Şimdi Ara

Ne sıklıkla format atıyorsunuz ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
2
Favori
4.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bilgisayarınıza Microsoft'un sitesinden indirdiğinizin haricinde windows10.iso dosyası ile kurulum yapmayın.

Driver kurarken orijinal sitesinden ya da güncelleştirmelerden otomatik yükleyin.

Orijinal uygulama kullanın ve crack yapmayın.

Her uygulamayı kurmayın. (masaüstü düzenleme programları, hızlandırıcılar, temizleyiciler vs.)

%100 emin olmadığınız dosyaları açmayın.

Defender programını kapatmayın.

Her şeyi bilgisayarınıza indirmeyin.

Ve hala kullanmayan varsa SSD kullanın.

• Önemli programlarını yükle ayarlarını yap.

Deepfreze yükle oldu bitti. (Yeni sürüm orginal lisanslı) 3 sene format atma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8-12 ayda bir.
  • Yıllardır atmıyorum. Ekstra program yüklemiyorum, hep aynı sitelere giriyorum.

• korsan bir uygulama ya da oyun kullanmadığım için, internete girmek ve günlük işlemler için raspberry pi üzerinde linux kullandığım için, windowsu sadece oyun oynamak ve sadece windowsta olan bazı uygulamaları kullandığım için, formatsız uzun süre gidiyorum. korsan müzik, dizi, film bile yok. öyle düşün.

• 5 sene olacak simdi
    Laptop almistim sdd sayesinde hic sikinti yasamadim yavaslama konusunda
    Hala üstündeki windowsu kullaniyom

• 5 sene olmustu, 1 ay önce format attım. Bilgisayardan dinlediğim müzik kalitesi bile değişti, resmen bassız müzik dinliyormuşum :D

• yılda bir format atarım o da sorun oluşturduğu için değil tamamen psikolojik :D

• Ne formatı yahu yeni sistem alındığında 1 kere kurarsın o kadar, temiz, ayarları istediğin gibi yapılmış Windows'un

full yedeğini alırsın ve onu geri yüklersin, formata ne gerek var, 10-15 günde temiz yedeğe dönüyorum, 2 dakika sürüyor.

Windows 10'da şurası,

yedekleme ve geri yükleme(windows 7), sistem görüntüsü oluştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortak -- 1 Şubat 2021; 18:24:18 >
  • 2013'te aldığım laptopa hala format atmadım. SSD alıp HDD klonladım geçen sene sadece. Tıkır tıkır işliyor kasmadan MaşaAllah diyelim 🙂

Tabi bunda kullandığım programların lisanslı olması (virus, trojan vs. açısından), CCleaner ile düzenli temizlemem, Kaspersky IS, Windows başlangıç ve hizmetlerinde gereksiz ne varsa kapatmam başrolü oynuyor bence.

Ayrıca üstte arkadaşın yazdığı gibi sorun yaşadığımda windows geri yükleme noktası ile sorunumu hallettim hep. Tavsiyem geri yükleme noktasını aktif etmeniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 1 Şubat 2021; 18:25:41 >
  • dulcet kullanıcısına yanıt

geri yükleme noktasını sevmiyorum, benim dediğim farklı, full tek bir yedek, tamamen öncekiyle aynı, daha güvenli ve sorunsuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: zortak

geri yükleme noktasını sevmiyorum, benim dediğim farklı, full tek bir yedek, tamamen öncekiyle aynı, daha güvenli ve sorunsuz.

Anladım hocam. Benim gibi çok program deneyen Revo Uninstaller ile kaldıran sevdiği programı pc'de tutan fakat başlangıçta açılmasını engelleyen, xwidget, tarayıcı ayarları, masaüstü düzeni gibi durumları önemseyen kullanıcılar için pek uygun düşmüyor.

Geri yükleme baya işime yaradı benim ne yalan söyleyim. 🙂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 1 Şubat 2021; 18:33:0 >
  • Windows 7-8 zamanlarında çok sık atıyordum (3-4 ayda 1)
    Windows 10 geleli yılda 1 hatta 2 yılda 1 atmaya başladım. Ssd değiştirince falan
  • senede 2-3 defa

• Hocam laptopa 8 senedir format atmıyorum (aldığımda beri)
    Ve makine hâla iyi durumda GTA V oynarken zorluyo azıcık o kadar
    Ayrıca HDD kullanuyorum
  • Defender kapalı bir şekilde kullannıyorum anakart değişimininden format attım onun dışında 2 3 yıl gibi süreler kullanıyorum.

• dulcet kullanıcısına yanıt

Çok program kuruyorsanız evet uygun değil, ama sevdiğiniz programları tutmak için temiz Windows'a dönüp onları kurup, yeni yedek alıyorsunuz.

Masaüstü diğer hdd'ye taşınıyor, onda bir sorun olmuyor.

• Her hafta 1 kere dayıyorum. Kimsenin beğenmediği gereksiz ilagal programlar bana ayda 10 k para kastırıyor. 20 k geleceğini bilsem her gün atarım. Hakkını veriyor. Yedek diye bir derdin yok. Çünkü yedek her zaman hazır dir harcide. Satabil konusu gencellemeler bağzen siciriyor. Ama geneleme 3 5 aydan sonra neyin iyi neyin kötü olduğu ezbere gidiyor.

• 2-3 yılda bir atarım eskiden çocuklugumda her hafta win 98 format atardım 1-2 yıl sonra her hafta xp derken format manyagı oldum dandik bir bilgisayarım oldugu için hangi işletim sistemi versiyorunu daha performanslı olacak diye dener dururdum.

3 yıldır formatsız linux mint kullanıyorum gayet güzel.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.