Şimdi Ara

Ne araba hevesi kaldı - Ne teknoloji (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
2
Favori
30.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
361 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: judger90

Bu ülke bugün ya da bu sene bu hale gelmedi hep böyleydi belirli aralıklarla sürekli devalüasyonlar olmuştur şaşmaz. Burada birbirinizle kavga etmek yeri imzamdaki youtube linkinde Aziz Sancarı dikkatli dinleyin.

Zaten herkesin istediği bu yönetimden bende memnun değilim ama öncelikle başkanlık sistemi en iyi yönetim şekli ülkemizde %95 üstü üniversite mezunu refah seviyesi üst düzey ve gayrisafi milli hasıla dünya ülkeleri içinde ilk 10'da olsa parlementer sistem olabilirdi haklısınız ama bize gitmez muhalefet bunu anlamalı.

Milli çıkarlarımızın çakıştığı ülkeler sürekli Erdoğan'ı yollayacaz diyorlar bu beni çok düşündürüyor. Hiç bir siyasi partiyi desteklemiyorum ama belliki muhalif partiler başa geldiğinde Fransa, Yunanistan'ın ekmeğine yağ sürecek her şeyi yapacak bu net yoksa bu ülkeler boşuna desteklemez

• İşte anca gülünür adam yazmış üstte bilmem ne diş macunu 35 TL niye 35 çünkü ithal ve sen ithale tapıyorsun yerlisi yok mu o kalite de var 4 te bir fiyatı mı evet ama istemiyorsun.

Intel bilmem ne işlemcisi amerikada 500$ mış bilmem ne burada çok pahalıymış. çünkü üretmiyoruz dünya ya bir şey sattığımız yok ama diş fırçam atıyorum en kralını üreten isviçre markası, arabam en kalitelisi almandan, işlemcimide amerka japonyadan alacağım. Hiç bir şey üretmeyeceğim bilimin B sini bilmeyeceğim ama en son çıkan oyun konsolu hemen elimde olacak. Yok böyle bir dünya.

Elin almanı en iyi mekanik ürünleri dünyaya satıyor hakediyor her şeyi almayı,

Ne yazıkki sen etmiyorsun durum bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andorid

Hocam kusura bakmayın sadece meraktan yazıyorum. İşiniz gereği her hafta 3 şehri geziyorsunuz ve 2012 model aracınız henüz 70.000 km yapmış.
    O kendi şahsi aracım. Kendi aracımla niye iş seyehatina çıkayım :)
    Şirket aracım var. Bazen Passat 1.6 TDI bazen 1.6 multijet Egea. Hangisi müsaitse.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erdoğan

MERCEDES MAYBACH V12’ye binsin yeterki

biz yürürüz

2011’de porsche ye binme fiat a bin ne olacak demişti

işte bunun için NE DEDİĞİNE DEĞİL NE YAPTIĞINA BAKARIM !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu dünyada işeri iş...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lee-on!

Sanirim arkadasin demek istediği devletin vergilendirme politikasını protesto etmek. Yani bir alım var bu yuzden devlet de en cok kâr edeceği sektorlerden olan otomotive ve elektronige yüklüyor vergiyi demek istiyor. Alım olmazsa vergi de alamayacak ve daha azına kanaat etmek zorunda kalacak ve vergilendirmeyi düşürecek mantığında yazmış sanirim. (Taraf degilim arkadaşın anlatmaya çalıştığı şey bu yönde)

Alıntıları Göster

Yanlış düşünüyor çünkü devletin amacı vergi almak değil bütçede oluşan dolar açığını büyütmemek. Bunun yolu da insanların dolarla ilgili en çok kullandığı ürünlere alamayacakları kadar aşırı yüksek vergi koymak.

• cinlilerle cin parasıyla alisveris yapcaz

tayyip soz verdi bekle

• Genel olarak gençler bazında bir video olduğu için birkaç şey söylemek istedim.

Özellikle üniversitede okurken kendi ailenizin yanında değil de yurt ortamlarında ya da bir iki arkadaşınızla tuttuğunuz kiralık evler hem durum hem ekonomik olarak çok yorar insanı hele ki benim üniversitede sınıfta istanbulda ailesiyle oturan 10 kişi falan vardı 80 kişi falan başka şehirlerden gelmiş sen şimdi ailenden uzaklaşınca üni hayatına girince başka şehre gidince ekonomik olarak zorlanacağını zaten biliyorsun buna göre adım atman lazımdı. Yine benim sınıftakiler özel üni olduğu için hem üniversiteye hem de yurda ev kirasına para döküyorlardı ki oraya gelmeden önce de durumun böyle olacağını biliyorlardı ki zengin olan keyfine baktı fakir olan da her yerde çalışmaktan para kazanmaktan derslerine bile zaman ayıramadı milletten ders notu dilendi, hocalarla ben çalışıyorum o saatlerde yok yazmayın hocam muhabbetine girdi ki bu kadar zorluğa girmenin hiçbir anlamı yoktu ve buna sen tamam dedin başka şehre giderek.

Lisem yurt ortamında biraz geçmişti inanın ki ailenizle aynı evde kalıp üniye gitmek binbir şekilde konforlu ve rahat nacizane tavsiyem büyük şehirlerde aileniz ile kalıyorsanız kendi şehrinizde üniye gidin. Hiç uğraşmayın bazıları aileden uzaklaşmanın iyi olduğunu söyler ki bu çektiği zorluklar karşısında kendilerine ve size söylenen yalandır kısacası üniliyim uçucam kaçıcam ailemden uzakta olucam ama ekonomik ve mental olarak bana girecek cümlesinin avutmasıdır.

Videodaki kız hiç samimi gelmedi paranoyak geldi yok bakkalıma bile güvenmiyorum falan boş sözler hele ki mahalleye gelince kulaklığı çıkartayım demesi küçükken çok ezilen özgüvensiz biri izlenimini uyandırdı ben de.

Diğer çocuk da işte en başta yazdığım okumak mezun olmak için barlarda çalışıyor bir şekilde parasını kazanıyor emeğinin karşılığını hiç alamasa da Allah kolaylık versin kendisine.

Bizim ülkede yine aynı çocuğun dediği gibi kiramı verip yemek yemeye gitcekse param yaşamanın mantığı yok bir hobi yapmak istiyorsun ülkede her şey pahalı bilgisayar pahalı, araba pahalı, bir yerde gezmek tozmak araban olsa bile yakıt pahalı.

Özellikle şu arabalardaki yüzde yüz ötv ve asgari ücret muhabbeti bir yerde illa ki patlayacak erken seçim olmazsa önümüzdeki yıllarda ilginç şeyler göreceğiz iki paket sigara bira içsen bile çuvalla para döküyorsun çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞokBıçaklıZed -- 21 Ekim 2020; 1:27:34 >

• Dışarıda ne güzel hafif yağmur yağıyor. Tam arabayla gezmelik. Peki araba? Tabii ki yok. Peki neden? TR peşimizi bırakmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞokBıçaklıZed

Genel olarak gençler bazında bir video olduğu için birkaç şey söylemek istedim.

Özellikle üniversitede okurken kendi ailenizin yanında değil de yurt ortamlarında ya da bir iki arkadaşınızla tuttuğunuz kiralık evler hem durum hem ekonomik olarak çok yorar insanı hele ki benim üniversitede sınıfta istanbulda ailesiyle oturan 10 kişi falan vardı 80 kişi falan başka şehirlerden gelmiş sen şimdi ailenden uzaklaşınca üni hayatına girince başka şehre gidince ekonomik olarak zorlanacağını zaten biliyorsun buna göre adım atman lazımdı. Yine benim sınıftakiler özel üni olduğu için hem üniversiteye hem de yurda ev kirasına para döküyorlardı ki oraya gelmeden önce de durumun böyle olacağını biliyorlardı ki zengin olan keyfine baktı fakir olan da her yerde çalışmaktan para kazanmaktan derslerine bile zaman ayıramadı milletten ders notu dilendi, hocalarla ben çalışıyorum o saatlerde yok yazmayın hocam muhabbetine girdi ki bu kadar zorluğa girmenin hiçbir anlamı yoktu ve buna sen tamam dedin başka şehre giderek.

Lisem yurt ortamında biraz geçmişti inanın ki ailenizle aynı evde kalıp üniye gitmek binbir şekilde konforlu ve rahat nacizane tavsiyem büyük şehirlerde aileniz ile kalıyorsanız kendi şehrinizde üniye gidin. Hiç uğraşmayın bazıları aileden uzaklaşmanın iyi olduğunu söyler ki bu çektiği zorluklar karşısında kendilerine ve size söylenen yalandır kısacası üniliyim uçucam kaçıcam ailemden uzakta olucam ama ekonomik ve mental olarak bana girecek cümlesinin avutmasıdır.

Videodaki kız hiç samimi gelmedi paranoyak geldi yok bakkalıma bile güvenmiyorum falan boş sözler hele ki mahalleye gelince kulaklığı çıkartayım demesi küçükken çok ezilen özgüvensiz biri izlenimini uyandırdı ben de.

Diğer çocuk da işte en başta yazdığım okumak mezun olmak için barlarda çalışıyor bir şekilde parasını kazanıyor emeğinin karşılığını hiç alamasa da Allah kolaylık versin kendisine.

Bizim ülkede yine aynı çocuğun dediği gibi kiramı verip yemek yemeye gitcekse param yaşamanın mantığı yok bir hobi yapmak istiyorsun ülkede her şey pahalı bilgisayar pahalı, araba pahalı, bir yerde gezmek tozmak araban olsa bile yakıt pahalı.

Özellikle şu arabalardaki yüzde yüz ötv ve asgari ücret muhabbeti bir yerde illa ki patlayacak erken seçim olmazsa önümüzdeki yıllarda ilginç şeyler göreceğiz iki paket sigara bira içsen bile çuvalla para döküyorsun çünkü

Ögrencilik ülkemizde sefalettir maddi durumu olmayan için işkence ben ayni sehirde okudum baska sehirde okuyacak 100 tlsi yoktu babamin verebilecek.Ama yine bir mok yapamadim ünide parasizlik her turlu tam açilacagin vakit olmamasi insanin içinde ukte kaliyor valla hersey zamaninda güzel kimse kusura bakmasin.Yok işte calis kazan 5 10 sene sonra yaparsin diyenler sacmaliyor 5 10 seneye eski ben olabilecek miyimki? Suan calisiyorum ama o zamanda yapamadigin seylerden simdi yapsamda ayni zevki alamiyorum.Allah yardim etsin ögrencilik parasi olmayana hep ukte biz kiz arkadasla bir yere gidecek para yok diye kiz arkadas islerine girmedik parasi olan fink atti ünide.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.