Şimdi Ara

ne kadar maaş alıyorsunuz...mesleğiniz ne...? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
9
Favori
30.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaklaşık 2.600
  • Kuruyemiş,pastane işletiyorum,kendimin..Günlük ortalama 4.000 ciromuz var,aylık 10.000 kalırsa Allah bereket versin..
  • TSK, Üst Rütbeli Subay. 2450 lira maaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgboy

TSK, Üst Rütbeli Subay. 2450 lira maaş.

Aga okulda mı görevlisin?Binbaşı'sın değil mi?
  • Evet Binbaşıyım. Bir kıt'a da görevliyim. Piyade'yim.
  • quote:

Evet Binbaşıyım. Bir kıt'a da görevliyim. Piyade'yim.

Hmmm,gözüme az geldi de ondan sordum.Tahminimce havacı ve denizciler ortalama 100-200YTL daha fazla alıyor öyle değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssff_allthing

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

Orijinalden alıntı: geberit

quote:

Orijinalden alıntı: furkito

quote:

Orijinalden alıntı: geberit

İşsiz-Lanet olsun bu ülkeye.

İşsiz olman ülkemize lanet okumanı gerektirmez

Bana göre gerektirir ayrıca fikrini sormadım benim durumumda kim olsa aynısını yapar bilmiyorum durumun nedir ama uzaktan davul sesi hoş gelir diyorum.

İşsiz kalmayan anlayamaz bu durumu..Son 6 ayda içtiğim sigarayı değiştirdim ve çok daha az içiyorum. Dışarı sadece 1 kez çıktım arkadaşımın doğum günü için. Kaba taraflarımı büyütmekle meşgulüm 6 aydır mecburen. Açık öğretim taksiklerini ödemeye çalışıyorum ve 550 lira veren işe atlayacak durumdayım. Beni bu duruma gelmeye zorlayanlara ben lanet okurum arkadaş kimse de benden hesap sormasın onlara da lafım var çünkü.

İyide mesleğin yok..Mesleğin tam olarak ne.Açıköğretim yzdığına göre üniye gitmiyorsun..Peki düz lise mi yoksa meslek lisesi mezunu musun..Ayrıca üniye neden gitmedin..

Meslekle alakası yok bu ülkede torpilin yoksa sana kucak açan yerler sadece taşeronlar ve call centerlardır ,diğer bi deyişle sığır cobanları, geri kalan tüm mevki ve mekanlar kapılmış haldedir yada çok çok şanslı (öyle bir şans hayal bile edemiyorum düşün işte) olmalısınki şirket bünyesinde çalışabilesin

• quote:

Orijinalden alıntı: N-0NE

@| Göktuğ | bende staj yapıyordum bundan 3 sene öncesine kadar.Diğer arkadaşlar 160-180 alırken ben 250 alıyordum

Şuanda mesleğim bilgisayar teknisyeni maaşım 550 tl+yol+ssk yapıcak bişi yok ne yapalım durmak yok çalışmaya devam

Neden bilgisayar teknisyeni?
    Hangi dalı okudun?

Staj yaptığın yerde mi devam ettin? 550 TL sanırım gelecekte bu miktarın katlanma durumu yok, malüm teknisyenlik ellere düştü...
    Son olarak üniversite sınavındaki durum neydi?

Konuyla alakalı, doktor ve mühendislerin maaş durumlarını merak ediyorum.

• Arkadaşlar bu forumda böyle bir konu açarsanız 5000 - 10000 gibi maaş duymanız normaldir , çünkü yarısından fazlası yalan söylüyor. Doğru söyleyenler zaten belli , yalan söyleyenlerin de diğer konularına bakarsanız anlarsınız.

quote:

Orijinalden alıntı: xxxtitanxxx

quote:

Orijinalden alıntı: drift34

büyük bir holdingte müdür yardımcısıyım ayda 9500 lira alıyorum ama yetmiyor lanet olası para hayat cok pahalı siz nasıl geçiniyorsunuz 600 lira asgari ücretle anlamıyorum neyse

link başlığı:Yokmu Şöyle Güzel Bir Kampanya

http://resim.donanimhaber.com/m_37889545/mpage_1/f_/key_//tm.htm#37889545

gibi..

• Askerim 17 tl 20 kuruş alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mico66

evet arkdaşlar kesinlikle doğru söylüyorum ama bunu kanıtlamam biraz zor haftanın belli günleri velere muayeneye gidiyorum bu resmi bişey değil o yüzden yazılı bi belge yok.veteriner hekim özel şirketten ciddi bi konumdaysa 2 bin alır ve ben 6 özel şirketle çalışıyorum bunların 3 si resmi diğerleri tanıdık şirket olduğu için daha az bi miktara muayeneye gidiyorum ve bir kliniğim var babam bekler klinikte orasıda ayda 3 bin falan getiriyo bi haftada özel şirketleri halledip ayın geri kalan haftalarında 2 gün özel muayeneye giderim geri kalan zamanlarımda ya evimde oğlumla ps oynarım yada kliniğimde babama yardım ederim ama işleri bu düzeye getirmek için arkanızın sağlam olması lazım 3 şirkette işim hazırdı zaten sonradan adım duyuldu ve resmi işlere başladın gıda müh. ve hekim olarak işe başladım gayet rahatım şu an.evet tıptan daha iyi veteriner okulu ilk bitirdiğin yıl 3 bin le hayata atılırsın ama bi pratisyen 6 sene sonunda illa dahada çalışıp yükselmesi lazım pratisyen doktor memurdan fazla almaz 5 senemi bitirdim direk 5 binle başladım hayata 3-4 sınıfta zaten işi öğrenip köyde ineklere falan bakarız genelde ve 3.-4. sınıfta orta halli arabamızı alırız inşallah yardımcı olabilmişimdir bütün herkese tavsiye ederim veteriner hekimlik ama bana rakip olmayın

Yani aslında böyle mesajlar yazmam ama şunu yazan arkadaşın
    http://forum.donanimhaber.com/m_37144316/mpage_1/f_/key_//tm.htm#37145779
    bu konuda bir yorumu var hadi onuda değiştirir diye buraya alayımda sonra yalancı olmayalım

quote:

Orijinalden alıntı: mico66

Oss den sonra son sınıfa gelmeden onceki yapamadgım seyi yapacagım icin cok mutluydum saatlerce oturup alyx le ozlem giderdim kolaymi 1.5 sene gormemisim yuzunu sınavdan cıktıgım gibi pc basina gectim ve o 3 ay paha bicilemezdi simdi butunleme sınavları yuzunden oss ye calismadigim kadar calisiyom yani sınavdan sonraki yazı gercekten iyi degerlendir yazın yapacaklarıni dusunerek gir sınava ve o dusunduklerini yap...

İnsan demezmi kardeş ne bütünleme sınavıdır bu hani 10.000 - 15.000 maaş hani iş miş tamamdı??Şimdide tıpa geçtin orayımı bitiriyosun ??
    Bu arada mesajın atıldığı tarih 18 Ocak 2010; 22:36:13

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakuragi-kun -- 28 Şubat 2010; 10:33:46 >

• Ben de bir şey sormak istiyorum. Parttime olarak çalışıyorum ve bordromda sigortayla ilgili veriler şu şekilde:

Sigorta mat: 573
    Sigorta % : 14
    Sigorta primi: 80

olara görünüyor. Buna bakarak benim yatan primim iyi mi, kötü mü?
  • Lise son, Türk Telekom'da stajerim. Yemek+Servis+210 TL
  • quote:

Tuzla Piyade Okulu mu yoksa,abim astek olarak acemiliğini yapmıştı..Sen Ankara da değil miydin hocam?İkinci elden öyle hatırlıyorum sanki..
  • Yaz mevsimin de 4 - 5 ay, aylık 2000 2500 lira kazanıyorum, dönem arasında okula devam ediyorum ne yazık ki, mezun olduktan sonraysa bakıcaz artık ne kadar kazanıcağımza ( Tabi önce okula gitmek gerekiyor.. )

Para kazanmak insanın elinde, ben işsizli bizim ülkemizin gençlerinin yeteneksizliğine bağlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

quote:

Tuzla Piyade Okulu mu yoksa,abim astek olarak acemiliğini yapmıştı..Sen Ankara da değil miydin hocam?İkinci elden öyle hatırlıyorum sanki..

Tuzla Piyade Okulu. 2450 lira maaş bekar binbaşı maaşıdır. Evlenince ve çocuk olunca 150 lira civarı artıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dranov

quote:

Tuzla Piyade Okulu. 2450 lira maaş bekar binbaşı maaşıdır. Evlenince ve çocuk olunca 150 lira civarı artıyor.

Maaş günümüz şartlarında oldukça iyi ama sizin iş çok zor,Allah kolaylık versin..
  • Şükretmek lazım. Günümüz şartlarında ülkemizin durumunu ve diğer insanları düşününce Allah'a şükür iyi sayılır. Ama öyle yerlerde görev yaptım ki, öyle yerlerde gece pusuya çıktım ki 100 milyar verseler durulmaz çünkü çatışma, temas muhakkak. Can tatlı. İşte orada para çıkıyor işin içinden, aldığımız eğitim, vatan sevgisi giriyor.
  • Stajyer - 219 TL
  • up
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.