinizi geri getirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GörünmezAdam -- 28 Aralık 2014; 19:33:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seboistim

http://www.n11.com/apple-macbook-pro-retina-mgx72tua-13-inch-i5-26-ghz-8gb-128gb-P35251975 bende bu satıcıdan almayı düşünüyorum. Günlük kullanım ve amatör fotograflarımü düzenlemede kullanacagım. apple zorlu da egitim için yuzde 8 indirimli hali bu satıcıda belgeye gerek yok. 333tl indirim +25 tl mobil indirim ile 2940 civarına gelecek iyi bir fiyat mı sizce

https://www.tvt.com.tr/APPLE-MacBook-Pro-Retina-MGX72TUA-13-INCH-i5-26-GHz-8GB-128GB,PR-47090.html
    Burayada bakmanızı öneririm, kendi mac'imide burdan aldım. Yorumları okuyabilirsiniz.

• GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim. Kurtarma yazılımları ile uğraşmadım. Zaten harici diskimdeydi videolarım,filmlerim. Bilgisayarı sadece internet amaçlı kullandığım için de pek sorun olmadı. Sadece pazar günümü yemiş oldu. Yarın bilgisayar lazım olmayacak olsaydı, hiç uğraşmayacaktım.

2015e pek bir şey kalmadı. Apple bu yıl yeni ipad proyu ve yeni macbook airi tanıtacak. Halihazırda ipad kullanıyorum, pages, wordden çok daha gelişmiş bir kelime işlemcisi. İpadi monitöre bağlayıp, ofis işleimi onun üzerinden rahatlıkla görüyorum. Açıkçası gayet yeterli bir performans sunuyor ancak tabi bir pc gibi de olamıyor. Bir şey indiremiyorsunuz, bellek vs. takamıyorsunuz. SAdece internet ve ofis işlerinizi için yararlı olabiliyor. Tabi uzun yolculuklarda kiralanan filmleri seyretmek de bambaşka bir keyif. Araçta navigasyon olarak da kullanıyorum halihazırda. 3 yıldır kullanıyorum, çok memnunum ipadden.

Dışarı çıktığımda uzun pil ömrüyle ,çökme,kopma kasma olmadan, bankacılık işlemleri için ekstra güvenlik yazılımı ihtiyacı duymadan kullanmak istiyorum maci. Tabi ben bir pcyi en az 5 yıl kullanırım, uzun ömürlü olması ile de mac alma niyetim var.

Şu anki kullandığım laptopa ssd taktım kendine geldi. Zaten 5 yılda bir mutlaka çöker bilgisayarlar, hddye müdahale ederseniz, 7-8 yıl gittiğini görürsünüz. Üstelik wifi için n uyumlu nano alıcı da taktım, beni bu haliyle bu pc 2 yıl daha idare eder. Ancak mac için de tüm bu ekstra masraflara girmeden 7 yıl kadar kullanmam mümkün olabilecekse, hiç windowsa bulaşmadan bir kez yüklü mebla verip keyfime bakayım diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.