Şimdi Ara

NBA 2K16 GAMEPAD AYARI SORUNU ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
30.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Nba 2k15 de sorun yaşamadığım ancak 2k16 da yaşadığım ve çoğu kişinin de müzdarip olduğu gamepad ve klavye sorununa çözüm arıyorum

Sorun; ''buttons can't be left blank for any controller'' Yani tum tuşları atayın gibi bişey diyor sanırım

fakat işin garip yanı oyun sizden 26 tane atama bekliyor benim kolda 24 tuş var hatta şöyle ki piyasadaki xbox dahil nerdeyse hiç bi kolda o kadar tuş olduğunu sanmıyorum

internette araştırdım bi kaç sonuç buldum gamepadleri xbox 360 gibi falan gösteren programlar var ama saçma sapan bişey olacak gibi değil

yapılan güncellemeler

update 1 bat codex
    update 2 bat codex
    update 4 reloaded bat

oyun haliyle orjinal değil ancak daha da yeni güncelleme yok sizden bilgilerinizi varsa çözümlerinizi konu altından paylaşmanızı rica ediyorum

• 1. İlk önce bu Traineri İndirin Link :http://adf.ly/1VHnOI
    2. C:\Users\Kullanıcı İsmi\AppData\Roaming\2K Sports\NBA 2K16\controllers girin. Kısa yoldan Windows + R basın %appdata% yazın. ( controllers klasörü yoksa kendiniz oluşturun )
    3. Oyunu açın
    4. Verdiğim Dosyadaki Traineri Yönetici Olarak çalıştırın
    5. F7 Basın
    6. Oyun içinden Kontrol ayarlarına girin kendinize özgü ayarları yapın mousenin sağ tuşuna basıp ayarları kaydedin evet basın NOT : tüm tuşları doldurmazsanız "buttons can't be left blank for any controller" hatası verecektir o yüzden tüm tuşları doldurun.
    7. Oyunu ve Traineri kapatıp C:\Users\Kullanıcı ismi\AppData\Roaming\2K Sports\NBA 2K16\controllers içindeki dosyayı silin.

Alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recsoft -- 19 Ocak 2016; 21:11:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: recsoft

1. İlk önce bu Traineri İndirin Link :http://adf.ly/1VHnOI
    2. C:\Users\Kullanıcı İsmi\AppData\Roaming\2K Sports\NBA 2K16\controllers girin. Kısa yoldan Windows + R basın %appdata% yazın. ( controllers klasörü yoksa kendiniz oluşturun )
    3. Oyunu açın
    4. Verdiğim Dosyadaki Traineri Yönetici Olarak çalıştırın
    5. F7 Basın
    6. Oyun içinden Kontrol ayarlarına girin kendinize özgü ayarları yapın mousenin sağ tuşuna basıp ayarları kaydedin evet basın NOT : tüm tuşları doldurmazsanız "buttons can't be left blank for any controller" hatası verecektir o yüzden tüm tuşları doldurun.
    7. Oyunu ve Traineri kapatıp C:\Users\Kullanıcı ismi\AppData\Roaming\2K Sports\NBA 2K16\controllers içindeki dosyayı silin.

Alıntıdır.

diyorum ki onu yaptım zaten de

sizin o tüm boşlukları doldurun dediğiniz 26 tuş

benim gamepad de ise 24 tuş var bikomutu iki kez mi atayım napıyım :)

• Sticklerin üzerinede basıcaksın onlar 3 oluyor mesela R3(Right Stick Tıklayacaksın ) L3 ( Sol Stick Tıklayacaksın )
  • quote:

Orijinalden alıntı: recsoft

Sticklerin üzerinede basıcaksın onlar 3 oluyor mesela R3(Right Stick Tıklayacaksın ) L3 ( Sol Stick Tıklayacaksın )

Dostum senden Allah razı olsun :) sonunda oldu axis tuşları üzerine basmayı da button 11 ve button 12 olarak algıladı hepsi doldu ayarları kaydetti yalnız nba 2 k15 e göre farklı biraz misal post up onda zıplamayken bunda başka bişey olmuş r1 + şut alley opp iken bunda 2 defa üçgene falan basıyosun pek bi fark göremedim 15 le ama yeni her zaman yenidir teşekkür ederim ilgin için

SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR

Sorunu yaşayan arkadaşlar için ve gamepad ayarları için örnekler bu şekildedir
     NBA 2K16 GAMEPAD AYARI SORUNU ? NBA 2K16 GAMEPAD AYARI SORUNU ?

• gösterilen şekilde yaptım fakat ayarları istediğim gibi yaptığımda kaydetmiyor tekrar eski ayarlarına geri dönüyor
  • Arkadaşlar nba 2k16 yeni yükledim ve gamepad ile oyanayamıyorum. xbox360 emulatörünü ve yukarıdaki trainer'ı denedim çözüme ulaşamadım. Sorun oyun ayarlarında tuş yerleşimini yapıyorum ve kaydedip maç yapmaya girdiğimde tekrar default ayarlara dönüyor. Yani tuş ayarlarını oyun kaydetmiyor. yabancı siteler dahil çözüm bulamadım. Bu sorunu çözen varsa ve yardımcı olursa çok memnun olurum.
  • csnlarry kullanıcısına yanıt
    Hocam oyunun icinden ayarlamayı deneyin birde çıkarken kaydet tusu yerine pesdeki geri gelme tusuna basarsaniz default ayarlara dönüyor kaydederken ilk seferde pesdeki pas tusuna basın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstad o tarz oyun içi varyasyonları da denedim yine de teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: csnlarry

Üstad o tarz oyun içi varyasyonları da denedim yine de teşekkür ederim.

Anladım hocam aslında pekde anladığım söylenemez ama yinede mutlaka yönlendirecek birileri çıkar forumdan görsel olarak da paylaşım yapabilirsiniz

• benim gamepadde o kadar tuş yok boşluk kalıyor nasıl doldurabilirim
  • arkadaşım lütfen o povo rigt povo left povo down povo up tuşlarını nasıl ayarladığını açıklayabilir misin benim kolumda yok onlar oralar boş kalıyor nasıl yapabilirim ? şimdiden teşekkürler
  • burakxlr B kullanıcısına yanıt
    Hocam
    1.si ben crack olarak 1.04 surumunu kurdum
    2.si benim kol basit 20 tl lik her yerde satilan kollardan biri
    Ayarlara gelince
    1) aksis tusu yani ortadaki iki yuvarlak tusun 4+4 sag sol yukari aşağı hareketi ile beraber 1 er tane de ustune basma hareketi var burasi 10 tus
    2)Soldaki yön tuşları 4 tane
    3) pas sut vs 4 tane
    4) ustteki l1 l2 r1 r2 toplam 4 tane
    5) select ve start tusu 2 tane

Bu sandıklarım 24 tane oldu oyununda sizden istediği 24 tuş atamanız şeklinde

• bendede aynı sorun var ama şu aksis yani yuvarlak tuşlarla yön tuşları aynı oluyo 4 boşluk kalıyo yani çabuk cevap atarmısınız?
  • csnlarry kullanıcısına yanıt
    Çözebildin mi kardeşim? Gelecekten geliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quattro6

Hocam
    1.si ben crack olarak 1.04 surumunu kurdum
    2.si benim kol basit 20 tl lik her yerde satilan kollardan biri
    Ayarlara gelince
    1) aksis tusu yani ortadaki iki yuvarlak tusun 4+4 sag sol yukari aşağı hareketi ile beraber 1 er tane de ustune basma hareketi var burasi 10 tus
    2)Soldaki yön tuşları 4 tane
    3) pas sut vs 4 tane
    4) ustteki l1 l2 r1 r2 toplam 4 tane
    5) select ve start tusu 2 tane

Bu sandıklarım 24 tane oldu oyununda sizden istediği 24 tuş atamanız şeklinde
    merhaba ben nba 2k17 yi repack crackli indirdim oyun kolum logitech f710 acaba direk tanır mı yoksa benim ne yapıp ayarlamam gerekiyor?
  • Ben f310 ile oynadım herhangi bir sorun olmadı. Sadece fifa ve pes r1 de olan hızlı koşma tuşu r2 oldu geri kalanı olduğu gibi alışıyorsunuz. Zaten oyun içinde tanıyor ancak neden 17 kurdunuz 18 19 varken anlamadım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.