Şimdi Ara

Ne halt yiyeceğim ben ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vergsini ödeyip satın derim.

Tanıdık illa akraba vs. vardır.Onla konuşun borç alın zaten aracı satınca geri ödersiniz.

Bu arada araba ne?

Ben olsam arabanın 5 yılını beklemem.

Vergisini ödeyip satarım.Vergisini nasıl ödeyeceğim derseniz eş dost akrabadan alacaksınız.

Onu satın zaten borç azalır.Azalan borcu kapatırsınız.Anneniz haklı ev satmaya gerek yok.

Araba satılırsa borcun çok yüksek kısmı gidecektir.

5.000TL ile de kendi evinizse geçinirsiniz.

Az az para biriktirip kendinize uygun ucuz bir araç alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ileri iade

quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

Orijinalden alıntı: ileri iade

Hastane masrafı nasıl 30000 oluyor acarmisin. Devlet hastanelerinde para alinmiyor.

Bizim ameliyatlari yapa bilecek bir doktor yok devlet hastanesinde. Konya ozel farabi hastanesinde ameliyatlari olduk hep. Soyle soylim en son olayda kardesim 1 ay yatti ve odanin gunlu 250 tl. 4 kere ameliyat oldu. 1 ameliyat en az 7 bin tl. Doktor birinin parasinida almadi hadda. Ve 1 ay sonra 2 haftada bir kontrol mrlar tomografiler surekli masraf hic bitmedi kardesim maas alamadi ve maasin yarisini verdi devlet. 9 ay raporluydu.

Dostum git bak bakalim ankara İstanbul da ünv hastanelerine hangi operasyon yapilmiyor. Yani CSB değilse kusura bakma haketmissiniz biraz

Dostum tabi ki çok kaliteli doktorlar var lakin omurgada kırık var pelvis kırık, femur boynu kırık kaburga kırık. Konya dan ankarada doktor arayacak durum yok ne yazık ki. Ayrıca konya da ki hiç bir doktorda o ameliyatları üstlenmiyor. Bu kırık ameliyat olayı ilk kez değil 26 yıldır başımızda olan bir şey. Doğdumuzdan beri takip eden ve her şeyimizi bilen kişi. CBS konusuna görüntüler yeterdir sanırım.

http://i.imgur.com/Kkvhkig.jpg
    http://i.imgur.com/kyjmx1S.jpg
    http://i.imgur.com/7a4ZSSH.jpg
    http://i.imgur.com/a4t33p1.jpg
    http://i.imgur.com/S4YTYMp.jpg
    http://i.imgur.com/XX9kaJg.jpg
    http://i.imgur.com/Wsx9pVm.jpg
    http://i.imgur.com/oV5lkq0.jpg
    http://i.imgur.com/xwQrNCv.jpg
    http://i.imgur.com/PvPbFok.jpg
    http://i.imgur.com/UqnWtXZ.jpg

• Hocam fotolari gorunce cok uzuldum

Acil sifalar.Allah sabir versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faize girmeseydiniz keşke

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah yardımcınız olsun hakikaten zor bir durum. Arabayı kiralatın gelen kirayı da direk borca yönlendirin olmaz mı?
  • Hocam yanlış anlama beni ama sen daha 2-3 gün önce 20 bin tl limit verip tv soran değil misin hatta yeni eve çıkcaz tvleri yenileyeceğiz lazım falan yazmıştın.

Ne halt yiyeceğim ben ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arekner

Hocam yanlış anlama beni ama sen daha 2-3 gün önce 20 bin tl limit verip tv soran değil misin hatta yeni eve çıkcaz tvleri yenileyeceğiz lazım falan yazmıştın.

Ne halt yiyeceğim ben ?

Evet hocam doğrudur, evi satıp borçları ödeyip eşyaları değiştirmeyi düşünüyoruz. Ama ev satmayada annem yanaşmıyor.

• quote:

quote:

Hocam yanlış anlama beni ama sen daha 2-3 gün önce 20 bin tl limit verip tv soran değil misin hatta yeni eve çıkcaz tvleri yenileyeceğiz lazım falan yazmıştın.

Ne halt yiyeceğim ben ?

Evet hocam doğrudur, evi satıp borçları ödeyip eşyaları değiştirmeyi düşünüyoruz. Ama ev satmayada annem yanaşmıyor.

65 bin lik borçtan bahsedip 20 bin tl ye tv bakmak çok saçma değil mi? Annen çok haklı satmamakta

• quote:

quote:

quote:

Ne halt yiyeceğim ben ?

65 bin lik borçtan bahsedip 20 bin tl ye tv bakmak çok saçma değil mi? Annen çok haklı satmamakta

Evi satıp, borçları ödeyip kalan para ilede ev eşyalarını değiştirip farklı bir işe girme düşüncemiz vardı. Ama razı gelmiyor. Dünya malı dünyada kalıyor usta ev bark para pul hepsi hikaye. Ne gördüysen bu dunyada onunla gideceksin. Pinti olmadığımız için sanırım kaybettik hep.

• quote:

Orijinalden alıntı: eigenbrötler

3000 lirayla gecinemiyor musunuz? İlginç

800 900 civarı sigaraya gidiyor bunun. 500 600 tl de mutfak alışverişi. Kalan para 1500 falan işte hocam adam başı 500 tl yapar 1 ayda. Ve evet yetmiyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ne halt yiyeceğim ben ?

Evi satıp, borçları ödeyip kalan para ilede ev eşyalarını değiştirip farklı bir işe girme düşüncemiz vardı. Ama razı gelmiyor. Dünya malı dünyada kalıyor usta ev bark para pul hepsi hikaye. Ne gördüysen bu dunyada onunla gideceksin. Pinti olmadığımız için sanırım kaybettik hep.

Şu resimleri görmesem bizi keklediğini düşünecektim çünkü gerçekten tutarsızlık var.
    Dünya malı dünya da kalıyor doğru da yarını da düşünmek lazım evi sattıktan sonra ne olacak? Ev bir dayanaktır millet alabilmek için borçlar içinde yüzüyor sen 65 bin için evden olacaksın birazcık harcamalarınızı kısın rahatsızlığınız varmış ileride nelerle karşılaşabileceğinizi düşünün hepimiz insanız yarın başımıza ne gelir ne biliyoruz hazır ev 65 bin için satılır mı hadi sattın diyelim kalan parayla 20 bin tl lik tv mi bakılır. Annen her zaman böyle genç olmayacak bunun yaşlılığı bilmiyorum kaç yaşındasın böyle akıl veriyormuş gibi hissediyorum haddim değil ama böyle gidersen işin içinden hiç çıkamayacaksın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne halt yiyeceğim ben ?

Şu resimleri görmesem bizi keklediğini düşünecektim çünkü gerçekten tutarsızlık var.
    Dünya malı dünya da kalıyor doğru da yarını da düşünmek lazım evi sattıktan sonra ne olacak? Ev bir dayanaktır millet alabilmek için borçlar içinde yüzüyor sen 65 bin için evden olacaksın birazcık harcamalarınızı kısın rahatsızlığınız varmış ileride nelerle karşılaşabileceğinizi düşünün hepimiz insanız yarın başımıza ne gelir ne biliyoruz hazır ev 65 bin için satılır mı hadi sattın diyelim kalan parayla 20 bin tl lik tv mi bakılır. Annen her zaman böyle genç olmayacak bunun yaşlılığı bilmiyorum kaç yaşındasın böyle akıl veriyormuş gibi hissediyorum haddim değil ama böyle gidersen işin içinden hiç çıkamayacaksın.

Bir yanlış anlaşılma var, bizim 2 adet evimiz var. Birini satıp, borçları kapatıp yeni eşyalar falan alıp öbür eve oturup iş değiştirmek istiyorum. Çünkü ne işten nede başka bir şeyden mutluyum. annem tabi ki genç değil ve bizede baki değil. 27 yaşındayım..

• Hocam gider kaynaklarinizi dusurmeniz lazim.Gordugum en onemlileri sigara ve disarda yemek olayi.Evi satmak hic mantikli degil.Sonucta kira gelirinizdende olacaksiniz.O yuzden arabayi satmak mantikli.Biraz disinizi sikinki ilerde rahat ediniz.Ve bankalara faiz odemekten bir an once kurtulun.

• Up

Sebebi konu dışında aynı arkadaşın konusu bulunmakta. Üstlerde dursun. Saygılar sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blgrçoban -- 8 Aralık 2015; 19:28:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: telebreathe

En kısa sürede hastalık atlatılır umarım ama harcamalar çok fazla.Sigara içmesen ne olacak? Cebe 1000 tl kalacak extradan.

Allah razı olsun eksik olmayın, Sigarayı bırakamadık hocam kaçak içiyoruz mecburen, bazende kilo alıp sarıyoruz. Maliyeti 300'e falan geliyor.
  • quote:

quote:

quote:

En kısa sürede hastalık atlatılır umarım ama harcamalar çok fazla.Sigara içmesen ne olacak? Cebe 1000 tl kalacak extradan.

Allah razı olsun eksik olmayın, Sigarayı bırakamadık hocam kaçak içiyoruz mecburen, bazende kilo alıp sarıyoruz. Maliyeti 300'e falan geliyor.

Gene bir şekilde düşmüş harcama iyi bari.
    Hocam peki cam kemik hastalığı olanlar neden engelli kategorisine giriyor? Yürüme problemi mi yaratıyor

Türüne göre değişerek bazen tüm vucudu etkiler, 120 cm boyunu geçemezsin. Kemikler çok hassasda olabiliyor orta hallide. Ben düştüğüm zaman kırmadığımı da biliyorum, çorap giyerken kırıldığını da hatırlıyorum. Zor bir hastalıktır çok emek ve uğraş ister. Asla istediğiniz hayatı yaşamanıza izin vermez.

• Styric kullanıcısına yanıt
    öncelikle geçmiş olsun ama 20bin tl lik televizyonu ne yapacaktınız onu anlamadım 5bin tlye bile çok sağlam televizyonlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Don McLean

öncelikle geçmiş olsun ama 20bin tl lik televizyonu ne yapacaktınız onu anlamadım 5bin tlye bile çok sağlam televizyonlar var

Tv ile bir alakası yok hocam, ev satılıp borç kapanırsa kalanları ile eşya değiştirmeyi düşündük. Eşyalarımız daha 30 sene önce evlenen anne ve babama ait, evde 700 TLlik tv var mevcut yetiyor da artıyor. Sadece bir araştırma idi.. Teşekkürler iyi dilekleriniz için sağolun.
  • Styric kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum.

Tavsiyem;

1. Arabanın derhal vergisi ödenip satışa çıkartılmalı elde edilen gelirin tamamı ile bankalara olan borç ödenmelidir. Böylelikle ödeme yaptığınız için anapara+faiz taksitleriniz aşağıya düşecektir. Böylelikle genel mana da kredi ödemelerinizi yeniden yapılandırabilme olanağına kavuşursunuz.

2. Kaliteli yaşam tarzı göreceli bir kavramdır. Lüksten acilen kaçının. Evin kumanyasını BİM, A101 vb. marketlerden temin edin. Yani evin muhakkak gideri olacaktır fakat buna birde masraf kalemini eklemeyin. Zaruri gider haricinde masraf yapmayın.

3. Ülkemizde her konuda tedavi veren oldukça kaliteli devlet hastaneleri mevcut. Özel hastanelerden uzak durun! Yoksa borç asla bitmez.

4. Konut satışını kafanızdan silin. Amaç burada borç kapatmak, varlık azaltmak değil unutmayın bunları kafanızdan silin bir daha da düşünmeyin.

5. Gelin, tüm bu süreçleri uygulamanızdan sonra kalan kredi borç ve aylık getirinizi yeniden gözlemleyelim. Borcunuzu yeniden yapılandıralım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3C704DB7A -- 8 Aralık 2015; 21:47:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EskiToprakTegin

Öncelikle geçmiş olsun diyorum.

Tavsiyem;

1. Arabanın derhal vergisi ödenip satışa çıkartılmalı elde edilen gelirin tamamı ile bankalara olan borç ödenmelidir. Böylelikle ödeme yaptığınız için anapara+faiz taksitleriniz aşağıya düşecektir. Böylelikle genel mana da kredi ödemelerinizi yeniden yapılandırabilme olanağına kavuşursunuz.

2. Kaliteli yaşam tarzı göreceli bir kavramdır. Lüksten acilen kaçının. Evin kumanyasını BİM, A101 vb. marketlerden temin edin. Yani evin muhakkak gideri olacaktır fakat buna birde masraf kalemini eklemeyin. Zaruri gider haricinde masraf yapmayın.

3. Ülkemizde her konuda tedavi veren oldukça kaliteli devlet hastaneleri mevcut. Özel hastanelerden uzak durun! Yoksa borç asla bitmez.

4. Konut satışını kafanızdan silin. Amaç burada borç kapatmak, varlık azaltmak değil unutmayın bunları kafanızdan silin bir daha da düşünmeyin.

5. Gelin, tüm bu süreçleri uygulamanızdan sonra kalan kredi borç ve aylık getirinizi yeniden gözlemleyelim. Borcunuzu yeniden yapılandıralım.

Teşekkür ediyorum.

Ustacım ben çok ama çok yoruldum artık borç ödemekten, takla attırmaktan bu sıkıntıları çekmekten. Araba aldığım güne lanet olsun, oturduk 3 gün hesap yaptık öderiz biz bu işin içinden çıkarız dedik. O kadar çok beklenmedik şey oldu ki 1-2 falan değil. Hastalık, ciddi problemler, keyfe keder şeyler, bunalım depresyon.. Çok zor günler geçirdik. Şükür tabi ki yine..

Benim lüks kavramım haftada bir kahve içmek yoğun çalışıyorum zaten. Mümkün mertebe gitmemek için uğraşıyoruz ama cam kemiğimiz ile ilgili yıllardır takip eden doktora mecburen başvurmak zorunda kalıyoruz ameliyat ve kemiksel sıkıntılarda.

Evet uzun bir zamandır, mahalle marketimiz var hesaplı ve yakın, hem yakıttan hem paradan kar edebiliyoruz. Arada bazı ihtiyaçlar içinde bim, a101lere gidiyoruz kampanyaları takip ediyorum.

Hocam, oturmadığınız ev tamamen masraf, Kirasından çok giderleri var, yok kombisi bozulur, yok yalıtım yapılır, kapısı değişir. Sürekli bir şeyler çıkıyor. İnanın ev falan istemiyorum. Şuanda 5 bin tl ye yakın aylık ödeme var. eğer bir 6 ay dişimizi sıkabilirsek bu aylık ödemeler 3 bine kadar düşecek. O zaman kurtara idare edebilirsek. Kurtulabileceğimize inanıyorum. İşin kötüsü bu ay, 17 aralık da kardeşimin kalça ameliyatı var nereden baksanız bi 3-5 gibi rakam gidecek. Saatimi ve cameramı satışa çıkardım ama nafile satamıyorum.. Tek çare kart ile takla. Oda faiz..

İyi dilek ve yardım severliğiniz için teşekkür ederim.. İnşallah başara biliriz.. Bu arada annem evi sattırmıyor. Ve arabaya da izin vermiyor. hoş izin verse de 20 bin gibi bir mebla ödemem gerek. Oda çok güç.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.