Şimdi Ara

NE ZORMUŞ BU KOMBİ SEÇMEK ŞAŞTIM KALDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kayseride 175 metre kare kuzey cephe var net alan tahmini 110-120 arası gelir.Petek boyu 7,2 metre ve bir adet havlupan, petek yükseklikleri 50 cm.Bina 5 senelik dışta mantolama var.

Buraya yoğuşmalı mı, normal kombi mi?
    Hangi marka model?
    Yedek parçası uygun ve yaygın olan fiyat performans hangi kombide?

Yukardaki sorulara herkes farklı cevap veriyor.

Evde petekler takılı ve mutfakta hepsi toplu duruyor, kollektör bağlanacak

Malzemeleri ben alacağım bir tesisatcı arkadaş montaj yapacak

Tesisatta kullanılacak malzemelr nelerdir ne kadar tutar (Boru dirsek hariç desem)

Onlınede alabilirim hangi siteleri önerirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsin75 -- 27 Kasım 2017; 20:4:9 >

• Kayseri'de, kuzey cephe ve 120m2 eve 7.2metre petek yetmez. Her ne kadar mantolamaniz olsa bile 10m2 ye 1 metre peteğin altına düşmemek gerekir. Üstelik peteklerinizin eni 60 değil 50 cm. En az 12-13metre petek gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uriel -- 28 Kasım 2017; 9:29:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uriel kullanıcısına yanıt
    Hocam tam kuzeyde denilmez batıyı da görüyor, alt üst komşularla görüştük çok sıkıntı yaşamadıklarını ilettiler ve petek metrajları aynıydı yani peteklerde bir değişiklik yapmamışlardı
  • tahsin75 T kullanıcısına yanıt
    O zaman mantolamanız iyi yapılmış demekten başka birşey diyemem. 120 m2 ye 7 m petek çok az. Bu arada bu komşular kaç derecede ısınıyorlar? Yani kombi su sıcaklıkları ve ev sıcaklığı kaç derece? Buda önemli. Petek boylarıda önemli. Rakamlara takilmayin; Evinizde 7 metre petek var, dışarısı -10°, su sicakliginiz 55° de iken eviniz 22-23° derece olabiliyorsa, 12-13 metre petek olsa aynı şartlarda daha düşük su sıcaklığında (örneğin 50-52°) yine evinizi 22-23° tutabileceksiniz. Rakamlar tahmini, belki fark daha da fazla olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamun aleyküm kardeşim IMMERGAS firması var 444 88 22 arayıp kombileri nedir sorabilirsin ya da adamlarhttps://www.immergas.com.tr/kombi-secim-araci/ bu linkteki gibi bir şey yapmışlar ihtiyacına göre uygun olan kombileri çıkarıyorlar. Ben bu markayı araştırırken kullanan arkrabalarımada sordum kolay kolay arıza vermez diyorlar bide beni bakımını düzenli yaptırırsan 10 yıla kadar garantini uzatıyolar avantajlı geldi öneririm kardeşim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.