Şimdi Ara

Ne almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaz gelmeden iki tane klima almam gerek.
    Odalardan biri yaklasik 20 m2 diğeri ise 30 m2.
    Inventer klima ve iyi bir marka olsun istiyorum.
    Tavsiyeleri bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: poyraz_371

Klima konusunda pek bir bilgim yok.
    Yaz gelmeden iki tane klima almam gerek.
    Odalardan biri yaklasik 20 m2 diğeri ise 30 m2.
    Inventer klima ve iyi bir marka olsun istiyorum.
    Tavsiyeleri bekliyorum...

arkadaşım klimalar sadece soğutma amacı ilemi alınacak.kacıncı kata alınacak yada nereye alınacak.bütçeniz nedir.
  • Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Sadece soğutma amaçlı, ısınma için merkezi sistem var. Ama gerektiğinde de ısıtma için de kullanılabilir.
    12 katlı binanın 4.katı...
    Toplamda 5000-6000 civarı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyraz_371 -- 6 Nisan 2016; 16:32:24 >
  • quote:

Sadece soğutma amaçlı, ısınma için merkezi sistem var. Ama gerektiğinde de ısıtma için de kullanılabilir.

arkadaşım bu bütçeyle kral klima alırsın alahın izniyle.hiçbir yere bakma hiçte kafanı asla karıştırma direk me fh serisi 9000 btu al ömür boyu rahatına bak.mitsubishi fh serisinin üstüne klima tanımam.yokta zaten.kağıt üstünde dersen bolda piyasada ama sahaya çıkınca bulamazsınm birtane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

quote:

arkadaşım bu bütçeyle kral klima alırsın alahın izniyle.hiçbir yere bakma hiçte kafanı asla karıştırma direk me fh serisi 9000 btu al ömür boyu rahatına bak.mitsubishi fh serisinin üstüne klima tanımam.yokta zaten.kağıt üstünde dersen bolda piyasada ama sahaya çıkınca bulamazsınm birtane.

ürün linki verebilirmisiniz fh serisi derken bende 12000 lik almayı düşünüyorum ,
    bu ikisini buldum ama mitcubish ZMP serisi sorunlu diye yorumlar okudum

http://urun.n11.com/klima/daikin-ftxk35aw-miyora-inverter-klima-P79783116
    http://urun.n11.com/klima/mitsubishi-srk35zmp-s-12000-btu-inverter-split-klima-P25572402?icid=990007_prudsys_productdetail_crosssell

• war3z kullanıcısına yanıt
    Ben bugün bu işten anlayan bir arkadaşla mağazaları gezeceğim.
    Yani konuyu açalı 2 hafta oldu 2 kişi dışında yorum yazan yok, maşallah çok iligili bir topik.

Siz ne almayı düşünüyorsunuz?

• Forumda zaman harcarsanız cevaplarınızı bulursunuz aslında ama zamanınız olmayabilir tabii.

Ben kendimce yazayım.

İyi markalar : Mitsubishi Electric (ME) ve Daikin ama Dakin'in Myora ve Tegora fason üretimi imiş. İyileri en düşük Shira olandan başlıyor. Bunlardan hemen sonra Panasonic Etherea ve Toshiba'nın bazı modelleri geliyor sanırım (Toshiba'yı bilmiyorum).

Ben 17-18000 BTU'luk(soğutma) için araştırmıştım. ME sadece ME bayilerinden satılıyor, liste fiyatlarından değil yaklaşık %17-18 daha düşüğüne satıyorlar. 17000' BTU'luk ME SF50 5300 TL, ME Zen Beyaz EF50 5700 TL gibi. Daikin Shira FTXS50K, (yine 17000'lik) 5200 TL 9 taksit (ME de taksit yapar sanırım bilmiyorum).

Ama sizin bütçe 5-6000 tl tek değil 2 klima için; ev özelliklerini bilmiyorum ama 20 metrekareye 8500' BTU, ve 30 metrekareye 14300 BTU'luk Daikin Shira'lar yetebilir (FTXS25K ve FTXS35K). Veya ME muadilleri. Bunların fiyatını araştırın. Listede bu Daikinlerin fiyatı sırasıyla 4180 ve 5290 toplamı 9470. Ama satış fiyatı toplamda rahat 7500'e düşer ve belki biraz daha düşer. ME muadilleri genelde 200-400 TL filan pahalı olabilir sanırım.

Ben ME almak istiyorum (17-18000 BTU'luk beyaz Zen modelini) ama fiyatlar fazla geldiğinden kampanya bekleyeceğim; kampanya olur deniyor ama doğru dürüst olur mu bilmiyorum.Geçen sene liste fiyatından ilkine KDV yok, ikinci %50 indirimli kampanyası varmış ve iyiymiş, ama %50 ucuz olana yapılıyor (o zaman sizin iki klima toplamda 7500 değil 6500'e denk gelir). Ama o stok eritmedir ve bu sene yapmayabilirler. Zaten li,ste fiyatımndan %17-19 düşüğe satılıyor kampanya %20 ve üstü olurda kampanya olur, hatta bence %30. Mayıs'ta olabilir. Bekleyip göreceğim.

Bu fiyatlar fazla gelirse alternatiflerini tartışıyorlar forumda, Midea filan gibi. Onlar sanırım toplamda 4-5000 olur 2 klima için en fazla. Onlar hakkında bilgim pek yok, ama forumda yazışılıyor takip edebilirsiniz. Ama dikkat edin bir de satıcılar var forumda. Tamam olsunlar ama taraflı ve en hafifinden pek de adil olmayan yorumlar yapıyorlar genelde, etik filan hak getire. Bilgileri filtreden geçirin kendi kararınızı verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fennezs -- 15 Nisan 2016; 10:16:06 >

• Fennezs F kullanıcısına yanıt
    Teşekürler toshiba almaya karar verdim. 10 bin ve 18 bin btu luk iki adet inventer klima. Toshibanin tepe ürünleriymiş. 6800 e anlaştık.

• quote:

Teşekürler toshiba almaya karar verdim. 10 bin ve 18 bin btu luk iki adet inventer klima. Toshibanin tepe ürünleriymiş. 6800 e anlaştık.

Hayırlısı olsun hangi modeller ve kaç lira buralarda mitsibuşi dışında klimaları sevmezler üstad ne hikmetse

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ts1461 T kullanıcısına yanıt
    toshiba ras 18 n3kvr ve
    Ras 10 n3kvr.
    Teşekürler

• quote:

toshiba ras 18 n3kvr ve
    Ras 10 n3kvr.
    Teşekürler

Toshiba'mnın iyi olduğunu ben de duydum ama bilgim yok. Eski yazılarda bazı modellerinde ses sorunundan bahsediliyor vs.
    Neden Toshiba seçtiniz, Nesi, neleri iyi bir bilginiz varsa onu da paylaşabilir misiniz?

Bir de RAS 18 n3kvr diye bir modeli yok ras 16 var sonra da ras 222ye atlıyıor, sizimn aldığınız herhalde ras 16
  • Fennezs F kullanıcısına yanıt
    Ben direkt bayilerine gidip bilgi ve fiyat aldım internettende de bulabildiğim kadar bilgi ve fiyat kıyaslaması yaptım, bana en yakın bu ürünler geldi.
    Örneğin bu aldığım 10luk klimanın 21 desibel sesi varken mitsubishi deki emsalinin 19 desibel olarak ifade edilmiş. Belkide bazı artıları daha vardır. Arada 600 tl lik fiyat farkı olduğundan toshiba daha cazip geldi.
    18 bin btu luk olduğunu biliyorum. Rakamlar su anda aklımda değil ama gerçek ısıtma ve soğutma değerleride 20 bin seviyelerinde idi...
    İşin açığı çok inciğini cinciğini araştırmadım. Sonuçta alalade bir ürün değil. İllaki biri birilerinden ufak tefek üstünlükleri vardır.

Not: ürün bu
    http://m.akakce.com/p/?448958

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyraz_371 -- 18 Nisan 2016; 10:59:10 >

• Hayırlı olsun klimanız.güle güle kullanın.bu modellerde ses sorunu oluyor sizin şansınıza denk geledi demekki.

Ayrıca asla ve asla nkvr ile fh karşılaştırılamaz.nkvr nin on fırın ekmek yemesi gerekiyor genede yetişemez.

Bilgiler yanlış veriliyor diğer arkadaşlarda etkileniyor.eski koduyla klimanız skvr .

Klimanızı kötülemek değil amacım ,yanlış bilgiyi düzelmek

• Ghostkiller1 G kullanıcısına yanıt
    Ustam iyi hoş diyorsunda bu fh modeli fiyatı da 2 katı farkında mısın mübarek araba parası

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ts1461

Ustam iyi hoş diyorsunda bu fh modeli fiyatı da 2 katı farkında mısın mübarek araba parası

kaliteyi kim ucuza vermiş yada almışki me versin. yanlış bilgi var.fh ile toshibanın en alt kademesi bir tutuluyor bu akla sığcak olay değil.herkes bütçesine göre alacak ve kendisine göre kaliteli odur.ama var olanla var olmayan karşılaştırılırsa yanlış yapılır ve bende bu yanlışın yanlış olduğunu yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 18 Nisan 2016; 18:56:34 >
  • poyraz_371 kullanıcısına yanıt
    selamünaleyküm ustam ben bu suzumi modelinin 10.000btu olanini kullaniyorum neredeyse 8 sene olacak Maşallah diyorum kışın neredeyse 15 saat gun boyu açık cihaz 24 derece ayarli ve içeride inanir misin cok sicak oluyor ve 30-40tl faturaya fark ediyor yazın soğutma da daha az yakar

• quote:

Orijinalden alıntı: ts1461

selamünaleyküm ustam ben bu suzumi modelinin 10.000btu olanini kullaniyorum neredeyse 8 sene olacak Maşallah diyorum kışın neredeyse 15 saat gun boyu açık cihaz 24 derece ayarli ve içeride inanir misin cok sicak oluyor ve 30-40tl faturaya fark ediyor yazın soğutma da daha az yakar

şansınız güzelmiş ozaman diyelim.suzumiler soğutmada sağır model.motor seside cabası tabi.eski yazıları araştırırsanız çok şikayetler vardı diş ünite için.şu an için bana sorar iseniz parasını haketmiyor.fiyatı gereksiz yüksek.
  • arçelik en iyisi yıllardır kullanıyorum
  • Me beyaz zen var. Güzel klima. Ama eski kafa kullanıcılar için: ısıtmıyor tepkisine neden olur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.