Şimdi Ara

Ne işe yaradığını bilmediğim soket ve kablo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
0
Favori
42
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> Ne işe yaradığını bilmediğim soket ve kablo
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4187 Mesaj
    Arkadaşlar laptopta anakart üzerinde bir soket ve bu sokete takılı diğer ucu boş bir kablo bulunuyor. İnternetten baktım aynı model laptoplarda hepsinde ucu boş. Nedir, ne işe yarar bu kablo bilen var mı?

|
    |
    Monitörün ve ya anakartın çalışması gereken herhangi bir parçanın güç soketi de olabilir. Söktüğünüz de öyle olduğuna eminmisiniz

Eminim hocam, zaten nette ayny laptoplaryn anakartlarynda da bo?ta duruyor. Y?in garibi o bölgede takabilece?imiz bir ?eyde yok. Mesela anakart üzerinde msata ssd takmak için yerde var ama soketi yok. ?imdi aklyma o dü?tü, acaba soket alsam lehimletsem nasyl olur diye.
    |
    |
    Xanax70 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1073 Mesaj
    Hocam bazı anakartlara o yuvaları koyarlar. Bazılarına da koymazlar. Bu ürünün modeli ile ilgili bir şeydir. Bence öyle riske girip lehimletmek gibi birşey yapmayın. Sağlılı olcağını düşünmüyorum. Yine de daha bilgili arkadaşlar yardımcı olur belki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xanax70 -- 28 Temmuz 2016; 17:29:14 >

Zaten ssd ve harddisk var bilgisayarda. Dvd yi cıkardım mecburen, hani bu sekilde olursa belki bir disk daha eklerim diye dusunmustum ama bakalım.
    |
    |
    Xanax70 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
Bey Azura
haberler
SEO
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.