Şimdi Ara

Neden AMD ekran kartı almamalısınız (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
2
Favori
14.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gibi konularda kendi deneyimini evrensel gerçeklik olarak lanse edenlere kıl oluyorum, sadece nvidia-amd konusunda değil hemen her konuda mevcut bu arkadaşlar. Olayın matematiği çok basit aslında, f/p kovalıyorsan ve bütçen belirli ölçüde kısıtlıysa AMD, bütçen kısıtlı değilse NVİDİA alırsın bu kadar basit. Konuda bazılarının dediği gibi AMD kart alınca otomatik olarak problemlerle falan boğuşulduğu yok, tamamen hikaye bu millet kendi yaşadığı deneyimi herkes yaşıyor veya yaşayacak zannediyor.

PC karmaşık bir olay, bazen hiç olmadık şekilde eğrisi doğrusu denk gelir sorunlarla boğuşursun bu böyle, mesela 144hz seçili olduğu halde idle sıcaklık sorunu yaşamayan insanlar var, ama ben 75 hz kullanamıyorum masaüstünde sıcaklıklar artıyor çünkü, ha oyunlarda 75 hz kullanıyorum masaüstünde 60 hz kullanıyorum bu benim için problem değil 1900 liraya 3000-4000 liralık nvidia kart performansı alıyorum, ek olarak AMD'nin yazılım konusunda NVİDİA'dan geride olduğu ve üst segment de rekabet edemediği de bilinen bir olay ekran kartında AMD'nin olayı f/p. Yani öyle bir abartıyorsunuz ki zannedersin NVİDİA hissedarısınız ve NVİDİA kart satın alanlar da sanki hiç problem olmuyor .

Alın sadece 30 saniyede bulduğum rtx 2080 ti sorunları;
    https://www.pcbuildersclub.com/en/2018/11/faulty-rtx-2080-ti-nvidia-switches-from-micron-to-samsung-for-gddr6-memory/
    https://linustechtips.com/main/topic/1185419-lots-of-faulty-nvidia-rtx-2080-ti/
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/294652/rtx-2080-ti-seems-faulty-to-me/
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/285445/rtx-2080ti-massively-die/

Uzun lafın kısası kendi deneyiminizi tek gerçeklik sanıp büyük büyük yorumlar yapmayın komik oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A44FAC9E9 -- 19 Haziran 2020; 16:6:44 >

• canguler917 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle konu açıp yardım istemelisiniz. Çünkü bu normal değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu iş paraya bakar. Kasım 2019 dan beri rx480 kullanıyorum. ekran kartlarında yaşanan sorunların temelinde güç gereksinimi vardır. bu ekran kartı 12 vollta 53A çekiyor diye 850 Watlık psu almıştım. bu ikili ile 2. PC kullanıyorum..
    1- fx6300 2- ryzen 5 3600..

anakart seçiminde ise Güç devrelerine bakıyorum. öyle alıyorum. henüz siyah ekranla karşılaşmadım. Lütfen güç gereksinimlerine ve anakartın güç devrelerine dikkat. Ayrıca Kasa büyük olsun.. Cougar panzer max gibi...
    bu arada battlefield V oynuyorum.
  • Aldığın performansı nvidia tarafında almak için neredeyse 1000 küsür lira bayılman gerekirken, 20-30 watt yüzünden amd almayın demek. mantıklı şeyler ile gelin beraber eleştirelim.

imza: 6 senelik amd kullanıcısı
  • Amd'nin apulu laptoplarını kulananlar oldu mu ? Korku filmi gibi bir tecrübe yaşatıyor size antidepresana başlıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A44FAC9E9

Bu gibi konularda kendi deneyimini evrensel gerçeklik olarak lanse edenlere kıl oluyorum, sadece nvidia-amd konusunda değil hemen her konuda mevcut bu arkadaşlar. Olayın matematiği çok basit aslında, f/p kovalıyorsan ve bütçen belirli ölçüde kısıtlıysa AMD, bütçen kısıtlı değilse NVİDİA alırsın bu kadar basit. Konuda bazılarının dediği gibi AMD kart alınca otomatik olarak problemlerle falan boğuşulduğu yok, tamamen hikaye bu millet kendi yaşadığı deneyimi herkes yaşıyor veya yaşayacak zannediyor.

PC karmaşık bir olay, bazen hiç olmadık şekilde eğrisi doğrusu denk gelir sorunlarla boğuşursun bu böyle, mesela 144hz seçili olduğu halde idle sıcaklık sorunu yaşamayan insanlar var, ama ben 75 hz kullanamıyorum masaüstünde sıcaklıklar artıyor çünkü, ha oyunlarda 75 hz kullanıyorum masaüstünde 60 hz kullanıyorum bu benim için problem değil 1900 liraya 3000-4000 liralık nvidia kart performansı alıyorum, ek olarak AMD'nin yazılım konusunda NVİDİA'dan geride olduğu ve üst segment de rekabet edemediği de bilinen bir olay ekran kartında AMD'nin olayı f/p. Yani öyle bir abartıyorsunuz ki zannedersin NVİDİA hissedarısınız ve NVİDİA kart satın alanlar da sanki hiç problem olmuyor .

Alın sadece 30 saniyede bulduğum rtx 2080 ti sorunları;
    https://www.pcbuildersclub.com/en/2018/11/faulty-rtx-2080-ti-nvidia-switches-from-micron-to-samsung-for-gddr6-memory/
    https://linustechtips.com/main/topic/1185419-lots-of-faulty-nvidia-rtx-2080-ti/
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/294652/rtx-2080-ti-seems-faulty-to-me/
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/285445/rtx-2080ti-massively-die/

Uzun lafın kısası kendi deneyiminizi tek gerçeklik sanıp büyük büyük yorumlar yapmayın komik oluyor.
    AMD driverlarında bile siyah ekranlar, çökmeler ve hatalar yaşanabilir diyor. Bak bunu AMD söylüyor ama sen kalkıp yişidiğiniz sirinliri ivrinsil girçiklik ilirik linsi idinliri kil iliyirim.

Olm sen kimsin? bana bir söyler misin sen kimsin? kıl oluyormuş. AMD bile yaşanabilecek sorunları, hataları kabul edip driver notlarına koymuş halen daha bık bık ötüyorsunuz. Bir defolun şu konudan ya yeter arkadaş sizin gibi tipler damlamasın diye konu altında not ekledim halen daha boş boş konuşmak için geliyorsunuz.

• RX 580 kullanıyorum. Oyunlarda 50 dereceyi geçmiyor. Hem de bu sıcak yaz günlerinde. Monitör de 144 hz. Kısacası, inanmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fatih617 F kullanıcısına yanıt
    Aslında onlarda da çoğu zaman voltaj ayarlarıyla ve RAM zamanlamalarıyla uğraşmanız gerekebiliyor. Zaten forumda AMD işlemci alındıktan sonra yapılması gerekenlerle ilgili birçok konu var ama ucuzlar işte, biraz uğraşırsanız fiyatlarına göre çok iyi performans veriyorlar. Bu durum ekran kartları için de geçerli, orta seviyede AMD ekran kartları her ne kadar ısınma vs. gibi nedenlerle sorun çıkarsalar da fiyatlarının çok üstünde performans veriyor rakibi NVIDIA'ya göre. Zaten hepsi birer ticari firma, kimse hayrına ucuz ürün satmaz, birtakım sorunları göze almak gerekiyor.
  • Asus hero vii x470 anakart, Ryzen 2700x (3.7ghz stock), dominator platinium 4x4gb ddr4 ram (2133mhz stock), 5700xt pulse (Undervolt , overclock vs yok) M2 ssd de 4K 60 fps de F1 , Warzone Forza Doom en tepe ayarlarda akıyor. Oyunlarda İşlemci 52 derece max, ekran kartı 72 derece max. Siyah mavi pembe vs vs ekran , slutter, cool whine ıvır zıvır vs yok.

• Cool Storm kullanıcısına yanıt
    RX570 kullanıyorum 70-80 aralığında çalışıyor Metro Exodus gibi oyunlarda. Sizinki hangi marka hangi model acaba? Aşırı düşük geldi bana yükte 50 derece RX580 için, undervolt yaptınız mı?
  • Her teknolojik alette sıkıntı yaşayabilirsin. Bunun markası olmaz. Art arda üçüncü AMD kartımı kullanıyorum dediğin sorunlardan birini bile yaşamadım. Nvidia kullanmak tabi ki isterim ama bütçe meselesi bu. 850 TL'ye rx580 aldım forumdan, aynı fiyata ne önerebilirsin Nvidia'dan?
  • amd ekran kartı ve işlemci yıllarca kullandım benim şahsi genel sorunum sürekli ısı sorunu idi. Gerçekten çok çektim o konuda
    intele geçince sorunum çözüldü bu demek değilki amd kötü bir firma hayır amd güzel işler yapan bir firma günümüzde ekonomimizin kötü olduğu zamanlarda amd sayesinde çoğu kişi pc sahibi oldu diyebilirim. eskisi kadar kötü yapıda donanım yapmıyorlar artık. Benim bir imkanım oldu ve ucuz maliyetli son model bir sistem dizebildim.

imzamda olan sisteme toplam 9 bin tl harcadım ekran kartını aciliyetten satılık bir ilan ile aldım. (3bintl) hayal gibi ama şans işte. Elime geçtiğinde fan vb kırıktı kendi imkanlarımızla yaptık birşeyler.

yoksa şu an amd sistem kullanıyor olurdum çünkü bir rtx 2080 ti 12bin tl intel i9 5bin tl verecek genel bir gücümüz yok arkadaşlar.
  • gtx 1080'den rx 5700'e geçtiğine göre asıl sorunlu sensin
  • 10 yıldır aynı klişe konular...
  • IntelKILLER I kullanıcısına yanıt
    Okuduğunu anlamak için çaba sarfetmelisin, mesajımdan ne anlam çıkardın da bunları yazdın merak ediyorum.. Veya yok yok etmiyorum, sen takıl kendi halinde zaten direkt olarak seni muhatap falan da almamıştım kendi kendine üstüne alınıp yükselmişsin, burası bir forum ve forumlar genelin tartışması ve/veya fikrini belirtmesi amacıyla kurulan platformlardır senin paşa gönlüne göre yorum yapmak zorunda değil hiç kimse.

Bir de saçma sapan olm sen kimsin falan yazmış, te Allahım ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A44FAC9E9 -- 19 Haziran 2020; 19:24:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: milesbroke

RX570 kullanıyorum 70-80 aralığında çalışıyor Metro Exodus gibi oyunlarda. Sizinki hangi marka hangi model acaba? Aşırı düşük geldi bana yükte 50 derece RX580 için, undervolt yaptınız mı?
    Muhtemelen kendisi fan ayarı yapmıştır diğer türlü undervolt yaptığında bile imkânsız o sıcaklıklar.
    Bende de rx570 nitro+ var, fabrika çıkışlı fan ayarında tam yükte 72-73 derecede çalışıyor. Fan ayarını 65 dereceyi geçmeyecek şekilde ayarladım, şu anda 64-65 derecede dolaşıyor. Biraz daha sesli çalışıyor tabii ki ama kulaklık falan olunca sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 19 Haziran 2020; 19:20:26 >
  • IntelKILLER I kullanıcısına yanıt
    Yaptığın çok ayıp. Senin gibi tavır yapan bir arkadaş vardı, sonra kendisi konuyu kapattı insan kovalayacağım derken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 19 Haziran 2020; 19:52:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd'nin yazilimina laf söyleyenler nvdianin kart yakan driverini unutur olmuş.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.