Şimdi Ara

Necvox Double Din mi Pioneer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
7.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 hafta içerisinde double din almayı planlıyorum. 2 model arasında kaldım.
    Birisi Necvoc DVA 939hd modeli.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-multimedya-navigasyon-necvox-dva-939-hd-volkswagen-multimedia-navigasyon/detay?

Diğeri de Pioneer AVH-p4000 modeli.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-multimedya-navigasyon-1-5-aylik-pionner-p4000-double-37759423/detay

Fiyatlara bakmayın ben 2. el alıcam. Çok fazla fiyat farkı olmayacak aralarında. Şimdi sormak istediklerim ve ürünlerin + ve - leri.

1. Pioneer'da tv ve navigasyon yok necvox da var.
    2. Necvox'a geri görüş kamerası takılabiliyor sanırım pioneerda yok.

Bu durumda necvox biraz önde ama size danışmadan almak istemedim. Siz ne dersiniz.
    Necvox'un ses kalitesi nasıldır pioneer ile aynı sesi alabilir miyim. Yada tasarım olarak hangisini daha güzel buluyorsunuz. Siz olsanız hangisini alırdınız. Aracım 2006 seat leon. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• Aslında cevabı kendin vermişsin necvox daha eğlenceli bir ürün.bende focusum için düşünüyorum ama sıfırı biraz tuzlu şuan bütçem yok.benim necvox düşünmemin en büyük nedeni aracın direksiyonundan orjinalliğini bozmadan kumanda edilebilmesi benim için aracın içinde orjinal olarak iş görmesi daha önemli..Ama necvox kullananlar gayet memnun sadece tv özelliği olan modellerde tv pek iyi çekmiyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

Aslında cevabı kendin vermişsin necvox daha eğlenceli bir ürün.bende focusum için düşünüyorum ama sıfırı biraz tuzlu şuan bütçem yok.benim necvox düşünmemin en büyük nedeni aracın direksiyonundan orjinalliğini bozmadan kumanda edilebilmesi benim için aracın içinde orjinal olarak iş görmesi daha önemli..Ama necvox kullananlar gayet memnun sadece tv özelliği olan modellerde tv pek iyi çekmiyormuş

bende avt 6210 D var tv pek çekmiyor, yerel yayınla ilgili, eh hareket halindede durum aynı..otobüsteki peformans olmaz..bence necvox al derim pioneer gerçeği değil çakma...ben avt yi 550 TL ye aldım..bence fiyatı uygun esse gruptan 24 ay garantil.

• Ben necvox 939hd kullanıyorum çok memmunum ses kalitesi gayet yeterli amfi vs. bağlanabiliyor
  • Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. İçim daha da rahatladı sayenizde. Necvox 939'u hafta sonu alıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacker111

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. İçim daha da rahatladı sayenizde. Necvox 939'u hafta sonu alıyorum..

arada biraz daha fiyat farkı vardı yoksa bende necvox alırdım hatta navigasyonu bile olması yeter...
  • Aynen bende şu sıralar indash teyp alacam necwox alıcam bende.Herhalde.
  • hayırlısı olsun
  • Ben o necvox tan neler çektim neler....Türkiye distribitorunu 45436574765 kez aradım , sallamasyon işler yapıyolar.Aracım 2005 A5 kasa octavia.Necvox un dva-8805 octavia için olan double ini aldım.Benim orj teyp im bile o kadar kaliteli ses veriyorduki , necvox un verdiği ses kalitesizligine şaştım kaldım.Aynı çakma sony kulaklıkla müzik dinlemek , sonrada orj sony le müzik dinlemek gibi bişeydi bu.Menü ekranı o kadar basit ki anlatamam , menü eski vcd player ların menüsünün aynısı ve titreme yapıyor , her klasörde attaki şarkılara inmeniz için teker teker 30 saat aşagı tuşuna basmanız gerekiyor.Tv tunerı ztn çok basit bi tuner , el televizyonu bile çatur çutur 10 kanal bulurken , o ancak 3 4 kanal buluyor ve adam akıllı çekmiyordu ve şöyle saçma bir olayı var , atıyorum araba duruyor bir kanal tutturdunuz aracı hareket ettirdiginiz gibi kanal gidiyor ve birdaha geri gelmiyor.Ancak bu diger tv tunerlerde böyle degil , o kanalda kalırsınız yol alsanız dahi ancak görüntüde titremeler olur sadece.Navigasyonu da o beni onumdeki sokaga giricekken 4 km ileriye götürüp öyle o sokaga sokuyordu.Direksiyon kumandası zaten senin aracına uygun baglantı aparatı varsa ve ayrıyetten oda uyarsa aracının yazılımına uyarsa , şansa bala belki kullanırsın.Ben tr bayisinden aldıgım necvox u , o cambus dedikleri cihaz yüzünden 200 tl lık bi fatura ödeyerek sonuca genede ulaşamadım.Bana 2009 model araçlara uygun direksiyon kumanda aparatı gönderdiler.Sonradan geri gönderdim ve bana çok kullanılmış 2007 için olan bir cambus gönderdiler 2005 e uyuyor dediler ama nafile , sonra bu olmadı dedıgımde 2005 e uyan yok , zaten bunlar yıla göre üretiliyor.Bir üretilen bi daha üretilmiyor dediler.Yani ben şimdi 2011 model araç almam gerek o cambus ın direksiyonla teyp i eşleştirmesi için.Plakalık için modele özel üretilen geri donuş kamerası sipariş ettim onunda ford mondeo için olanını gönderdiler.Benim aracım ford degil mondeo degil bunu napcam ben dedigimde , bana octavia nınkı yoktu dediler.Hala bu aklıma geldikçe gülüyorum.Ve sonunda deli oldum geri gönderdim cihazı.Pioneer avh-4150 dvd aldım.Aracımda müzik sistemi var ve her iki cihazıda aracımda deneme şansım oldu.Necvox orj teyp imin verdigi ses kalitesini bile veremezken.Pioneer resmen müziği hissetmeme yardım etti , basları o kadar kaliteli ve yüksek almaya başladımki anlatamam.1650 tl verdigim necvox u geri gönderdim , avh-4150 ile jvc tv tuner sipariş ettim 1100 pioneer e 400 tl de tv tuner e para ödedim.Babalar gibi yolda giderken televizyonumuda izliyorum. Benim navigasyonla işim yok , çokta önemli degil ki zaten necvox un navi si 5 para etmez, size lazımsa zaten aradakı fark 100 150 tl gibi bişey olur onlada navigasyon alabilirsiniz.Dokunmatık ekranı dogru düzgün çalışmayan bi cihaza 1650 tl para vermiştim , iyiki geri göndermişim.Bu arada geri dönüş kamerası pioneer de takılabilir , eyer çıkışı varsa ki büyük ihtimal vardır.Benimkinde var mesela.2 markayıda denedim ve yaşadıklarımı size çarptmadan direk anlattım.Umarım söylediklerime biraz kulak asarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea533 -- 12 Şubat 2011; 0:39:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksea533

Ben o necvox tan neler çektim neler....Türkiye distribitorunu 45436574765 kez aradım , sallamasyon işler yapıyolar.Aracım 2005 A5 kasa octavia.Necvox un dva-8805 octavia için olan double ini aldım.Benim orj teyp im bile o kadar kaliteli ses veriyorduki , necvox un verdiği ses kalitesizligine şaştım kaldım.Aynı çakma sony kulaklıkla müzik dinlemek , sonrada orj sony le müzik dinlemek gibi bişeydi bu.Menü ekranı o kadar basit ki anlatamam , menü eski vcd player ların menüsünün aynısı ve titreme yapıyor , her klasörde attaki şarkılara inmeniz için teker teker 30 saat aşagı tuşuna basmanız gerekiyor.Tv tunerı ztn çok basit bi tuner , el televizyonu bile çatur çutur 10 kanal bulurken , o ancak 3 4 kanal buluyor ve adam akıllı çekmiyordu ve şöyle saçma bir olayı var , atıyorum araba duruyor bir kanal tutturdunuz aracı hareket ettirdiginiz gibi kanal gidiyor ve birdaha geri gelmiyor.Ancak bu diger tv tunerlerde böyle degil , o kanalda kalırsınız yol alsanız dahi ancak görüntüde titremeler olur sadece.Navigasyonu da o beni onumdeki sokaga giricekken 4 km ileriye götürüp öyle o sokaga sokuyordu.Direksiyon kumandası zaten senin aracına uygun baglantı aparatı varsa ve ayrıyetten oda uyarsa aracının yazılımına uyarsa , şansa bala belki kullanırsın.Ben tr bayisinden aldıgım necvox u , o cambus dedikleri cihaz yüzünden 200 tl lık bi fatura ödeyerek sonuca genede ulaşamadım.Bana 2009 model araçlara uygun direksiyon kumanda aparatı gönderdiler.Sonradan geri gönderdim ve bana çok kullanılmış 2007 için olan bir cambus gönderdiler 2005 e uyuyor dediler ama nafile , sonra bu olmadı dedıgımde 2005 e uyan yok , zaten bunlar yıla göre üretiliyor.Bir üretilen bi daha üretilmiyor dediler.Yani ben şimdi 2011 model araç almam gerek o cambus ın direksiyonla teyp i eşleştirmesi için.Plakalık için modele özel üretilen geri donuş kamerası sipariş ettim onunda ford mondeo için olanını gönderdiler.Benim aracım ford degil mondeo degil bunu napcam ben dedigimde , bana octavia nınkı yoktu dediler.Hala bu aklıma geldikçe gülüyorum.Ve sonunda deli oldum geri gönderdim cihazı.Pioneer avh-4150 dvd aldım.Aracımda müzik sistemi var ve her iki cihazıda aracımda deneme şansım oldu.Necvox orj teyp imin verdigi ses kalitesini bile veremezken.Pioneer resmen müziği hissetmeme yardım etti , basları o kadar kaliteli ve yüksek almaya başladımki anlatamam.1650 tl verdigim necvox u geri gönderdim , avh-4150 ile jvc tv tuner sipariş ettim 1100 pioneer e 400 tl de tv tuner e para ödedim.Babalar gibi yolda giderken televizyonumuda izliyorum. Benim navigasyonla işim yok , çokta önemli degil ki zaten necvox un navi si 5 para etmez, size lazımsa zaten aradakı fark 100 150 tl gibi bişey olur onlada navigasyon alabilirsiniz.Dokunmatık ekranı dogru düzgün çalışmayan bi cihaza 1650 tl para vermiştim , iyiki geri göndermişim.Bu arada geri dönüş kamerası pioneer de takılabilir , eyer çıkışı varsa ki büyük ihtimal vardır.Benimkinde var mesela.2 markayıda denedim ve yaşadıklarımı size çarptmadan direk anlattım.Umarım söylediklerime biraz kulak asarsınız.

Abicim valla son dakika golü attın bana. Öğleden sonra almaya gidicektim aleti. Gerçekten kafam çok karıştı. Hocam yanlış anlamadıysam sizinki DVA-8805 modeli benim düşündüğüm DVA-939 modeli. Acaba aralarında kalite farkı olamaz mı? Belki daha yeni bir modeldir sorunları giderilmiştir? Bu arada ilgi ve alakanız için yaşadıklarınızı uzun uzun yazıp beni uyardığınız için de ayrıyetten çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar lütfen yardım çok kararsız kaldım.. Birçok marka var. Edison e7007 diye bir model buldum. Forumda mt 6501 diye bir cihaz önermişler o nasıl birşey internette bulamadım. Hangisini seçmeliyim yardım..
  • quote:

Arkadaşlar lütfen yardım çok kararsız kaldım.. Birçok marka var. Edison e7007 diye bir model buldum. Forumda mt 6501 diye bir cihaz önermişler o nasıl birşey internette bulamadım. Hangisini seçmeliyim yardım..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blacksea533

Ben o necvox tan neler çektim neler....Türkiye distribitorunu 45436574765 kez aradım , sallamasyon işler yapıyolar.Aracım 2005 A5 kasa octavia.Necvox un dva-8805 octavia için olan double ini aldım.Benim orj teyp im bile o kadar kaliteli ses veriyorduki , necvox un verdiği ses kalitesizligine şaştım kaldım.Aynı çakma sony kulaklıkla müzik dinlemek , sonrada orj sony le müzik dinlemek gibi bişeydi bu.Menü ekranı o kadar basit ki anlatamam , menü eski vcd player ların menüsünün aynısı ve titreme yapıyor , her klasörde attaki şarkılara inmeniz için teker teker 30 saat aşagı tuşuna basmanız gerekiyor.Tv tunerı ztn çok basit bi tuner , el televizyonu bile çatur çutur 10 kanal bulurken , o ancak 3 4 kanal buluyor ve adam akıllı çekmiyordu ve şöyle saçma bir olayı var , atıyorum araba duruyor bir kanal tutturdunuz aracı hareket ettirdiginiz gibi kanal gidiyor ve birdaha geri gelmiyor.Ancak bu diger tv tunerlerde böyle degil , o kanalda kalırsınız yol alsanız dahi ancak görüntüde titremeler olur sadece.Navigasyonu da o beni onumdeki sokaga giricekken 4 km ileriye götürüp öyle o sokaga sokuyordu.Direksiyon kumandası zaten senin aracına uygun baglantı aparatı varsa ve ayrıyetten oda uyarsa aracının yazılımına uyarsa , şansa bala belki kullanırsın.Ben tr bayisinden aldıgım necvox u , o cambus dedikleri cihaz yüzünden 200 tl lık bi fatura ödeyerek sonuca genede ulaşamadım.Bana 2009 model araçlara uygun direksiyon kumanda aparatı gönderdiler.Sonradan geri gönderdim ve bana çok kullanılmış 2007 için olan bir cambus gönderdiler 2005 e uyuyor dediler ama nafile , sonra bu olmadı dedıgımde 2005 e uyan yok , zaten bunlar yıla göre üretiliyor.Bir üretilen bi daha üretilmiyor dediler.Yani ben şimdi 2011 model araç almam gerek o cambus ın direksiyonla teyp i eşleştirmesi için.Plakalık için modele özel üretilen geri donuş kamerası sipariş ettim onunda ford mondeo için olanını gönderdiler.Benim aracım ford degil mondeo degil bunu napcam ben dedigimde , bana octavia nınkı yoktu dediler.Hala bu aklıma geldikçe gülüyorum.Ve sonunda deli oldum geri gönderdim cihazı.Pioneer avh-4150 dvd aldım.Aracımda müzik sistemi var ve her iki cihazıda aracımda deneme şansım oldu.Necvox orj teyp imin verdigi ses kalitesini bile veremezken.Pioneer resmen müziği hissetmeme yardım etti , basları o kadar kaliteli ve yüksek almaya başladımki anlatamam.1650 tl verdigim necvox u geri gönderdim , avh-4150 ile jvc tv tuner sipariş ettim 1100 pioneer e 400 tl de tv tuner e para ödedim.Babalar gibi yolda giderken televizyonumuda izliyorum. Benim navigasyonla işim yok , çokta önemli degil ki zaten necvox un navi si 5 para etmez, size lazımsa zaten aradakı fark 100 150 tl gibi bişey olur onlada navigasyon alabilirsiniz.Dokunmatık ekranı dogru düzgün çalışmayan bi cihaza 1650 tl para vermiştim , iyiki geri göndermişim.Bu arada geri dönüş kamerası pioneer de takılabilir , eyer çıkışı varsa ki büyük ihtimal vardır.Benimkinde var mesela.2 markayıda denedim ve yaşadıklarımı size çarptmadan direk anlattım.Umarım söylediklerime biraz kulak asarsınız.

Abicim valla son dakika golü attın bana. Öğleden sonra almaya gidicektim aleti. Gerçekten kafam çok karıştı. Hocam yanlış anlamadıysam sizinki DVA-8805 modeli benim düşündüğüm DVA-939 modeli. Acaba aralarında kalite farkı olamaz mı? Belki daha yeni bir modeldir sorunları giderilmiştir? Bu arada ilgi ve alakanız için yaşadıklarınızı uzun uzun yazıp beni uyardığınız için de ayrıyetten çok teşekkür ederim.

İçindeki cihazlar hep aynı , sadece yüklü olan menü farklıdır belkı bide dış görünümleri farklı.Cihazın geri kalan iç mekanizması , necvox un bütün bu özellikte olan cihazlarıyla aynı.Alpine , pioneer alacaksan al derim.Benim ilk double ım jvc ydi.Oda pioneer ın ses kalitesine yakındı ama ondan iyi degildi.Alpine kuzenım ın aracına takılı oda gerçekten çok iyi , zaten alpine ve pioneer double konusunda eş deger markalar.Tabi bu benim görüşüm , şimdi ikisinden birini kötüleyen biri çıkar 30 saat tartışırız burda Sana tek tavsiyem o kadar özelliktense ses kalitesi ve görüntü kalitesi istiyorsan pioneer a yonel.

Pioneer ın video su :

http://www.youtube.com/watch?v=kW9P2Fx4tQY

Necvox un müzik kalitesini çekemedim utandım çünki.Bütün şehri dolaştım en fazla ve en kaliteli tv tuner ın çektigi yeri kayda aldım , 5 m ileri gidince kanallar çekmedi ve zaten seyir halindeyken hiçten çekmiyorlar , oyaskı ben şuan ki tuner imle heryerde ve yolda giderkende aynı görüntü kalitesini alıyor ve o kanalı devamlı izleyebiliyorum.

Buda necvox un video su:

http://www.youtube.com/watch?v=C2CYCiCAOOE

Biraz olsun ara seslerden zaten kalite farkı anlaşılabiliyor.

Necvox u bass + 5 de kullanırken , pioneer i bütün bass sekmeleri 0 ana bas seviyesini ise -6 da kullanıp amfiden kısıp öyle dinliyorum , çünki çok aşırı vuruyor bu sefer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea533 -- 12 Şubat 2011; 14:34:18 >

• Bende megane 3 var ve necvox u hediye olarak taktirmistim ama ne ses kalitesi var ne usb takiyorum 1 sarki dinliyecegim die 30 veya 40 sarki atliyorum kendini kilitliyor donuyor ve ben pioneer deh 80 prs taktıracağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlis hatirlamiyorsam araca radyo yerine Ipad baglanabiliyordu. Interneti destekleyen bir ipad takarsiniz (nerde yapilir bilmiyorum ama konusu vardi) hem sahane olur hemde istediginiz gibi ugrasirsiniz. Navigasyonunuzda hallolur.
  • hacker111 kullanıcısına yanıt
    Ben qashqaide 6 sene necvox kullandım ve araç ile sattım. Servisi adli tıp merkezinin karşısında idi ve ciddi çalışıyorlardı. Bir kere garantiden cihaz değiştirdiler. Şu anki performanslarını bilmiyorum ama cihazdan memnundum..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.