Şimdi Ara

Ne halt yiyeceğim ben ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle şunu belirteyim

Benim 1000 tl
    kardeşimin 1000 tl
    Annemin 2300 tl
    evden kira geliri 825 tl

5100 tl gelir var düz hesap.

Babamı 2011 nisanda kaybettik. İkiz kardeşiz ve cam kemik hastasıyız. Babamdan sonra bir araba alalım kimseye muhtaç olmayalım dedik. Gittik kredi çektik. Kendi tuzumuzda kokmamaya çalışırken tahlilsiz olayların arkası kesilmedi.. Kardeşim rahatsızlandı, arabaya 20 bin tl borcumuz var. Birde hastane masrafları 30 bin çıktı.. Hepsini bankalardan temin ettik. Ama borc ufalmak yerine büyümeye devam etti.. Kaliteli bir yaşam standartı yüzünden hep batağa girdik. Şimdi ise çıkmazın eşiğindeyiz. 60 bin civarı bankalara borc 6 bin tl kredi kartlarına borç var ve artık ödemeleri dahi yapamaz olduk.. Sırf kredi borcu her ay 2100 tl. Ve kalan para ile evi çeviremiyoruz. Arabayı satmayı düşündüm ama 5 yıl geçmeden satış yasağı var. Ödemedimiz vergiyi ödersek ancak o zaman satış serbest olur. Annem ev satmaya yanaşmıyor. Kafayı yiyeceğim artık. Hayat zaten bize zorken birde bunların olması dayanılmaz oldu artık.. Kardeşimle ikimiz dışında dayanağımız yok. Herkes köstek ne kadar çok iyi dostumuz varmış onu anladım....

• İnanmayanlar için bu ay gelen kartlar.. Arzu edenlere kredi hesaplarınıda göstere bilirim.
     Ne halt yiyeceğim ben ? Ne halt yiyeceğim ben ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Styric

İnanmayanlar için bu ay gelen kartlar.. Arzu edenlere kredi hesaplarınıda göstere bilirim.
    Daha yüksek gelir elde edebileceğiniz bir işe gireceksiniz yada arabayı bir akraba tanşınıza satacaksınız ancak resmiyette değil kontağı verip parayı alacaksınız borçları kapatıp 5 yıl sonrada arabayı devredeceksiniz olacak olan bu.

sonrada 20 bin tlye kadar bir araç alıp ayağınızı yerden keseceksiniz Allah kolaylık versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfatih1905 -- 4 Aralık 2014; 20:07:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfatih1905

Daha yüksek gelir elde edebileceğiniz bir işe gireceksiniz yada arabayı bir akraba tanşınıza satacaksınız ancak resmiyette değil kontağı verip parayı alacaksınız borçları kapatıp 5 yıl sonrada arabayı devredeceksiniz olacak olan bu.

sonrada 20 bin tlye kadar bir araç alıp ayağınızı yerden keseceksiniz Allah kolaylık versin

Komşum 50 bin tl veriyor, 2017 de satabilirim ama dedim tamam dedi. Engelliyiz be hocam kim napsın bizi. İş bilirliğe değil rapora bakıyorlar.. Bizi sadece engelli kadrosu için alıyorlar..
  • Styric kullanıcısına yanıt
    Öyle demeyin hocam sizinde nasibiniz buymuş cennette sizlere neler verilecek bunları düşünün ?

ayrıca benimde zengin olupta iki tane engelli çocuğu olan tanıdıklarım onlar ne yapsın

evet arabayı bu yöntemle elden çıkaracaksanız başka yolu yok

iş kura başvurun hocam orada engelli alımları özel olarak yapılıyor ve maaşlar iyi mesela fabrikalar ofis işleri için bilgisayar başında çalışacak engelliler alıyorlar servis vs her türlü imkan var işkurla görüşme yapın bakalım neler olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfatih1905

Öyle demeyin hocam sizinde nasibiniz buymuş cennette sizlere neler verilecek bunları düşünün ?

ayrıca benimde zengin olupta iki tane engelli çocuğu olan tanıdıklarım onlar ne yapsın

evet arabayı bu yöntemle elden çıkaracaksanız başka yolu yok

iş kura başvurun hocam orada engelli alımları özel olarak yapılıyor ve maaşlar iyi mesela fabrikalar ofis işleri için bilgisayar başında çalışacak engelliler alıyorlar servis vs her türlü imkan var işkurla görüşme yapın bakalım neler olacak

Engelli olmak sorun değil ki ben kendimle gurur duyuyorum iyi ki engelliyim diyorum ama bu hastalık yüzünden giden paralar bizi maf ediyor..

İş kura bir gidip görüşmek lazım.. Teşekkürler bilgi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: just-fly

cennette?? 2014ün son ay'ında bunlara hala inanan kaldımı ya:DD

Dalga gecilecek bir durum değil, inanışlara beklentilere saygı duymak gerek. Benimde inanışlarım güçlü değildir ama kimse ile de bakış şekli için alay etmemek gerek.
  • Hala tanrıya inanmayanlar var saygı duyuyorum ama cennet cehennem inancı ahiret inancı her zaman vardır var olmuştur
    bkz: mısır piramitleri,mumyalama işleri
    bkz: eski türk mezarları

• quote:

İnanmayanlar için bu ay gelen kartlar.. Arzu edenlere kredi hesaplarınıda göstere bilirim.

Kredi kartlarının asgari ödemeleri çok fazlaymış... Bu kartları bankana yapılandırıp uygun taksitler ile 24 veya 36 ay'a böldürebilirsin...

Mesela 4500 TL lik toplam borcun aylık 1220 Tl lik asgari ödemesi silinerek 24 * 207 TL gibi bir rakama yapılandırılabilinir... Şartları koşulları bankana sorabilirsin.... Bu şekilde yapılandıran çok kişi tanıyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

quote:

Kredi kartlarının asgari ödemeleri çok fazlaymış... Bu kartları bankana yapılandırıp uygun taksitler ile 24 veya 36 ay'a böldürebilirsin...

Mesela 4500 TL lik toplam borcun aylık 1220 Tl lik asgari ödemesi silinerek 24 * 207 TL gibi bir rakama yapılandırılabilinir... Şartları koşulları bankana sorabilirsin.... Bu şekilde yapılandıran çok kişi tanıyorum....

asgarileri problem değil hocam elimde şuan 2500 tl para kaldı kredilerden sonra. Paylaştırıp kartları öderim ama diğer ay ne olacak ? böyle yapa yapa bu hale geldim zaten.. Sanırım birazdan lüks yaşam isteği yüzünden. Ona bakmıştım hocam çok sağlam faiz uyguluyorlar. Havadan bu ay 5 bin tl gelse kurtarıcam ama yok işte.
  • Krediler çıkınca 3 bin tl ile nasıl geçinemiyorsunuz anlamadım.Ev falan dubleks sanırım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: a4technic

Krediler çıkınca 3 bin tl ile nasıl geçinemiyorsunuz anlamadım.Ev falan dubleks sanırım?

Ev lojman hocam, 25 tl kirası, yakıt su yok sadece elektrik var. İnanın bende anlamıyorum neden geçinemiyoruz. Giyim ve yeme içme olarak fazla lüks takılıyoruz. Kredilerden önce sorun yoktu. Ama krediler çıkınca ve tüketim aynı devam edince borç azalacağına yükselmeye başladı.. 3 yıl diş sıkma kemer sıkma politikası gerekiyor..
  • Styric kullanıcısına yanıt
    Verilecek en güzel cevap ayağı yorgana göre uzatın olur bence.Biraz azaltırsanız harcamalari borç odenir gider.Batmakta çıkmakta kendi elinizde.
    Dışarda yeme-içmeyi azaltın,giyim için de mevsimlik tek alışveriş yapin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a4technic

Verilecek en güzel cevap ayağı yorgana göre uzatın olur bence.Biraz azaltırsanız harcamalari borç odenir gider.Batmakta çıkmakta kendi elinizde.
    Dışarda yeme-içmeyi azaltın,giyim için de mevsimlik tek alışveriş yapin.

Giyim çok değil aslında mevsime göre bir kaç ihtiyac alınıyor sadece. Ama dışarda yeme içme olayı çok ciddi bir masraf.. Haklısınız kimseye suç bulmaya gerek yok tek suçlu biziz ama işte herkes para kazanıyor evde, kimseye yapma etmede denmiyor. Çalışmak içinde motive olmak gerekiyor sosyallik içinde para gerekiyor. Ne diyelim inşallah biran önce bir çıkış kapısı buluruz... Kimseden de borç istemek istemiyorum borç ile borç ödenmiyor. Az önce hesapladım Beni sıfırlıyacak para 65 bin 300 tl. Ümitler yıl başına.
  • Hastane masrafı nasıl 30000 oluyor acarmisin. Devlet hastanelerinde para alinmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ileri iade

Hastane masrafı nasıl 30000 oluyor acarmisin. Devlet hastanelerinde para alinmiyor.

Bizim ameliyatlari yapa bilecek bir doktor yok devlet hastanesinde. Konya ozel farabi hastanesinde ameliyatlari olduk hep. Soyle soylim en son olayda kardesim 1 ay yatti ve odanin gunlu 250 tl. 4 kere ameliyat oldu. 1 ameliyat en az 7 bin tl. Doktor birinin parasinida almadi hadda. Ve 1 ay sonra 2 haftada bir kontrol mrlar tomografiler surekli masraf hic bitmedi kardesim maas alamadi ve maasin yarisini verdi devlet. 9 ay raporluydu.
  • quote:

quote:

Hastane masrafı nasıl 30000 oluyor acarmisin. Devlet hastanelerinde para alinmiyor.

Bizim ameliyatlari yapa bilecek bir doktor yok devlet hastanesinde. Konya ozel farabi hastanesinde ameliyatlari olduk hep. Soyle soylim en son olayda kardesim 1 ay yatti ve odanin gunlu 250 tl. 4 kere ameliyat oldu. 1 ameliyat en az 7 bin tl. Doktor birinin parasinida almadi hadda. Ve 1 ay sonra 2 haftada bir kontrol mrlar tomografiler surekli masraf hic bitmedi kardesim maas alamadi ve maasin yarisini verdi devlet. 9 ay raporluydu.

Dostum git bak bakalim ankara İstanbul da ünv hastanelerine hangi operasyon yapilmiyor. Yani CSB değilse kusura bakma haketmissiniz biraz
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    5 Milyar gelir var bu gelirin sadece 2 Milyarın krediler için ayırsanız bu borç yaklaşık 2 yılda temizlenir siz işi bilmiyorsunuz bilinçsizce kartlara yüklenmeler falan filan bu şekilde sonunuzu getirirsiniz. Hastalık konusunda allah acil şifalar versin.
  • kardeş, borcu yapılandırın. ve eve söz gecirmen gerek. durumdan bahset. annene anlat, birşeyler yap ikna etmen lazım.. hesapları gözlerinin önünde yaparak ikna edebilecegini düşünüyorum hocam. mutlaka tav olma usulleri vardır sizinkilerin. onu bulup ikna et
  • quote:

Orijinalden alıntı: corpixx

5 Milyar gelir var bu gelirin sadece 2 Milyarın krediler için ayırsanız bu borç yaklaşık 2 yılda temizlenir siz işi bilmiyorsunuz bilinçsizce kartlara yüklenmeler falan filan bu şekilde sonunuzu getirirsiniz. Hastalık konusunda allah acil şifalar versin.

Alıntıları Göster
    bu gıdıs ıyı degıl hocam mıllet 1000 tl ıle gecınıyor soze 3000 tl kalmıs
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.